Dobrodružství s mravenečníkemWild Frank

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:64
Počet zobrazení:5 068

Tentokrát se Wild Frank nachází v Mexiku a seznamuje nás s mravenečníkem mexickým. Roztomilé zvířátko, které si Franka oblíbilo a udělalo si z něj soukromou skluzavku. 

Poznámky:
Frank Cuesta (Wild Frank) je španělský ex-tenista, který vystudoval herpetologii (nauka o studenokrevných čtvernožcích, tedy plazech). Po nehodě na motorce se odstěhoval do Thajska, kde otevřel svou tenisovou akademii a časem se začal zajímat o místí floru a faunu. Proslavil se v televizní show jako Frank z džungle, která se točila ve všech kontinentech a která měla ve Španělsku velkou sledovanost.

Přepis titulků

Leze nahoru. A tady ho máme. Je to mravenečník. V Mexiku mu říkají tamandua. Je to zvíře, které je vypadá – a navíc je ze stejného řádu savců – jako lenochod. Všimněte si, že není tak velký jako mravenečníci, kteří žijí v Argentině.

Ti jsou obrovští. Tenhle je o hodně menší a je to velmi klidné zvíře. Chodí a hledá jídlo. Živí se hmyzem, mravenci, termity, prostě co najde. Počkej chvilku, chci si tě natočit. Asi jsem ho trochu vyděsil. Možná jste si všimli, že je na zemi trochu nemotorný.

Je to nemotora. Není to žádný levhart. Konzumací termitů mravenečník zabraňuje poškození stromů. A proč jsou tak nemotorní? Jejich tělo není určeno k chůzi po zemi, ale ke šplhání po stromech. Tak a znovu. Výtah nahoru a výtah dolů. Jak vidíte, energie mu nechybí.

Viď, že máš spoustu energie? Má chápavý ocas, kterým se drží, ale není silný jako ocas opic. Přední drápy jsou velmi silné. Pokud se cítí v ohrožení, používá své drápy k obraně. Zadní drápy jsou také silné. Vzadu jich má pět. Vepředu má tři drápy a ten prostřední je největší. Jestli tě tím drápem chytí, tak máš problém, protože se ti zaryje do kůže.

Mají hrubou srst. Jakou jinou srst byste chtěli, abyste se dostali do mraveniště? Jemnou a měkkou? Ne. Když se samec sejde se samicí, tak jí ukazuje, jak dlouhý má jazyk, a pak jdou na věc. Za čtyři a půl měsíce se jim narodí mláďata.

Většinou se rodí jedno až tři. Mláďata zůstávají s matkou. Často se na ni zavěsí. Tady se přidrží a nechají se nést na zádech. To se ti nelíbí? Jako pejskům? Tohle je obranný způsob. Zmáčkneš mu bříško a zvedne tlapy. Zvedá své přední tlapy a snaží se bránit. Nevím, co víc o něm říct.

Tahle zvířata je zapotřebí vidět na svobodě, na stromech, jak ti olizují ucho, shazují kšiltovku, jak tě škrábou… Pozor na ucho. Kousl mě do ucha. Říkal jsem, že nekouše, ale trochu ano. Olízal mi ucho a kousl mě. Se na to můžu vy****. Teď mi leze pod tričko. To je zlý sen. Vážení, až vyleze, tak jde, protože já odcházím.

Kdo má tohle vydržet? Vylez, protože já už chci jít. Jasně, škrábni si ještě. Poškrábej to tam všechno, chlapče. Kousl mě až do krve. Ty lumpe, kousl jsi mě do krve. Slez dolů a sypej. Nazdar.

Nakonec to jsou hadi, kteří se ke mně chovají nejlépe. Tady potkáš plyšáka v džungli a on tě pěkně zrasuje. Přeložila: Pauli www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je Antonio Banderas?

120

Odpovědět

Jsem jediný komu se nelíbí jak ho furt tahá za ocas?

164

Odpovědět

To zvíře má silný ocas jako opice, používá ho k zavěšování, takže tahání za něj pro něj není nijak bolestivé.

100

Odpovědět

Je to nejbezpečnější a pro ta zvířata nejpříjemnější způsob. Speciálně pro ta, která jej mají silně osvalený - tady např. chápavý, a např. vodní živočichové (bobr, nutrie, apod.) jej pak užívají při plavání, apod. A používá se i u myší, potkanů, apod.
Nebolí je to, a nemohou se otočit nahoru a kousnout.

40

Odpovědět

já bych se k tomu mravenečníkovi prdelí moc neotáčela, mu udělá tím jazykem takový průzkum že to neviděl :D

141

Odpovědět

Dobrý díl, díky za překlad

70

Odpovědět

Billa kartičku máte?

510

Odpovědět

Nespamuj.

90

Odpovědět

A bodíky sbíráte?

58

Odpovědět

+..Vzhledem k tomu, že MF je už pár dní v úpadku, bych místo debilního spamování kvůli něčemu, co oni nemůžou ovlivnit, radši poděkovala místním překladatelům, že se na vás ještě nevysrali.

120

Odpovědět

+AnonyMařkaJak nevysrali? Xardass v životě manuálně pracovat nebude, radši tady bude za mrzký peníz promazávat diskuzi až do skonání světa.

310

Odpovědět

+(Pepek)Jsem zvědav, kam budeš chodit spamovat, až mu konečně dojde s tebou a tobě podobnými debílky trpělivost a v****e se tady na to.

41

Odpovědět

+AntipepekA já jsem zvědav, kam půjde potom. Obleče oranžovou vestu nebo půjde obracet hrany do mekáče? Tak zavři pysk a klikej na reklamu.

16

Odpovědět

+(Pepek)Myslíš to, co děláš už ty? Proto si tu léčíš komplexy takovými komentáři? :D

00