Nejoblíbenější had Wild FrankaWild Frank

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:37
Počet zobrazení:3 799

Divoký Frank miluje hady. Pokaždé, když se s jedním setká, je radostí bez sebe. V Thajsku se setkává s jeho nejoblíbenějším hadem a tím je žluto-černý mangrovníkový had. Odborně Bojga stromová. Aby své tvrzení dokázal, ukazuje něco velmi osobního, a sice tetování na zádech.

Poznámky:
Mangrovy, též mangrove, jsou azonální společenstva keřů a stromů vyskytující se v brakických vodách (tedy v deltách řek, kde se sladká voda mísí se slanou) a na pobřežích moří a oceánů.
Frank Cuesta (Wild Frank) je španělský ex-tenista, který vystudoval herpetologii (nauka o studenokrevných čtvernožcích, tedy plazech). Po nehodě na motorce se odstěhoval do Thajska, kde otevřel svou tenisovou akademii a časem se začal zajímat o místí floru a faunu. Proslavil se v televizní show jako Frank z džungle, která se točila ve všech kontinentech a která měla ve Španělsku velkou sledovanost.
 

 

Přepis titulků

Franku, je tamhle. Vidíš ho? Franku, tam. Je to nádherný had. Říká se mu také kočičí had. Vypadá jako by byl umělý. Frank zachází s hady dost lehkovážně. Jednou ho nějaký uštkne.

Je to hodný had. Ostatně jako všichni. Když není nucen uštknout, tak neuštkne. Bojga stromová. Můj nejoblíbenější had. Žije mezi mangrovy. Živý se rybami, hlavně čtverzubci. Jed jedné této ryby může zabít až třicet lidí. Podrž ho chvilku. Chci vám něco ukázat.

- Co se stane, jestli mě uštkne? - Možná umřeš. Možná že umřu? Vždyť nemáš rodinu. Tak je to jedno. Podívej! - Hezké, že? - Ano, je to neuvěřitelné. Všiml jsem si, že když chce uštknout, otevře doširoka tlamu. Proč to dělá? Když se had cítí v nebezpečí, neútočí, aby tě zabil.

Brzy se setkáš s kobrou. Ujišťuji tě, že takto s kobrou zacházet nebudu. Naučíš se chytit kobru. Mezitím co já… Lidé, co chytají hady, mají jedno rčení. Není to „žádný had vás nikdy neuštkne,“ ale „občas vás nějaký had uštkne.“ Nikdy nevíte kdy.

Připrav se, protože tohle ve srovnání s kobrou nic není. Přeložila: Pauli www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Cieľom toho chlapa nie je popularizovať divočinu, ale popularizovať divočinu a odstrániť pritom svoje gény zo systému.

22