Potenciálně nebezpeční psiWild Frank

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:57
Počet zobrazení:6 273

Wild Frank opustil džungli, aby se ve Španělsku sešel s majiteli osmi psích plemen, která jsou známá jako PPP (perros potencionalmente peligrosos – potenciálně nebezpeční psi). 
Potenciálně nebezpeční psi (PPP) je název, který některé právní předpisy používají k pojmenování určitých plemen psů, která jsou považována za potenciálně nebezpečná pro jejich fyzické atributy: agresivní útok a obrana, odolnost proti bolesti spolu s velkou houževnatostí. Tato plemena jsou výsledkem křížení při hledání bojových, obranných, útočných, strážných, opatrovnických a dozorových psů. 
Majitelé a zastánci těchto plemen chtějí zákon o PPP zrušit. Argumentují, že agresivita není vyvolána genetikou, ale špatnou výchovou. Stěžují si, že zákon není spravedlivý. Některá plemena diskriminuje, jiná ne. Chtějí, aby byl výcvik těchto psů povinný a aby se zvýšily kontroly prodeje psů.
A co vy? Jaký na to máte názor? Chtěli byste podobný zákon v České republice, nebo ne?

Ve Španělsku jsou za PPP považována tato plemena:
1. americký pitbulteriér
2. stafordšírský bulteriér
3. rotvajler
4. tosa inu
5. akita inu
6. brazilská fila
7. argentinská doga
8. americký stafordšírský teriér

Abyste se ve Španělsku mohli stát majiteli těchto plemen, musíte:
1. požádat o licenci, a pokud ji obdržíte, každých pět let ji obnovovat,
2. být plnoletý,
3. mít čistý trestní rejstřík,
4. založit si pojištění občanskoprávní odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám s krytím nejméně 120 000 EUR.

Pokud jste majitelem PPP, tento pes musí mít vždy povinně náhubek a musí být vždy na vodítku, které nesmí být delší než dva metry. A ať vás ani nenapadne takového psa pustit bez vodítka. Pokuty jsou astronomické.

Poznámky:
Frank Cuesta (Wild Frank) je španělský ex-tenista, který vystudoval herpetologii (nauku o studenokrevných čtvernožcích, tedy plazech). Po nehodě na motorce se odstěhoval do Thajska, kde otevřel svou tenisovou akademii a časem se začal zajímat o místí flóru a faunu. Proslavil se v televizní show jako Frank z džungle, která se točila na všech kontinentech a která měla ve Španělsku velkou sledovanost.

Přepis titulků

Často jsem slýchával zkratku PNP a nevěděl, o co jde. Dnes už vím, že to znamená potenciálně nebezpeční psi. Dnes si ukážeme osm psích plemen, která jsou ve Španělsku považována za potenciálně nebezpečná. Nejdříve vám chci poděkovat, že jste shromáždili všechny PNP. Nikdy jsem neviděl všechny pohromadě. Vy ano? Je to poprvé, co jsou všichni spolu.

Všichni musí splnit ty samé podmínky. Musí nosit náhubek vždy, když jdou ven. - Tenhle musí mít náhubek? - Ano, všichni. Vodítko do dvou metrů a nikdy je nepustit bez vodítka. Tohle je fena plemena brazilská fila. BRAZILSKÁ FILA PŮVOD: BRAZÍLIE Nejsem si vědom jediného útoku brazilské fily na člověka. Tento pes je na seznamu potenciálně nebezpečných plemen v různých zemích.

VELKÁ BRITÁNIE, AUSTRÁLIE, NORSKO, ISLAND, MALTA - A tady máme? - Štěně argentinské dogy. ARGENTINSKÁ DOGA PŮVOD: ARGENTINA - Tihle jsou velcí, když vyrostou, že? - Ano, ještě povyroste. Je to pes, který se používá k lovu. Nicméně v ten samý den, kdy loví, se odpoledne válí s dětmi na gauči.

A přitom se před pár hodinami pral s pumou nebo divočákem. LOVEC Tohle je akita inu, japonský pes. Já bydlím v Japonsku. AKITA INU PŮVOD: JAPONSKO Celý život jsem měla psy, a když jsem poznala tohle plemeno, byla jsem nadšená. Dle mého názoru je to vyrovnané plemeno, které si rychle zvyká na nová prostředí.

Spíš než agresivitou hřeší tím, že jsou extrémně citliví. NEZÁVISLÝ NEZÁVISLÝ, VĚRNÝ To je stafordšírský bulteriér, známý jako „Stuffy“. STAFORDŠÍRSKÝ BULTERIÉR PŮVOD: VELKÁ BRITÁNIE Před rokem jsme ho adoptovali z útulku. Když víš, že je to potenciálně nebezpečný pes, proč neadoptuješ pudlíka?

Ze stejného důvodu, kvůli kterému jsme zde. Kvůli absurdní diskriminaci tohoto plemene. Byli to psi, kteří z dolů tahali vozíky s uhlím. - Byli schopní projít malými chodbami. - Musí mít velkou sílu. Ano. Jsou schopní utáhnout dvousetkilový vozík z dolu. ZÁPŘAHOVÝ PES Tady máme amerického stafordšírského teriéra.

Je to velmi společenský pes. AMERICKÝ STAFORDŠÍRSKÝ TERIÉR PŮVOD: USA Zákon si může říkat, co chce, zde je jasný důkaz. Můj život je po boku tohoto psa úžasný. Vypadá jako pitbul. Ano. Skupina chovatelů z něj chtěla mít plemeno na soutěž krásy, a tak vznikl americký stafordšírský teriér. VÝSTAVNÍ PES Problém tohoto zákona je, že nelze obejít, ať jste jakýkoliv.

Chtěl bych, aby byl každý hodnocen individuálně. Bez ohledu na to, jestli je čistokrevný. Připadáte si, jako byste si domů bral AK-47, a přitom je to domácí mazlíček. Kdo o tom rozhoduje? Na konci 90. let se stalo několik vážných případů napadení člověka psy. Úřady se obrátily na Španělskou kynologickou společnost.

Nicméně pokud jde o nečistý zájem obvinit jedno plemeno, a druhé ne, jedná se o dost nesmyslný zákon. Existují překvapivé příklady jako tosa inu. Jaký má smysl přidat na seznam psa, když se zde vyskytují jeden nebo dva exempláře? TOSA INU PŮVOD: JAPONSKO Hledal jsem na soutěžení nové a neznámé plemeno a přivezl jsem jeho.

Když vyšel zákon, nebyla ve Španělsku ani jedna tosa. Potřebovali přidat velkého psa a padlo to na ni. VÝSTAVNÍ PES VÝSTAVNÍ PES, OCHRÁNCE Tento má nejhorší pověst. - Moc špatnou pověst. - Je to pitbulteriér. Nejzneužívanější pes na světě.

AMERICKÝ PITBULTERIÉR PŮVOD: USA Tady máme výherce nejhorší psí pověsti. Je to nejsilnější pes na světě. Stejně tak, jako byli vybráni, aby bojovali proti sobě, byli vybráni, aby je grázlové, kteří je přiměli k boji, bez újmy oddělili. BOJOVÝ PES Tady mám rotvajlera. ROTVAJLER PŮVOD: NĚMECKO Mám ho od devíti měsíců a teď je mu devět let.

Pochází z útulku pro problematické psy. Je rehabilitován. Tento pes je takový, jakého jsi ho vychovala. Podle toho, kdo ho vychovává, by se choval jinak. Vyrůstal by v jiném prostředí. Možná že prostředí je důležitější než genetika. OCHRÁNCE ČÁST SPOLEČNOSTI TATO PLEMENA ODMÍTÁ JEJICH ZASTÁNCI TVRDÍ, ŽE PROBLÉM NENÍ VE PSECH, ALE V NEZODPOVĚDNÉM CHOVU Zákon je nesmyslný.

Sepsali osm plemen, náhodně. A jiná plemena vynechali. Neexistuje žádný genetický základ pro určení PNP. A ty zde chováš potenciálně nebezpečné psy? Některé ano.

Když vidím štěně pitbulteriéra, hned bych ho opusinkoval. Je roztomilé. - Když vyroste, je automaticky zlý? - Není. Je to o výchově. Všechno je to o výchově. Existuje mnoho nelegálních chovů. Vlastní je lidé, kteří by neměli. A zkazili to. Postarali se o to blbečci, co o tom nemají ani páru.

Přitom v dobrých rukách jsou tato plemena psů úžasná. ZASTÁNCI TĚCHTO PLEMEN CHTĚJÍ ZÁKON ZRUŠIT POŽADUJÍ VĚTŠÍ KONTROLY PRODEJE PSŮ A ABY BYL VÝCVIK TĚCHTO PLEMEN POVINNÝ Přeložila: Pauli www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Čistokrevná plemena jsou zlo. Nejen tyhle, ale i mnoho (a možná všechny) další. Divím se, že to nezmínil, když už je to takový zvířatofil. Ať už je to dyzplazie kloubů, problémy se srdcem, epilepsie nebo milion dalších chorob, kterými ti psi nemusí, ale dost pravděpodobně budou trpět. Obzvlášť když většina z nich je dnes jen a pouze módní doplněk...

10

Odpovědět

Zvláštní, znám případ, kdy se podobný "mazel" bezdůvodně zakousl dítěti do tváře a tahal ho po zahradě, dokud šokovaný páníček (příbuzný dítěte) nevyběhl z baráku a neodvolal ho. Ten pes byl taky údajně děsně hodnej, milej, skvěle vychovanej a poslouchal na slovo, prostě žužu plyšáček. Pániček ho pochopitelně utratit nenechal, protože byl přece už součást rodiny, a třeba děcko jen špatně vykřiklo, když si hrálo, a chudák psík se jenom lekl, tak na něj naběhl a prokousl mu ksicht, prostě běžná reakce psa, který jen nemá svůj den...

Pokud na někoho naběhne Pražský krysařík, kterému "ruplo v bedně", tak ho apaticky odkopneš dvacet metrů daleko a jdeš dál. Pokud na tebe naběhne pitbul, tak z tebe nadělá sekanou a ty se zmůžeš maximálně tak na to, aby ses posraI, takže sázím (ale skutečně jen tipuji), že právě proto lidem spíše vadí podobná plemena volně pobíhající po veřejném prostoru s kdovíjak odpovědným majitelem dvacet metrů za ním, než Pomeranian.

Tomu španělskému zákonu fandím, bavit se můžeme maximálně tak o plemenech, které na ten seznam patří a které ne.

142

Odpovědět

"Zvláštní, znám případ, kdy se podobný "mazel" bezdůvodně zakousl dítěti do tváře a tahal ho po zahradě..."
LOL, prý "bezdůvodně".
"prostě běžná reakce psa, který jen nemá svůj den..." - řekl odborník :-D :-D.

Smutné na tom všem je, že si lidé pletou pojmy s dojmy.
Celé to začíná a končí osobou chovatele, nic víc, nic míň.
Pak tady existuje trestní odpovědnost majitele.
V 18 člověk dostane řidičák, může do Felicie ale klidně do Porsche.
Nikoho příčetného by ale nenapadlo křičet "zakažte řidiče do 30 let" nebo "zruště Porsche" - oboje mě může vážně zranit nebo dokonce zabít :-D :-D :-D.
Toliko k těm myšlenkovým pochodům pisatelů podobných nesmyslů a všelidové spravedlnosti :-D.

78

Odpovědět

Jde o výchovu.Pes musí mít výcvik a nepatří do ruk někomu,kdo si chce léčit svoje mindráky Jinak úžasná nádherná plemena

107

Odpovědět

Nie nejde o"vychovu"

1) Aj vychovany pes moze byt nebezpecny, pre druhych ludi.
Ty mu nikdy do hlavy vidiet nebudes.

2) Ako to chces kontrolovat a naco?
Mali by zakazat len velkych psov takych co nemozu svojim uhryznutim vazne poranit cloveka (aj male dieta) , nech uz je jeho vychova /povaha akakolvek a bude pokoj

12

Odpovědět

proč má řada těch psů nadváhu? to je chtějí vykrmit a pak sežrat?

52

Odpovědět

Ségra má dobrmana a větší tele svět neviděl. Je vycvičený, poslechne na slovo, ale bojového ani hlídacího v sobě nemá nic. A bojí se koček.
Borec od nás ze sídliště má akitu. Výcvik evidentně zanedbal, nechává ji na volno, fena štěká a vrčí především na děcka a chlapova reakce? "Ale to nesmíš takhle štěkat, to se nedělá." *facepalm*
Tcháni měli před lety cosi pasteveckého, ze začátku velký dobrák, ale s přibývajícím věkem se z něj stala netýkavka a cokoliv se mu nelíbilo, ohnal se po nejbližší lidské noze/ruce. Museli ho dát ke známým na statek, aby už jen běhal po poli a s člověkem přišel do kontaktu minimálně.
Staffíky chovatelé doporučují k dětem a přece se může stát, že jim urve hlavu.
Jezevčíky u nás má každá bábrle, ale pořád je to taky lovecký pes a kamaráda kousl do tváře.
Takže je to jak o pánech, tak o povaze psa, a debatovat se dá donekonečna. Dokud nebude všude s výjimkou soukromých pozemků pod pokutou povinnost mít všechny rasy na vodítku, nic se nezmění.

143

Odpovědět

Nikto psom do hlavy nevidi, podla mna by mali byt zakazane vsetky , ktore svojim kusnutim mozu vazne poranit cloveka a to bez vynimky (cistokrvny, alebo bastard) a bol by pokoj. Ak ma niekto uchylku na chov zvierat , tak nech sa vrati naspat do prirody a zije ako prastary lovec a pouziva ich na to na co su tisicrocia urcene , pripadne aspon nech je taky ohladuplny a chova menej otravne zvierata, napriklad skrecka :) (alebo existuju aj uzitocne zvierata ako sliepka, ktora znasa aj dobre vajcia na prazenicu ;)

1120

Odpovědět

si k***t

67

Odpovědět

+Radek BrnoPanko zrejme trpi zoofiliou :) nieco k veci by nebolo, ziadne argumenty do diskusie? Ach ta uroven...

04

Odpovědět

jsi k. o * o t

27

Odpovědět

Mám psy rád, větší možná i raději. Ale i s výcvikem jsou to pořád zvířata. Jsem klidně pro, aby ve veřejném prostoru (např. park, ulice ve městě) nosili všichni psi náhubky a byli na vodítku. Ať si majitelé pouští psi na vlastním pozemku nebo v místech veřejných pro to určených (oplocené psí louky) či v lese nebo na poli. Kdo má mít křišťálovou kouli, jestli se ten či onen pes zakousne nebo nezakousne do vašeho dítěte?

158

Odpovědět

Súhlasím, ale v lese by som psa tiež nepúšťal. Veď nikdy nevieš, či tam nestretneš iných ľudí - bežcov, cyklistov, hubárov, atď...

64

Odpovědět

Ťažký nezmysel každého zákona čo sa týka "bojových" psov, ten PPP zákon by mal platiť na výchovu psa, psychotesty pána a či vobec je schopný vytrénovať psa, nie orientovať sa na plemeno. Potencionálne nebezpečný pes je ten ktorý nieje vychovaný a myslí si že je pánom svojho pána. Paradoxne tie kabelkové krysy ktoré sú rozmaznané a myslia si že pánička je otrok a pes je pánom, sú PPP.
Naopak si myslím že lovecké psy sa dajú vychovať oveľa precíznejšie, dôslednejšie a budú oveľa loajálnejší pánovy ako tie krysy ktorým práve chýba inštinkt nejakej hierarchie.

1010

Odpovědět

Je pravděpodobnější, že vás pokouše třeba Čivava, nebo takový Jezevčík. Akorát s jejich kousnutím neběžíte k lékaři, takže o nich není tolik záznamů. Zatím co tato plemena mají zlatou trpělivost, ale když už to někdo přežene a oni (právem) kousnou, tak je to větší průšvih. Než aby lidi hledali kde se stala chyba, je jednodušší ukázat na plemeno a říct, že je "bojové" (nesmyslný vymyšlený termín), než aby si řekli, že jejich harant se choval jako d*bil a daného psa zbytečně dráždil, protože je nevychovaný.

3815

Odpovědět

stale jr to zviera s animalnymi pudmi, nema co robit v domacnosti ,ani vo dvoroch v blizkosti ludi

629

Odpovědět

+v m vargaČlověk taky, když ho vydráždíš dostatečně.

66

Odpovědět

+v m vargaNebezpečný je především clovek

146

Odpovědět

+Cendanepoznam cloveka, ktory sa bezdovodne zahryzne a nepusti

613

Odpovědět

+v m vargapes nič nespraví bez dôvodu, zase sa vyjadruje človek čo psa videl naximálne tak z poza okna.

89

Odpovědět

+Richmond153moja suseda mala vychovaneho a vycviceneho psa, dotrhal jej decko asi preto moj nazor

48

Odpovědět

+v m vargaty si ho vychoval a vycvičil že tvrdíš že bol vycvičený ? pochybujem žeby si dokázal naučiť psa čo i len sadnúť.

47

Odpovědět

+Richmond153dokazes pochopit pisany text? zda sa ,ze nie, pisem o susede, jej manzel je cvicitel, ty primitiv, ja by som nenenhal zviera trpiet medzi ludmi

36

Odpovědět

+v m vargaPimitívovy hovor odrazu v zrkadle keďže podľa tvojho reagovania na ľudí asi iný nebudeš... TY súdiš že pes je vycvičený, hovorím, vieš ako bol vycvičený ? Poznal si toho psa a cvičiteľa ? Bol cvičený rešpektom k pánovy či strachom ?
Poslúchol by pes aj TEBA na prvý povel do sekundy keby k tomu malo dojsť ?
Lebo píšeš, vycvičený pes dotrhal decko, ale sám nevieš o tom psovy a cvičitelovy nič, rovno si to zabalil do balíku "susedov pes"
tak teda TY PRIMITIV, sa zamysli najprv o čom píšeš keď už nevieš o tom nič, aby to nebola len splaška sračiek z tvojich myslových podchodov.

24

Odpovědět

+Richmond153sused je cvicitel profesional a nie amater ako ty, primitiv, zamerene klames, pisal som o cvicitelovi, namiesto ezoterickych blbosti o pozerani psom do mysle by sa do mysle tvojej, mal pozret nejaky odbornik

14

Odpovědět

+v m vargaAk je teda profesionál, ako to že jeho vlastný pes zaútočil na jeho vlastné dieťa ?
Pýtam sa znova A ZNOVA a ZNOVA sa budem pýtať.
Cvičil si toho psa ?
Poznáš toho psa ?
Poznáš cvičiteľa ?
Poznáš štýl tréningu ?
Poznáš rešpekt toho psa voči ľuďom ? Má z nich rešpekt či rešpekt z strachu ?

Ani na jednu otázku si mi nedal odpoveď, ale čo by som čakal od niekoho kto psa videl len u suseda cez živý plot, aj to z poza PC len otočil hlavu smerom do susedovej záhrady.
Ja ako,áno amatér, má za sebou dvoch psov, z toho je jedna Akita a určite ako odborník na psov vieš aké je to plemeno,a teraz mám na krku psa z útulku ktorý žil pol roka v klietke. Čo ty ? Stále len sused ktorý je profesionál ?
Si ako dieťa, dospej.

12

Odpovědět

+Richmond153Pes je zviera a jeho chovanie je nevyspitatelne, uz sme tu mali aj chujov showmanov co chovali a cvivili levov a nakoniec ich aj tak zozrali... Tu je to podobne ako zo zbranami, jednoducho nikomu do hlavy nevidis! A preco by sme sa mi ostatny mali obmedzovat, napriklad behom v prirode/parku len preto, aby si to neaky posahany pes nevysvetlil po svojom?? N****t , ak mas uchylku na zvierata tak neobtazuj svojou uchylkou ostatnych, povinny nahubok a voditko je to najmenej, uz som videl ako male sproste decko venci psa, ktory bol vacsi nez ono samo, ako ho asi tak zastavi? A nahubok tiez nieje 100% zaruka, ze ho pes nezhodi a v zurivosti nezhodi...

36

Odpovědět

+ghjjjpsovy do hlavy nevidíš to je pravda, ale keď ho vychováš správne a dôsledne bude mať v hlave to čo mu tam dáš, on na myšlienku zakusnúť do ruky nepríde ak ju tam nebude mať.
Preto najviac sú problémové psy z útulku a dospelé problémové psy, tam už mu človek ako píšeš to hlavy nevidí, keďže nevie čo mal v hlave pred tým.
Ale ťažko toto vysvetliť ľuďom čo psa v živote dôsledne nevychovali, taký ľudia ako ty to ťažko pochopia, čo nieje prvý krát.
Momentálne mám psa z útulku z Bosny a Hercegoviny z psích táborov, bojácneho, ale neútočného, no stále som a budem do konca jeho života v pozore pretože je z útulku a 8 mesiacov som mu nevidel do hlavy.

35

Odpovědět

+v m vargaZase máš názory na hovno mínusáku. Najdi si něco smysluplnějšího než dolejzání sem a škemraní o pozornost. Už ti to tu řeklo dost lidí. :)

45

Odpovědět

+Neuz len koli tebe tu zostanem, viem, ze ta to serre, kedze furt reagujes

17

Odpovědět

+v m varganaopak, baví ma tvoja stupidita.

47

Odpovědět

+Richmond153vidim, ze mas problem citat, reagoval som na uzivatela ne,

24

Odpovědět

+v m vargaA kde si teda predstavujes, zeby mali psy byt ? V akych "priestoroch" aby to bolo pre nich prirodzene ? Co je teda pre nich dnes prirodzene, ked uz maju daleko od ich predkov - vlkov...

12

Odpovědět

+anonym1prestat ich kupovat a chovat

36

Odpovědět

+v m vargaCelkom zaujimavy nazor... ked sa na to pozriem fakt nezaujato. Nechat psy iba v statnych zlozkach - policia, armada, hasici, letiskova kontrola, hladanie drog, skratka vsade kde ich cuch sluzi na dobru vec. A ako pomoc nevidiciam a ludom, ktori maju rozne choroby alebo amputacie koncatin.
A potom je druha skupina ludi, ktori su samy, su smutni, tak si kupia psa... hlavne dochodcovia. Maju mensi kontakt s ludmi, tak aspon ten pes im robi radost... ale na druhu stranu dochodca (alebo hlupy clovek) psa zrejme dobre nevychova - stekaju a robia bordel. Este ked zije pes cely den v malom byte, no to je cele zle a vobec by som sa necudoval, ze psovi moze prepnut v hlave.

50

Odpovědět

+v m vargaťažko sa vyznať v takto neprehľadom UI VČ.

12

Odpovědět

+Richmond153jedine pre primitiva

11

Odpovědět

+v m varganeviem podľa čoho hodnotíš že som primitiv, lebo sa vôbec nepoznáme. Možno je to nové slovo čo ťa naučili a tak ho rád používaš. Nejak musíš z niečoho vychádzať, možno od seba, to už ja neviem.

02

Odpovědět

+Richmond153ked nedokazes identifikovat komu je urcena odpoved, aj ked to tam je jasne napisane, nic one si o tebe nemozem mysliet

10

Odpovědět

+v m vargazaujímavý prístup ... s takýmto prístupom nechci vedieť čo si myslím ja o tebe a čo ja ... aj zbytok ľudí.

02

Odpovědět

+v m vargaKdepak, mě to nesere. :D Ale nechám tě v té iluzi, aby ses tu snažil dál.

24

Odpovědět

+Neto by si necakal na kazdu prilezitost okomentovat ,kazdy jeden moj vygrc

24

Odpovědět

+v m vargaKdyž si to myslíš mínusáku :D

13

Odpovědět

+v m vargaHm a že po světě chodí miliardy lidí co vraždí , mučí , znásilňují atd....takže kdo je nebezpečnější????

22

Odpovědět

Na Slovensku máme Aktiu a ten je tak vychovaný že mu môžeš strkať ruku do jedla a je jedno kto to je, či dieťa na návšteve, ja, ktorého vidí raz za rok alebo mama ktorá mu dáva denne jedlo.
Pes by mal vedieť že zaútočiť na človeka nesmie, ani keby mu bral posledné jedlo na svete.
Ak mu vadí že ho niekto otravuje tak spraví jedno jediné, zabručí a lahne si do inej miestnosti.
Jediný jeden kto mu leží v žalúdku je je druhá Akita s ktorou sa pohádali keď boli šteňatá a doteraz mu to chce vrátiť. Je to osobnosť Akity a tak to je, každé plemeno je iné, každé má inú hlavu ale hlavne iného pána.

55

Odpovědět

+Richmond153takze tvoj osobny priklad je smerodajny, haha

24

Odpovědět

+v m varganie, je to príklad akoby mal byť pes vychovaný.

14

Odpovědět

Podle mě je to jednodušší, než kluci popisují: plemena, která byla vyšlechtěna k zápasům a ochraně majetku prostě jsou potenciálně nebezpečná. Nedá se to však generalizovat. I psi mají svou povahu - např. jeden pitbull je mazlík a na zápasy nevhodný atd. Mám zkušenost s velkými (silnými) psy a pokud je pes nevyrovnaný (neměl třeba jednoduchý život anebo mu nikdo správně nevysvětlil, že lidé a zvířata se nekoušou), může být nebezpečný. A tihle psi prostě umí spáchat velkou "škodu". Nikdo netvrdí, že někteří z nich nejsou úžasní rodinní společníci. Když vidím, jak lidé psy rozmazlují a neumí jim dát potřebný trénink, nedivím se podobným seznamům.

173

Odpovědět

S tim souhlasim, ale trochu nechápu, proč zrovna tihle. Potenciálně nebezoečnej je každej pes. Čim větší, tim víc škody může udělat... ale existujou desítky podobně velkých plemen. Ten náhodnej výběr nedává smysl. Proč jsou tihle "nebezpečnější", než třeba can corso, dobrman, většina dog, novofundlanďák...?

101

Odpovědět

+BullOverTřeba pitbul když se zakousne, chytí křeč a jen tak nepustí. Když do toho začně ještě škubat, je to jak aligátor. Dobrmana bych na tom seznamu klidně taky snesl. Nádherný pes, ale prvotně šlechtěný kvůli "pomoci" s vybíráním dluhů :) jestli si to dobře pamatuju. Vzpomínám si na případ v ČR, kdy zakousnul dítě na odrážedle ze své rodiny. Náš pes je zlatej, ale má hrůzu z dětí na odrážedle. Člověk mu do palice nevidí.

83

Odpovědět

+zikiMpitbul chyti krc? netaraj to nieje ziadny krc ten pes jednoducho nechce pustit

21