Ubožáci

Thumbnail play icon
57 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:498
Počet zobrazení:5 993

Dnešní krátké video nabízí zajímavý náhled na téma šikany. Stali jste se někdy obětí šikany? Jak jste se jí bránili?

Přepis titulků

UBOŽÁCI Jak je, buzerante? - Děvko. - Krávo. - Zrzoune. - To jseš teplouš? - Svině. - Holčičko. - Idiote. - Kuřbuřte. - Psychouši. - Tlustoprde. - Retarde. - Fuj. - Srabe. - Špíno. - Homouši. - Hovado.

- Magore. - Ubožáku. - Ubožáku. - Ubožáku. - Ubožáku. - Ubožáku. hahaha FAKT teplý NESNÁŠÍM TĚ Nechte mě! nešikanuj druhé. nešikanuj druhé. UBOŽÁKU. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (87)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Šikana je naprosto přirozená. Stačí se podívat na nějaký přírodopisný film. V opičí tlupě alfasamec šikanuje všechny podřízené. Je to jeden z důkazů, že člověk pochází z opice.

201

Odpovědět

Já jsem zažil taky šikanu,už na základce.Hodně jsem četl,také jsem nebyl zrovna nejhubenější a sportovně nadaný. Snažil jsem se to řešit různými způsoby.Naprostá většina skončila fiaskem.Nejdříve jsem byl rapl.Pak jsem se snažil být jejich kamarádem.Být jako oni,aby mě brali,i když jsem věděl,že to nejsem já.Prát se s nima nemělo smysl,protože to neumím a abych dal někomu ránu,tak na to nemám žaludek.Pak jsem zjistil,že nejúčinnější způsob je flegmatismus.Když štvou,tak je prostě pošlu do háje.Když útočí,tak si jednoduše popovídám s lidmi,kteří s nima můžou něco udělat.Dokázat,že síla není někomu ubližovat a ponižovat ho.Možná si myslíte,že není nad poctivou ránu pěstí,ale já radši všechno řeším inteligencí.Moje vlastní zkušenost a názor.

190

Odpovědět

Tady je spousta "silaku" vidim :) Sice ja sam jsem musel v zivote odrazit spoustu pokusu a to uspesne, ale jsem si jisty, ze naprosto kazdeho lze zlomit. A zdejsi "drsnaci" by sli dost mozna mezi prvnima. Na kazdeho existuje zpusob...

A urcite se nebudu smat ci hazet debilni keci na lidi, kteri mozna nejsou dobri ve sportu, ci nemaji tu spravnou povahu, ci treba kvuli spatnemu sebevedomi (treba kvuli rodicum) nedokazi sikane celit. Protoze ja, stejne jako kazdy ze zdejsich "drsnaku" mohli dopadnout stejne (napriklad ti jini rodice), ci s nejakou vrozenou vadou.

Neni to jen o schopnostech, postavit se sikane, ale o spouste mnohdy nahodnych faktoru a tito "drsnaci" si to ve svych ubohych nazorech vubec nedokazi uvedomit.

195

Odpovědět

Šikana je útok jako každý jiný a člověk je tak v plném právu dát útočníkovi na držku. Člověk se časem učí a sílý, když se. Jediné co doopravdy funguje je politika "show no fear" a odporu za každou cenu. Možná člověk dostane do zůbů ale je to lepší než se tomu poddat. Jestli někdy budu mít syna, co bude šikanován tak ho místo keců naučím dát dotyčnému pořádnou ránu.

182

Odpovědět

*sílí
*bez "když se"

183

Odpovědět

hlavne, ze videacesky nas sikanuji reklamami, vystrelujicimi pres celou obrazovku

1818

Odpovědět

Jo, zadarmo ti to budou překládat... :D

187

Odpovědět

Velmi silné. Hlavně pro ty, kteří šikanu, jako já, zažili.

189

Odpovědět

Pánové a dámy, každý, kdo si myslí, že šikana je něco potřebného, nevím. Dle mého je to blbost, hlavně od lidí, co si nic šíleného neprožili. Kdo nezažil, nepochopí. A kdo zažil, tak to buď nezvládne, a zdrtí ho to( a nesuďte ho, není to sranda, ne každý je tak "skvělý", jako vy), či to zvládne, ale něco to v něm změní( to jsou ty komentáře o tom, jak je svět drsný a další kecy atd.) a nebo to zvládne a je to v pohodě( respekt lidi). IMO kdo zažil těžký případ šikany, není třetím případem. Není to jen o fyzickém útoku. Na ten člověk může zareagovat jednoduše, fyzicky a hned. Ale psychícká forma, kdy jste proti všem, to byl pro mě celkem masakr. Rok a půl mi trvalo, než jsem se s tím ve třídě vypořádal. Nejhorší bylo to očekávání, co přijde. Ale v pohodě, situaci jsem ustál, spojence našel a na svět se koukám hezky pozitivně. Jediné, co mi zůstalo, je takový defakto emoční návyk, že kdykoliv někdo buď šikanuje, či schvaluje šikanu, nejsem kamarád. Je to neadekvátní reakce, ale co se dá dělat. Bohužel mi rodina nedala dostatečnou míru sebelásky a sebedůvěry. Když si člověk nevěří, je to holt špatné. Každopádně každému, kdo šikanuje, přeju, aby ho obět zmrzačila, či zabila. Zkrátka, v rámci šikany, naučte se, že tělo je křehké. A nůž či jiná zbraň se snadno propašuje. Tohle by si měl každý uvědomit. Každá, sebemenší, sebenevinnější šikana se může vyvinout v to, co vidíte ve Zkažené mládeži. Takovýto názor jsem si převzal ze šikany. Od těch dob pracuji na změně tohohle návyku. Mějte se krásně :)

192

Odpovědět

Vždy to chce nějaký důvod, aby byl člověk šikanován. Co z mého okolí vím, tak to byli vždy ti slabí jedinci, neschopní si najít přátele, ublížení světem a tak podobně. Byl jsem sám jeden čas v podobné situaci, člověka to podle mě změní a jsou dvě možnosti. Buď se uzavřete ještě více do sebe a budete se hnusit sami sobě, že vás svět nesnáší, budete melancholicky nechápaví a budete kolem sebe šířit akorát tak smutek a beznaděj, no a nebo něco uděláte, aby tomu tak nebylo. Změníte se, budete odolnější a silnější a se situací se prostě vypořádáte. Šikana je sice vesměs svinstvo, ale díky ní jsem zastánce názoru, že co vás nezabije, to vás posílí. A pokud se vypořádáte s problémem jako je tento, tak na tom jedině vyděláte.

1811

Odpovědět

+ČarodějUrčitě, vždy to má nějaký důvod. U mne to bylo nové rozřazení ve třetím ročníku, a to rovnou ke vtipálkovi z minulých ročníků. Nebyl jsem dobrý v tělocviku, hodně jsem četl, nevěřil sám sobě. Prostě jsem nevěděl, kdo doopravdy jsem. Jak říkáš, šikana mne nezabila, posílila. Ale v tom směru, že jsem v sobě vytvořil zákeřnou vypočítavou svini. Takové to vidění světa "svět je svině, nikomu nevěř atd atd.". Když si to tak vezmu, co mi to dalo, tak jsem si nezačal věřit, jen jsem si začal hrát na něco, co jsem nebyl já a vytvořil zákeřnou negativní bytost. Tak co jsem doopravdy dostal, mimo agresivní emocionální reakce v momentech, kdy se se mnou někdo pře v otázce šikany? A nejsem sám, naše společnost je plná lidí s negativní emociální zkušenosti. IMO Děje se to jen proto, že lidé nejsou plni sebedůvěry. Díky tomu, že samotní rodiče drtí sebedůvěru a podmiňují sebeodsuzování hned od začátku. Tak se ptám, je tohle výhra? Šikanu tu nevyřešíme, nevyřeší se ani ve škole. Jen v totální přeměně rodičovské výchovy zaměřené na přijetí dítěte takového, jaké je. Život je nádherný, plný příležitostí a pomocných rukou, lepší než všechny knížky a hry světa. To si ale moc lidí ze šikany nevezme, mám takový dojem.
Kdybych to shrnul, tak ti, jimž se stalo něco špatného, to převádějí dál. Ve světě je opravdu málo skutečně "zlých" lidí. Lidi, prostě si věřte v tom, jací jste, zvolte si svojí YourWay, ať je jakákoliv a nepoddejte se pochybám. Jakmile najdete sami sebe, objevíte naprosto jiný svět plný zázraků(sakra tohle by se mělo učit od prvního ročníku!) :).

Btw. Meditace od základní školy by také pomohla, sám jsem prý šikanoval ve školce, a po roce meditace už ne. Moc si z té doby nepamatuji, tak je otázkou, jak to bylo :D.

190

Odpovědět

+ČarodějVážně? Chcete tvrdit že to že si někdo nevěří nebo v něčem výrazně nevyniká je důvod? DŮVOD? Najděte si to slovo ve slovníku. Je to jen záminka kterou šikanující sprostě využije k tomu aby někomu psychicky nebo fyzicky ublížil. Nehledě na to že si tím velice často kompenzuje nějaké vlastní problémy. Kdokoliv kdo řekne že šikana je správná nebo normální by si měl dát pořádně pěstí a pro jistotu si párkrát nechat spláchnout hlavu do hajzlu (protože asi taky není moc v pořádku).
V neposlední řadě nesouhlasím s tím že se to nese stylem "jak vy k my tak my k vy", rozhodně ne zpravidla. Ten kdo si šikanou projde si jistě odnáší něco sebou ale může to využít různě. Buď půjde ve stejných šlépějích, nebo se stane těžkým odpůrcem. Nebo cokoliv jiného. Svět není černobílý.

191

Odpovědět

http://www.nenechsebouzametat.cz/ - Připojte se :) celonárodní projekt proti šikaně.

Jinak já si šikanou prošel a věřte mi nebýt mé úžasné schopnosti zapomínat prožitky, tak nevim jak bych dopadl :D Šikanou se člověk sice něco naučí.. ale nemusí to být to spravné.. sám se pak může stát tím kdo šikanuje :)

180

Odpovědět

každý mladý by si měl zažít konflikt, ale nikoliv šikanu. Šikana je cílená, organizovaná a dlouhotrvající. Z té si nikdo moc neodnese. Konflikt je krátkodobý a výsledky poučné. Např. jak někdo níže psal, když se ten agresivnější přepočítá a dostane do zubů.

PS: doteď si pamatuju, jak to jeden o 2 roky mladší idiot zkusil na brejlounka se svými staršími kamarády. Přišel o zub a proletěl se do křáče. Ti okolo si to pak rozmysleli :) Aneb mít brýle na očích neznamená být vždy slaboch. Jen lépe vidíte idioty okolo.

181

Odpovědět

Čo ťa nezabije, to ťa posilní. Nehovorte mi, že šikanu nezažije aj dospelý človek v práci. Nerobil by som z toho tragédiu. Chápem, že systematická šikana, ktorá vedie k vážnym psychickým problémom je obrovský problém, ale ak to nie je na dennom poriadku, tak by som to nedramatizoval. Všetko je to o psychike jednotlivca a samozrejme rafinovanosti agresorov. Mne osobne nevadia metalisti, fantasy maniaci a kadejaká ultra cool underground komunita ľudí, ale nemôžu čakať, že nebudú outsideri. Títo ľudia tvrdia, že nech ich ignorujú, tak potom nech oni ignorujú tú šikanu. BTW: Čítam aj fantasy knížku, počúval som aj black metal, ale dokážem si vypočuť aj Justina Biebra, Nicki Minaj a rád zájdem aj na koncert. Metallicy. Práve obete šikany sú podľa mňa neprispôsobiví jedinci, pretože chcú za každú cenu ukázať svoju výnimočnosť a tu je problém. Ja nemám v sebe žiadnu nenávisť voči Biebrovi, Twilightu a neviem čo všetko je hatované v dnešnej dobe. Ale to, že si ten outsider stále bude čítať technické časopisy a bude ohŕňať nos na športov a klasickou párty, tak sa nemôže čudovať, že si ho tá šikana nájde. Podľa mňa by mal byť každý otvorený všetkému... skúsiť aj šport, aj IT, aj technické veci aj históriu aj dať šancu každej hudbe. Treba byť originálny vo vnútri a nie za každú cenu navonok... Mier.

1816

Odpovědět

Vážně? Co to je sakra za názor, že by si šikanu měl každý prožít? To mi teda vysvětlete proč? A to že to dítěti "dá co do života potřebuje" , je asi jenom výmluva těch kdo šikanovaly a mají z toho špatný svědomí. Pošuci. Byla jsem šikanovaná několik let, ano chápu teď pocity lidí o něco víc a něco mi to dalo. Pochopila jsem že většina lidi jsou ubožáci a podle toho se k nim chovám, přesto že už dávno nejsem někdo komu by se konzumní společnost posmívala. Ale docela klidně bych se bez toho obešla, zničí vám to z velké části život pokud je to dlouhodobě. A dítěti do života nezůstane cenná zkušenost ale sebenenávist a komplexy.

192

Odpovědět

Je mi 26 let. Mám absolvovanou vysokou školu. Aktivně sportuji. Život se se mnou nikdy nesral. Otec alkoholik, v 10ti letech změna základní školy, rozvod rodičů, moje hubená postava, pc hry... Asi už bych tedy měl být schopný ledacos překousnout. Ovšem komentáře od lidí jako "MysliCz, Menttor, apod.." mě donutili k registraci a vyjádření.

Ten kdo šikanuje, je většinou prostoduché dítě, na které jeho rodiče z vysoka serou. Na mé škole jich bylo naštěstí jen pár. A co si budeme nalhávat, v současné době si moc dobře nežijou. Někteří se dnešního dne ani nedožili. Je to smutné, ale je to tak.

Pak jsou u toho ti, kteří se tváří jako by šikanovali s ním. Ti na tom jsou morálně ještě hůře, protože nejen že nejsou schopni mít na něco vlastní názor, oni si raději přivlastňují názory ostatních. U těchto lidí můžete pozorovat krásné změny v názorech podle toho v jaké skupince se zrovna nacházejí.. Časem se jim jejich chování vymstí a jsou rádi, že nezůstanou sami..

Pak tu jsou bohužel ti co jsou šikanováni. Jelikož jsem citlivý člověk, tak jsem s nimi vždy soucítil a zastával se jich. Protože to nejhorší co můžete udělat, je že něco jen tak přehlížíte. Dělejte jen to, co považujete za správné. Zamýšlejte se nad svým chováním.

PS1: Pro ty, kteří šikanu přehlížejí. Prosté zakřičení na někoho z dálky nikdy neuškodí. Někdy stačí, když se ozve jeden a další se přidá.

PS2: Pro ty, kteří jsou šikanováni. Pevné nervy a hlavně sílu. Jděte v životě za tím co chcete. Dělejte to co vás baví a nic si z těch slaboduchých blbců nedělejte. Však oni na to dojedou sami.

PS3: Pro ty, kteří šikanu podporují. Máte v hlavě hovna, hovno z vás bude.

182

Odpovědět

Zajímavá diskuze :))
Na jednu stranu jsou tu lidi, kteří šikanu zažili - a je to znát na tom co píší..
..a na druhou stranu je tu parta (ano, když sem se tak koukal, tak víc než jeden), která neví, jak pořádně šikana vypadá.. např. "vrátit se s několika staršíma kámošema" - prostě šikanované dítě nemá kamarády - a když jo, tak málo a v 90 % to jsou lidé jako to dítě - tzn. nemůžou pomoci.

No a to video.. no, jedině to šikanovaným dětem/lidem ukáže, že tu jsou další takoví lidi jako oni. Osobně jsem nějakou fyzickou šikanu zažil jen tak 2x, 3x, spíš si mě lidi více dobírali apod., ale měl jsem štěstí na to, že jsem spíše flegmatik, takže jsem si to moc nebral (o to víc asi trpí - když to vemu podle temperamentu, např. melancholici, že..).

Víc bych asi ocenil, kdyby tam byli nějaké rady, jak se s tím vyrovnat. Jako společenský outsider :D jsem zvolil cestu, že jsem si uvědomil, v čem jsem teda jiný. Většinou totiž společnost uznává jenom jednu část úspěchů (to je ale povrchní!) - krásný příklad - když někdo vyčnívá v tělocviku, nebo prostě ve sportu, nikdo si ho nedobírá za to, že je dobrý a umí hrát různé sporty, ale pokud má někdo zájem o učení, je chytrý a jde mu to ve škole a baví ho to tak, že tomu podřizuje i část volného času, tak je dost pravděpodobné, že bude dost náchylný k šikanování.. Dvojí metr.

No a já bych poradil mýma zkušenostma.. Já se s tim "popral" tak, že jsem si hledal na internetu vzory (např.slavní lidé, co maj stejný výsledek v MBTI testech - doporučuju, nebo mají stejný temperament, prostě byli mi nějak podobní) - a bylo mi jedno jestli to je Stalin nebo Einstein (to je jen příklad :D). Nebo jsem začal lidem (teď to vyzní trochu narcistně), kteří si mě dobírali předhazovat jejich podřazenost - né že bych jim řekl, jaký jsou idioti, ale např. pokud si mysleli, že jsou v nečem dobří, tak jsem se to naučil lépe a při nejbližší možnosti jsem to předvedl..
Hlavní je, nenechat se psychicky vydeptat..

180

Odpovědět

No úplně se divím, kolik je tu mezi námi slabochů a přizdisráčů. Pořád jsme jen zvířata v džungli a když někdo ukáže slabost, tak se nemůže divit. Prostě stačí ukázat, že se člověk umí bránit, ať už sám, nebo s něčí pomocí. Šikana mě zocelila, naučila mě, že život je k***a a že se s tím musím poprat. Díky šikaně teď nejsem útlocitný chudáček a dokážu přežít ve společnosti.

1849

Odpovědět

Tak to tě asi nešikanovali dost.

205

Odpovědět

+egaweNe, protože jsem byl dost silný na to, abych to vždycky zarazil v počátcích. A rozhodně tím nemyslím fyzickou sílu.

1827

Odpovědět

Ale tohle je presne ten problem, ze si spousta lidi vubec neuvedomuje jaky to pro ty sikanovany je a ti co je sikanujou si treba myslej, ze je to jenom takova p***l a prece o nic nejde. A podle toho co pises to asi v tvym pripade moc sikana nebyla.

180

Odpovědět

Menttor: Ty si korunovanej vůl a strašně bych ti přál zažít šikanu party kluků, kde jediným cílem bys byl ty sám. Už tě vidim, jak tomu statečně čelíš frajere.

184

Odpovědět

Utéct, vrátit se s několika staršíma kámošema, vyřešit to. To je koncept "pomoci si sám". Ne že budeš jak dement čekat, než si tě někdo všimne, potom si fakt pomoc nezasloužíš. Naprosto s Menttorem souhlasím.

1839

Odpovědět

+TaanPresne. Lebo ak sa niečo o šikanovaných deťoch vie, tak je to fakt, že majú stovky starších a silných kamarátov. Idiot.

193

Odpovědět

+TaanKdo nechce, hledá důvod, kdo chce, hledá způsob. Idiot.

1823

Odpovědět

+TaanPresně tak. Nejdůležitější je se vzepřít. Ale efektivně! Pokud nemá dost starších silnějších kamarádů, tak se může domluvit s nějakými bouchači z okolí a zaplatit jim. On si to šikanér pro příště rozmyslí, když jednou dostane na budku.

Hlavně se člověk nesmí bát. Na základce jsem měl problém s jedním vyhlášeným debilem. Měl pověst všehoschopnýho magora. Dostával jsem od něj pěknou čočku a dodnes lituju, že jsem se mu nepostavil. Fyzicky jsem měl na to ho seřezat, ale by jsem podělanej.

189

Odpovědět

+Taanx125: Tak tady procitam tuhle zajimavou diskuzi a tys me teda donutil se zaregistrovat protoze to cos tady napsal je uz fakt strasnej blabol od cloveka co vubec netusi o cem je rec. Najimat si nejaky "bouchace z okoli"? Co to je za hovadinu? Uplne zive vidim jak si nejakej uzavrenej clovek kteryho nekdo pulku zivota sikanuje chodi po okoli a shani bouchace na najmuti. Fakt sila.

180
Další