Seznamte se s vlky AfrikyWild Frank

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:37
Počet zobrazení:3 441

Wild Frank nachází hyeny na své cestě přes africký kontinent. Tato zvířata, která mají velmi silnou čelist, se také nazývají vlci Afriky.

Poznámka:
Frank Cuesta (Wild Frank) je španělský ex-tenista, který vystudoval herpetologii (nauka o studenokrevných čtvernožcích, tedy plazech). Po nehodě na motorce se odstěhoval do Thajska, kde otevřel svou tenisovou akademii a časem se začal zajímat o místí floru a faunu. Proslavil se v televizní show jako Frank z džungle, která se točila ve všech kontinentech a která měla ve Španělsku velkou sledovanost.

Přepis titulků

Hyeny jsou něco jako afričtí vlci. Loví, aby se nažraly, ačkoliv jsme zvyklí je vidět, jak kradou jídlo lvům a jiným zvířatům. Když uloví nebo najdou jídlo, tak se shromáždí a různými zvuky spolu komunikují. Říkají si, co ulovily, co našly a podobně. Slyšeli jste někdy smích hyeny? Není to smích, ale volání.

Další charakteristický znak je, že mají jednu z nejsilnějších čelistí. Z šelem mají nejsilnější čelist. Mohou překousnout a zničit kosti jakéhokoliv zvířete. Vypadá jako ošklivé zvíře a je to opravdu velmi ošklivé zvíře. Má charakteristické znaky jako svažující se hřbet. Podobně jako u lidí. Viděli jste chlapa, který jde za frajera, ale rukama nedosáhne do kapes?

Vypadá to asi takhle. Krátkoruký frajer, co jde za tvrďase, ale nedosáhne do kapes. K šelmám se člověk nemůže moc přiblížit tak jako k jiným zvířatům. Jsou to zvířata, která mají strach. Jak se máš, zlato? Když se teď přiblížím, znervózní a uteče.

Jakmile překročíš jistou vzdálenost, tak uteče. Jsou to noční zvířata, ale využívají první ranní hodiny, aby se mohla přiblížit k mršinám, které nechali lvi nebo které lvi ještě žerou. Umí šikovně uniknout. Není to zvíře, ke kterému se dá přiblížit. Jsou jako zloději. Když vidí policajta, zdrhnou. Jakmile vidí něco podezřelého, okamžitě frnknou.

Takže z toho nic víc nebude. Jdeme se podívat na další zvířata. Přeložila: Pauli www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No... přestal jsem to sledovat, když tam fakt řekl, že to jsou afričtí vlci... nechci úplně vypadat jako hnidopich, ale hyena je kočkotvárná šelma, nenechte se zmást - ale z hlediska taxonomie má k vlku blíže Lachtan.

20

Odpovědět

Inak v porovnaní s vlkmi majú dosť rozdielne sociálne správanie. Keby niekoho zaujímalo, odporúčam Why It Sucks to Be a Male Hyena

21

Odpovědět

nie som si úplne istý, čo som sa z tohto videa dozvedel... asi že sú i celkom cute tie hyenky

24