Úpadek

Thumbnail play icon
42 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:75
Počet zobrazení:5 328

Krátký postapokalyptický snímek, v němž vypravěč uvažuje nad tím, co vedlo ke konečné zkáze lidské společnosti.

Přepis titulků

Lidi vždycky říkali, že to bude něco šílenýho. Mimozemská invaze, zombící.... nebo nějaká divná nemoc. Chtěli věřit, že jinak to být nemůže. Lidi říkali, že znečišťování je nevyhnutelné... že globální oteplování je podvod. Říkali, že zpracované jídlo je efektivní. Říkali, že za rok bude lepší úroda...

že bude víc pršet... že se zlepší počasí... Říkali, že nedostatek jídla pomine. Říkali, že pitné vody je dost. Říkali, že ekonomika se vzpamatuje. Lidi říkali, že nebudou žádné výtržnosti. Říkali, že moje země je bezpečná. Neviděli ten pomalý nevratný rozklad.

Jednali, jako by jejich činy neměly mít žádné následky. Jednali, jako by peníze byly to jediné, na čem záleží. Peníze – nic jiného pro ně neexistovalo. Až tehdy, když otrávili příliš mnoho pramenů... když vykáceli příliš mnoho lesů... když nakazili příliš mnoho zvířat... si uvědomili... že peněz se nenajedí.

Ale co oni o tom vědí? To oni zabili svět. Překlad: RainMaker www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Abych řekl pravdu - tak nuda. Pět minut kecá o tom, že se něco podělalo a pak odstřelí prvního člověka, co potká. Pokud se budou jen střílet na potkání, tak nic nevyřeší, až nakonec všichni pokapou

21

Odpovědět

Postapo mám rád, ale tohle byla naprostá chůjovina. Marx s Engelsem by jim zatleskali. :/

41

Odpovědět

Bóže, to byla ale k******a.
Na co pořád sundával a nandával tu plynovou masku? Kde do ní bral filtry aby k něčemu byla?
Proč na toho postřelenýho plýtval jistě nedostatkový náboj z pistole? Na doražení stačí kudla.
Vůbec to bylo nějaký nedomyšlený.

111

Odpovědět

Hola, no abych byl upřímný, tak u post-apo nezávislých filmů mě ty plynový masky taky už trochu iritují, ve většině z nich nemá jejich nošení žádný význam (nebo není objasněn), holt je plynová maska taková ikona post-apa, že to bez ní asi nejde. :D Jinak si na druhou stranu myslím, že pro někoho může mít nasazení masky efekt odcizení se od oběti, kterou má v plánu zabít.
Za nedostatkové bych považoval asi ty náboje do pušky, náboje do pistole mohl získat třeba z pistole toho týpka, co ho oddělal. Jinak myslím, že spíš šlo o efekt pro zakončení filmu/poslání, a o to poslání v tomto snímku podlě mě jde zejména.

61

Odpovědět

Paráda....chtělo by to více postapokalyptických filmů

34

Odpovědět

Mám pocit, že v jednom už hrajeme.

40

Odpovědět

Bude jich víc, neboj. Ale nemohu zaručit, že se budou líbit všem, jenom, že mě. ;)

41

Odpovědět

+RainMakerBylo by to super páč jsem bláznivej fanda na postapokalyptický téma a je mi jestli,jestli je filmkvalitný nebo s****a :D Mojí plnou podporu máš :D

00

Odpovědět

Ti měli ale čisté oblečení... asi ta katastrofa začala nedávno a náhle.
Filmek nic moc zábava, ale asi jde o to poselství, že?

60

Odpovědět

Jop, mě se na tom líbila právě syrovost podání toho poselství, i když to má, jako ostatně drtivá většina amatérských filmů, nějaké ty mouchy.

71