Nejlepší vtípky za posledních sto letVsauce

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 108
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:491
Počet zobrazení:7 811

Dnes si Michael vezme na paškál nejlepší aprílové žertíky posledního století.

Přepis titulků

V roce 2003 vydal jihokorejský novinář falešnou zprávu, že Bill Gates byl zastřelen osamělým střelcem. Ostatní vydavatelství se toho chytla a jihokorejský akciový trh se propadl o 1,5 % než byl podfuk odhalen. Byl to ten úplně nejlepší vtípek? Vše od chlapce v balónu po stále nevyvrácený film o sněžném muži od Pattersona Gimlina uvidíte teď.

Před 101 lety vtipálek Horace de Vere Cole použil turbany a tmavý krém, aby celé anglické válečné loďstvo uvedl v omyl, že on a jeho přátelé jsou důležití členové královské rodiny, která si zabrala Etiopii. Mezi jeho kamarády byla i spisovatelka Virginia Woolf. Je to tenhle chlap. Přeskočíme do roku 1957, kdy BBC vydala falešnou zprávu o švýcarské sklizni špaget. Věřilo tomu tolik lidí, kteří psali o návod, jak pěstovat špagety, že BBC vydala odpověď: Dejte těstoviny ven do sklenice rajčatové omáčky a čekejte.

V roce 1959 komik Alan Abel zveřejnil několik článků o Společnosti proti nemravnosti nahého zvířectva (SINA), v nichž tvrdil, že by USA měly obléct všechna zvířata, aby nepohoršovala. Se slogany jako "Nahý kůň je sprostý kůň" získala SINA desetitisíce členů než byl původ zprávy označen za kachnu Waltrem Cronkitem v roce 1962.

V roce 1978 místní milionář Dick Smith oznámil, že přitáhne ledovec z Antarktidy do australského přístavu, rozseká ho a kousky bude prodávat jako dicknuky. Aby všechny ošálil, pronajal si nákladní člun, celý ho obalil bílým plastem, hasicí a holící pěnou. Když vplouval do přístavu, zasáhlo námořnictvo, ale vtípek byl odhalen potom, co začalo pršet. Někdy se 1.

dubna staly skutečné věci, kterým lidé nevěřili. Například 1. dubna 1984 byl zpěvák Marvin Gaye zastřelen svým otcem. Zpráva byla tak neuvěřitelná a datum tak nešťastné, že tomu mnoho lidí nevěřilo. 1. dubna 1946 vyvolalo silné zemětřesení blízko Aljašky přílivové vlny dosahující pobřeží Jižní Ameriky. Havaj byla přímo uprostřed, ale kvůli datu mnoho obyvatel zprávě neuvěřilo a odmítlo se evakuovat. Zemřelo více než 165 lidí, z toho 159 lidí na Havaji.

V polovině 80. let poslal magazín Spy šeky zanedbatelné hodnoty nejbohatším lidem na světě, aby zjistil, kdo je dost lakomý na to, aby je vybral. Ze stovek 13centových šeků byly vybrány pouze dva, a to - saúdskoarabským obchodníkem se zbraněmi Adnanem Khashoggim a Donaldem Trumpem. v roce 1996 Taco Bell vydalo prohlášení, že koupili Zvon svobody a budou se jmenovat Taco Liberty Bell.

Dále vysvětlili, že to byl plán vlády, jak snížit dluh a Bílý dům hrál s nimi, když měl zprávu potvrdit, tiskový mluvčí Mike McCurry řekl: Ano, a Lincolnův památník se odteď bude jmenovat Ford Lincoln Mercury Memorial. Rok 2008 byl skvělý. BBC zveřejnila film, ve kterém tučňáci létali, a Pat Sajak, unavený pomluvami o příčesku, si nasadil pleš a paruku jeho vlasů a způsobil infarkt Vanně White.

Teď je řada na mně. Už jsem tenhle trik dělal, ale kdo jste ho ještě neviděli, jděte na vsauce.com a uvidíte, do koho jsem tajně zamilovaný. Pokud chcete více videí s žertíky, máte kliku, mí kamarádi sestavili celý žertovný týden, takže klikněte sem, abyste viděli jejich videa. Odebírejte Vsauce a jako vždycky, díky za sledování.

Překlad: tynka www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vsauce je gud ale nejak nechapu proc dela ty kravin typu ze leze pod kameru ;-D

188

Odpovědět

Dlouho tu nebyl nějaký díl kde by mluvil o vesmíru :(

200

Odpovědět

U angličanů to byl špagetovník a u nás to byl Český sen. Ale o půl století později.

211

Odpovědět

Český sen byl nejlepší, to nemůže nikdo popřít :D

280

Odpovědět

Jestliže se úspěšnost pranku hodnotí mírou nasranosti co největšího počtu lidí, tak bezpochyby :D

250

Odpovědět

Super díl... nejvíc mě dostala reakce mluvčího Bílýho domu. Zvlášť u americký vlády bych nikdy nic takovýho nečekal ;) Velký palec nahoru.

201

Odpovědět

1:40 - to ten chlap hajluje? :D

1810

Odpovědět

díky za Marvina Gaye..objevil jsem velice dobrý soul:)

191

Odpovědět

Upřímně, video se mi nechtělo načíst a myslel jsem, že to, že se video nikdy nenačte (+má jen kolem 4 minut, na Michaela nezvyklá délka), je apríl. Horší bylo, když se rozjelo, tudíž za to mohl můj supr net :( :D

1811

Odpovědět

Chudák čeština...

1826

Odpovědět

+Jose...Když pominu, že tam kromě chybějící tečky na konci není nic nesprávně, co přesně se ti nezdá ?

183

Odpovědět

+Jose..., že to, že


-> interpunkce ? bo sem taky mozna blbej :D

1811

Odpovědět

+Jose...Ne pravopis ale sloh je úplně hrozný!!!

183

Odpovědět

Ta blondýna ze SPY Magazínu vypadá jako by měla v kalhotkách něco co tam nepatří ´:D

180

Odpovědět

Když koukneš pořádně tak má dokonce i slipy a s tou dírou na chca*í :D ...možná to má spojitost s tím titulkem "Hilary´s big secret" :)

190

Odpovědět

je to týpek :D

180

Odpovědět

Pro mě zatím nejzajímavější Vsauce ;)

1836

Odpovědět

Pro mě zatím nejnezajímavější díl. ;)

1913

Odpovědět

Zajímavé, ale "hey, Vsauce, Michael here" mi tam prostě chybělo... :-D

193

Odpovědět

navíc byl dneska nějak moc...vlasatej

185

Odpovědět

Typický bulvár. Za vyplacení 13centového šeku je Trump označen za lakomce.

198

Odpovědět

Je fakt, že peníze nevydělal tím, že by je nechal někde válet a nesáhl po nich :D

200

Odpovědět

A taky kdybych měl hádat, řekl bych, že na vyplácení šeků a podobný záležitosti má celý oddělení, co má nařízený jednoduše všechno vybrat, takže o tom beztak ani nevěděl a dozvěděl se až to, že je lakomec. :D

211

Odpovědět

PRVNÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

1846

Odpovědět

Apríl! :D

199

Odpovědět

Zase první, když už jste první a chcete něco napsat tak vymyslete něco smysluplného co se vztahuje k videu.

188

Odpovědět

...ale ja ďalej docikám :-)

184