Arnold SchwarzeneggerBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:256
Počet zobrazení:7 593

Tento týden vám Biografii hvězd díky chybě v plánování přinášíme výjimečně už o den dřív. Dnešní díl mapuje životní příběh jako z pohádky - Arnold Schwarzenegger se dlouhou dobu v Rakousku tiše věnoval kulturistice, po přesídlení do USA dobyl Hollywood a jako by to nebylo málo, po dvě volební období byl i kalifornským guvernérem. Arnie se proslavil titulní rolí ve filmu Barbar Conan a pokračoval sérií rolí v akčních snímcích (např. Komando, Predátor, Total Recall a  Terminátor - odsud jeho označení guvernátor = guvernér + Terminátor) i komediích - Dvojčata, Junior, Policajt ze školky. V posledních letech se Arnie objevil jen v obou dílech filmu Expendables: Postradatelní, ale v příštím roce má mít premiéru hned několik snímků s ním, takže Arnieho příznivcům se blýská na lepší časy. Na který Arnieho film se rádi podíváte a jaká z jeho (mnoha) kultovních hlášek se vám nesmazatelně vryla do paměti?

 

Přepis titulků

U skutečné hvězdy stačí říct jen jméno a nic jiného není třeba. A "Arnie" je jednou z největších hvězd. Během své kariéry byl kulturistou, kyborgem i politikem a pořád nás nepřestává překvapovat. Arnold Schwarzenegger si v USA za pomoci vlastního odhodlání, důvtipu a zápalu pro věc vybudoval kariéru, jakou by mu předpovídal jen málokdo. Vyrostl v malém rakouském městě, kde se začal zajímat o vzpírání a kulturistiku.

Poté, co se přestěhoval do Kalifornie, hrál důležitou roli ve zvýšení povědomí o kulturistice. Pracoval a posiloval ve světoznámé posilovně Gold's Gym ve Venice Beach. Úžasným dokumentem o téhle době, jedním z mých nejoblíbenějších vůbec, je snímek Železný Schwarzenegger, který Arnieho sleduje v roce 1975 před soutěžemi Mr.

Olympia a Mr. Universe. Snímek ukazuje jeho odhodlání, psychologické hry, kterými se snaží zastrašit soupeře, a také jeho smysl pro humor. Je to film k popukání! Během své kariéry v kulturistice získal pětkrát titul Mr. Universe a sedmkrát byl Mr. Olympia. Je dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejdokonaleji vyvinutý muž v dějinách lidstva. Arniemu ale kulturistické jeviště nestačilo a rozhodl se prorazit v Hollywoodu.

Zpočátku mu v tom překážel jeho přízvuk, ale vzápětí přišla role, na kterou byl jako stavěný: Barbar Conan. Musíte uvažovat globálně, pak nezálěží na tom, že máte přízvuk, protože diváci z celého světa vědí, že oni by taky mluvili s přízvukem. A možná je jim to dokonce bližší, tak proč se to snažit maskovat. Celá ta americká představa, že USA jsou jedinou zemí na světě, se pomalu rozplývá.

Američané si začínají uvědomovat, že tady nejsou sami a že všichni musíme spolupracovat. Conan pro něj znamenal průlom, ale hvězdu z něj udělal Terminátor. Arnie našel svou parketu: fyzické role v akčních filmech a objevil se ve filmech Komando, Predátor a Total Recall. Protože jeho dosavadní filmy solidně vydělávaly a zjistilo se, že divákům připadá Arnie zábavný, rozhodl se zkusit štěstí v komediích: Dvojčata a Policajt ze školky.

To, co vidíte třeba v Policajtovi ze školky, je mně samotnému mnohem podobnější než například Terminátor. Pro mě osobně je náročnější hrát Terminátora, protože tam se musím stát postavou, která mi vůbec není podobná. Musím najít projev připomínající stroj, což je mi pochopitelně dost cizí. Stejně tak v Total Recall, i tam se musím vcítit do postavy.

Role v Policajtovi ze školky, ta je mi mnohem bližší. Arnie ale nezapomněl, že z něj hvězdu udělaly právě akční filmy, a proto se znovu sešel ke spolupráci s Jamesem Cameronem na legendárním filmu Terminátor 2: Den zúčtování, kde si tentokrát zahrál kladnou postavu. Terminátor 2 je rozhodně film epických rozměrů, podle mě je hodně vidět rozdíl mezi tímhle filmem a tím předchozím, už jen v přístupu k nim.

Na natáčení jsme měli 6 měsíců a mohli jsme si dovolit natočit obrovské výbuchy a použít neskutečné speciální efekty. Střídalo se denní a noční natáčení, občas i sedm dní v týdnu. Bylo to hodně drsné natáčení. - Pěkný! - Co je s tebou? Je to jen film. Cože? Aha, nedostáváš zaplaceno. A co? V roce 1997 se Arnie na 2 a půl roku rozloučil s hraním poté, co prodělal operaci vrozené vady srdeční chlopně, a k návratu na velké plátno si vybral akční trhák Konec světa, v němž si zahrál bývalého policajta, který se potýká s ďáblem.

Scénář Konce světa byl napsaný způsobem, který v sobě propojoval spoustu elementů, které mě ihned zaujaly. Byl to mix mysteriózního thrilleru a vzrušujícího akčního filmu, byla to zkrátka jízda. Ta nejlepší jízda na horské dráze, kterou si dokážete představit. Kvůli až hrůzu nahánějící souhře okolností musela být po teroristickém útoku na USA z 11.

září, odložena premiéra filmu Protiúder, v němž Arnie hraje hasiče, jehož rodina zemřela při teroristickém útoku. Téma filmu až příliš odpovídalo skutečnosti a film byl nakonec promítán v roce 2002. Hollywood se neřídí morálním kódem, protože to jednoduše není jeho cílem. Hollywood se nesnaží, aby jeho filmy byly morálně korektní a osvětové, hollywoodské filmy odrážejí skutečný život a využívají všechno, co jim zajistí zájem diváků.

Kdokoliv se na to dívá, nebude uvažovat, jestli je morálně správné natočit daný film, to po Hollywoodu nikdo ani nechce. Hvězdu z Arnieho udělal film Terminátor a film Terminátor 3: Vzpoura strojů byl posledním, který natočil, než se stal "guvernátorem". Bez přítomnosti režiséra Jamese Camerova se Arnie zpočátku ve filmu odmítal objevit, ale Cameron ho přesvědčil, že ta postava je jeho a že by měl film natočit a nechat si za to pořádně zaplatit.

Arnie se proto vrátil do tělocvičny a dostal se na stejnou váhu a tělesné míry, jaké měl o 12 let dříve při natáčení Terminátora 2. V roce 2003 se pak Arnie dal na politiku a šokoval svět, když byl zvolen guvernérem Kalifornie.

O tom, jestli politici odvádějí svou práci, by měli rozhodovat voliči a pokud vás vaši zvolení zástupci zklamou, musíte znovu vzít moc do svých rukou a vybudovat novou vládu! Větší než Arnie to bude jen těžko, a to ve více ohledech. Z běžných vět v jeho podání vzniklo mnoho legendárních hlášek, k čemuž patrně přispívá jeho jedinečný "prkenný" projev a zřetelný rakouský přízvuk. Arnold Schwarzenegger je ztělesněním amerického snu, ze skromných začátků v Rakousku se propracoval až na post kalifornského guvernéra a na celý tenhle životní příběh se díky jeho filmům můžeme podívat.

Představujeme vaše oblíbené herce a filmy, které milujete. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nebude tahle serie pokracovat?

00

Odpovědět

mě se komedie dvojčata i junior líbily, ale chápu, že kritikům ne no...

210

Odpovědět

If it bleeds, we can kill it. Get to the choppa. Let of some steam, Bennet. I am a cybernetic organism, living tissue over metal endoskeleton. I need your clothes, your boots and your motorcycle. Allow me to break the ice. Put that cookie down, now. A spousta a spousta dalších :-)

201

Odpovědět

Jak se z našich hrdinů z dětství už stávají staří dědkové :D

201

Odpovědět

arnie je gud :) ale radsi bych tu videl starsi lidi co uz moc nehrajou.. eddie murphy.. a tak..

185

Odpovědět

Nedošla ti pára, Benette? :D

180

Odpovědět

Hm, koukám, že Jack Nicholson zase nebude :-( Ale Will Smith je taky dobrý herec, tak to zase až tolik nemrzí. Snad se zadaří příště :-)

181

Odpovědět

Asi bude trvat dlouho než se přes hlasování dostaneme k Joaquin Phoenixovi. Ach jo.

184

Odpovědět

také jsem pro něj hlasoval.. Nechápu proč má tolik hlasů Will Smith.. Bohužel to není taková herecká hvězdá jakožto mediální.. Takže počítám že tady lidi ve věku 10-17 radši dají hlas Muži v černém

Protože takové klenoty jako One Flew Over the Cuckoo's Nest či The Shining jim nic neříkají..

Jinak Phoenixe jsem si zamiloval v 8MM a The Village

1823

Odpovědět

+ZlopánA co filmy Já, legenda, Sedm životů, Ali ??? Není to jen Muž v černém.

183

Odpovědět

+ZlopánŘadit lidi na základě věku do kategorií oblíbených herců je pěkná chobotina, neb bych spadal do té tvé kategorie "10-17 Muži v černém", kam tedy opravdu nepatřím.

183

Odpovědět

+Zlopánpetr212 vyloženě se to dá srovnávat s filmama co jsem napsal.

1813

Odpovědět

Taky jsem smutná :-( Ale snažim se chápat, že tak jako já zbožňuju Joaquina, jiní zbožňují Smithe..Bože, nejde mi to :-)

180

Odpovědět

Arnie je prostě borec, nejlepší film s ním je podle mně Terminátor 2 a co se týká mojí nejoblíbenější hlášky - Ty máš ale pěknou držku (Predátor)

192

Odpovědět

Arnie konečně!

181

Odpovědět

Jinak nejradši mam samozřejmě první dva díly Terminatora pak Commando a True Lies

Nejlepší hláška samozřejmě I'M BACK!

181

Odpovědět

Ještě si dovolím jeden joke s get to the choppa - http://9gag.com/gag/4596333

180

Odpovědět

Přeložte pls další hlášky - http://www.youtube.com/watch?v=ybJWKZB0Erk&feature=watch_response
jedny už tady jsou

180

Odpovědět

Get tů da čopááááá!!!!! Největší borec hollywoodu tenhle rakouskej řízek:DDDD

201

Odpovědět

Nový přehráváč, paráda. Teď už nejde kliknout na originál na youtube....

187

Odpovědět

LOL fail. I am sorry

182

Odpovědět

No proto! :-)

193

Odpovědět

I'm back!

191

Další