Hobit: Šmakova dračí poušťUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:483
Počet zobrazení:9 279

Líbil se vám druhý díl filmového Hobita? Trailerovému hlasu moc ne. A tady jsou jeho důvody.

Přepis titulků

Překlad: Jackolo www.videacesky.cz Od režiséra, který pořád ještě neví, že v nejlepším se má skončit, přichází pátý Tolkienovský film ve druhém dílu druhé trilogie. Už je to tak nafouknuté, že i samotné postavy ve filmu se nudí. Točíme se v kruzích. K hoře se nedostaneme. - Jsme ztracení! - Trvá to moc dlouho! Dlouho!

Hobit: Šmakova dračí poušť Připojte se k dalšímu menšímu a méně zajímavému společenstvu Středozemě na jejich pomalé cestě k Držgrešlově trezoru. Získejte další šperk, jenž ovlivňuje ty, kteří po něm pátrají. Ten kámen ti je dražší než cokoli jiného. Můj miláček! Miláček? Sledujte, jak se potácí z jednoho nedůležitého místa na druhé, kde jsou: Polapeni pavouky...

Polapeni elfy... Polapeni lidmi... A polapeni skřety. Škoda, že nedokázali polapit kouzlo původní trilogie, nemám pravdu? Prožijte téměř tříhodinový film s třetinovým dějem dětské knihy, o kterém si diváci budou říkat: "Panebože, ono to ještě neskončilo!" Plno věcí jste už navíc dávno viděli.

Například: Flashbacky postav, které už dávno znáte. Měl bych se představit. Jmenuji se Gandalf. Já vás znám. Flashbacky věcí, které jste viděli v prvním Hobitovi. Tehdy je Šmak zničil. Flashbacky uvnitř flashbacků. A pokus o záhadný příběh zrození zloducha, jehož identitu už dávno znáte. Blíží se temnota.

Stín rostoucí v temnotě. Annatar se vrátil. My víme! Je to zas*anej Sauron! Jděte už k tomu drakovi! Znovu se vraťte do dechberoucích ateliérů se zeleným pozadím na Novém Zélandu. Krátké úryvky z knihy budou roztaženy do dlouhých trikových výplní... Do vražedných řádění super-elfů... Hobitova jízda - animovaná dobrodružství.

A jsou tam i věci, které v knize nenajdete. Například: Gandalfovo vedlejší dobrodružství... Politika Jezerního města... Tyhle ryby jsou nelegální. Kate ze Ztracených... A divná romance mezi sexy trpaslíkem a Kate ze Ztracených. Proč neprohledáš mě? Můžu ukrývat ve svých kalhotách ledacos. To je hnus!

Konečně jsme se dočkali konce jejich nekončící cesty k Osamělé hoře. Aby to vzápětí vzdali po deseti minutách bušení na zavřená vrata. Chvějte se vzrušením, když se konečně utkají s mluvícím drakem Šmakem v přehnaně groteskní bitvě, která skončí tím, že postaví obřího trpaslíka a draka zaplaví zlato. Což mu vlastně udělá úplný prdlajz. A pak to skončí. Co jsme to provedli? Správná otázka, Bilbo.

Vskutku správná otázka. Hrají: Morgan Freeman, Brumlal, Legoland, dračí Khan, Evangelička Lilly, Sauronův GIF, Tom Bombadil, Z nějakého důvodu i Stephen Colbert, dobrodruh (dokud ho nepíchli šípečkem do kolínka), náhodný počítačový skřetí zloduch číslo 2, unudil se k smrti a ten, který za to může.

Hobit: Dva jsou za námi, jeden zbývá Tohle je prequel, ne? Tak proč Legolas vypadá tak staře?

To jako stárne pozpátku?

Komentáře (81)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Legolase trefili presne :D jasne, ze herci nemladnou, ale prvni co me napadlo, ze kdyz se to odehrava nekolik desitek let pred LOTRem, tak by Legolas asi nemel byt o 10 let starsi :D

180

Odpovědět

A ktomu že je tam další predmet ktorý prebúdza chamtivosť a čo má byť? Bolo to aj v originály, tak ja nechápem čo má kdo za problém.

24

Odpovědět

Mne sa Hobiti pačili. Berem to, že sú to 3 filmy, ktorých predloha je jedna 300 stranová kniha a že tam pridali veci čo tam byť nemali. Avšak úprimne, keby sa film spravil presne podla pôvodného hobita, koľko ludí nad 12 rokov by si to pozreli?

59

Odpovědět

#1: Tá kniha má 250 strán.
#2: Na to, že z toho spravili 9 hodinovú ságu z tej knihy vynechali až nepríjemne veľa vecí
#3: Keby to bolo natočené presne podľa knihy, tak by ten film bol oveľa kvalitnejší.

Ak mám byť úprimný, pri druhej časti som naozaj zaspával od nudy. Ale Hollywoodu je názor divákov ukradnutý. Oni vidia iba čísla, ktoré im to vynesie.

83

Odpovědět

Hobit byl špatnej film. Trojka dokonce jeden z nejhorších co jsem viděl. Je tisíckrát horší než LOTR (a to řikám jako člověk, kterej neni fanoušek pána prstenu). Všichni říkají nesrovnávejte to s LOTRem, ale pak se Hobit neměl snažit být LOTRem. První chyba byla, že vzali lidi, kteří pracovali na pánovi prstenu a dali je do Hobita. Ty knížky jsou uplně jiný styl, Hobit je spíše pro děti zatímco pán prstenu pro ty nad 15. Dali tam postavi z pána prstenu, i příběh kterej jako by dělá předskokana LOTRovi.
Žádný napětí na postavách mi totálně nezáleželo.
Hrozně, ale hrozně natahovaný!!! Z prvního filmu by jste mohli vyškrtnout první hodinu, druhej měl většinu děje a třetí bych vymazal celej. Každej z tech filmů stál okolo 300 miliónů!

1812

Odpovědět

Jen poznámka k překladu. Místo Držgrešle by tam měl být Strýček Skrblík O:)

131

Odpovědět

Přesně kvůli tomu jsem zastavil video a zjistil, že nejsem první. :) Tohle opravdu bije do očí...
A ještě bych změnil to s tím šípečkem v kolínku. Dal bych to normálně nezdrobněle (dokud ho netrefili šípem do kolena), je to narážka na hlášku ve Skyrimu, která se tam hrozně často opakuje...

101

Odpovědět

Taky je trochu škoda překládat "elf Benjamin Button" jako stárnutí pozpátku, lehce to ztrácí původní vtip.

51

Odpovědět

Musím teda říci, že PJ vůbec nezávidím, že Hobita točil. Adaptoval předlohu v úplně opačné situaci, než ji JRRT psal. U knížek bylo nejprve nezávazné, zábavné dílko. Po tom nejspíše nikdo (krom těch co Tolkiena znali a měli představu o tom, na čem pracuje) nečekal klíčové dílo žánru. Ale přišlo. PJ natočil klíčové dílo žánru, a potom měl točit nezávazné, zábavné dílko. Pokud by to skutečně udělal, tak by ho milovníci předlohy vynášeli do nebe, a ti, co čekali druhého PP by ho sesílali do pekel. Anebo to mohl udělat naopak, a vůbec si by si nepomohl. Rozhodl se rozdělit hněv rovnoměrně. Možná to byla i dobrá volba.

211

Odpovědět

Po pravdě, mi přišlo, že knížky Pán prstenů jsou děsně roztahané. Pořád šli a šli. Filmy mě bavili víc. U Hobita jsem to měl jednoduché. Tam mě nebavila ani knížka ani filmy :) Fantasy a sci-fi miluju, ale zrovna Tolkien mě nějak nevzal.

1127

Odpovědět

Hodně se tu mluví o tom, jestli srovnávat Hobita a Pána prstenů. Pokud by se Hobita pokusili natočit jako opravdu samostatnej film držící se dějový linie knihy, tak bych řekl, že to na místě není. Sám Tolkien, když Hobita psal, tak tehdy neměl předem už vymyšleno, že ten prsten, co Bilbo najde, bude TEN prsten a že se jedná o příběh, který vlastně bude mít jakési pokračování. Problém je však ten, že tvůrci se o to dějový propojení s LOTRem snažili tak urputně, až člověk má pocit, že kouká spíš na prequel k LOTRu, než na snahu o spracování tý daný knížky. Takže srovnání je myslím na místě.
Dále se tu řeší otázka držení se předlohy. Pokud se jí autoři nedrží striktně, jsem ochotný to odpustit, pokud tahle odbočka či "vylepšení" nenarušuje kompaktnost filmu a není to na úkor děje. Z mýho pohledu se toto Hobitovi stalo a hodně tím trpí. K nikomu krom Bilba a Balina sem si nedokázal vytvořit vztah. Další věc je pak zpracování samotný. LOTR byl skvělý už jen v tom, že kde mohli, tak používali skutečné kulisy a skutečné herce a to i na místě skřetů. Celá trilogie tak vypadá mnohem živější, naturalističtější, skutečnější...lepší. Zato v Hobitovi to je přesný opak. Člověk spíš sleduje "počítačovou hru", než film.

382

Odpovědět

Skvělý upřímný trailer, který vypichuje nedostatky celé hobití trilogie. Abych pravdu řekl, jedním z mála pozitiv je „fraktální“ Sauron. Takhle nějak si představuju psychedelické vidění nekonečné podstaty zla. Ale to je tak všechno, co se na tom dá pochválit.

123

Odpovědět

Ja se teda priznam ze na Pana Prstenu jsem taky ze zacatku nadaval, spousta veci mi tam vadilo a stale vadi, ale retrospektivne to povazuji za dobry filmovy pocin. U Hobita mam dojem ze takovy pocit mit nebudu a spis si znovu odplivnu... http://toponday.com/wp-content/uploads/2012/12/the-hobbit.jpg

142

Odpovědět

Kdysi jsem na Pána prstenů nadával, protože si dovolil nedržet se v některých místech knižní předlohy. Jenže jak člověk stárne, postupně mu dochází, jak skvělá trilogie to je. Není to jen o efektních rubačkách, je tam kus úcty k Tolkienovi, i když jemu samotnému by se to asi nelíbilo. Pán prstenů má skvělé monology i dialogy a úžasně vyobrazuje to, jak stojí za to bojovat pro dobro světa a jak i ten nejmenší zmůže velké věci. Hobit nemá nic z toho.

91

Odpovědět

Když někdo filmuje tak populární knihy, tak by se měl držet knižní předlohy. Knihu jsem nečetl a neviděl 3. část, ale sere mě to. Stejně mě sere, když je film o skutečné osobě, ale příběh je smyšlený. Třeba Amadeus od Formana jsem v půlce vypnul. Když si takový film pustím, tak chci prostě vědět, jak jeho život (pravděpodobně) vypadal. Název mate a jen se toho zneužívá.

717

Odpovědět

Jenom poznámka k překladu. V 1:46 Gandalf říká "The Enemy", ne "Annatar" ;)

71

Odpovědět

Myslím, že Jackolo chtěl pomrknout na znalce Tolkiena. :-)

101

Odpovědět

Špatně natočený film spravit nejde, ale jde alespoň trochu spravit příběh:
Hobbit: The Tolkien Edit
http://tracker.cztorrent.net/torrent/hobbit-the-tolkien-edit-2015/331788

23

Odpovědět

se tam musim registrovat kvůli pristupu coz nejde (vyprchal počet registraci), mas tam ucet?

00


Odpovědět

+ElrosTo je blbuvzdorná ochrana :)

14

Odpovědět

+Elrosz piratebay už bych nestahoval, spíš kickass. Ty zasraný americký z***i už to maj jen na sledování

24

Odpovědět

rozdíl mezi LOTR a Hobbit je 10 let (filmy) a nechápu že ten LOTR je mnohem lepší, jak technicky tak snad ve všem, v Hobbitovi je ta přehlídka barev stříkajících z p****e až do očí bijící a to nepočítám třetí díl kterej je teda podle mě tragickej a plnej chyb....photoshop takový efekty mi přijdou fakt špatný a celkově to pojetí je, na LOTRU šlo vidět jak je to realističtější a vážnější...Hobbit byl dělanej jako komedie a navíc těm hereckým výkonům jste ani nevěřili...nikomu to necpu je to jen muj názor...a ted do mě

245

Odpovědět

Zase nechápu to srovnávání.. však Hobit neměl být Lotr no.2, od začátku se vědělo, že to je děláno jako dobrodružnej rodinnej film

183

Odpovědět

+Zlopánmožná to neměl bejt druhej Lotr, bohužel je tu ale blbá souhra hodně faktorů: stejnej režisér a tvůrčí tým, moře stejnejch herců, prostředí, motivů, nijak brutální časovej odstup...a hlavně to jakoby podkopnul první hobit, kterej měl ještě hodně znatelnej takovej ten LOTří smell. Ten se ale s dalším dílem vytratil.

24

Odpovědět

+ZlopánMě naopak připadá srovnávání v tomto případě naprosto na místě - neuvažujte záměr tvůrčího týmu, vliv hereckého ansámblu nebo prostředí. Osobně mi jde o to, že obě série jsou adaptací knih jednoho autora, z jednoho prostředí, o STEJNÉM příběhu, jen v jiné časové ose.
Ano, Hobit je materiál, který byl napsán mezi prvními, a byl psán pro dětské uši, Pán Prstenů navazoval a vychovával už dorostence. Tolkien psal pro své děti a přijde mi rozdíl mezi Hobitem i PP naprosto pochopitelný. Co považuji za nepochopitelné, je natáčet trilogii z jednodílného svazku, který v prvé řadě neměl být nikdy natočen. :D Hobit je hezký, ale stačil mi přečíst dvakrát a dívám se na něj tak, že ho přidám do knihovničky svých budoucích dětí aby si vybudovali základ pro čtení fantasy, ne abych se nad ním sama těšila, protože je to prostě...přihlouplá knížka. Povídání, které stačilo v Pánovi prstenů nastínit jak ho nastínili :D To kdyby si Jackson vzal pod křídla Silmarilion, to bych teprve chtěla vidět :D Hobit by byl koukatelný jedině kdyby měl jen jeden díl, děj měl spád a byl by natočen opravdu vážně, s tou děsivou atmosférou, která v knize nebyla.

72

Odpovědět

Srovnáváte filmy, které neměly být srovnávané. To je pak těžké... Jackson od začátku říkal, že točí něco jiného. Jediné co se nezměnilo je prostředí... Nový Zéland.

83

Odpovědět

+sleglikJedine co se nezmenilo? Pan Prstenu byl opravdu natacen na Novem Zelandu, u Hobita vubec nevim, pres ty filmovy studia a zeleny platna jsem si krajiny moc neuzil...

82

Odpovědět

bože psát vždy na konci "a teď do mě" je neskutečná trapárna....a teď do mě

241

Odpovědět

+kvadrulegiknecítím se trapně

06

Odpovědět

+kvadrulegikJá ještě miluju např. "Je to čistě můj názor" :D :D

64

Odpovědět

LOTR povedená trilogie, ale o Hobitovi se to nedá říct.

179

Další