V posilovně a ledničce Arnolda Schwarzeneggera

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:170
Počet zobrazení:8 893
Arnold Schwarzenegger vás seznámí se svým jídelníčkem, dá pár praktických rad, jak správně cvičit, a vyvrátí pár mýtů o posilování.

Přepis titulků

Hej, Arnie, jdeme ti omrknout ledničku. Co chceš? Čau Arnolde, koukneme na ledničku. Můžeme? Jdeme na to. Co přesně chcete vidět v mé lednici? Chcete vidět jen jídlo? Nebo mě chcete zatknout, protože nejsem 100% vegan? O co vám jde? Za mnou.

Tohle je lednička v mojí kanceláři. Máme tu ovoce, zeleninu. Jednu z nejoblíbenějších věcí, když je horko. Nakrájené melouny. Máme tu Radlera. To je německá kombinace limonády a piva. Miluji ho. Většina lidí to neví, ale tohle je můj tajný protejňák.

Nikomu to neříkejte. Je to mezi námi. Dobře, tady máme proteiny. Chtěli jste vidět, jak se vyrábí protein? Není na tom nic zvláštního. Jen tam přidám trochu mandlového mléka. Ne moc. Jen trochu. A tohle je na bolest svalů a někdy na bolest kostí. Dám tam toho trochu. Pak tam dáte banán.

Nedělám to vždycky s čistýma rukama, když sáhnu na každou činku a stroj, kterých se dotýkali i ostatní. Tohle je na nakopnutí imunitního systému, aby věděl, že se musí pořád bránit. Teď tu mám vejce. Syrové vejce. Dáte ho tam. Vlastně tam rád dávám celý vejce. Tenhle drink můžete doslova podávat v každým baru.

Zdravém baru nebo jiném baru. Občas tam dávám šnaps. Někdy tam dávám tequilu. Dává to tomu extra chuť. Co vlastně jíš?

Jak vidíte, jím zdravě. Vždycky to ale tak nebylo. Když jste mladí, hodně vám toho projde. Teď jím víc ovesné kaše, zeleniny a zdravého jídla. Držím se dál od mas, od živočišných produktů a bílkovin kvůli mylné představě, že to je jediný způsob, jak zesílit. Takže jsem z toho vycouval a cítím se mnohem lépe, když jím víc zeleniny. - Vaříš vůbec?

- Jo, jasně. Nejradši si dělám steak. Častokrát přijdou přátelé z kulturistiky do kuchyně nebo sem do kanceláře. A chtějí skvělé jídlo, protože chtějí vypadat jako já. Ale to se nikdy nestane. To miluji. No nic... Co svačiny? Během dne si udělám trochu proteinového nápoje, protože je to to nejlepší na získání proteinů.

Smíchám to s mlékem a někdy také s džusy a někdy i s energetickými nápoji. Záleží na mojí náladě a jestli jsem unavený, nebo ne, protože k tomu energetické nápoje jsou. - Piješ kravské mléko? - Řeknu vám, že nenávidím kravské mléko. - Piji mandlové mléko. To je lepší. - Jaké další jídlo nesnášíš? Vlastně nic moc nenávidím.

Jen si od toho dávám odstup kvůli zdravotním důvodům. Kdysi mi ale říkali Drtič odpadků, protože mě nikdy nic neunavilo. Fakt cokoliv. Vlastně bych mohl jít do restaurace a říct lidem, že chci omeletu. A oni: "A s čím?" A já na to: "Se vším, co je ve dřezu nebo co najdete na podlaze v kuchyni. Prostě to seškrábněte, dejte to tam a já to sním." A to taky udělali. Už jsi někdy zkusil módní dietu typu ketodieta nebo přerušovaný půst?

Když jsem začal s filmem, neměl jsem na módní diety nebo něco takového čas. Musím mít velice přísný režim. Pracuji tvrději, dělám víc kardiovaskulárních cvičení a dávám si víc pozor na to, co jím. Takže omezím všechny cukrovinky. A také všechen bílý chleba. - Bereš nějaké doplňky? - Ano, beru. Beru multivitamíny. Vše, co tělo potřebuje.

Ale jak jsem řekl, jsou to doplňky stravy. Jsou to doplňky toho, co jíte, takže je hlavní nespoléhat na doplňky stravy víc, než se spoléháte na dobré jídlo. Přírodní jídlo, hodně zeleniny a ovoce a hodně opravdu dobrých bílkovin. - Podváděl Arnold někdy? - Takové dny přicházejí dost často. Pamatuji si, že dokonce tři dny před soutěží Mr.

Olympia v roce 1970 jsme šli po tréninku na koláč. Důležité je si pamatovat, že každou kalorii, kterou sníte, musíte také spálit. Nikdo to za vás neudělá. To je na vás. Jak často cvičíš?

Cvičím každý den. Cvičím ráno od 7:00 do 7:45. A snažím se jezdit na kole. Asi 45 minut. A pak se často vracím v noci a cvičím doma ve své posilovně. - Co považuješ za intenzivní cvičení?

- To, co teď dělám, není to, co považuji za intenzivní cvičení. Tohle je takové lehké myšákovské cvičení. Protože teď točíme, takže se jen zahřívám. Ale už tak moc netrénuji, protože po mojí operaci srdce mi bylo doporučeno, ať se moc nepřepínám.

Nedělat tři opakování, nejtěžší váhu a tyhle věci. Takže zvedám spíš menší váhy a dělám víc opakování. Pořád pumpuješ? Pumpování tam pořád někde je a vy po něm musíte pořád jít.

Ano. - Co nejlepšího ses ve své kariéry naučil? - Když se staneš šampiónem v kulturistice, a vyhrajete 13 titulů světových šampionátů, dosáhnete svého cíle. Sedm z nich je Mr. Olympia, pět z nich je Mr. Universe, Mr. International. Všechny tyhle soutěže. Pak je důležité inspirovat ostatní. Protože si uvědomuji, že bych se nedostal tam, kde teď jsem, nedosáhl bych toho bodu v kulturistice nebo čemkoliv jiném bez inspirace tolika různých lidí.

Ať už je to v kulturistice – Reg Park nebo Steve Reeves – nebo ve veřejných službách – Ronald Reagan, matka Tereza, Muhammad Ali. To byl jeden z nejštědřejších lidí, který mě naučil dát komunitě něco na oplátku. Je tu tolik inspirativních lidí.

Je důležité viset na zdi, aby se ně lidé dívali a říkali: "Podívejte na toho chlapa, co dokázal. Přišel z Rakouska bez ničeho. A stal se světovým šampiónem v kulturistice a stal se nejlépe placeným hercem a vůdcem. Pak šel do politiky. Podívejte na to, čeho dosáhl, díky tvrdé práci a spoustě pomoci. Takže chci být inspirací pro ostatní.

Tak jo. Čas na pár rychlých otázek. - Cvičení v sedm ráno, nebo v sedm večer? - Obvykle v sedm ráno. - Dřepy, nebo mrtvý tah? - To je, jako kdybys řekl pití, nebo jedení. Potřebujeme obojí. Je to těžké, a proto je to otázka na hlavu. Měli byste zapojit celé tělo minimálně třikrát týdně. - Crossfit. Ano, nebo ne? - Je to dobré, když to děláte správně. - Normální, nebo vzpěračské činky? - Je to fuk. Sval nevidí, co máte v rukou. - Běžecký pás, nebo být venku?

- Obojí. Nej lichotka: Zabiják, řízek, nabušenec, sekáč. - Sekáč. - Kdyby šlo cvičit s kýmkoliv, tak s kým? Chtěl bych cvičit s Eugenem Sandowem, protože to byl můj první idol. Byl to první kulturista, také byl Strong Manem. Myslím si, že je to mimořádná osobnost, mimořádný atlet a Strong Man.

Hosté v Gym and Fridge tě mají za svého vysněného partnera ke cvičení. Co ty na to? Jsem tady v Gold's Gym každé ráno. Pokud chcete cvičit, přijďte. Užijeme si to. Tak jo. Musím se vrátit ke cvičení, jo? Čas na hrátky je u konce, takže tamhle je východ.

A neříkejte: "Já se vrátím," jasný? Překlad: Karolína I. www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

.hodně ti přeju ,😝😁

00

Odpovědět

Nevíte jestli už se dá někde sehnat tenhle dokument s Arniem? https://www.facebook.com/ultimate.vegans/videos/2495960377128798/

02

Odpovědět

Už dávno na Netflixu i s titulkama ;)

21

Odpovědět

Dokument je silné slovo, nazval bych to spíš jednou velkou dezinformací. Proti veganství a vegetariánství nic nemám, ale tohle manipulování s lidmi se mi neskutečně příčí.

70

Odpovědět

A teď odstartoval celosvětový trend. Vejce jedině se skořápkou :D

70

Odpovědět

Salmonele vstříc!

41

Odpovědět

Slyšel jsem příběhy jak tvrdil, že má svaly z jezení spousty brambor a těstovin a pak se smál když přišli, že jen tloustnou. Tak bych věřil dobré polovině jeho rad. Ale skořápka je zdroj vápníku tak to asi ano. =D

21

Odpovědět

Skořápky jsou dobré na kosti a zuby. Spousta věcí co se vyhazuje je dobrá. Slupky od cibule či brambor, skořápky, slupky jablek. Lidi všechno loupou. Lidi jsou takoví magoři že loupou i obilí a házej to prasatům, aby měli ten čistej sacharid v bílé mouce, zatímco to zdravé je obal. A otruby.

21

Odpovědět

Ty voe...když se tak člověk zamyslí, tak Arnold toho dokázal strašně moc. Respekt.

150

Odpovědět

Tiez som to tak posledny rok zacal robit, ze cvicim cele telo 3x do tyzdna.
+ 1x leg day, 1x si idem zabehat/bicykel, korcule. Ale bicykel sa da v podstate aj kazdy den, ako Arnie hovoril, len to neprehanat

30

Odpovědět

mudry je jak radio

227

Odpovědět

V 3:55 hovori "fat" diet, cize dieta zalozena hlavne na tukoch a nie "modna" dieta.

213

Odpovědět

Říká "Have you ever tried a fad diet, like keto or intermittent fasting?"
Obě tyto diety (ketodietu i přerušovaný půst) lze označit za módní diety. Ani jedna z nich není založena na tucích, takže "fat" tam nedává smysl. A navíc i v anglických titulcích na YouTube je "fad", nikoliv "fat".

144

Odpovědět

+XardassTak zrovna ketodieta je, ač nepřímo, na tucích založena dost...jde o víceméně nulový příjem sacharidů (teoretická 0 až cca 20g/den), tudíž kalorická potřeba se pak musí pokrýt bílkovinami a primárně tuky :)

42

Odpovědět

Támhle jsou dveře a neříkejte "já se vrátím" :D
Zdar Max

35

Odpovědět

Jo Arnie, to je velkej borec.

150

Odpovědět

Dneska Arnold Day :D Ale vůbec mi to nevadí :D

41

Odpovědět

Tenhle chlap je prostě třída. Netlačí žádné kraviny, jen to, co má vyzkoušeno na sobě a svých přátelích kulturistech. A ten konec - jsem tu každé ráno, přijďte a zacvičíme si? Myslí to naprosto samozřejmě a i s největším hubeným lůzříkem by u činek jednal s respektem.

331

Odpovědět

súhlasím, jediné čo ma trochu zarazilo je miešanie proteinu s energeťákmi vzhľadom na to srdce

81

Odpovědět

+BoBooa Tequilla v proteinu ti prisla v pohode? ..... musis umet rozeznat sarkasmus.

20