Kynkažu a Frank se dělí o ovoceWild Frank

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:39
Počet zobrazení:4 460

Wild Frank je v Mexiku a setkává se s medvídkem kynkažu. A i když se toto zvířátko zdá být velmi roztomilé a něžné, je nositelem vztekliny, takže je důležité být velmi opatrný. Ale znáte Franka…

Poznámka:
Kynkažu (Potos flavus) je malá stromová šelma, příbuzná mývalům a nosálům. Žije ve Střední a Jižní Americe.
Frank Cuesta (Wild Frank) je španělský ex-tenista, který vystudoval herpetologii (nauka o studenokrevných čtvernožcích, tedy plazech). Po nehodě na motorce se odstěhoval do Thajska, kde otevřel svou tenisovou akademii a časem se začal zajímat o místí floru a faunu. Proslavil se v televizní show jako Frank z džungle, která se točila ve všech kontinentech a která měla ve Španělsku velkou sledovanost.

Přepis titulků

Yucatánský poloostrov Mexiko Vrať mi ponožku! Vrať mi mou ponožku! Pojď sem a vrať mi ji. Mrknu se, jestli tu mám něco k jídlu. Obávám se, že nic. Co jsi mi udělal s ponožkou? Kde je moje ponožka? Tamhle je. Super.

Vážení, to je kynkažu, medvídek kynkažu. Říká se mu také horský pes. Je to zvíře, které žije v lesích, od Střední Ameriky až po Brazílii. Není to opice. Má více společného s mývalem… Co chceš? Má více společného s mývalem než s jinými zvířaty.

Mnoho lidí se domnívá, že jde o opici. Není to opice. A co je vlastně kynkažu za zvíře? Má chápavý ocas. To znamená, že se umí přichytit. Slouží mu k zavěšení, ale není to opice. Jiná zvířata chápavý ocas nemají, ale tohle ano. Má vystupující černá očička a to proto, že je to noční zvíře. Obávám se toho, že většina těchto zvířat má vzteklinu.

Když tě kousnou, máš problém. Vypadají moc roztomile, jako plyšáci, ale jakmile tě kousnou, tak je to v háji. Nech mě být a vlez si na strom. Připadám si jako kolotoč. Vylez si sem. Nechám ti tady ovoce, podívej. Vylez nahoru, protože víc už ti nedám. Všimněte si, že tlapky mají takové polštářky, tady dole pod drápky.

Slouží k uchycování věcí, ale také k lovení. Má ostré zoubky, protože je to šelma, ale dalo by se říct, že je skoro býložravec. Nejvíce mu chutná ovoce. Mají jedno mládě, které je s matkou čtyři měsíce. Po čtyřech měsících ho maminka vyhodí z domova. Rád jsem tě poznal.

Překlad: Pauli www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Moc roztomilé zvířátko. Přesně jsem si ale říkal, že bych se bál, že má vzteklinu. ((:

20