Velrybí fantazie

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:283
Počet zobrazení:5 677

V tomto videu, natáčeném na podvodní kameru GoPro, toho sice k překladu příliš není, ale záběry jsou to opravdu úchvatné. Doprovodné slovo patří Alanu Wattsovi.

Přepis titulků

Pokud se z téhle iluze probudíte, tak pocítíte sami sebe. Ne jako cizince v tomto světě. Ne jako nějakou šťastnou náhodu, ale budete moct pocítit svoji vlastní existenci, ve své úplné podstatě. Takže... Předpokládejte, že byste mohli každou noc snít sen, který chcete.

A mohli byste mít třeba schopnost za jednu noc prosnít dobu dlouhou 75 let. Co byste udělali? Co byste opravdu chtěli, aby se stalo, kdyby to bylo ve vašich silách? Samozřejmě byste si na začátku tohoto snového dobrodružství splnili všechna svá přání. Ztratíte se? Zkusíte si ta nejroztodivnější dobrodružství?

Nesnažím se vám tu myšlenku podsunout ve smyslu vás přesvědčit. Chci, abyste si s ní hráli. Snažím se, abyste to brali jako možný způsob, jak žít svůj život. A po několika nocích, kdy každá z nich bude 75 let potěšení, si řeknete: "Ty jo, to je skvělé." "Ale nechme se překvapit." "Mějme sen, který nemáme pod kontrolou."

"Něco se mi stane, ale já nevím, co to bude." Ponoříte se do toho, vyváznete a řeknete si: "Ty jo, to bylo o vlásek." Poté budete čím dál víc prahnout po dobrodružství a budete ve svých snech čím dál víc riskovat. A nakonec budete snít... o svém životě. Budete snít sen o životě, který právě vedete.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ahojte, kdysi jsem viděl video, které bylo z prostředí supermarketu. Lidé tam čekali ve frontě na pokladnu. Bylo k tomu také takové povídání, které bylo o tom, že si nemáme dělat špatný první názor na cizí lidi. Bylo to, že třeba paní byla protivná ve frontě a byl k tomu ukázán důvod a tak. Nevíte jak se to video jmenovalo?
Díky moc.

00

Odpovědět

05:58 nice nipple :D

01

Odpovědět

Myslím, že bych chtěl mít veliký akvárko s těma rybičkama, jak mají na sobě ty plavečky ....

311

Odpovědět

Jak to že vydrží tak dlouho pod vodou bez kyslíku?

214

Odpovědět

řekl bych, že nadechování z toho videa vystříhali

251

Odpovědět

+BushidoMoc dobrý postřeh :D

251

Odpovědět

Zajímavá myšlenka. Připomnělo mi to, jak v Matrixu povídal agent Smith Morfeovi o původu programu. Že první verze byla ráj, ale lidé ji odmítali a vzali až druhou, realistickou.
Jen tady to bylo vnímané z jiné strany.

211

Odpovědět

Pěkný video, ale moc na překlad tam toho nebylo.....

1823

Odpovědět

Nebylo, proto to i píšu v popisu videa. ;-)

202

Odpovědět

No nevim... záběry pěkný, ale nakonec to byla jen kupa pro mě nesmyslnejch blábolů o snech. Čekal jsem aspon nákou pointu na konci a nic

1924

Odpovědět

Tahle verze "příběhu" není celá, je spíše vystříhaná, aby to pasovalo k atmosféře videa. Pokud máte zájem, můžu přeložit celé toto povídání Alana Wattse.

231

Odpovědět

+MithrilJsem pro přeložit to celé, vypadá to jako velmi inspirující záležitost :)

211

Odpovědět

+MithrilTaky bych to uvítal celé ;)

200

Odpovědět

A připlave žralok a budeš mít po p****i....

2010

Odpovědět

Pěkný velryby, opravdu fantazie :D

211

Odpovědět

To video je samo o sobě užasne už jen kvůli těm holkám co tam kroutí svým nádherným tělem.. :D

264