Vychytávka od ASUSu schová rámy monitorů

Thumbnail play icon
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:87
Počet zobrazení:6 268

Ahoj, jsem DrGuryon, nový překladatel z angličtiny. Věnovat se budu technologickým novinkám, jako jsou například na kanále The Verge. Bude-li zájem, budu překládat i kutilská videa (King of Random, BenHeckShow, The Hacksmith a další).

Dnešní video je z již zmíněného kanálu The Verge. Pokud máte dva a více monitorů a v dokonalém "obklopení obrazem" vám překáží jejich rámy, pak by vás mohlo zajímat řešení od ASUSu. Na letošním CES (Výstava spotřební elektroniky) představili prototyp vychytávky, která rámy sousedních monitorů takřka vymaže.

Přepis titulků

Ahoj, tady Nick Statt z Verge. Zkoušíme ASUS ROG Bezrámový kit. Tohle je přídavná sada pro třímonitorový set, která odstraní rámy mezi monitory. Jsou to vlastně velké čočky, připevněné v rozích monitorů, které rozptýlením světla ohnou obraz na druhý monitor, takže černý rám zmizí. Dle ASUSu nepotřebujete hardware, software ani elektřinu. Není nutná aplikace ve Windows.

Jen je nasadíte na monitor a okamžitě fungují. Protože je sada jednoduchá, je snadné ji sundat i nasadit. Jen ji chytnete tady nahoře a vysunete. Při nasazování připnete jeden konec nahoru, jeden dolů a je hotovo. ASUS tvrdí, že to bude fungovat s 24", 25" a 26" monitory.

Ale prý navrhnou sadu i pro 27" monitory, a také 32" monitory. Nemusíte mít monitory ASUS, aby sada fungovala. Má fungovat na všech monitorech s tenkým rámem. Doporučují ale použít tři stejně velké monitory. Obraz může být nepřesný, použijete-li 25" s 27" nebo 27" s 32" Ale máte-li kupříkladu tři 25", tři 27" nebo tři 32", nemělo by to vadit.

Tady už sadu chvíli používám na steam verzi Project Cars a funguje přesně, jak má. Ale není to perfektní, nezbavíte se rámu úplně tak jako u zahnutého monitoru. Skrz čočky můžete vidět, že je obraz trochu rozmazaný. Což ale nemusí znamenat, že to zkazí dojem ze hry. Skutečně máte obraz široký a zahnutý, funguje to dobře.

Dle ASUSu je to jen prototyp, pořád si hrají s designem, takže zatím neví, kdy a za kolik půjde na trh. Nicméně to bude později v tomto roce. Takže pokud máte tři monitory, nebo je budete v dohledné době kupovat a chcete mít jeden velký, čistý a zahnutý obraz, měli byste tohle zkusit. Pro další info o hrách a jiných věcech z CES navštivte verge.com a přihlaste se k odběru na youtube.com/theverge Teď si půjdu zahrát Destiny 2, protože auta mi fakt nejdou.

Překlad: DrGuryon www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je video pro děcka ze základní školy? Nebo počítají s tím, že v Americe nevědí, jak funguje lom světla a že na kus plastu nepotřebujete aplikaci nebo elektřinu? :D

00

Odpovědět

Linus Tech tips much?

00

Odpovědět

To si nalepím do auta, tam ma tiež serie rámik predného okna :)

171

Odpovědět

To nebude fungovat, protože tohle je dělané na rpzptyl světla, které nedopadá, ale je nalepené přímo na čočce. Prakticky bys viděl jen rozmazanou šmouhu včetně rámu. ;)

01

Odpovědět

Na hry je to super, ak cena bude do 20E za dva kusy rozmazavaca :D ale na pracu s textom to bude nepouzitelne....

22

Odpovědět

To by mě teda zajímalo, jakou práci s textem bys dělal přes tři monitory.

71

Odpovědět

+Kafka TamuraJá mám dva monitory a některé aplikace s texty mi přesahují z jednoho monitoru do druhého. Nicméně toto se mi nehodí ze dvou důvodů - jednak kvůli rozmazání a jednak kvůli tomu, že mám ty monitory lehce nakloněné a tedy se dotýkají jen v jednom místě...

00

Odpovědět

+Blabula2Já se bavím o (ne)praktičnosti, ne o tom, jestli je někdo tak blbý a schopný si to tak dobrovolně nastavit. :D

20

Odpovědět

Podľa mňa to ani nevyužiješ, keď budeš chcieť učiť svoje deti malovať v skicári.

00

Odpovědět

tihle nerdi, mam z nich dost :-D

44

Odpovědět

Kto sakra potrebuje 3 tak veľké monitory na hranie hier.

88

Odpovědět

Ze začátku jsem si myslel, že to je Onion a on to fakt myslel vážně :O Aneb zbavte se černého pruhu rozmazaným pruhem -_-

282

Odpovědět

Ono to tady není pořádně vysvětlené, ani názorně ukázané. Ačkoliv používám noťas a tudíž velký monitor, natož 3 monitory jdou mimo mě, tak už jsem viděl jak je otravné, když máte krásný čistý obraz, pak kus černého plastu a zase obraz. Tyto čočky "zjemní" přechod z jednoho monitoru na druhý. Tudíž to nebude tolik pálit do očí. Představ si, že bys měl záběr na nebe, nebo něco světlého, ta černá by prostě přebíjela tvoje podvědomí. Takhle ti to vůbec nepříjde. A je mnohem lepší koukat na pruh rozmazaného rohu obrazu, než černého pásu.

203

Odpovědět

To by bol možno ešte idealnejší 3x prehnutý monitor

24