Trevor Noah: SemaforyStand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:242
Počet zobrazení:10 971

Trevor Noah nám dnes poradí, jak si zkrátit nudné čekání na přechodu pro chodce.

Pokud máte rádi videa, která pro vás překládáme na VideaČesky, dejte nám hlas v anketě Křišťálová lupa v kategorii Zájmové weby. Díky za vaši přízeň!

Přepis titulků

Užívám si vaše semafory... Stojím a pozoruju lidi, co se podle nich řídí. To jsem ještě v životě neviděl. V Africe je máme taky, ale nepoužívají se stejně. Viděli jsme je u vás, tak proč si je nepořídit taky... "Co to je?" "Naše nové semafory!" "Co to dělá?" "Atmošku na křižovatce!" "Čum na ty barvy!"

Nikdo si jich nevšímá, nikdo. U aut to chápu, ale chodci... I když nic nejede, tak stojí a koukají. "Červená, hm." Já chci přejít, a ten člověk hned: "Hej, co to děláš?" "Přecházím." "Nemůžeš, máš červenou." "Ale můžu, je to jen doporučení, ne zákaz. Neměl bych, ale půjdu." "Ne, nechoď, zmáčkni tlačítko." Všichni ho mačkají. Nechápu proč. Zmáčkneš ho, přijde další a zmáčkne ho.

"Mačkals to? Mačkal. Tak ještě jednou. Mačkal jsem to pětkrát. Já taky. Ty taky? Tak ještě pětkrát..." Ten čudl nic nedělá. Měřil jsem to a nic to neurychlí. Jen vzbuzuje falešnou trpělivost. "Spěchám, spěchám... Už je to lepší. Zmáčkl jsem čudl. Můžu počkat." Lidi stojí na tom přechodě a koukají jeden na druhého. Hledíte těm lidem na druhé straně přímo do očí... A nikdo nic neudělá.

Mohli byste si povídat třeba o počasí. "Pěkný počasí. Viděli jste dneska slunko? Dneska ne..." Vůbec, jen mlčky stojí. Já si počkám na správný okamžik, kdy je tam dost lidí a nejedou žádný auta, a začnu na lidi naproti řvát, jako kdybysme vyráželi do bitvy. Stojím v čele všech na své straně a začnu: "Dnes bojujeme za své děti! Naši protivníci pocítí naši bolest!" Nikdo se na vás nedívá, protože vás mají za blázna... což je supr, protože tím víc vypadají jako vaše armáda.

Jen stojí a hledí. A tak pokračujete. Říkám co nejšílenější věci, ale stejně nikdo z nich neodejde. "Minulý týden spousta z nás zahynula v bitvě na Oxford Street... ale dnes nebudou tak odvážní!" Nikdo nic neřekne! Žádné: "Sorry, nevím, o co jde, mizím." Nikdo nic, všichni stojí nehnutě jak vojáci. Jestli jste přesvědčiví, tak strhnete i lidi na druhé straně. "Co se to tam děje?"

"Zemřeš!" Naskočí zelená a vy vyrazíte. A všichni spěchají, takže vyběhnou s váma. "Necháme ho jít prvního? Ne." Ne, všichni běží... Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Má pravdu chlapec. Taky jsem dostal jednu takovou pěknou pokutečku. Na přechodu nikdo nikde, na cestě nikdo nikde. Náhodou někdě projížděli policajti ani jsem je neviděl, ale oni si všimli jak jsem přešel na červenou. Tak o pár desítek metrů dál než to objeli z protisměru ke mě přijeli. A ptali se mě. Jste si vědom přestupku co jste právě před chvíli udělal. Já v ten moment spěchal kvůli prodeji auta. Ani jsem je neviděl, tak jsem ani nevěděl, že mě viděli jak procházím přes ten přechod, tak říkám ne nevím co se stalo? Právě jste přešel na červenou máte to za 200 kč :P. Tak díky tomu jsem se zdržel o dalších 10 minut když jsme fuckin spěchal. Dík kluci.

1010

Odpovědět

skvělá historka, k popukání

03

Odpovědět

Jako p***l to je, ale co udělá potom? Proběhne dál a furt řve nebo někoho při cestě převálcuje?

63

Odpovědět

Já si rád představuji, že ten muž proběhne na druhou stranu za vydatného řevu a poté prostě nasadí normální krok i vážnou tvář a pokračuje do jeho cílové destinace. A pokud bude muset přejít další cestu celou věc opakuje. Ovšem to jsou jen mé rozverné představy o tomto muži.

392

Odpovědět

+:OO:To by nebylo ono. Lepší by bylo najít někoho jak říkal kdo bude bojovat taky a uprostřed by byla bitva :D

31

Odpovědět

+:/To je nereálné. Lidé se neumí bavit během normálních denních činností.

121

Odpovědět

tá jeho show a show jima jefferiesa je v plane prekladať ešte niečo ,alebo uplny koniec ?

29

Odpovědět

Pobavilo, divocina. :)
(A snad je na tom aj cosi pravdy. :DDD)

162

Odpovědět

Chystám se v lednu do Afriky a co jsem se ptal spolužáků, kteří odtamtud pochází, tak to řekl přesně. V Africe jsou semafory opravdu jen na okrasu a skoro nikdo se jimi neřídí. Údajně je to spíš "doporučení". Takže borec má pravdu ;) Jen to s tou bitvou mu moc nevěřím a spíš jde podle mě o výplod fantazie :D

22

Odpovědět

Šlo to

35