Řekni to rybám

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:325
Počet zobrazení:6 059

Co dělat, když Vás hodí na pláž v době přílivu a máte chodidla zalitá v betonu? Krátký irský film Řekni to rybám (Tell it to the fishes) z roku 2006 by Vás mohl poučit, co byste určitě dělat neměli. V hlavních rolích Dylan Moran a Gerard McSorley, film natočil William Sinclair. Není to komedie k popukání, spíš takový typický irský černý humor, na konci nečekejte nějakou výraznou pointu, přes to všechno by se Vám to mohlo líbit. A všimněte si té nádherné irské přírody.

Přepis titulků

Laika Pictures uvádí Bastarde! Jacku, nestojíš za nic. Řekni to rybám Jacku, ty hajzle. Jste v pořádku? Ano, jsem v pohodě.Děkuju. - Opravdu?- Jsem v pořádku, děkuju, jděte pryč, dík, děkuju.

Hej, slečno, promiňte.Haló! Sakra. Slečno, slečno. Promiňte. Vraťte se.Vraťte se zpátky. Stůjte! Prosím, zastavte se. Prosím, stůjte, je mi,je mi to líto. Slečno. Sle... Do hajzlu s tebou, Jacku. Ty stupidní velká bramboro. Jacku? Ahoj, Finne. Ještě nejsi mrtvý?

Ne, ještě ne. Už se blíží příliv, takže bychomneměli dále otálet. Takže ty jdeš pryč? Rád bych tu s tebou zůstal a kecal,ale mám ještě musím vyřešit pár problémů. Co? Nic. Netvař se chytře, synu,přesně kvůli tomu jsi skončil tady dole. Ale..

Ale co? Přesně. Cigaretu? Ne, zkouším přestat. No jasně. Fakt, tohle tě může zabít. Jo, stejně jako stát tady v týhle chvíli. Viděl jsem tě, jak tam ležíš v blátěa brečíš jako mimino, nechoď na mě s kecama o pozitivním myšlení a čisté mysli,tak jsem se dostal sem, právě teď.

Jsi dole pod útesem. Na moc dlouho ne, srandisto. Panebože. Panebože. Sakra. Do hajzlu. Haló! Hej! Haló! Tady. Hej, paní.

Mohla byste.. Haló! Díky. Uvízl jsem. Prosím, můžete mi pomoct?Nemůžu odtud. Pěkná prdel. Chyť se mě. Cože? Slyšel jsi, chyť mě za ruce. Nemůžu. Nemůžeš.

Jakože fyzicky nemůžu. Ty jsi ten důvod, proč jsem tady.Jestli umřeš, je to tvoje vina, jasný? Ale, Finne. Nikdy jsem neplánoval, že sebudu dívat, jak umíráš, to je naprosto šílený. Hele, kdybych neměl nohy v betonu,tak bych tě zachránil. Já mám taky nohy v betonu,proto jsem tady. Před pár měsíci jsem nemohl vědět,že s tebou nemůžu počítat. Fajn, fajn. Dám ti cokoli chceš.Jen mě zachraň. Jacku, co chceš, abych udělal?

Nevím, jen už to nemůžu vydržet.Já tady umírám. Finne, umři se mnou. Slez. Ne, nepustím se tě,ne, když to může změnit úplně všechno, do hajzlu s tvojí posranou vejškou,ty šťastnej parchante, ááh. Pomoz mi. Pomoz, pomoz mi. - Anglie, Anglie.- Ne, to je Irsko. - Sbohem.- To je Irsko.

Překlad: vlocka5555www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Teda... Závěr tam měl být teda jiný... Třeba mu mohlo dojít, že je tak vysoký, že udrží hlavu nad hladinou po celou dobu přílivu, začne se radovat a upadne do moře... Ale jinak moc pěkný :-)

256

Odpovědět

luxusní

190

Odpovědět

Kdo mate radi Dylana tak se divejte na serial Black Books... je vyborny a herecke vykony uzasne :D

210

Odpovědět

Místo "Ne, to je Irsko", tam mělo být "Severní Irsko", ale to je detail :)

195

Odpovědět

Líbil se mi film až na to, že s přibývající vodou byli čím dál od břehu ... trochu divný xD

2010

Odpovědět

Moc zajímavé .. :) Dylan je třída .. :)

180

Odpovědět

Ta veselá písnička na konci mě fascinuje :)

211

Odpovědět

Hrozně se mi líbí, jak tam Dylan stojí a křičí: "Oh Jesus! Oh Jesus!" Mám to nastavený jako budík na mobilu :D

190

Odpovědět

WLCEk: pointa tam sama o sobě vlastně není... Finn si pouze stihne dát poslední cigaretu, i když už s kouřením přestal a zřejmě se utopí.. a to s tím Irskem, tan uprchlík zřejmě, co tam připlave se domnívá, že to je Anglie a je samozřejmě zklamán a odpluje pryč, místo toho aby Finnovi třeba pomohl.. prostě trpkost osudu..

180

Odpovědět

nevysvětlil by mi někdo pointu? nechápu co má irsko společného s tímhle

183

Odpovědět

P1tr: myslím, že kdyby tam přiletěl vrtulník a zachránil ho, či něco podobného, tak by to nebylo ono.. a proč se k tomu upsal? já myslím, že to byla pro něj výzva, v jednom rozhovoru říkal, že se to natáčelo docela zvláštním způsobem a přišlo mu to zajímavé..

180

Odpovědět

Zahrané to je výborně, jen celé video jakoby vyšumí, je bez pointy. Těžko říct, proč se tomu Dylan upsal....asi dostal karton cigaret a pár lahví vína...:)

194

Odpovědět

Puppy: no není to asi vtipné úplně pro každého, ale Dylan tam hraje naprosto bezvadně, ten pohled plný mírného zoufalství a na druhou stranu taky opovržení... povedlo se mu to

180

Odpovědět

- Anglie, Anglie.
- Ne, to je Irsko.

(Ale ty závěrečné titulky...)
A obligátní: "Jó, Vločka!"

181

Další