Thumbnail play icon

Hobit: Neočekávaná cestaUpřímné trailery

Přidat do sledovaných sérií 96
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 107
Počet zobrazení:10 136

Pokud nejste ten největší Tolkienův fanoušek a nemáte načteny i spisovatelovy daňové formuláře, těžko jste si asi mohli užít první část filmové adaptace Hobita, která je vlastně jednou velkou reklamou na hamižný Hollywood a chození.

Komentáře (127)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Když to vezmu s humorem, tak jo... Ale trochu už mě omrzuje, jak se každý ohání tím, že Jackson udělal z jedné knihy tři. V jednom rozhovoru se k tomu vyjádřil a vysvětlil to tím, že chce nastínit např. Gandalfův děj, když nebyl s trpaslíky. Tyto věci v Hobitovi nenajdete, ale lze se o nich dočíst třeba v Nedokončených příbězích. Tento... komplexnější pohled na dobu, kdy se děj Hobita odehrával, se mi zamlouvá.
Samozřejmě, že je leccos přitažené za vlasy. Však je to jen adaptace a ne kopie knihy.

163

Odpovědět

Proč neslezli z orlů až u osamělé hory? Protože Gandalf chtěl, aby trpaslíky v lese dostali elfové. Byla to jediná možnost jak elfy vyprovokovat a zatáhnout je do boje. Co se týká Her o Trůny, tak si nejsem jistý, zda by bez Tolkiena vůbec existovaly. V podobě jakou mají by nebyly rozhodně.

236

Odpovědět

Poznámka k překladu: ve 3:19 kdy říká "You said that buddy" bych nepřekládal jako "to si myslíš ty", spíš to bylo myšleno jako "to sme dva/bereš mi to z úst" ...
Jinak super práce a super trailer ;-)

411

Odpovědět

Takhle - film nebyl vyloženě tragický, dá se brát jako průměr-nadprůměr. Očekával jsem teda víc, je to až moc rozkouskované - místo 3 nadprůměrných filmů jsme mohli dostat jeden naprosto famozní.

Rozstříhat na 3 filmy a nastavovat děj můžeme prakticky jakýkoliv fantasy film, v tom to není žádná věda a přijde mi to prostě zbytečné. Hodně věcí bylo zbytečných, nudných... U jedničky to až tak vidět není, i když ta úvodní část mohla být určitě kratší. U dvojky je to ale extrém, v téhle části se (pokud vím) skřeti vůbec nevyskytovali - a to tam zabírali prakticky 50% času. Nenechali Kiliho v Jezerním Městě, pokud vím a těch diskutabilních částí je prostě mnohem víc.

Třeba tak boj v hoře zbytečný, natahovaný, ano, skvělá scéna, jak najednou během 15ti minut roztaví 100 tun zlata, hodí to do sochy a tu nechají spadnout na draka, ale come on... Zbytečné.

Takže závěr - zatím 2 slušné filmy místo 1 skvělého. Trojka bude doufám epická, na tu se těším z té "trilogie" nejvíce.

155

Odpovědět

SUPER!!!! Prej: ...ale to vám stejně nevadí protože můžete jít konečně domů a kouknout na Game of Thrones :D :D :D :'D

196

Odpovědět

Okrádá mentálně postižené... :D
Jinak už jsem to tu jednou četl... hmm, asi tohle bude exented verze... B)

490

Odpovědět

Přesně na konci to s těma orlama jsem si říkala to samé :-D :-D Proč už je rovnou neodvezli k té hoře, že? Ale i tak.. Nejlepší film, který jsem kdy viděla :) Jak efektama, přírodou, maskama, vtipem tak příběhem.. A druhý díl se mi líbil ještě víc, i když jsem nečekala, že to po tom prvním ještě půjde :P

2642

Odpovědět

Kdyby jsi četl knížku, tak se dozvíš že orli je dál nemohli vzít, jelikož měli úmluvu s městy, že se se blíž nepřiblíží

755

Odpovědět

+WilmerEh, jak "Kdyby jsi četl..." - to má být film podle knížky, ne doprovodná vizuální stopa pro knížku. Pokud do filmu uvedou tak zásadní věc, která může prakticky vymazat celé druhé pokračování, představuju si lepší zasvěcení než "Přečti si knížku, hňupe".

1734

Odpovědět

+WilmerPardon, že mi není 50, abych měla čas přečíst všechny knížky světa -_-

430

Odpovědět

+WilmerSimonka. Ženský rod ....

20

Odpovědět

"Stříleli by po nás z dlouhých tisových luků, protože by si mysleli, že máme zálusk na jejich ovce."

451

Odpovědět

Knížku mám docela rád, ačkoliv ji považuji z celé Tolkienovi tvorby za nejslabší, ale o filmu to stejné tvrdit nemohu. Jediné co se mi líbilo, byly scény, které přejali z konečných kapitol Návratu krále a Nedokončených příběhů. Zase na druhou stranu si nemyslím, že by bylo vyloženě na závadu takovouto knihu roztáhnout do dvou filmů, nicméně tři se mi zdají značně přestřelené a z té vaty by se dal vycpat drak v životní velikosti. Hobit mi přijde, že vizuálním zpracováním vypadá oproti starší filmové trilogii tak nějak lacině, možná je to dáno novým přístupem k filmovým trikům a efektům. Nemůžu si pomoci, ačkoliv jsem fanoušek jak knižní předlohy, tak i předešlých filmů, působí na mě hobit (v tuto chvíli) jako zklamání z naprosto nenaplněného a promrhaného potenciálu.

207

Odpovědět

Jsem velkej fanda LOTRa i Hobita, ale tohle video mě fakt pobavilo :D a nechápu lidi, co si stěžují na to, jak to PJ pojal, Hobit je naprosto skvělej, jedinou vadou jsou asi jen digitální triky. Knihu jsem četla až díky prvnímu dílu a musím říct, že film (teď už oba) mě bavil mnohem víc. Věřím, že kdyby to natočil přesně podle toho, tolik lidí by to asi nenadchlo, přece jen je to pohádka pro děti, ale kdo ví :) jo a k těm tolik diskutovaným orlům pro ty kdo to nečetli... mohli je zanést jen tak daleko, kde by je neohrozili lidé s luky, tudíž nemohli až k hoře, už to konečně pochopte! :D (btw moje první reakce byla úplně stejná "proč je nedonesou až k Hoře")

1511

Odpovědět

Sem docela velkej fanda Pana prstenu a Hobita. Hobita sem znal z knizky jeste pred Panem prstenu uz jako malej, takze ho mam i radsi. Oba dily se mi zatim libily a dost se tesim na treti. Pride mi vtipny jak lidi nadavaj hlavne na to, ze Hobit neni podle knizky, protoze tam sou veci a postavy, ktery v knizce nejsou. Spousta tehle veci a postav je zminane v dodatcich k Panu prstenu (jako napr. vyhnani Saurona z Dol Guldur, bitva s Azogem u Morie, apod.). Ale je zajimavy, ze o Panu prstenu v tomhle smyslu nikdo nerekne ani slovo (aspon sem to jeste od nikoho neslysel). Napriklad Arwen, ktera je v knizce Pan prstenu zminena snad jen jednou v prvnim dile, kdyz je Frodo v Roklince, je ve vsech trech dilech a pride mi ze je o ni skoro pulka toho filmu. Ale kdyz si Jackson v Hobitovy vymysli Tauriel, aby tam byla taky naka zenska, tak se vsichni muzou zblaznit.

3611

Odpovědět

přesně! konečně normální člověk :D i když je fakt že ta romance trpaslík-elfka mi přijde dost ujetá a nějak tam nepasuje, ale co už. komu se to nelíbí, ať na to nekouká, že :)

156

Odpovědět

+FrankienaJo s tim Kilim me to taky stvalo :D

82

Odpovědět

+Frankienajo no, jak mi nevadilo nic, co si Jackson přidal, tak tohle už bylo trochu moc, na druhou stranu, kdyby se do něj nezakoukala, tak Tauriel s Legolasem do Jezerního města nepřijdou, skřeti to tam vymlátí a Kili by umřel, takže se to dá s přivřenýma očima odpustit... no ale stejně- elf a trpaslík? nee :D

51

Odpovědět

+FrankienaTolkien má na svém a manželčině hrobě kromě svých občanských jmen i jména z jím napsaného milostného příběhu ze Středozemě - Beren a Luthien. Milostné motivy do Středozemě jednoznačně patří. A stejně, jako Tolkien vykreslil "mezirasové" přátelství v Pánovi prstenů (Legolas a Gimli), tak Jackson vykreslil mezirasovou lásku ve filmovém Hobitovi. Není na tom nic špatného, do světa Středozemě to zapadá, i když to sám Tolkien nenapsal. Nicméně Tolkien sám ke svému dílu přistupoval tak, že všechno jakoby objevuje z dávné historie. Některé příběhy dokonce napsal třeba třikrát, pokaždé trochu jinak, jako kdyby stejný příběh zaznamenali tři různí kronikáři odděleni mnoha staletími. Takže na Jacksonovy filmy se lze dívat také jako na alternativní záznam týchž událostí, o kterých píše Tolkien. Asi jako kdybychom četli nějakou pověst v Kosmově kronice, pak v Jiráskových Starých pověstech českých a pak třeba v oblíbeném současném komiksu Opráski sčeskí historje. Třikrát ten samý příběh, ale pokaždé zpracovaný a podaný jinak.

314

Odpovědět

+FrankienaJá neříkám že do Středozemě nepatří milostné zápletky, to jsem byla asi špatně pochopená. Bez zamilovaných by to asi ani nebylo ono. Je to takové osvěžení někdy ponurého příběhu. Jako přátelství mezi rasami je v pohodě, pochopitelný, ale aby se do sebe zamilovali trpaslík a elfka? Nejde mi o to, že to jsou národy, které se nemají v lásce, tenhle motiv bývá ve filmech a knihách dost často, ale spíš jde o to, že jsou tak nějak výškově odlišní :D Spíš jsem čekala že bude Tauriel patřit k Legolasovi :) No uvidíme, co si na nás vymyslí v posledním díle. Pokud se ale bude PJ držet knihy (a já doufám že v tomhle jo, i když mám hlavní trojici trpaslíků moc ráda), tak jim ten románek stejně dlouho nevydrží...

64

Odpovědět

Ale celkem me pobavila narazka na kamaradstvi Legolase s Gimlim, kdyz Legolas nasel u Gloina Gimliho podobiznu a ptal se co je to za seredu nebo tak neco :D

320

Odpovědět

Dildem do pytlíku :DDD tenhle upřímný trailer je asi nejpovedenější, co sem viděl.

219

Odpovědět

trefný Honest trailer... ale já jsem fantasy a sci-fi fanda, nehodlám plivat na star wars, LOTR a na Hobbita také ne ;)

jsem rád za každý kvalitně udělaný film

174

Odpovědět

Hobbit, který okrádá mentálně postižené :D :D :D
to mě zabilo :D

374

Odpovědět

Měl jsem štěstí že Hobita jsem četl nejprve jako knížku. Film mi až na pár drobností nevadí. Myslím že by film nemusel být tak dlouhý kdyby tam nepřidávaly nové postavy které v knize nebyly a události které se nestaly. Ale musím podotknout že to je taky první trailer se kterým nesouhlasím. Lidi píšou že upřímné trailery kritizují filmy ale tady autor kritizuje nevědomky i knihu když kritizuje že máme v podstatě dalšího Pána prstenů a povězte mi jak by Hobit mohl být bez prstenu, záchrany orlů apod.

267

Odpovědět

přiznávám že jsem četl komentáře a pak terpve koukal na trailer - ale tenhle byl dokonalý.

Njen že naprosto vystihnul moje negativní pocity z filmu ale povedlo se mu zlepšit mi náladu přesně tím co jsem u filmu samotného proklínal

Totally Expected Letdown - to mě dorazilo

145

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK