Tváří v tvář Kleopatřině kobřeWild Frank

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:7 083

Wild Frank se nachází v Africe a setkává se tváří v tvář s kobrou egyptskou. Kobra, která je po celém světě známá tím, že vzala život Kleopatře. Ani tentokrát nás Frank nezklame a bude si zahrávat s ohněm. Nebo si kobra bude zahrávat s ním? 

Poznámka:
Elapidae neboli korálovcovití je čeleď hadů, která se vyskytuje v tropických a subtropických oblastech celého světa, včetně dvou oceánů. Jde o velmi různorodé hady, někteří zástupci čeledi se vyskytují dokonce pouze v moři, další pak obývají pouště či pralesy. Všichni tito hadi jsou jedovatí. Jejich jed je velmi silný a mezi korálovce se řadí nejjedovatější hadi světa.
Frank Cuesta (Wild Frank) je španělský ex-tenista, který vystudoval herpetologii (nauka o studenokrevných čtvernožcích, tedy plazech). Po nehodě na motorce se odstěhoval do Thajska, kde otevřel svou tenisovou akademii a časem se začal zajímat o místí floru a faunu. Proslavil se v televizní show jako Frank z džungle, která se točila ve všech kontinentech a která měla ve Španělsku velkou sledovanost.

 

 

Přepis titulků

Udělám jednu věc. Zvednu tu loďku, protože jsem zahlédl ještěrku nebo hada. Pěkně velkou potvoru. Jedna, dvě a tři. Ježkovy oči, podívejte se na to. Je to plivající černá kobra? Nevím, jestli plive. Neplive.

Vážení, tohle je kobra egyptská. Kobřička egyptská. Je naprosto velkolepá. Jak to vysvětlit… To je kobra, která zabila Kleopatru. Je to dost agresivní had. Wild Frank. Jedná se o poddruh kobry, která zabila Kleopatru, ta byla menší.

Tato je o dost větší. Většinou, když potkáte kobru, zvedne se a tak zůstane. Nicméně tahle se zvedne, a když se přiblížím, otevře tlamu. Jiné kobry se nesnaží uštknout. Tahle ano. Vidíte, jak ji otevírá? Kobry normálně tlamu neotvírají. Tahle, když útočí… Normální kobra zaujme tuhle pozici a kdybych byl kobra, dělal bych tohle.

Ale tento druh kobry dělá tohle. To je to, co dělá. Takhle by to nešlo. Obvykle snese kolem dvaceti vajec. Je to kobra neboli Elapidae. To znamená, že její jed je neurotoxický. Ty a já si teď trochu odpočineme. Přestaň na moment.

Nechám tě tady u lodě. Neurotoxický jed… Dejte pozor, chce zaútočit. Neurotoxický jed způsobuje to, že tě zabije. Jed kobry má zničující účinky na nervový systém. Vždy existuje vhodná vzdálenost na hraní. Vzdálenost znamená bezpečí. Teď se stahuje. Tohle jsou přesně ty věci, které se nemají zkoušet doma.

Zemřel jsem. Odcházím. Víc už nedám. Už nemůžu. Překlad: Pauli www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Člověk si každé jeho video užívá jako by mělo být poslední :-D
prej "bezpečná vzdálenost je .. " pro něho je když se k ní nastěhuje domu a bude zvedat prkénko :-D

00

Odpovědět

Tak ten se p****l, ne? A jestli on ne, tak já určitě ano.

00

Odpovědět

Jestli se ten chlap nedožije důchodového věku, vůbec se nebudu divit. :D

50

Odpovědět

Niektorí ľudia majú kratšiu životnosť, ale za to omnoho viac intenzívnu

20

Odpovědět

Ten chlap je trošku chorý, že? :D

53

Odpovědět

komedie jak ordinace v ruzove zahrade 2

15

Odpovědět

Kameraman má můj obdiv, já sebou cukam i u videa.

82

Odpovědět

Ak myslíš tie zábery čo išiel had do kamery, tak to je asi gopro na palici

11

Odpovědět

Mám rád tato videa, ale teda borec už trošku přepaloval... až mi bylo trapně...

67

Odpovědět

Brutal...

52

Odpovědět

No fuj, je mi nepříjemně jen když na to koukám :D

43