Seznámení s Vasilem, brazilským lenochodemWild Frank

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:48
Počet zobrazení:3 659

Během své výpravy přes brazilskou džungli objevuje Wild Frank lenochoda. Vasil, tak ho totiž Frank pojmenoval, se ani trochu nestresuje, že je sundán ze stromu, a klidně pózuje před kamerou.

Poznámky:
Frank Cuesta (Wild Frank) je španělský ex-tenista, který vystudoval herpetologii (nauka o studenokrevných čtvernožcích, tedy plazech). Po nehodě na motorce se odstěhoval do Thajska, kde otevřel svou tenisovou akademii a časem se začal zajímat o místí floru a faunu. Proslavil se v televizní show jako Frank z džungle, která se točila ve všech kontinentech a která měla ve Španělsku velkou sledovanost.

Přepis titulků

Zatraceně! Vidíte tam nahoře? To je lenochod. Bude těžké ho sundat. Aniž byste mu ublížili. Mezi harampádím… mám provaz. Ježíšmarjá, já jsem nešika. Utíká mi. A teď jsem se bouchl.

Já se na to… Mraveniště! Něco jsem spolkl a nevím co. Pozor! A mám tě. Klidně si tu seď! Co je to lenochod? Takové podivné zvíře. Na jednu stranu vypadá jako mravenečník, na druhou stranu jako opice.

Je dost zvláštní, když ho vidíte takto. Lenochod je savec, který se živí rostlinami. Představte si, že ho potkáte a říkáte si: Co to je? Kde má prsty? Nemá prsty. Má dlouhé, zahnuté drápy. Jeho drápy jsou velmi silné. Jsem chlap, musím něco vydržet.

Vyšplhají na strom, takhle se zavěsí a klidně usnou. Spí čtrnáct až šestnáct hodin denně. Některé ženy v něm vidí svého manžela. Já vím. Co dělají, když potřebují kakat? Slezou ze stromu, skoro vždy na stejném místě udělají díru a tam se vykakají.

A pak zpátky nahoru na strom. Je to jejich nejnebezpečnější okamžik, protože je mohou sežrat jaguáři, hadi nebo jiní predátoři. Kadí jednou za měsíc, protože mají pomalý trávící systém. Tenhle může vážit čtyři kila. Kolik vážíš? Říká, že čtyři kila.

Má rovnou hlavu a malinkatý nosánek. Nemůže mě kousnout, protože nemá zuby. Je jako šestiměsíční miminko, co nemůže kousat. Jsme si podobní, že? Mláďata se rodí tak, že samice po šesti- až jedenáctiměsíční březosti vrhne obvykle jediné mládě. Narodí se mládě a zůstane s matkou kolem osmi až deseti týdnů.

Drží se matky a saje mléko. Občas se stane, že spadnou ze stromu na zem, ale nic se jim nestane, protože jsou velmi odolní. Slyšíte? Jsou tvrdí jako kámen. Mohou být takto nehybní a natáhnout jazyk až 20 centimetrů. Pusinku. Pusinku na hlavičku.

Vasile, nechám tě na tom samém stromě. Já odcházím a Vasil zůstává. Přeložila: Pauli www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Také se mi "nelíbilo" jak ho drží, ale asi věděl co dělá. Vtipné, poučné, Frank je sympaťák a lenochod je fakt roztomilé zvíře. Vypadá strašně spokojeně :D

40

Odpovědět

Při ,,Utíká mi" jsem se musel zasmát :D
Ale to jak ho drží se mi vůbec nelíbí :(

152