Nemohl jsem usnoutVe zkratce

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:282
Počet zobrazení:12 064

Určitě to znáte také. Víte, že musíte jít spát, ale za žádnou cenu nedokážete usnout. Náš hrdina Tommy to také řeší a jak to u něj už tak bývá, následky na sebe nenechají dlouho čekat.

Přepis titulků

Ve zkratce. Nemohl jsem usnout. Byl čtvrtek. Žíznivý čtvrtek. Učil jsem se na bytě. Spolubyda Joe šel pít. Tommy, zapomeň na test. Pojď pít. Bernard tam byl taky. Mají tu vynikající víno, Tommy. Měl bys přijít. V 7 ráno mě čekal test z matiky, takže jsem pít nešel.

Volala mi Kimberly. Boží. Řekla: "Ahoj, Tommy, jdeš dneska pařit?" Já odpověděl: "Nemůžu. Musím si vyprat." Hezky. Oblékl jsem si pyžamo, použil zubní nit, vyčistil si zuby, zvedl prádlo z postele a hodil ho na židli. Zhasl jsem a zalezl do postele. Počítač spolubydlícího nepříjemně svítil.

Nasadil jsem si pásku. Shora jsem slyšel nepříjemný hluk. Žíznivý čtvrtek... Vzal jsem si špunty do uší. Neleželo se mi pohodlně. Zkusil jsem jinou pozici. Jinou. Ještě další. Nepomohlo to. Rozsvítil jsem. V kuchyni jsem našel prášky na spaní. Ne, to bych neměl, není to zdravé.

Zvedl jsem prádlo ze židle a dal ho na postel. Posadil jsem se a otevřel si matematiku. Aproximace diferenciálních rovnic. Podmíněná konvergence. Modulární ekvivalence. Neměl bych tolik studovat. Mozku to nesvědčí. Vzal jsem oblečení z postele a položil ho na židli. Zhasnul jsem a vrátil se do postele. Vzal jsem telefon, rozdrtil pár bonbonů a zabil pár jelenů.

Přišlo mi pár fotek od Joea, Bernarda i Kimberly. Představil jsem si, jak jsem s ní. Pustil jsem to z hlavy, Odložil jsem telefon a počítal ovečky. První ovce, dvě ovce... Nebo druhá ovce? Třetí ovce, čtvrtá ovce... Přemýšlel jsem nad vlnou a vlněným prádlem. Bylo mi vedro. Rozsvítil jsem. Sundal jsem si pyžamo a otevřel okno.

Hlavu jsem strčil do lednice. Dostal jsem hlad. Dal jsem si sýr. Uvědomil jsem si, že jsem použil zubní nit. Uvědomil jsem si, že jsem si čistil zuby. Opět jsem použil zubní nit a vyčistil si zuby. Zhasnul jsem a šel do postele. Nebylo to pohodlné. Zkusil jsem jinou pozici. A další. A ještě další. Zazvonil telefon, byla to Kimberly. Řekla: "Tommy, musíš sem přijít."

Chtělo se mi říct: "Ne, to ty musíš přijít sem." Místo toho jsem řekl: "Nemůžu." "Mám na obličeji vyrážku." Hezky. Vzal jsem si špunty do uší a masku. Zkusil jsem jinou pozici. Další. A další. Nepomohlo to. Rozsvítil jsem. Vzal jsem si knihu, abych usnul, ale byla moc nudná.

Vrátil jsem ji a vzal jinou. Byla moc zajímavá, tak jsem ji vrátil. Zhasnul jsem. Zase jsem se snažil počítat ovečky. Pátá ovce, šestá ovce, sedmá ovce... Vlněné kabáty se používají v zimě. V zimě sněží. Sníh nesnáším. Začala mi být zima, rozsvítil jsem a oblékl si pyžamo. Zavřel jsem okno a obličej si umístil nad sporák. Přišly mi fotky od Joea, Bernarda, ale ne od Kimberly.

Přišel mi e-mail od profesora. Má vyrážku v obličeji. Zítra není hodina ani test. Boží! Volal jsem Kimberly. Nezvedala to. Běžel jsem do pokoje a sundal si pyžamo. Osprchoval jsem se, nanesl deodorant a vyzkoušel dech. Vyčistil jsem si zuby. Volal jsem Kimberly, ale nebrala to. Oblékl jsem se a hledal jsem alkohol, abych je dohnal.

Našel jsem ho. Hledal jsem panáka, ale nenašel jsem ho. Dal jsem si panáka. Dalšího. A dalšího. Zavolal jsem Kimberly. Zvedla to. Ahoj, Kimberly se teď k telefonu nedostane, protože je trochu zaneprázdněná. Jestli víš, jak to myslím. Joshi, vrať mi ho.

No jo... Ve zkratce. Nemohl jsem usnout. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

OK. Je půl druhé ráno a já nevim, jestli si z toho mám vzít ponaučení, že mám jít na pivko, nebo radši mazat spát. :D

50

Odpovědět

Do postele a spát v ponožkách? Děs a běs!!!!

55

Odpovědět

Zase kravina "ve zkratce" a krafa o tom skoro 4 minuty...

210

Odpovědět

Dost se divím, že tam nebyla zahrnuta masturbace.

212

Odpovědět

Tyjo, co je to za studenta, to si nemůže dát prda z bonga a usnout jak mimino? :-D

67

Odpovědět

Asi tak nějak. Jen teda bych to vylepšil dodatkem: Žádné bongo žádný kouř, ale odpařené látky a žár, nikdo nepotřebuje účinné látky ničit spalováním, když je lze efektivněji dostat elegantní metodou vaporizace. Od dětství hulím ganju každý den, od 20ti ji každý den vapuji o dost méně ( Přeji jen, pokud trávu užíváte blbě, jako drogu třeba.. tak vás dřív nebo později dostane ), a myslím že na spaní, není vhodnější věci! Prostě ne! Je to ta nejúčinnější a zároveň nejbezpečnější věc jakou lze užít, nesrovnatelné s těmi narkotiky na spaní na předpis.. To je životu nebezpečné užívat! Ale trávu ne! Pokud je dobrý, čistě pěstovaný model.. pak spíte po jednom nadechnutí, max. vyjímečně po 2 ale to fakt vyjímečně. Nezrazuje celý život..

00

Odpovědět

Po skončení videa jsem chvíli tupě civěl na monitor a bojoval s tím pocitem prázdnoty a zklamání, které musel chlapec zažít...

502

Odpovědět

he dead

25

Odpovědět

"Zvedl prádlo z postele a dal ho na židli..." Mých 5 let na koleji v kostce.

493

Odpovědět

keby nebol blbec, tak by vedel že učiť sa mal tak, že poslednú stránku učiva mal zavrieť ešte pred tým než by Slnko zapadlo. To ja radšej vstanem i o tretej ráno i skorej, len aby som sa na zajtrajšiu skúšku dobre vyspal.

233

Odpovědět

wut ?

132

Odpovědět

Obdivuju také ideálné povahy. :D My ostatní smrtelníci to máme jinak. :)

41

Odpovědět

Hmmm, to sedí až moc. :D

193