YouTube vybírá absolutního vítěze

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:280
Počet zobrazení:5 406

Po 8 úžasných letech YouTube.com dnes o půlnoci ukončí možnost nahrávání příspěvků a začne vybírat vítěze. Podrobnosti se dozvíte v následující videu. 12hodinový záznam z prvního nominačního dne nejlepších YouTube videí můžete sledovat zde: http://www.youtube.com/watch?v=HGeMGqVKD6A

Přepis titulků

Konečně nastal čas vybrat vítěze. Jsme tak blízko konci. Dnes o půlnoci ukončí YouTube.com nahrávání příspěvků. Po osmi úžasných letech nadešel čas vyhodnotit všechno, co bylo nahráno na naši stránku, a začít vybírat vítěze. YouTube začalo v roce 2005 jako soutěž s jednoduchým cílem - najít nejlepší video na světě.

Netušili jsme, že to bude mít tak velkou odezvu. Každou minutu jste nahráli víc než 70 hodin videa. Byli jsme překvapení rozmanitostí, představivostí a duchem, který ovládl tuto soutěž. Všichni vyprávíme příběhy, to mě vtáhlo do této soutěže. Příběhy o práci s Photoshopem, příběhy o traileru Hobbita v HD. Chci povzbudit všechny, aby se podívali na co nejvíc videí, než YouTube dnes v noci všechno smaže.

Každé video, které bylo na naší stránku nahráno, bude zhodnoceno našimi 30 tisíci techniky. Ti udělají užší výběr a naše vážená porota vybere poté nejlepší video, které bude vyhlášeno v roce 2023, kdy bude stránka opět zprovozněna a bude na ni nahráno jen video vítěze YouTube a nic jiného. Porota je složena z uznávaných filmových kritiků, YouTube celebrit a nejproduktivnějších komentátorů.

Ano, jde o rozbalování produktu. Ale myslím, že to žánru rozbalování přispívá a rozvrací to naše očekávání. Já nejsem trapnej, ty jseš trapná, stejně jako tohle video. Jsem si jistý, že prvních 10 minut Občana Kanea je skvělých, ale na Epic Skateboard Failu se mi líbí, že je to krátké, zábavné a přímo k věci. Ale je to to nejlepší video na YouTube?

Stejnou debatu povedeme u všech 150 tisíc videí, která budeme sledovat. Je to úžasný proces. Nejde o soutěž v popularitě. Gangnam Style má stejnou šanci zvítězit jako video muže, který krmí kachny, a má 40 zhlédnutí. Samozřejmě doufám, že vyhraju. Ale... pokud jsem inspiroval alespoň jednoho člověka, aby šel obtěžovat lidi na pláž...

mám z toho dobrý pocit. Doufám, že vyhraju, jinak byly ty roky cestování po světě jen nákladnou ztrátou času. Mojí strategií bylo už od prvního dne nahrát co nejvíc videí. Jde o to mít co nejvíc střel na bránu. Je důležité, abyste se překonávali. Každý den se hecujeme a snažíme se vybrat lidi, kteří budou reagovat na video, které ostatní lidi už viděli.

Doufám, že porota ocení risk, který jako umělci podstupujeme. Když jsme o té soutěži slyšeli, dlouho jsme přemýšleli nad nejlepším nápadem. Potom mě Charlie kousl do prstu a hned jsme si řekli: "Napiš to někam." Já jsem tancoval. Táta zaplatil tenhle drahý zubařský zákrok, který jsem nepotřeboval, jen abychom vyhráli. Jestli prohrajeme, bude opravdu naštvaný. Není to jen o vybrání nejlepšího videa na světě.

Jak jsme slíbili na začátku v roce 2005, vítěz dostane MP3 přehrávač se sponkou na rukáv a 500 dolarů na další tvůrčí úsilí. Pamatujte, nahrajte všechny příspěvky do dnešní půlnoci. Až vaše práce skončí, naše teprve začne. Bude to vzrušující desetiletí. Překlad: tynka www.videacesky.cz

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Když jsem včera narazil na to první, říkal jsem si dobrý, klasický vtípek. Ale pak se k mně dostal ten 12hodinový stream a ten mi fakt vyrazil dech. 12 hodin předčítat popisy videí jenom kvůli aprílovému žertu, to si asi fakt může dovolit jen Google. :D A opravdu to sedí, když si některé z těch videí zkusíte najít, tak popis přesně odpovídá. :)

190

Odpovědět

Tak kdyby ty popisy vymejšleli, dalo by jim to ještě víc práce, než to vyexportovat z YouTube a vytisknout. ;-)

200

Odpovědět

Kolik času by zabralo přeložit to druhé video?

190

Odpovědět

už se těším na zítřejší nominace ;-)

180

Odpovědět

Proč k tomu druhemu nejsou titulky? Chápu že je to jedno a to same odokola ale aspon těch par titulku tam byt mohlo.

186

Odpovědět

To myslíš vážně?

191

Odpovědět

+BugHer0No, ale na druhou stranu, nechat tě překládat a otitulkovat nudný 12 hodinový záznam by byl ještě o třídu lepší apríl. To musíš uznat sám. :-) :-D

201

Odpovědět

Bazinga !!!! :D

181

Odpovědět

Přeju si aby vybrali moje video.. Tu sponku na vlasy musim mít !! :(

193

Odpovědět

To je vtip ne? Vy to druhy video jako prekladat nebudete?!

198

Odpovědět

Jakej k***t ty bude překládat 12 hodinove video

1822

Odpovědět

+MayhemCzAle bylo by to dobrý ne :D

191

Odpovědět

Som príliš veľký magor, keď som im na to naletel?

194

Odpovědět

10 hodin v kuse.. jdu taky spát :D :D

191

Odpovědět

ook, už mě to přestává bavit... jdu spát...

181

Odpovědět

tak rozhodně to má něco do sebe. Dát si s tím tolik práce kvůli aprílu. já měl dnes asi 5 nachytávek od lidí takže už jsem to nebral vážně, ale jasné mi to bylo na sto procent když mluvili o té soutěži, protože You-tube bylo původně vytvořené za účelem internetové seznamky a ne soutěže o nejlepší video

180

Odpovědět

Ta ženská tam furt předčítá ty nominace :D. Už pět hodin. Je hezké sem občas přijít. Poprvé to říkali oba dva na střídačku. Po druhé už ten chlap seděl na zemi a hrál si s mobilem. Zajímalo by mě, za jak dlouho to přestane bavit ženu.

180

Odpovědět

Ty vole.. já mám ale dlouhé vedení :-D

181

Odpovědět

Good Bye YT! :-D

182

Odpovědět

Škoda, že je tam 2023, jinak by se nad tím třeba i někdo zamyslel :)

181

Další