Top 10 faktů o společnosti Tesla MotorsSvět Elona Muska

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:69
Počet zobrazení:4 945

Dnes se podíváme na trochu starší, nicméně pořád zajímavé video o společnosti Tesla Motors.

Poznámky k překladu:
Crossover (CUV) – typ automobilu s prvky více druhů karoserií. Většinou kombinuje některé karosářské a jízdní prvky SUV (vyšší světlá výška nebo pohon všech kol) s prvky MPV (interiér, způsob řízení). 

Přepis titulků

Takže dám blinkr. Auto zrychluje a ukončilo přesun do jízdního pruhu. A je hotovo. Pojmenovaná po typicky šíleném vědci přeměňuje Tesla šílené nápady na realitu. Vítejte u watchmojo.com. Dnes si řekneme 10 základních faktů o společnosti Tesla Motors. Číslo 10: Co je Tesla Motors? Tesla Motors Inc. je americká automobilka, která se zabývá výrobou luxusních elektrických aut.

Jako firma, která hledí budoucnosti, také vyrábí komponenty pro hnací ústrojí a Li-Ion produkty, které prodávají dalším výrobcům aut jako je Daimler nebo Toyota. Společnost byla založena v roce 2003 a od té doby neustále roste. V červnu 2015 měla společnost přibližně 12 000 zaměstnanců. Číslo 9: Kdo za Teslou stojí? Tesla vznikla v Kalifornii na počátku roku 2003. K zakladatelům společnosti, Martinovi Eberhardovi a Marcovi Tarpenningovi, se Elon Musk se připojil v roce 2004 během prvního kola financování.

Když vezmete zdrojové palivo a v elektrárně z něj získáte energii, kterou použijete k nabíjení elektromobilů, je to výhodnější. Většina lidí si však v souvislosti s touto značkou vybaví jméno Nikola Tesla. Srbský vynálezce, který se narodil 1856 a zemřel v roce 1943, se proslavil prací se střídavým proudem, bez které by Tesla Motors nikdy nevznikla. Svým jménem vzdává společnost hold hrdinovi vědy o elektřině. Číslo 8: Kdo v současné době vede Teslu?

Lidé ti říkají skutečný Tony Stark. - Máš prsty v tolika pokročilých technologiích. - Jo. Už jsem zmínil SpaceX, Tesla, teď i SolarCity a solární baterie, které si lidé dávají na své domy. Ředitelem Tesly je Elon Musk. Tento mezinárodní obchodní magnát je považován za hlavního vizionáře 21. století. Krom Tesly je generálním ředitelem i ve společnosti SpaceX, předsedou představenstva solární společnosti SolarCity a také spoluzakladatel internetové bankovní služby PayPal.

Od finanční krize v roce 2008 na sebe převzal i roli finančního ředitele a produktového architekta Tesly. - Myslel jsem si, že neuspějeme. - Opravdu? Ano. Myslel jsem, že máme tak 10% až 20% šanci uspět. Startupy většinou neuspějí. - Zejména ty s auty.

- Ovšem. Číslo 7: Jakou cenu má Tesla? Nebude to jen největší továrna na Li-Ion baterie, ve skutečnosti bude větší než všechny takové továrny dohromady. Zdá se, že hodnota společnosti Tesla Motors roste v podstatě každý den. V prvním čtvrtletí 2013 společnost poprvé dosáhla zisku. A hodnota firmy od té doby roste. Z původní hodnoty 17 dolarů se cena jedné akcie vyšplhala až na hranici 200 dolarů, kde se již nějakou dobu pohybuje.

Věříme, že stojí za 320 dolarů. Je to jediná akcie automobilek, kterou v Severní Americe doporučujeme, stojí méně než GM nebo Ford. Celkové jmění společnosti je nyní odhadováno na 25 až 30 miliard dolarů. Ale v únoru 2015 sám Elon Musk odhadoval, že v roce 2025 bude mít Tesla Motors hodnotu 700 miliard. Není to jen garance Tesly, ale moje osobní garance. Číslo 6: Jaká auta Tesla vyrábí? Nikdy jsem nemusel měnit olej, nikdy jsem nemusel měnit filtr.

Nevydává hlasité zvuky, nevibruje. V říjnu 2015 nabízela Tesla čtyři modely. Prvním autem byl Roadster, který se na trhu objevil v roce 2006. Auto, které získalo několik ocenění a bylo postaveno jako sporťák. V roce 2012 se přidal Model S. Auto rodinného typu, něco jako sedan, který se v následujících letech vyvážel do celého světa. Model X byl oznámen v 2012, první dodávky byly doručeny v září 2015.

Jedná se o crossover, ze kterého budete mít pocit rodinného auta s vlastnostmi sporťáku, včetně ceny zhruba 1,75 milionu korun. Model 3 má být odhalen v roce 2016. Tesla míří k dostupnějšímu modelu v ceně zhruba tři čtvrtě milionu korun, který má být dostupný od roku 2017. Číslo 5: Mají auta nějaké speciální vlastnosti? Ruce mám mimo volant, nohy nemám ani na brzdě, ani na plynu. Právě využívám adaptivní tempomat při 70 km/h a auto se plně řídí samo.

Jednou z hlavních výhod Tesly je, že dokáže propojit funkcionalitu automobilu se skvělým designem. Model X má například panoramatické čelní sklo, výklopné dveře a zabudovaný HEPA filtr. Tesla se chlubí tím, že dokáže v kabině zajistit naprosto čistý vzduch. Od roku 2014 také Model S nabízí režim autopilota a extrémně chytrý infotainment. Číslo 4: Kdo je konkurence Tesly?

Myslím, že na tohle budeme vzpomínat jako na klíčový okamžik, ve kterém se elektromobily staly tím nejlepším produktem. Jak Tesla dokazuje, že elektromobily mají svou hodnotu, vznikají nové firmy, které jí chtějí konkurovat. Čínská společnost Next EV chce na trh uvést nový elektromobil v roce 2016. Kalifornská společnost Faraday Future je o něco bližší konkurence, která plánuje uvést svůj elektromobil v roce 2017.

Také je tu Renova Motors pro ty, kdo hledají výjimečně luxusní elektromobil. Jejich klasicky laděný Renova Coupe se pyšní zrychlením z nuly na sto za 3,4 sekund a dobitím baterie za pouhých 30 minut. Chtěli jsme vyrobit auto, které bude skvěle vypadat a zároveň bude moderní a bude zábava jej řídit. Jsme pyšní, že se nám to s takovýmto skvělým autem povedlo. Číslo 3: Kde si můžete Teslu koupit?

MONTREAL, KANADA NEJVĚTŠÍ CENTRUM TESLY V SEVERNÍ AMERICE Obchodní strategie Tesly je postavena na přímém prodeji zákazníkům. Auta jsou prodávána za danou cenu, bez možnosti vyjednávání a provizí. Důvodem je usnadnit zákazníkům nákup auta a přitom se cítit bezpečně. Prodejní model Tesly je však pod neustálým tlakem ze strany prodejců aut, které z Tesly nemají žádný zisk. Prodejci aut bojují za prosazení tzv.

nového Tesla zákonu. Národní asociace prodejců aut zablokovala v některých státech USA prodej Tesly. Číslo 2: Vedou se o společnosti ostré diskuze? Auto budoucnosti je dnes ráno pod palbou. Výrobce elektromobilů Tesla stahuje téměř 30 000 nabíječek z důvodu nebezpečí požáru. Historie Tesly nebyla vždy tak bezchybná jako její auta. Mluvilo se jak o stahování výrobků z prodeje, tak o vnitrofiremních sporech. V roce 2009 byli technici vysláni k 355 Roadsterům, aby vyřešili bezpečnostní problém.

A v roce 2010 bylo 439 Roadsterů staženo z prodeje pro jiný problém. To je Tesla, kámo. Také se objevilo několik příběhů o tom, že vozy Tesly začaly hořet. Obvykle v souvislosti s Li-Ion baterií. V roce 2009 spoluzakladatel Tesly, Martin Eberhard, podal na Teslu a jejího generálního ředitele, Muska, žalobu za pomluvu.

Eberhard měl obavy, že jeho přínos pro společnost je bagatelizován. Nakonec však došlo k mimosoudní dohodě. Číslo 1: Jaká je vize Tesla Motors? Pokud jde o blízkou budoucnost, v Nevadě se právě staví továrna na výrobu Li-Ion baterií za 5 miliard dolarů primárně pro potřeby Tesly. Jakmile bude továrna hotová, měla by se zvýšit výrobní kapacita Tesly i výkon jejích produktů.

Tesla doufá v to, že do pěti let bude moci nabízet své produkty za dostupnější cenu. Model 3 bude první na řadě. Vybavení aut má za cíl být lepší než konkurence, zejména vzhledem k faktu, že se Tesla ubírá směrem k samořiditelnému autu. Cesty tak budou úplně jiné, než jak je známe teď. Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

2,5 roku staré video o elektromobilech bohužel velice rychle ztrácí aktuálnost. Situace na trhu je úplně jiná, než je popisováno ve videu. Především o postupu ve vývoji, co se týče elektromobilů ze strany velkých elektromobilech. Spíš je to už historie Tesly. Přínos videa se pak velmi snižuje.

41

Odpovědět

Jo, to je pravda a proto další video bude mnohem víc aktuální (podíváme se přímo do továrny Tesly).

50

Odpovědět

+setheTaky nechapu, proc nekdo vubec preklada 3 roky stare video o necem takovem jako je Tesla :D Jasne, tovarna hajzliku vyrabi porad jen hajzliky ale Tesla nejsou hajzliky :D

12