Váš Nathan – The Movement

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:58
Počet zobrazení:3 360

Nathan Fielder tentokrát přichází s programem The Movement (anglicky hnutí, zároveň ale i stěhování), který vám zajistí vypracované tělo a zároveň usnadní stěhovacím firmám práci. Stačí prostě lidi přesvědčit, že místo chození do posilovny stačí pravidelně stěhovat něčí věci.

Přepis titulků

Pokud se stěhujete, možná na pomoc zavoláte Město andělů, rostoucí stěhovací firmu, která se stará o oblast LA. Její vlastník David Sassounian má však kvůli rostoucí ceně pracovní síly problém udržet ziskovost. Naším největším výdajem jsou rozhodně naši zaměstnanci. Po menším pozorování jsem si ale uvědomil, že řešení jeho problémů je možná prosté. Zašel jsem za ním a pokusil se mu pomoct. - Vaši stěhováci jsou ve formě.

- Ano, to je pravda. Pořád zvedají krabice a nábytek... To je skvělý způsob posilování. Jo, kluci si tak pěkně zacvičí. Vždycky si pěkně zacvičí. A o tom to je. Návštěvník posilovny totiž v Americe ročně zaplatí přes 700 dolarů za to, aby mohl vykonávat fyzickou práci, která je dost podobná práci stěhováků. Pokud tedy dokážeme lidi přesvědčit, že stěhování krabic a nábytku je lepší, než chodit do posilovny, David by měl najednou nekonečný přísun pracovní síly, která by mu navíc platila za možnost stěhovat.

Plánem je udělat ze stěhování nový americký fitness trend. Lidé obvykle neplatí za to, že můžou pracovat. Za ostatní. Přišlo by více lidí, kdyby si mysleli, že jde o cvičení. To, že poskytují pracovní sílu, bychom jim neříkali. Tohle je jen názor někoho, kdo se dobře vyzná v marketingu. Nevím, jestli dokážu lidi přesvědčit, aby do toho šli. David byl skeptický, ale dal mi šanci mu dokázat, že jde o dobrý plán.

Rozjet nový fitness trend však není nic snadného. Moc jsem o fitness nevěděl, ale všechna populární cvičení se opírají o charismatickou osobnost, která dokazuje, čeho se dá cvičením dosáhnout. Já charismatický jsem, a jelikož to stejně byl můj nápad, bylo nejjednodušší vzít tu roli na sebe. Po zhlédnutí pořízených fotografií jsem si ale uvědomil, že na roli tváře fitness programu prostě nemám tělo.

Své producenty jsem tak poslal na fitness konferenci, kde našli profesionálního kulturistu, který o roli tváře programu stál. Pozval jsem ho tedy k sobě do kanceláře, abych zjistil, jestli na tu práci má. Jsem už sice starší, ale sledujte mě. Podívejte se na mě. Jsem silnější než vy. Dokážu... Vypadám stejně dobře jako vy. Vidím to jako příležitost něco lidem předat. Jack mluvil dost přesvědčivě, mě však zajímalo hlavně jeho tělo.

- Jo, zdá se, že máte fakt pěkné tělo. - Díky. - Jasně. Jack práci dostal. A protože jde o klíčovou roli tváře programu, připravil jsem pro něj rozsáhlou smlouvu. - V případě smrti máme nárok používat vaše jméno, podobu a také DNA. - Jistě. - Dobře. - Nevadí vám to? - Ne, v pořádku. - Dobře. Jakmile byl Jack na palubě, představil jsem mu svůj cvičební program The Movement, který spočíval čistě ve stěhování krabic a nábytku z bodu A do bodu B. Plán byl představit Jacka jako duchovního otce programu a doufat, že mu lidé uvěří, že svoje tělo vypracoval výhradně stěhováním předmětů.

Předveďte se trochu. Krása. Pro větší důvěryhodnost jsem najal obézního dvojníka, který představoval Jacka před zhubnutím. Když měl program svoji loutku, chtěl jsem Jackův příběh podpořit tím, že vydá knihu. Aby se vše neprotahovalo, najal jsem spisovatele, který své služby nabízel na internetu.

Pozval jsem ho do své kanceláře, abych zjistil, jestli se na práci hodí. - Hledám někoho, kdo toho ví hodně o fitness. - Dobře. To u vás platí? Ano. - Než vás přijmu, musím se kvůli opatrnosti ujistit, že jste dobrý spisovatel. - Jistě. Mohl byste teď vymyslet a říct mi nějakou originální větu? Dobře. Dobře.

Plameny svící zakmitaly, lože zůstalo nehybné, veškerá energie v místnosti však obklopovala Romana a Kenzie. Kenzie nakročila vpřed... a něžně se dotkla Romanovy paže. Romanovi se najednou podlomila kolena, zachvěl se a upadl, jako by snad jeho Achillovu šlachu přeťalo ostří. Šlo však o pouhý ženský dotek. Páni.

- To je dobrá věta. - Díky. - Ta kniha by samozřejmě byla více o fitness... - Jo. Austin se na projekt docela hodil, tak jsem mu o programu a jeho zakladateli Jackovi dal co nejvíce informací. Co dělal zamlada? - Jako dítě? - Jo. Některé věci o něm nevím a budete muset trochu vařit z vody. Dobře.

Tak jo. Austin šel psát knihu a já si nechal navrhnout obal, který zdůrazňoval, že Jack své tělo získal zvedáním krabic a nábytku a že v životě nebyl v posilovně. Problémem bylo, že Jack do posilovny chodí s železnou pravidelností. V posilovně jsem 6- až 7krát týdně. Už jsem nemohl riskovat, že Jacka někdo uvidí v posilovně. Vyšlo by najevo, že jsme podvodníci.

Zařídil jsem mu tedy soukromou posilovnu, kde mohl tajně udržovat své tělo ve formě. Myslíte, že to bude stačit k udržení vašich svalů? Jestli je to... Pokud je to nezbytné... tak si poradím. - Dobře. Zacvičíte si teď? - Jistě. Tak jo. Bavte se. Naše tajemství bylo v bezpečí a mohli jsme pokročit dál.

Za Jackovo odhodlání projektu The Movement jsem mu byl vděčný. O pár dní později se vrátil Austin s dokončenou knihou. - Steve Jobs? - Jo. Byl to jeho kamarád z dětství. Aha, dobře. Austin při psaní trochu popustil uzdu své fantazii, pro mé účely to ale nevadilo. Narychlo jsem tedy vydal několik výtisků, rozeslal je do místních médií a doufal, že budou mít zájem.

Štěstí nám přálo a brzy nás čekal tolik vytoužený průlom. - Mám skvělou zprávu. - Dobře. Jeden z nejznámějších místních ranních pořadů chce, abyste zítra v živém vysílání řekl pár slov o programu The Movement. Dobře. Páni. - Jak se cítíte? - Polilo mě... Úplně mě...

Polilo mě horko. To je fantastické. Jen abyste byl v obraze, dal jsem jim tuhle knihu o vašem životě, - kterou jsem nechal napsat. - Dobře. - Autor o vás pochopitelně nic nevěděl, takže si pár věcí vymyslel. - Jistě. Podstatnou část knihy tvoří vaše přátelství se Stevem Jobsem. Takže... Znáte Steva Jobse? Steve Jobs, jistě. To je ten...

Microsoft. - Apple. - Správně, Apple. - Jo. Asi si to do zítra pročtěte, abyste zhruba věděl, o čem je váš život. Dobře. V knize se dále píše, že jste spoustu času strávil pomáháním dětem džungle. Nevím, o co jde, ale raději to zmiňte, protože diváci milují dobročinnost. Dobře, to zvládnu. Řeknu jim, co chtějí slyšet. Sledujete ranní zpravodajství sandiegského šestého kanálu. Vítejte zpět.

Máme sice ještě jaro, ale už vyhlížíme léto. Pokud chcete zdarma shodit pár kil, víme, jak na to. Stačí vám věci, které máte doma. Máme důkaz, že je to možné. Představíme vám někoho, kdo vypadal takhle. Tohle je Jack Garbarino před... Takhle Jack vypadal před 45 kilogramy. A nyní velké odhalení. Takhle vypadá Jack nyní. No není to úžasné? Vypadám skvěle a cítím se skvěle. Připadám si jako úplně nový člověk. Vypadám skvěle, cítím se skvěle.

Vystoupení v televizi nemohlo dopadnout lépe a Jack se následně objevil i v dalších ranních pořadech. Náš další host shodil přes 45 kilo, aniž by vkročil do posilovny. Dá se shodit 45 kilo stěhováním krabic a nábytku? Podle jednoho muže ano. Podívejte se na něj. Shodil přes 45 kilo a nyní se s námi podělí a své tipy. - Jacku... - Díky za pozvání. - Jste pro všechny inspirací. Ano. Tohle... To jsem byl já. Můžete vidět, že jsem byl bečka sádla.

- Vy to říct můžete. Já ne. - Také jste se setkal se Stevem Jobsem. - Ano. - Jak jste se poznali? - Vyrostli jsme spolu. - Beze srandy? - Byli jsme v dětství nejlepšími přáteli. Vydrželo vám přátelství se Stevem, aby viděl, kam jste to dotáhl? V tomhle stavu mě nikdy neviděl. Byli jsme v kontaktu, ale... A je to. Snadné. - V rámci charity se věnuji dětem džungle. - Dobře. - Co znamená dítě džungle?

- Děti džungle jsou děti žijící v džungli. Před časem jsem pracoval s dítětem džungle Dandym, který mi byl velkou inspirací. Bohužel tragicky zemřel, když ho unesli a snědli paviáni. - Vlastně se jednalo o jeden z nejhorších dní mého života. - Kde se to stalo? Z Jacka se vyklubal nesmírně schopný řečník, který na lidi působil přesvědčivě. Podle mě se posilovna rovná vyhazování peněz. - V životě jsem nebyl v posilovně. - Nikdy jsem nevkročil do posilovny. Tohle tělo mám čistě ze stěhování krabic a nábytku.

Když to dokážu já, dokáže to opravdu každý. - Skvělé. - Přidejte se a zjistěte, jak pomáháme lidem po celé zemi. - Dobrá práce. Vypadáte skvěle. - Děkuji mockrát. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle je naprosto geniální. Víc!

00

Odpovědět

Nathan Fielder je namastnej neslanej člověk, jehož konfrontace s okolím jsou nesmírně zábavné.
Krásný to člověk

21

Odpovědět

neskutocne trapne

14

Odpovědět

Už vidím nástupce této estrády: "Takhle jsem se vypracoval, aniž bych kdy stěhoval nábytek. Stačí každý den pít zázračnou tekutinu..." :D

00

Odpovědět

A ma to nejaky pokracovani jestli to fakt zabralo?

20

Odpovědět

Jsem jedinej komu ten idiot neprijde ani trochu vtipnej?

45

Odpovědět

Až zbytečně dlouhé video.

33