Hobit - Bitva pěti armádUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:390
Počet zobrazení:9 802

Na dnešním Upřímném traileru k ne příliš povedení zakončení (prozatím) hexalogie ze světa Středozemě se podíleli i animátoři z kanálu Hishe a jejich pořadu Jak to mělo skončit.

Přepis titulků

překlad: Maty www.VideaČesky.cz Připravte se na epizodu tři hobití trilogie, který je ze všech tří nejlepší, protože to znamená, že je konečně, konečně konec. Něco jako Epizoda III. Hobit: Bitva pěti armád Podstupte další díl Hobita, který je opět plný: anonymních CGI armád, co do sebe narážej; elfové, na který neplatí základní přírodní zákony; a vynucený odkazy na Pána prstenů.

Saurona nechte mně. Je mezi nimi mladý hraničář. Je známý pod jménem Chodec. Tolkien konečně může z Petera Jacksona přestat rotovat v hrobě. Dlouho očekávaná cesta je u konce a my si musíme lámat hlavu nad tím, co o těch filmech říct novýho.

Pamatujete, jak skončila Šmakova dračí poušť? Teď vás čeká nepřehledná jízda po dračí horský dráze. Aspoň teda její druhá půlka, která evidentně měla být už konec druhýho dílu. Ale nebyla. Martin Freeman opět září ve svém charismatickém okouzlujícím podání Bilbo Pytlíka, přičemž opět působí, jako by byl ve svým vlastním filmu navíc.

Celý je to totiž opět o trpasličím králi, kterýmu totálně hráblo ze ztráty svýho zlata a potom z toho, když ho zase našel. Ve svý dějový lince se tak potýká s dračí nemocí, která zmizí, jakmile...

si řekne, že už ji nemá? Každý by chtěl kousek dračího pokladu v Osamělé hoře, a tak bylo pět stránek dětský knížečky adaptováno v hodinovou bitvu pěti až osmi různých armád. Podle toho, jak to počítáte. Uvidíte i plno akčních klišé, třeba: snadná stínání hlav bez jediné kapky krve; záchrany na poslední chvíli; průpovídky hrdinů uprostřed zuřivého boje; Je jich tady moc, Thorine.

Doufám, že máš plán. Gandalf a Bilbo a jejich komentář; - Trpaslíci! - Přišli za svým králem. a orli, jak jinak. Protože nejde natočit film o Středozemi, aniž by všechno v poslední vteřině nezachránili zasraný orli, prostě ne!

Přilétají orli. Ty vole, jak já nesnášim orly! Když Peter Jackson zakončil poslední trilogii Aragornovým výběhem, obrečeli jste to. Za Froda. Teď plačte úlevou, až se rozloučíte s postavami, se kterými jste strávili osm hodin a neznáte ani jejich jména.

Ale né..! Proč... tenhle? Konečně obraťte oči v sloup u natahovaného epilogu, jak Bilbo dokončí o šedesát let později svůj příběh. A my si jenom říkáme, jak by se asi líbily knihy založené na těhle filmech. Hmm.

Jak by to asi dopadlo? Ták, co myslíš, Frodo? No... dobrý. Ale docela dlouhý. Jako by ses to snažil zbytečně natahovat. Něco jsi klíďo mohl vyhodit. Je to epická výprava! Já jen nevím, jestli bylo nutný popisovat, co dělal Gandalf, na co tam byla ta elfka nebo proč tam byl Legolas.

Budoval jsem univerzum! A na to, že se to jmenuje po tobě, jsi tam docela často nebyl. Samí trpaslíci. Nemůžu být všude! A proč je to zrovna "pět" armád? To není moc jasný. A ten podržtaška starosty Jezerního města?

Ten se propadl do země? Když jsi tak chytrej, proč si to nezkusíš sám? Promiň, ale bylo to tak vážný... Možná by to bylo lepší jako dětská knížka. Hrají: Nezabilo Dráček; trpasličí depkař; McKellenův kaskadérskej double; Leeho kaskadérskej double; ani Orlando nemládne; Khaleesi; Duna; Erlond Hubbard; ta holka z Kruhu; Táta v sukních v Jezerním městě; Seal; Hej, není to Bryan Cranston?!

a cestovní ruch na Novém Zélandě. Hobit: Nafouklejch pět stránek Víte, co je na tom nejsmutnější? Tohle je asi nejlepší scéna celýho filmu.

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jak vidím, všem nedochází že mimo Hobita a Pána prstenů jsou ještě série knih o historii Středozemě. Ne vše si musel přikrášli a vymyslet. A scéna s lehkým Legolasem je dobře, protože Elfové jsou lehcí, dokáží chodit i po sněhu!

104

Odpovědět

Jenže ať vážíš jak chceš málo, nemůžeš se odrážet od kamení, co padá. Viz tento nesmírně vědecký ilustrační obrázek: http://www.blogcdn.com/www.urlesque.com/media/2010/10/2-1287973903.jpg

251

Odpovědět

+LynxMožná bude dobré rozebrat to trochu rigorózněji.
Představme si pozorovatele padajícího v tíhovém poli. On padá, všechno kolem něj padá taky. Dejme tomu, že drží ve výšce očí jablko. Teď ho pustí. Co se stane? Jablko nezačne padat. Ono už totiž padalo předtím. Zůstane ve výši očí pozorovatele. Tím je demonstrováno, že v soustavě padající volným pádem v tíhovém poli, to vypadá jako v soustavě bez tíhového pole. Ano, starý dobrý stav bez tíže.
Mějme tedy pozorovatele, stojícího na zemi ve stavu bez tíže. Jeho stání je ale dosti iluzorní, což prozatím nechme být. Představme si, že chce vyskočit. Pokrčí nohy, jenže ouha. Tím se mu sice dostal trup níže, ale zároveň se mu zvedly nohy. Když je zase narovná, bude v té samé poloze jako předtím. Ovšem teď si představme, že má před sebou stupínek. Zvedne nohu. To může jenom pokrčí klouby, k tomu tíhové pole nepotřebuje. Natáhne ji dopředu. To samé. Položí ji na stupínek. A má nohu na stupínku.
Máme tedy člověka s nohou na stupínku. Začne ji narovnávat. Tím začne na stupínek tlačit. Působit na něj směrem "dolů". A stupínek na něj začne působit směrem nahoru. Jeho těžiště stoupá a on se posune nahoru.
Samozřejmě, posune se i stupínek směrem dolů. Ale protože se musí zachovávat hybnost těchto pohybů, tak pokud je stupínek výrazně těžší, pohne se pozorovatel rychleji (za stejný čas výš).
Takže i ve stavu bez tíže a při volném pádu lze vybíhat schody.
Z těchto idealizovaných případů se vraťme trochu blíže realitě. Pokud člověk vybíhá schody, a zároveň padá, tak padá většinou rychleji. Proto nevidíme běžně lidi předvádět to co Legolase. Prostě to nestihnou vyběhnout.
Teď se zamysleme nad argumentem s hmotností. Pokud by elfí svaly byly stejně výkonné jako lidské, působily stejnými silami, ale s menšími hmotnostmi. Protože musí platit druhý Newtonův zákon, měli by elfové dosahovat vyšších zrychlení. A tedy i rychlostí.
Takže ono to kupodivu funguje.
Kvantitativní analýzou té scény bychom zjistili i Legolasovu hmotnost. Já se do toho pouštět nebudu, ale vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby byla tak nízká, že by se dal pouštět ve větru jako papírová drak.

232

Odpovědět

+Lynx...a nebo jednoduse bud jsou tu 2 chyby a nebo tisice spis bych se smiril s chybnou scenou na snehu a s kamenama ale poustet se do obhajoby typu ze je lehky je pekna sracka jinak by mohl litat (skakat hodne vysoko) coz rozhodne nedelal... bylo to i ve stazistech jak tam resili tu ulohu s minci v mixeru...

12

Odpovědět

je to fantasy, elfové neexistují :-)

09

Odpovědět

Martin Freeman hraje BilbO Pytlíka? A víte, že Bolek Polívka hraje Bohumil Stejskala a Matt Damon hraje James Bourna. Chápete, co chci říct? PROČ neskloňujete křestní jména???

19

Odpovědět

Ja som počas celého filmu tŕpol, že ako chcú poraziť tých obrovských zemských červov... :D A oni ich ani nezapojili do boja :D

171

Odpovědět

V češtině bohužel úplně nevyzní vtip se scénou z filmu Big Lebowski, kdy Dude říká: "I hate the fucking Eagles!" a přemlouvá řidiče taxíku, aby přepnul rádio... :)

https://www.youtube.com/watch?v=h1WJqKWqUHQ

82

Odpovědět

ano, preklad by mel byt Eagles. Neb jmena kapel se neprekladaji.

42

Odpovědět

Oldlando Bloom :D :D

Jinak teda Hobit obri zklamani a cely film jsem stejne myslel na to, ze si hned potom pustim LOTR. Hlavne CGI, ktere mlatilo do oci snad jeste vice, nez pred 10 lety v LOTRu. Nemuzu si pomoct, ale triologie Hobit vs. Pan prstenu je ekvivalent puvodni triologie a prequelu Star Wars.

247

Odpovědět

Bohužel po LOTROVi je série o Hobitovi (mimochodem 1 dětská knížka) vyloženě zklamáním. A poslední hřebík do rakve byl Legolas, co běhal po padajících kusech mostu. Trikově skvělé, obzvlášť Šmak, ale to ostatní tragédie.....

Chtěl bych vidět zfilmovaný Silmarilion. Ale toho už se asi nedočkám.

178

Odpovědět

ale, to je jen otázka času.

93


Odpovědět

+Matynení, rodina Tolkienů řekla, že práva na Silmarilion neprodají po tom, jak Jackson tak ze*ral Hobita

243

Odpovědět

+MatyTo je často rozšířená lež. Tolkienovcům se nelíbila ani filmová adaptace Pána prstenů a už tehdy byli proti poskytnutí práv na Silmarilion.
Máš to i v tom článku.

150

Odpovědět

Odpovědět

To je ale debilní scéna! Ještě že to vystřihli.
Pád mince dává fyzice zabrat asi stejně jako Legolasovy eskapády.
Gandalf nemůže udělat kouzlo? WTF?
Ten katapult by měl tedy malý dostřel.
Nepravděpodobná náhoda mi připadá jako mírný popis té situace.

302

Odpovědět

+komunardTahle scéna je v rozšířené verzi.

40

Odpovědět

+komunardTo, proč Gandalf nemůže udělat kouzlo, je v rozšířené verzi taky vysvětleno. Poté, co byl Gandalf osvobozený Elrondem, Galadriel a Sarumanem z toho klecového vězení u Nekromancera/Saurona, tak neměl kouzelnou hůl. Tuhle se zeleným šutrem mu půjčil Radagast Hnědý, ale varoval ho, že není zrovna moc spolehlivá. No a ta hůl se právě pokazí ve chvíli souboje s tím jeskynním trolem.

111

Odpovědět

+komunardOpravte mne, jestli se mýlím (to je klidně možné), ale měl jsem za to, že Gandalf může kouzlit, protože je maia, ne protože má kouzelnou hůl. Že je někde dříve řečeno, že je ta hůl vadná, mě napadlo, ale přijde mi to spíš jako z Harryho Pottera, než ze Středozemě.

223

Odpovědět

Být dítě, tak mi ta scéna zkazila dětství..

31

Odpovědět

Hobbit, to se opravdu neprodalo, doufám že ten nýmand už nic ze Středozemě nenatočí

811

Odpovědět

To, že se starostův pobočník propadl do země, se mi naopak líbilo. Ztratil veškerou autoritu, ale utekl s nějakými drobáky a přežil.
Být tohle o deset let dříve, sejme ho na útěku nějaký skřet a bude z něj jen nějaké laciné klišé (viz Benny v Mumii).

Myslím, že kdyby to zdrcli do dvou filmů, ještě by to šlo, ale takhle měla jednička výplň na začátku, dvojka výplň na konci (a to si smrt Šmaka ještě nechali do úvodních titulků ve trojce) a trojka byla výplň pro jistotu už celá.
A love story elfky a trpaslíka… na to se dá říct jen "eeuuurrrgchhvl".

230

Odpovědět

Až na to, že nepřežil, viz výše linkovaný odkaz na rozšířenou scénu.

Ad love story - naopak, tohle mi na celé té nepovedené hobití trilogii přijde jako jedna z nejtolkienovatějších věcí. "Mezidruhová" láska, v níž oba aktéži musejí překonávat velké překážky, bylo Tolkienovo oblíbené téma, ostatně Aragon s Arwen jsou taky taková nesourodá dvojice, byť fyzicky vypadají podobně.

101

Odpovědět

+ScalexAsi jsem jedinej, ale zrovna ve zfilmovaným Lotru mě tahle "romance" mezi Aragornem a Arwen celkem s***a.

62

Odpovědět

+ScalexJiný sestřih=jiný příběh.

Já nevím, asi máte pravdu, ale ten konec této zápletky mi moc nesedl. Smrt jednoho z milenců mi přijde spíš jako začátek dramatu, než jeho konec. Navíc ten příběh "zakázané lásky" by měl končit tím, že jsou spolu (buďto v posteli nebo v hrobě, to je už jedno). Možná to někomu připadá jako klišé, ale já to pokládám za archetypální prvek. Samozřejmě, i s tím může umělec ve svém právu na originalitu nakládat po svém. Ale vedlejší linka v Hobitovi podle mého arogantního názoru není pro něco takového dostatečně nosná.

62

Odpovědět

Hobita jsem četl už na základce a to co z toho vzniklo se mi chce brečet. Co bych byl schopný pochopit by bylo aby se to sestříhalo do dvou filmů 3 byly moc! Ten třetí díl byl tak křečovitě natahovaný až mi za ně bylo trapně.

212

Odpovědět

Tremors (chvění) je můj oblíbený film, raději bych viděl v překladu Hraji: Chvění nebo přímo Graboid než Duna, když ve videu odkazuje právě na film Chvění.

21

Odpovědět

nedokázal by někdo vystřihnout zvukovou stopu toho blblblm blblbm blblm???

11

Odpovědět

Četl jsem Hobita a film se mi i přesto líbil.
Na konci prvního dílu, když Dorin (ehh aspoň myslim) konečně uznal Bilba jako rovnocenného člena družiny, tak jsem dokonce uronil slzu.
Sudová scéna druhého dílu je snad to nejakčnější/zábavnější co jsem v životě viděl, navíc střih ve chvíli, kdy Šmak letí zničit jezerní město, mě vážně dostal.
Závěrečná bitva třetího dílu se musí líbit snad každému kdo má rád fantasy - kdy jste naposledy viděli skřety, trpaslíky, elfy, lidi + kdo ví co ještě v jedné epické bitvě?
A co se týče Bilba, tak mi občas spíš přišlo, že z něj dělali až moc velkýho hrdinu (útok pavouků, útěk z elfího města).
Tak vyjádřil jsem se proti názoru většiny a své názory zdůvodnil, očekávám tedy rekordní počet disliků.

2625

Odpovědět

Thorin!
Bohužel nemusí. Bylo v ní málo nadsázky, a už to moc připomínalo Pána prstenů. Nekonečné osobní souboje, ze kterých by se dalo plno vypustit, a místo toho tam dát nějaké vtipné scény. Tím nemyslím pokusy o laciný humor (starostův pobočník), ale nějakou akční komedii.

67

Odpovědět

Takhle - osobně těm filmům dávám nějakých 30%.

Z hobita se mohl udělat jeden naprosto skvělej film. Možná i dva. Ale ve chvíli, kdy se 300 stránek rozhodí do osmi hodin (tj doba, za kterou člověk tu knížku dost možná i přečte), tak je to prostě špatný.

Ty trilogie jsou podobně dlouhé, co se týče filmů. Ale zatímco pán prstenů (předloha) má 1500 stránek, tak hobit má 300.

Podle mého se to mělo udělat prostě jako jeden film, který bude mít nějaké 3 hodiny. Případně 2 filmy o 2 hodinách. Ne 3 filmy, kdy je každý na 3 hodiny.

Ten děj byl vleklý, scény byly protahované, přidávaly se scény, které tam vůbec nebyly, postavy, které tam nefigurovaly, odkazy do budoucna a podobně.

Kdyby z toho byl jeden skvěle udělaný film, tak je možná i legendární. Takhle z toho je brak, který je rozpoznatelný díky pár skvělým scénám (a pár směšných, s legolasem).

20

Odpovědět

+TalkerVidíš, a já zrovna tu vleklost uvítala. Přijde mi, že poslední dobou je vše točeno moc rychle, přímočaře, bez nutnosti aby divák zapojil mozek. Já mám ráda, když tempo zpomalí, já si můžu vychutnat i krajinu a kulisy, mám dost času na to, abych zaregistrovala i detaily (což u většiny filmů zvládnu až na třetí, čtvrté shlédnutí). Mám ráda pomalé budování napětí a vymazlené charaktery postav. Navíc tady konkrétně Bilbo nemá být hlavní hrdina, ale pouze vypravěč příběhu, proto ani nevadí jeho upozaďování. Na druhou stranu na trpaslíky (snad s vyjímkou Thorina) je nutno hledět jako na jednu postavu, neboť mají reprezentovat celý trpasličí národ, na klasický argument "Legolas" odpovídám "Bo magie"....

02

Odpovědět

Nu, mám rád fantasy a závěrečná bitva třetího dílu se mi nelíbí. A personální obsazení té bitvy s tím nemá co do činění, nelíbí se mi to filmové zpracování a velmi špatná práce animátorů. Podobné epické bitvy z první trilogie, staré deset let, vypadaly podstatně lépe. Člověk by řekl, že o deset let později bude technologie taková, že s ní Jackson dosáhne ještě lepších výsledků. Místo toho většina té bitvy a různých osobních soubojů (jako Azog vs Thorin) vypadá jako animovaná intra k počítačovým hrám. U počítačové hry trocha té umělosti nevadí, od drahého filmu ale čekám podstatně víc.

To, co mi asi vadí nejvíc, je právě to, že Hobití trilogie po technologické stránce neobstojí před trilogií Pán prstenů. To mě na celém Jacksonově díle šokovalo nejvíc a neumím si to moc vysvětlit - proč o deset let později vyrobil film, který kvalitativně vypadá podstatně hůř, než jeho předchůdce.

182

Odpovědět

Seal :D to porušování fyzikálních zákonů Legolasem mě ale neskutečně pobavilo v kině. Smutný je, že to byl jedinej okamžik kdy se nahlas zasmálo celý kino :D

1815

Odpovědět

Protože o tom víš prd! Tolkienovi elfové jsou perfektní stvoření, která jsou plná magie a jako taková porušují fyzikální zákony, stejně jako když chodí po sněhu nebo s naprostou lehkostí dokáží vyšplhat do korun stromů, kde mohou spát. Proto jsou také skvělí s koňmi a jinými bytostmi.

3212

Odpovědět

+gagunA taky krasne voní.

780

Odpovědět

+gagunJá toho o tolkienově světě vím dost. Přečetl jsem všechno několikrát. Takže děkuji za optání. Ale nikde jsem nečetl, že by elfové porušovali fyzikální zákony jen tak kdy se jim to hodí. Chození po sněhu není porušování fyzikálních zákonů, stejně jako šplhání do korun stromů. Je to o schopnostech. Nikde jsem ale nečetl, že by se elfové uměli odrážet z padajících kamenů, to je totální nesmysl. To by znamenalo, že elfové umí létat, což neumí.

109

Odpovědět

+gagunelfové prý umí "nemít" váhu, takže v tom nevidím problém;)

52

Odpovědět

Mohl by někdo zkusit sestříhat tři filmy tak aby co nejvíce odpovídali knížce :-)

173

Odpovědět

Stáhni si Tolkien Edit... Mnohem lepší než samotné 3 filmy.
http://tracker.cztorrent.net/torrent/hobbit-the-tolkien-edit-2015/331788

171

Odpovědět

Další