TotalBiscuit: WTF is Hearthstone? 1/2

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:355
Počet zobrazení:5 938
Na základě reakcí v komentářích jsem se rozhodl na zkoušku zařadit jedno video od TB. Hearthstone jsem vybral, protože to je momentálně jedna z nejsledovanějších, přesto vlastně oddechových her. Celé video má přes 46 minut, proto jsem se ho rozhodl rozdělit a druhou část přidat pouze, pokud bude mít ta první úspěch. Některé karty jsou přeložené hlavně pro lidi naprosto nepolíbené světem WoW, bez toho by to nemuselo dávat úplně smysl. V druhé části TB hraje proti mágovi, rozebírá další herní prvky a hru následně zhodnotí. Série WTF nejsou recenze, sám autor to vždy zdůrazňuje, jen jeho komentář.

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz Dámy a pánové, jsem TotalBiscuit a zeptám se a zodpovím na otázku: "Co ksakru je Hearthstone?" No... Je to karetní hra od Blizzardu, kterou všichni nenáviděli. To je asi nejlepší popis. Po ohlášení lidé říkali věci typu: "Jako vážně, karetní hra?" Zatímco já byl nadšený. Zbožňuju karetní hry, jsou super. Letos byl dobrý rok na karetní hry. Vyšly Duel of Champions od Ubisoftu, HEX získal podporu na Kickstarteru, SolForge je v betaverzi, nebo vyšla povedená hra Scrolls.

Pokud máte rádi karetní hry, je pro vás letošek opravdu dobrým rokem. V tomto případě se nejedná o klasickou karetní hru, protože karty nesměňujete. Jde o sběratelskou karetní hru od společnosti Blizzard. A možná se teď ptáte: "Proč Blizzard vymýšlí další karetní hru, když už existuje WoW TCG?" A na to já odpovídám: "Tak to teda kámo nemám páru."

Je opravdu velmi zvláštní, že se nejedná o adaptaci WoW TCG, která je nejenom velmi dobrou hrou, ale taky v ní je přehršel karet, protože k tomu vyšlo už asi 12 rozšíření. Je to opravdu zvláštní. Nevím, jestli to je proto, že chtějí oslabit WoW CTG, nebo to prostě Cryptozoic nechtěli udělat. Netuším, ale rozhodli se pro Hearthstone. Jedná se o projekt velmi malého týmu z Blizzardu, který se chytnul a získal podporu u vedení.

Nyní je v uzavřené betě. Nevíme, jak dlouho bude beta trvat, neznáme datum vydání, ale bude to pro PC. Někteří lidé, jako já, Husky a další, byli do bety pozváni. Většinou jde o známější WoW jména. Dnes vám ukážu, co budu moci. Podíváme se na sestavování a otevírání balíčků, herní model a podíváme se herní mechanismy. Začneme u modelu hraní, protože jde o první hru zdarma od Blizzardu. Zde je obchod.

Můžete nakupovat balíčky za zlato získané ve hře, nebo si je můžete koupit za opravdové peníze. Cena záleží na tom, kolik si jich koupíte naráz. Jeden stojí zhruba 1,50$. Za to získáte pět karet, z nichž jedna je vždy vzácná. Netuším, jestli mají v plánu dělat i jiné balíčky. Peníze jdou z vašeho Battlenet účtu, pokud k němu máte přiřazenou kartu. Otevřu několik balíčků, abyste si to uměli představit. Poté postavím svůj herní balíček a vyzkouším několik herních módů.

Mám tu připravených 15 balíčku na otevření. Tak jdeme na to. Copak tu máme? Spellbreaker, Questing Adventurer. Perdition's Blade pro Rogue, to je tuším vzácná karta. Možná ji poznáváte. V téhle hře je spousta old school předmětů a potvor, což potěší. Pro mě trochu nostalgické. Zdrcující síla.

Pane jo, to vypadá jako velice dobrá karta. Ještě tu je Ledový Elementál. V každém balíčku je vzácná. karta, ale existují ještě dvě další úrovně. Jedná se o epickou a legendární. Třeba tahle, to je epická. Bestial Wrath: Přidá ostatním beast monstrům +2 k útoku toto kolo. Navíc je imunní, to je pravdu silná karta. Tuším, že to je karta pro huntera.

Vzácná karta - Demolisher. Uděl 2 poškození náhodnému monstru. To není úplně k zahození. Otevřu jich ještě pár a ukážu vám, jak to funguje. Ještě tu jsou zlaté obyčejné karty, které jsou akorát nablýskané. Alespoň z toho, co vím. Nejsem si jistý, jestli jsou jen nablýskané, nebo i něco jiného. Nevypadá to, že by v téhle hře byly neobyčejné karty. Obyčejné, zlaté obyčejné, vzácné,, legendární a epické.

Ne nutně v tomhle pořadí. Už teď si můžete všimnout, jak je všechno ve hře efektní, třeba... Ale, ale... To je další vzácná. Void Terror, to není k zahození. Takhle se mi to líbí. Slušný potvory. Můžete si všimnout, jak hra pracuje s efekty. Třeba jen i při otevírání balíčků je použito 3D renderování. Další Perdition's Blade. Rád bych si vytvořil Rogue balíček postavený na téhle kartě.

Použití modelů a návrhů z WoW je velmi povedené a věrné předloze. Třeba získám epickou nebo legendární kartu. V rychlosti to projedu, ať vidím, co jsem získal. Jak můžete vidět, dají se otevírat velice rychle. Strážce Háje. Udělí 2 poškození, nebo vyvolá pomocníka. To je docela dobré, to se může hodit. Dovedu si představit, jak funguje. Tak co tu máme dalšího? Další Void Terror. To se hodí do mého warlock balíčku, který potřebuje vylepšit. Husky ho s jeho mágem totálně zničil.

Zlatá vzácná.. Hádám, že se jedná jen o nablýskaný obal. Shadowflame. To je odpověď na otázku, jestli se zlaté karty liší od ostatních. Neliší. Je zvláštní, že ve hře nejsou neobyčejné karty. Další vzácná.. Bílé karty jsou obyčejné, takže je použito stejné odlišení vzácnosti jako ve WoW.

Pane jo, Lávový Obr, koukněte se na to. To vážně stojí 20 many? Aha, ale o jednu méně za každý hrdinův ubraný život. To je docela zajímavé. Tady je ještě zlatá obyčejná. Doufám v nějakou legendární, ale zatím tu žádná není. Docela mě to štve. Omlouvám se, ale prostě mám rád otevírání balíčků. Jako mladší jsem hrál hodně TCG. Tohle je něco pro mě.

Přes moje mluvení můžete na pozadí slyšet skotský trpasličí přízvuk. Provází vás celou hrou. Tý jo, zlatá epická. A další epická. Pěkné. Twisting Nether: Zničí všechny jednotky. Pane jo, to je totální destrukce. Podíváme se ještě na jeden. A je to. Můžete rozložit karty, které nepotřebujete, a poté vytvořit ty, které potřebujete.

Takhle to tedy funguje. Takhle se zbavíte nepotřebných karet. Limit je dvě karty. Balíček může mít maximálně 30 karet, což je o dost méně než v jiných hrách. Maximální počet každé karty je dvě. Pokud jich máte tedy více, můžete je rozložit. Mass Disenchant: Rozloží karty navíc na Arcane Dust. Nemůžete mít víc než dvě karty a nemůžete s nimi obchodovat, takže je lepší je rozložit.

Můžeme rozložit devět obyčejných karet. To zní docela dobře, pojďme to vyzkoušet. 95x Arcane Dust. Co s tím mám teď dělat? To je docela důležitá otázka, ne? Jupí, mám Arcane Dust, paráda, ale co dál? Co s tím mám dělat?

Aha. Klikněte pravým tlačítkem a vyberte vytvořit, nebo rozložit kartu. Řekněme, že chci vytvořit tuhle. Pravé tlačítko a pak... Takhle to funguje. Paráda. Můžu kartu vytvořit? Mělo by to jít. A je to. Takže můžete... Vlastně je to docela zajímavé, protože dostanete přesně to, co jste chtěli.

Obchodování nemá moc smysl. Je to docela podobné hrám jako Shadow Era, kde je možné karty prodat, a pak nakoupit jiné za pevnou cenu. Pojďme vytvořit nový balíček. Momentálně mám odemknuté tři z devíti povolání, za které hrajete v Practice módu, abyste odemkli zbytek. Zkusíme sestavit warlock balíček, mám nějaké nové karty. Nyní...

Hra vám může doporučit karty, což je docela nápomocné. Přidáme nějaké věci pro warlocka. Celý balíček můžete postavit pouze na základě doporučení. Engine výběru funguje poměrně dobře. Přidáme Shadowflame. Zkusím tam ty věci náhodně naházet. Hra mi pak nejspíše ukáže, že mi chybí karty za 2 many.

"Máš tam málo karet za 2 many, tak si jich tam pár přihoď." "Teď přidej nějaké za 3 many, aby to bylo vyvážené. Přidej nějaké potvory, balíček už vypadá docela dobře." Nakonec přidám ještě Gurubashi Berserker, to je 23 karet. Dalaranský Mág, Darkscale Healer, Máme tu... Asi potřebuju nějaké karty za 1 manu.

Doplním kartami za 2. Taky se můžete řídit tímto ukazatelem, ačkoliv... Chtěl jsem říct, že vám to nedá celý přehled, což je vlastně pravda, přestože cenu karet vidět můžete, takže to není zase tak hrozné. Arcane Golem. Vycítit démony. A...

Demolisher. Máme celý balíček. Jednoduché. Netuším, jestli je dobrý, asi nebude, ale systém doporučení je docela dobrý. Nemusíte ho používat a dát si tam to, co chcete, ale pro lidi, kteří si chtějí postavit vyvážený balíček a nemají zkušenosti, si myslím, že funguje dobře. Vytvořím teď pořádný balíček. Beru warlocka a nebudu používat systém doporučení.

Projedeme všechny karty, které mám momentálně dostupné. Zdrcující síla zní skvěle, to tam rovnou hodím. Nemám žádný další, takže tam bude jen jednou. Potřebujeme démony, pár jich tam naházím. Vycítit démony se hodí, abych mohl démony tahat z balíčku. To bude mít použití. Mrkneme, co je na další stránce. Je dobré, že to ukazuje i všechno ostatní. Pokud se mi něco líbí, můžu to jednoduše vytvořit.

Za předpokladu, že mám dost Arcane Dust. To je Pit Lord, epická karta, to bude docela drahé. Pane jo, udělí i vám 7 poškození, to je docela síla, ne? Myslím, že Vyvolávací Portál bude dobrou volbou. Vytvořím si ještě jeden, abych mohl mít v balíčku 2. Najednou se mi ten systém vytváření karet docela líbí. Máte slabinu v balíčku? Není problém, prostě vytvoříte kartu. Okamžitě, bez obav z obchodování apod.

Myslím, že se mi povedlo dobře snížit cenu mých démonů. Takže pojďme... Přepnu zpátky na moje karty. Tím už neuvidím to, co zatím ještě nemám. Nemám moc věcí čistě pro warlocka. To může být docela problém. Hodím tam Twisting Nether a je to. Nemám sice moc věcí čistě pro warlocka, ale monstra...

Předpokládám, že tohle jsou monstra. A tyto ne. Ale možná... Ne, tohle jsou také monstra. Kdybych měl Vyvolávací Portál, všechno by bylo levnější. To je super. Wisp nic nestojí. Karta, co nic nestojí, to zní docela dobře. S těmihle Vyvolávacími portály tedy můžu hrát i velmi silné karty, jako jsou třeba tito Lávoví obři.

Beru je oba dva. Z toho, co vidím... Jo, limit se vztahuje i na zlaté karty. Byla by blbost, kdyby to tak nebylo. Přidám tam i nějaké hodně zákeřné karty, jako jsou tyhle Windfury Harpyje. To je solidní útočná síla. Azurový Drak.

Ti jsou dobří na kouzla. Těch moc teď nemám. Balíček je zaměřený spíše na monstra. Radši je tam nebudu dávat. Pokud chcete vidět schopnosti karet... Většinu toho budete z karetních her znát. Taunt je v podstatě blok a slouží hlavně k obraně. Takže pokud má příšera Taunt, protivník musí nejprve zaútočit na ni. Včetně hrdiny, ale kouzla se nepočítají, a Taunt na ně neplatí. Myslím, že to platí i pro schopnosti, je to prostě jen na přímý útok.

Battlecry nastává v momentě, kdy přivoláte potvoru. Když například tuto kartu zahrajete, dostanete k ní okamžitě 2/2 Panoše. To by mohla být dobrá karta pro doplnění mého balíčku. Nechci brát Ukrutného Kováře, ten by se mi hodil, pouze kdybych měl zbraň pro mého hrdinu, což nemám. Můžete si všimnout, že má Enrage, to znamená, že když obdrží zranění, získá novou schopnost. Mám docela pěknou kartu, která to má.

Je to Šílená Slepice, nebo tak nějak. Stealth. Pár Tygrů ze Stranglethornu by se mohlo hodit. Přidávám teď docela drahé karty. Rozhodně tam nechci přidat Venture Co. Žoldáka (zdražuje karty). Spoléhám na portály, abych byl schopen přivolat silnější potvory o něco dříve. Přijde mi to rozumné. S potvorami to vypadá dobře.

Super. Co se týká schopností... Vypadá to, že jich mám málo. Zajímavé. Jsem si téměř jistý, že jsem jich měl více. I v tom základním balíčku byly věcí jako Shadowbolt apod. Hádám, že... Aháá.. Tak proto. Měl jsem nastavenou jen expertní volbu.

Pokud se tomu chcete vyhnout, nechte si nastavené všechno. Slouží to k zobrazení toho, co dostanete v startovním balíčku, a toho, co dostanete v expertním balíčku. Teď už to dává smysl. Zajímavá volba, že to můžete oddělit. Naházíme tam nějaká kouzla, aby to bylo o něco snazší. Trochu toho přímého poškození. Sukuby, Voidwalkeři s Tauntem. Máme silné bijce a teď už i něco na obranu a několik čističů herního stolu.

(zničí vše) A už nám zbývají poslední dvě karty. Myslím, že to vypadá dobře. Asi přidám nějaké karty za jednu manu, do začátku hry. Karty typu... Pěšák z Goldshire. To abych hned neumřel. Vypadá to, že by to mohlo fungovat. Super.

Balíček je postavený. Teď si s ním zahraju. Můžeme zkusit Practice a odemknout tak nové balíčky. Použiju k tomu můj warlock 2 balíček. Pak vyzkouším hru online. Teď si zahraju proti Warriorovi. Přijde mi to jako dobrý nápad. Trochu to rozjedeme, ať vám můžu ukázat hru. Hearthstone rozhodně není obtížnou karetní hrou. Opravdu, ale opravdu není.

Tak co tu máme? Asi se zbavím tygra. Co teď vidíte je mulligan dle výběru. Místo toho, abyste zahodili všechny karty a vzali nové, se můžete zbavit jen vybraných. Zbavím se tygra a budu doufat, že místo něj získám levnější kartu. Místo toho se ale stal přesný opak. Ale tak co, to se nějak vyřeší. Alespoň mám Vycítit démony, takže budu moci dva přivolat.

Většina stojí málo. Navíc tu mám portál. Asi to teď bude docela na prd, protože nemám, co bych zahrál, ale to se časem překoná. Jak hra funguje? Mana. Mana je to, co používáte, když chcete zahrát karty. Každé kolo získáte jeden krystal do maximálního množství deseti. Takhle to prostě funguje.

Je to naprosto jednoduché, není v tom nic speciálního. Pokud vím, nejsou tu žádné další na manu zaměřené věci, kterými byste mohli zvýšit svoji zásobu many. Nejsou tu žádné karty úkolů, nebo karty zemí, nic takového. Prostě jen automaticky získáte jeden bod many za kolo. Můžete zahrát například Minci, kterou vidíte tady v záznamu. Byla zahraná a znamená, že vám na jedno kolo přidá bod many.

Naštěstí má každý hrdina schopnost. Takže i když mám málo many, můžu použít Life Tap. Myslím, že všechny hrdinské schopnost stojí 2 krystaly many. Dají se použít druhé kolo. Life Tap je 2 poškození sobě a nová karta. To mi dost pomohlo, protože teď do hry hodím Wisp. Alespoň tak něco mám. Super. Ukončím kolo. Každé kolo se líže jedna karta, za předpokladu, že nemáte něco, co tomu zabraňuje.

Nahodil na sebe brnění a ještě zaútočil. Vypadá to, že Warrior je zaměřen na udělování zranění přímo hrdinou. Mám dost many na portál? Bohužel ne. Za to ale můžu zahrát Vycítění Démonů, Ze začátku mě sice trochu pomlátí, ale jakmile se mi povede přivolat tyhle pěkně karty, měl bych být pohodě. Wisp může útočit, ale protože na sobě má brnění, nic mu to neudělá.

Funguje to jako štít před útoky. Hra vás upozorní na to, že už nemůžete nic dělat, známou hláškou "Job's done." A je to. Jakmile dojde na souboj, uvidíte, jak to funguje. Nebude to nic překvapivého, to musím hned ujasnit. Jedná se o velmi jednoduchý systém. Mám tu spoustu karet, takže... Tenhle týpek má Taunt, musím přes něj. To je celkem nemilé.

Mám ale plnou manu. Můžu zahrát... Zahraju nějakou potvoru. Pokud se mi povede brzo vyvolat Lávového Obra, hodně mi to pomůže. Můžu Vysát život. Sukuba. Battlecry: Odhoď náhodnou kartu. Tak to není moc dobré. Přemýšlím, že... Zničte monstra vedle vás a získejte jejich útok a životy. To je nejspíš lepší si počkat.

Vyvolám Portál. Díky tomu budu moci příští kolo hrát Windfury harpyji. Taky se blížím k Lávovému Obrovi. Tentokrát nebudu útočit, protože by mi zabil Wisp. Bylo by to zbytečné. Poškození v této hře jsou trvalá, takže se na konci kola zranění neobnovují, jako tomu je např. v Magic: The Gathering. Pane jo, dva Lávoví Obři.

Najednou to vypadá docela šíleně. Tak, co můžu zahrát? Vlastně docela hodně. Mám spoustu možností. Mohl bych vyčistit herní plochu a můj portál by to přežil. Zničilo by to všechno ostatní. To by ušlo, ale potom bych zahrál Sukubu a mohl bych tak přijít o jednoho obra. To bych teď nerad riskoval. Místo toho zahraju harpyji. A potom... Mohl bych zahrát Void Terrora, ale ten mi zničí nějakou příšeru a to bych momentálně nerad.

Mohl bych ho umístit sem, aby pozřel Wisp a získal její sílu. Wisp je stejně teď k ničemu. Dám ho sem, sní ji, to mu přidá trochu síly. Mně zase více možností příště. Pokud mě ještě párkrát takhle zraní, budu konečně moci vyvolat moje obry. Zničil mi můj Vyvolávací Portál, to od něj bylo chytré. To obry oddálí. Pořádně. Teď už konečně můžu nadělit pořádné zranění, to se vždy hodí. Znovu tu mám Vyvolávací Portál, ještě mi ale tohle kolo nedovolí vyvolat tygra.

Potřebuju se zbavit tohohle hajzlíka. Můžu ho vysát a získat tak životy zpátky. Zbývají mi 3 krystaly many, mohl bych vyvolat Sukubu, ale raději použiju Life Tap a získám tak Zdrcující sílu. To znamená, že bych mohl... Vlastně bych ho mohl touhle kartou odpálit. A to taky udělám. Použiju Zdrcující sílu na moji Windfury Harpyji, takže teď zaútočím za 16 bodů.

To je pecka, pěkně zákeřné kombo. Bum! Bum! Podle toho, kolik se vám podaří ubrat životů, jste odměněni patřičným efektem, což se mi opravdu líbí. Mám teď něco zabít? Mohl bych zaútočit na Lovce z Razorfen, nebo se pustit do hrdiny.

Radši se zbavím lovce. Mám spoustu možností. Zabije mi moji harpyji, což je docela na prd, ale dokázala nadělit tolik poškození, že se to jednoznačně vyplatilo. Najednou se hra otočila. Myslím, že už chápete, jak to funguje. Je to jednoduché. Je poměrně jasné, že odebrali některé aspekty známé z jiných her, jako je např.

WoW TCG. Proto je to jednodušší. Mana management v této hře vám pomáhá v tom, že máte téměř pořád možnost hrát nějaké karty. To je asi ta největší změna. A také to, že nemusíte některé karty obětovat. Např. v Shadow Era můžete hrát jakoukoliv kartu, ale jednu musíte vždy otočit a to nemusí být vždy jednoduché. Měl bych teď zahrát portál?

Nejdříve zahraju Voidwalkera, abych měl Taunt, který mě ochrání před Gurubashi Berserkrem. Ještě tu ale je Vládce Arény, který je 6/5 a má Taunt, to může být docela problém. Blížíme se ale k momentu, kde, pokud se mi podaří udržet portál naživu... Což se asi stejně nestane, protože ho určitě zničí. Příští kolo budu moci vyvolat Lávového Obra. Myslím, že teď bude nejlepší vyvolat tygra.

Ať tam je Stealth. To znamená, že na něj nemohou utočit, dokud sám nezaútočí jako první. Přes jeho obranu to ale stejně neprojde. Alespoň si to myslím, uvidíme. Řekl bych, že jsem na tom teď dobře. Nevypadá to, že by dokázal přijít s masivním útokem, ale blíží se k tomu. Začíná vyvolávat velké potvory. To může být problém. Přišel jsem o Taunt a útočí přímo na mě.

Jenže najednou můžu vyvolat oba Lávové Obry. Najednou to začíná být docela zajímavé. Také bych mohl zničit všechno na ploše. Škoda, že tam je ten obránce, jinak bych mohl i zaútočit na hrdinu. Myslím, že to tu vyčistím a další kolo přivolám obry a už se budu jen smát. Twisting Nether, šup s tím pryč. Musím říct, že jsem opravdu ohromen vizuálními efekty. Celková produkce hry působí trochu jednodušeji, ale ve skutečnosti vypadá krásně a je vidět, že si na tom dali záležet.

Toho si opravdu vážím. Rovněž je vše plynulé. Mohli to přepálit s animacemi, ale to neudělali, takže hraní karet a podobné věci netrvají dlouho. Hra je velmi vyrovnaná a to se mi opravu líbí. Teď už se do toho, dámy a pánové, trochu opřeme. Mám teď hrát Vyvolávací Portál? Pokud ho teď zahraju... Jo, to by šlo, zahraju ho. To sníží cenu obrů, jeden a jeden.

Pak ještě zahraju Sukubu. Kvůli tomu přijdu o druhou Sukubu (speciální vlastnost). Najednou můžu zaútočit silněji než bůh. Momentálně před sebou mám dvě 8/8 příšery, 4/3 Sukubu a ještě Vyvolávací Portál. Tak si to užij, Garroshi. Uvidíme, jak se s tím popereš. Tipnul bych si, že ne moc dobře.

Vypadá to, že na mě pošle všechno, co má. Nic jiného mu také nezbývá, protože ho jinak totálně semelu. Přidává 4 body k hrdinově útoku. Začíná jít přímo po mně. Šel přímo po mém hrdinovi. Nemůže mě náhodou už teď zabít? Ne, naštěstí ještě ne. Pane jo, používá Popravení, aby se zbavil jednoho obra. Najednou jsem ve větším průšvihu, než jsem si myslel. Nějak to zvládnu.

Co tu máme? Hellfire, ten by měl... Sice nevyčistí herní plochu, ale hodně tomu pomůže. Nejdříve ale musím zaútočit se Sukubou, až poté použiju Hellfire. Jinak o ni přijdu bez možnosti útoku. Takže s ní zaútočím, tím o ni přijdu, pak použiju Hellfire a vyčistím tak plochu. Sice to ubere životy mně, ale hlavně že i jemu.

Zahraju Vycítit démony, tím získám Voidwalkera a Void Terrora. Void Terrora bych mohl přeměnit na totálně vražednou potvoru. Časem se k tomu dostanu. To je jeden, teď použiju Life Tap. To bylo trochu riskantní, nevím, proč jsem to udělal. Možná jsem se tím právě zabil. Teď na něj zaútočím a bude záležet na dalším kole.

Dostane jednu kartu. Mohlo by se mu povést mě teď zabít. Přidává si brnění. Co tam pro mě asi má? Dragonling, to není tak hrozné, Jezdec na vlkovi s Charge (může útočit hned), to mu nebude stačit. Obávám se, že to přeci jenom bude GG pro mě, pane Garroshi. Vykouzlím Shadowbolt. Ne, že by...

Aha, Shadowbolt nejde použít. Tak nic. Tak s ním aspoň odpálím gnóma, když už nic jiného. Tomuhle se říká... Tak a je to. To by šlo, nebylo to špatné. Odemkl jsem tím balíček Warriora. Rovněž postupujete o úrovně, čímž si odemykáte další karty. To je celkem dobré. Jak vidíte, tohle jsou odemknuté karty. Hned je budu moci používat a nemusím je tak vytvářet apod.

Takže... Takhle se Hearthstone hraje. Zkusíme teď Multiplayer. Zkusím znovu použít můj warlock balíček, protože to vypadalo, že docela funguje. Rad bych teď něco řekl o modelu placení v této hře. O otevírání balíčků a nakupování ve hře. Budu teď naprosto upřímný. Hrál jsem Magic The Gathering, WoW TCG a podobné věcí a nijak mi nevadí pay-to-win model.

Je mi to úplně jedno. Opravdu je. Některým lidem ale vadí. Vše záleží na systému přiřazování protivníků. Vyberete např. hru proti rovnocennému protivníkovi. Pokud by byl systém přiřazování dobrý, pak by nakupování karet nehrálo význam. Navíc pokud chcete získat herní zlaťáky, musíte jen víc makat.

Vždy bude nějaký problém. Např. i ve Scrolls... Scrolls mě trochu štve, protože nemám čas na to, abych hrál často. A protože si nemůžu koupit karty a být tak na stejné úrovni s ostatními, je pro mě hra obtížnější. Takže obě strany mají své mouchy. Není to jednoduché.

Myslím, že pokud s tím máte problém, neměli byste sběratelské karetní hry hrát. Protože byly vždy založené na tom, že když utratíte hromadu peněz, budete mít silný balíček. Ale samozřejmě záleží i na náhodě. Pokud se jedná o vybalancovanou hru, obyčejné karty budou také dobře použitelné. Můj mega nabušený legendární balíček byl totálně rozsekán obyčejným startovním mágem.

Takže se to může stát. Tak jdeme na to? Dám najít protivníka. Vyberu si mého warlocka2. Je docela dobrý, tak uvidíme, jak to půjde. Pokud vám to doteď ještě nedošlo, Hearthstone jsem si opravdu oblíbil. Není to zrovna složitá hra a při srovnání s WoW TCG si myslím, že WoW TCG je lepší hrou. Naprosto ale chápu, že se rozhodli vydat tímto směrem.

Hodnotný protivník. Tak to bude zajímavé. Ach jo, je to mág. Ten si mě podá. Tak to je na prd. Mým protivníkem je Bentone. Myslím si, že WoW TCG je lepší hra, protože je propracovanější. Ale to neznamená, že Hearthstone je špatný. Obavám se pouze toho, že nedokáže dlouhodobě udržet zájem nadšenců.

Jako odpočinková sbratlská, pardon, odpočinková oddchvka... Co to říkám? Odpočinková sběratelská karetní hra. No konečně. Nejspíše mě měl někdo proklít kletbou mlčení. Každopádně... Nebo kletbou jazyka, aby to bylo přesnější. Myslím, že jako odpočinková hra je Hearthstone dobrý. Velice pěkně se hraje a funguje, kvalita produkce je opravdu na úrovni.

Každému hráči WoW přináší i trochu nostalgie. Na všem je vidět obtisk Blizzardu. Od motivů na herních stolech až po věci jako je hudba. Ta je ve skutečnosti verzí hudby z taverny ve stylu Warcraftu 2. To je skvělé, naprosto to zbožňuji. Jako někdo, kdo hrával hry od Blizzardu je to pro mě nostalgická pecka.

Je jasné, že hra pracuje s tím, že se mi podobné věci líbí. Navíc si myslím, že by mohli přidat spoustu dalších věcí. Můžete do toho přidat třeba Diablo a Starcraft. Nevidím v tom problém. "Jéminánku, ale co příběh?" Tak ten je mi tu úplně jedno. Jen si tu kombinaci představte, to by bylo skvělé. Zahraju dvě příšery. Mince mi přidá Voidwalkera a ještě Ohnivého Impa, který mě nemá vůbec rád.

Mám 3/2 hned na začátek a navíc ho nemůže hned zabít, to je síla. To vypadá na dobrý začátek. Mágova schopnost je, že dokáže seslat Fireblast. To znamená 1 poškození na libovolný cíl, to je slušné. Proti balíčku se slabými potvorami je to ideální, můžete je odstřelovat. Také má solidní zásobu karet na vyčištění stolu. Má Arcane Explozi, což je 1 poškození všem.

Pak má ještě Arcane Střely, ale ty jsou trochu náhodné. Snaží se zbavit mého impa, protože je jasné, že má dobrý útok. Ale to je tak všechno, co může teď zahrát. Twisting Nether si budu šetřit na případ, že bude mít hodně potvor. Zahraju Life Tap, protože nic jiného nemůžu. Získání nové karty se za ty životy vyplatí. V karetních hrách se počítá pouze rozdíl mezi životem 1 a 0.

Dokud jste naživu, můžete hrát. Mimochodem můžete útočit i bránit. Takže nepřemýšlejte nad tím kdy zaútočit, protože můžete obojí. Bráníte ale vždy jen s potvorami s Taunt. Pokud samozřejmě neútočí protivník na vaše monstrum, to se brání vždy. Další příklad zjednodušení. Zabije mi mého impa, protože to je to nejlepší co teď může udělat. Nic dál hrát nemůže, to je dobře.

Strávil dvě kola útočením na to, co mě stálo vyvolat pouze 1 manu. To beru. Co dál? Myslím, že je čas na Vycítění démonů. To jsou další karty do ruky. Sukuba a Voidwalker. Sice je nemůžu hned zahrát, ale alespoň na něj zaútočím. I když teď zahraje něco s Charge, bude muset jít přes Voidwalkera. To docela ujde. Víte, co dalšího se mi líbí?

Oh, bože, Murloc… Záznam boje, tady v rohu, je opravdu velmi dobrý. Dokáže vám pomoci s vyhodnocením situace. Zničil mi Voidwalkera a obětoval na to Murloca a Fire Blast. To není nejhorší, ale může to být i lepší. Také mám Zdrcující sílu, takže asi udělám to co předtím. Počkám si na Windfury Harpyji a pak na ni zakouzlím Zdrcující sílu a zaútočím.

Co dalšího tu mám? Zahraju Voidwalkera. To by šlo. Nechci hrát Sukubu, to je teď trochu riskantní. Mohl bych si zničit moje kombo. Radši si vezmu další kartu a našetřím si... Chtěl jsem zahrát Vyvolávací portál, ale bez nějaké obrany bych o něj hned přišel. To není nejlepší nápad.

Konečně mám něco s Taunt, takže můžu ochránit portál do dalšího kola. Připravuju se na to kombo s Windfury Harpyjí. To bude tak během dvou kol. Zaútočím s ní a udělím tak... asi tak 16 poškození při správné kombinaci. Windfury znamená, že útočí dvakrát, takže to je docela zákeřná karta. Ukončím kolo. Nic dalšího dělat nemůžu.

Mohl jsem... Ne, nemohl zaútočit, protože spí. Mág toho zatím moc nezahrál, což mě docela dost znervózňuje. Snaží se to zlikvidovat, ale zatím se mu to nedaří. Tak to je dobře, musí se probojovat. Přemýšlím nad tím, že zahraju portál. Mám Shadowbolt. Mohl bych zahrát Silver Hand Rytíře, což není úplně špatné, ale spíš myslím, že Vyvolávací Portál je teď užitečnější.

Šup s ním ven. Hned to bude jednodušší. Teď už bych mohl risknout Sukubu a doufat, že nezničí něco dobrého. Neznič prosím moji kombo kartu. Zničila můj Twisting Nether. To je sice nemilé, ale co se dá dělat. Nějak to půjde. Portál je na ploše a mám tu Voidwalkera. Další kolo už zahraju moje kombo. Což půjde, pokud mi nezničí portál.

Nevím, proč jsem teď nezaútočil. To bylo pitomé, mohl jsem ho zranit. Nejspíš mi to zničí. Koukám, že mi může zničit portál. To je na prd. Právě jsem si uvědomil, že může použít Fireblast a zaútočit. Záleží na tom, jestli zaútočí na Sukubu. Pokud ano... Tak ne, jde po portálu. Ok, to znamená, že nemůžu příští kolo hrát moje kombo.

Potřebuju na něj 7 many. Nic se neděje, pořád jsem neprohrál. Bere si dvě nové karty. Co tu máme? Mirror Image. Dvě 0/1 s Tauntem. Bože, to je otravná karta. Měl bych asi vyčistit plochu. Jenže tím si zabiju i Sukubu. Alespoň s ní nejdřív zaútočím. Přišel jsem o můj Vyvolávací Portál, to je docela znepokojivé. Mohl bych hrát Windfury Harpyji, ale...

Vlastně ji zahraju. A to proto, že hraní komba nemá smysl, protože na něj musím stejně čekat do dalšího kola. Takže proto. Vyvolal jsem harpyji. Teď tu mám Sukubu, která toho moc nezmůže, protože tu je Taunt. Tak jako tak se toho ale musím nejprve zbavit.

Moc rád bych se zbavil Stormpike Komanda. Bojím se, že by mi mohla zabít moji Windfury Harpyji. Sakra. To jsem si neuvědomil. Pořád bych mohl ještě slušně zaútočit za 8 poškození s kombem. Za předpokladu, že se zbavím téhle karty. Moc mi to nejde. Ve skutečnosti to vypadá, že ji spalí Fireballem.

To není dobrý. A teď mi zabije Sukubu. Takže jsme vlastně na začátku. Ačkoliv trochu vede, protože má víc životů. V balíčku mám další harpyji, takže možná ještě kombo zahraju. Prozatím si to podržím. Tygr ze Stranglethornu. Pořád se ale musím zbavit téhle karty. Doopravdy mě vytáčí. Mohl bych na to použít Vysát život. Jenže to je karta za 3 many oproti jedné Mirror Image.

Nebo bych mohl zahrát Rytíře, měl bych tak dvě jednotky a pak bych mohl zaútočit s Panošem. To vypadá nejrozumněji. Tady je Panoš a mám tak dvě jednotky. Použiju Life Tap a dostávám Wisp. Měl bych nápad, který zahrnuje Void Terrora. Sní obě jednotky, pak mu dám Zdrcující sílu a zaútočím. Nejdřív se ale musím zbavit té Mirror Image.

Použiju k tomu panoše a pak zaútočím rytířem. Nic ještě není předem dáno. Opravdu ne. Alespoň mám dost možností. Bože můj, další jednotka s Tauntem. To je opravdu dobrá karta, sám bych ji měl víc používat. To bude otrava, než se toho zbavím. Nemám nic na vyčištění stolu, ani můj Hellfire na to nestačí.

Navíc by zabil i moje jednotky a to není zrovna ideální. Mohl bych zaútočit s Panošem a až pak vyčistit herní plochu. Jenže to nepůjde, protože mě právě zmrazil. A tady máme Arcane Střely. To je strašlivé. To je opravdu zlé. Opravdu na prd. Zkusím na plochu dostat nějaké levné karty.

Kde to půjde. Mohl bych zahrát Void Terrora, ale i potom se budu muset potýkat s tím zatraceným Shieldmasterem. Shadowbolt... Ani Shadowbolt ho nezabije. Asi toho na něj budu muset poslat hodně. Musím se ho prostě zbavit. Nic složitého v tom není. Momentálně je na tom lépe. Alespoň můžu použít Vysát život. Tak to by bylo, dva životy zpátky.

Pořád tu mám Zdrcující sílu, ale nemám ji teď na co použít. Rozhodně chciWindfury, abych mohl útočit dvakrát. Měl bych ale být trpělivější a nejdříve zahrát něco s Tauntem, abych měl Windfury čím ochránit. Ale i tak to je dost obtížné. Mágové mají velkou škálu přímých útoků. Páni, další AoE, wow, to vyčistilo celou plochu. A to jsem si myslel, že to moje je dobrá karta. Vypadá to, že ne.

Ok, dobře, dobře. Pořád mám Lávové obry, kteří jsou ale někde v balíčku. Zase ten zkur**ný Mirror Image! Asi zahraju Hellfire. Ne, to je blbost, to nedělej. Prostě se toho chci zbavit. Tak strašně mě to vytáčí, že pak dělám blbosti. Vyvolám potvoru s Tauntem. Void Terror teď nemá moc smysl, protože pro něj není využití.

Radši zahraju tygra. Nemůže být zaměřen ani na něj nemůže útočit. Naštěstí. Takže tu bude jen tak sedět a dělat rawr. Se Zdrcující silou by mohl zaútočit za 9, ale uvidíme. Mám ještě 3 many, mohl bych hrát Void Terrora, ale to není dobrý nápad. Raději zahraju zase Life Tap. Dost mě to vysává, měl bych asi brzdit.

Momentálně má mnohem víc životů, ale já mám potenciál k masivnímu útoku. Pokud se k tomu kombu dostanu. Mojí obavou je, že momentálně má 10 many a 6 karet v ruce. Není nejmenší naděje, že by neměla nějaké zákeřné karty. Potřebuju zničit tu debilní Mirror Image, abych mohl zaútočit. Nemám moc jak to udělat.

Potřebuju udržet čistou plochu. Což se mi zatím nedaří. Pojď, pojď, pojď. Paráda. Další Taunt potvora, to jsem přesně potřeboval. Na co zaútočí? Na tohodle nemůžeš zaútočit, to vím. Fireblast jde na mě. Pomalu mě ubíjí. Pomalu.

Aha! Windfury Harpyje. Výborně, můžu ji znovu zahrát. Ale co je důležitější, bude fungovat kombo? Mohl bych použít Hellfire... Mohl bych... Popořadě. S Pěšákem zničím Mirror Image. Poté...

Pořád je to dost riskantní, protože nemám Taunt na ochranu. Pokud se stane nejhorší, použiju Zdrcující sílu na tygra. Pak Hellfire. A pak použiju tygra a zabiju s ním Fen Creepera, čímž vyčistím plochu. To znamená, že nebude mít příliš přímého zranění, pokud nemá nějaké kouzlo. Zaútočím na... Vlastně to je jedno, na koho prvního zaútočím. Měl bych si dát pozor.

Hellfire. Tak a je to. Všechno je pryč. Teď zahraju Windfury Harpyji za 6. Budu doufat v to, že ji nemá jak zabít. Protože pokud ne, zaútočím s ní za 16, čímž budu v lepší pozici. Pořád můžu umřít... Zatraceně! Poly... Kurva! Mágové jsou k vzteku!

Tak a teď se začne dít něco strašlivého. Jo. Gelbin Mekkatorque je na ploše a s ním jeho Robot Opravář. Vyléčí 3 každé kolo, to je... Aha, platí pro všechny. To to je docela divný, ne? No, tak Zdrcující Síla se teda moc nepředvedla. Pane jo. Tak jo.

Vyvolávací Portál. To je k zbláznění. Rozhodně neobětuju portál. Void Terrore, sněz ovci. Mohl bych zahrát Sukubu, ale to by zničilo Zdrcující Sílu. Takže Life Tap, zase. Dostávám Shadow Bolt, který bych mohl vykouzlit. Na Mekkatorqua to ale nestačí. Budu muset počkat na další kolo, protože jinak Mekkatorqua vyléčí ten pitomý robot.

Za předpokladu že neumřu, což se asi stejně stane. Musím na svém balíčku zapracovat. Myslím, že... Kur... Zatraceně! Tak vám nevím. Proti mágovi jsem zatím pokaždé prohrál. Je to opravdu těžké. Vypadá to, že mágové mají všechno. Warlock má velké mezery. V podstatě je po mně.

Nevypadá to, že bych měl šanci. Znovu nemůžu nic dělat, protože na to nemám karty. Tak třeba zahraju tygra. Zdrcující síla! Ne, s tím nebudu ztrácet čas. Mám riskovat Sukubu? Vyhodí náhodně jednu kartu. To je 50 na 50. Jednu chci a druhou ne. Tak jdeme na to. Sakra, je to Zdrcující síla.

Měl jsem to tušit. No nic. Co se týká útoku... Pokud má Fireball, tak je příští kolo stejně po mně. Stejně je po mně. Nemám nic. A ona všechno. To nevadí. To se prostě stává. Ještě toho spoustu nahraju. Tak jo, dámy a pánové, závěrečný komentář.

Hearthstone má velký potenciál. Je to velmi povedená hra. A já si hraní doopravdy užívám. Uvidíme, jak to půjde dál. Možná se stane... Možná se stane, že herní prvky nebudou dostatečně propracované, aby udržel lidi hrát. Např. Scrolls má v herním směru více co nabídnout. Tohle je mnohem více podobné klasické karetní hře.

Všechno už jsme viděli jinde. Ale má to... Má to potenciál. Hraní je velmi zábavné. A jak už jsem říkal... Je srandovní, že ten robot pomáhá víc mně než jí. Použiju Shadow Bolt a skončím to s ním. Vycítit démony. Možná to ještě není ztracené. Možná to ještě není ztracené.

Už nemám démony. Tak tady je alespoň imp. Není to pravděpodobné, ale uvidíme. Je to velmi tradiční hra. Nenabízí nic moc nového. Tak trochu jako World of Warcraft. Tohle je WoW karetních her. Ať už to zní jakkoliv. Zatracený Flamestrike. Hra si bere prvky od jiných her. Včetně WoW TCG.

Prostě je to zjednodušené a pěkně obalené. Což by se mělo spoustě lidem líbit. A to je Hearthstone. Nechápu, proč by někdo měl být překvapen tím, že se jedná Blizzard odus mo... Zkusím to znovu. Odus mo... Je to modus operandi, ne odus moperandi. Mohl bych si založit společnost na čištění nazvanou Odus Moperandi. Zamyslete se nad tím. Je to moc krásné, opravdu moc krásné.

Myslím, že je po mně. Jo, je po mně. Jejich modus operandi už nějakou dobu je, že vytvoří hry… Helemese, ahoj. Mohl bych teď zahrát Lávového Obra za 0 many. Lol. A potom bych mu mohl zničit celou armádu s Shadowflame. Ale to mi moc nepomůže, protože nic nemám a on má plné životy.

Ale ano. Jejich modus operandi je, že vytvářejí věci ze starých věcí a snaží se je vylepšit. A to se jim povedlo. Už to tak vypadá. To je Hearthstone a je opravdu zábava ho hrát. GTG mágové jsou OP. Jinak už to být ani nemůže. Tak to byl Hearthstone, právě v betě. Datum vydání neznámý. Já jsem TotalBiscuit a děkuji za pozornost.

Uvidíme se příště. Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Proc nekdo hraje karetni hry na pc?

1931

Odpovědět

Více od něho.

191

Odpovědět

Nejlepší herní youtuber

192

Odpovědět

Mrkni na PewDiePie :)

1913

Odpovědět

Pěkný, ale raději bych chtěl jiné hry :) Dík za překlad

193

Odpovědět

No efekty jsou sice fajn, je to v podstate hodne zjednodusene MTG, ale nejak me to privadi na otazu proc hrat tohle kdyz tu je MTG ? Ale odpovim si sam je to jak s Wokem samotnym, nez prislo byly tu hodne komplexni MMORPG hry jako Ultima online Asherons call a podobne, wow vse zjednodusilo, splacalo a naefektovalo a stal se z nej pro nekoho nepochopitelny hit. Tohle je vlastne karetni ekvivalent. Takze ano urcite to ty co nemaji potrebu az tolik myslet u MTG bude bavit :)

189

Odpovědět

No jde spis o to ze prumerny hrac nechce tolik premyslet a ucit se vsechny doplnujici pravidla MTG, to stejne plati o WoW a UO pripadne AC... A bohuzel vydelat se da spise na vetsim mnozstvi hracu nez na tom ze udelas hardcore hru kterou hraje par lidi...

190

Odpovědět

Do MTG musis nasypat furu penez, tohle jde hrat zadarmo.

190

Odpovědět

+combomanAle vdit to není pravda :) Do MTGO dáš ze začátku cca 300 a zahraješ si tka jako tady, pokud pojedeš jenom classic tak si zahraješ dobře, protože karty koupíš defakto za pár šupů a pokud Standart tak tam je to už samozřejmě o penězích, ale taky o tom jak je hráč zkušený. Třeba tohle vyzkouším, ale přijde mi to hrozně jednoduché.

181

Odpovědět

+combomanJa psal o normalnim MTG, s tim online nemam zkusenosti, ale jak si sam napsal, taky se do toho musi neco vrazit. Mne treba u MTG dost vadi system landu kterej je podle me dost spatne vyresenej.

180

Odpovědět

+combomanNo dle mě je právě ten systém landů jedná z věcí co tu hru dělá ještě více strategicou. Prostě musíš myslet na všechno, jak co nejrychleji do hry dostat co nejvíce many, ale zároveň dobrej defense a přitom si nechat zadní vrátka. Tady v tého hře je to každé kolo stejné :) Dostaneš jednu manu navíc, hodíš si specíálku zahrajes karty co máš na ruce, na které může protihráč reagovat až v dalším kole, defakto si hraješ pořád to svoje a nikdo ti do toho nezasahuje. Je to stejný jako soutěžit o to kdo dočůrá dál.

182

Odpovědět

Fajn, že jste se rozhodli zkusit překládat TotalBiscuita, ale nevím jestli byl dobrý nápad začít s překladem karetní hry na PC, což je myslím zábava jen pro nevelký okruh lidí (a všichni se tu zdá se sešli).
Pro příště by možná bylo lepší něco lehce obecnějšího a třeba tohle: http://www.youtube.com/watch?v=mf5Uj4XIT1Y, nebo tohle: http://www.youtube.com/watch?v=2G_f8YBy39M by bylo myslím ideální...
Jinak díky za překlad :-)

182

Odpovědět

Díky, obojí mám časem v plánu.

180

Odpovědět

ten moment kdy si po dvou letech uvědomíš že je to jedna z nejhranějších her na světě :D

00

Odpovědět

dost se na to tesim .. a tesim se na 2. dil a vice videii od WTF :)

180

Odpovědět

Super doufam ze prelozis zbytek a budes toho typka prekladat dal . ) Samozrejme davam 10/10 jak pro video tak i pro preklad

180

Odpovědět

Pokud vezmu karetní hry na počítači, tak MTG mě oslovil, ale ta herní komunita nebyla taková... HS má dost velkou základnu a to je zatím beta... ale nejradši jsem měl stejně Etherlords 2 :) Ať si každej říká co chce, ale vidět to jako živou příšeru, místo žetonu či karty, to je něco jiného :)

181

Odpovědět

za Biscuita díky, on rozhodně jako e-games komentátor dovede
Wowko jsem skončil ale na HS čekám, je to jak říkal Jetro oddechovka která mě celkem zaujala když do bety jsemse nedostal

takže já jsem pro překlad druhé části

190

Odpovědět

chtěl jsem napsat, kdo by sakra chtěl hrát karetní hru na PC, stejná ztráta času jako Magic the Gathering, ale pak jsem si vzpomněl na moje chvilky se solitare a už mlčím.

191

Odpovědět

A co teprv Hledání min :D

202

Odpovědět

+LOYFhledání min není karetní hra.... a pokud je, tak ji nikdo nikdy nehrál :P

182

Odpovědět

+LOYFTeď mě tak napadá, kdyby to na kartách opravdu bylo, tak udělat to herní pole s nějakejma 100 kartama, který by musely být všechny správně (číslo atd.) by asi zabralo nějakou tu půl hodinku :D A nedejbože, kdyby na první odkrytý kartě byla mina :D.

200

Odpovědět

Pokud chcete něco přeložit od tohoto uživatele, tak doporučuji video The Bore Z. Zhlédnul jsem celé a myslím, že se celkem zasmějete. A navíc se zmíní o hře DayZ.

190

Odpovědět

Souhlasím, že to je super video, ale nejsem si moc jistej, jestli by to lidi ocenili.. Když ta hra není aktuální. Každopádně jsem rád za jakýkoliv tip.

190

Odpovědět

Zrovna jste zařadili tudle Blizzardovskou budoucí pračku na peníze?

Nudná hra bez jakékoliv hloubky a nutnosti přemýšlet co zahrajete.

1828

Odpovědět

Pračka na peníze? Jaký peníze to bude prát? No.. pokud tý hře nebudeš chtít dát ani cent, nemusíš... veškerý prvky si, zatím, můžeš "koupit" za herní měnu, kterou dostáváš hraním. Můžeš si to ulehčit a koupit si to za reálný peníze... ale není to pay2win... a pokud je tohle "pračka" na peníze, tak co je wowko a diablo 3

200

Odpovědět

Tohle ocenit nedokážu.. uznávám a chápu, že se to některým lidem líbí a že to se zaujetím hrají a sdílejí, bohužel tohle není typ her, který by si mě čímkoliv získal..

1815

Odpovědět

Ano, ano, ano! Již tolikrát jsem chtěl navrhnout na překlad legendárního CynicalBrita a vás to nakonec napadlo bez podnětů. Děkuji. Snad to nebyl poslední překlad.

192

Další