Zloděj balíků versus nástražná bomba se třpytkami 2.0

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:139
Počet zobrazení:7 738
Vykradači verand si ne a ne dát pokoj a tak se Mark Rober opět pouští do akce. Ve stylu Sám doma se už podruhé pomstí lidem, kteří mu odcizili jeho ne až tak obyčejnou zásilku. Podívejte se, jak si vylepšená verze nástražné pasti vedla.

Přepis titulků

Tenhle muž mi ukradl balíček a zrovna ho doma otevírá. Ahoj. Ale neví, že tohle je nová upravená nástražná zásilka, která ho nahrává na čtyři různé kamery, a právě z ní spolu s půl kilem třpytek vyletělo ještě pár dalších překvapeních. PRDÍCÍ SPREJ Co to sakra je? Abyste pochopili, jak k tomu všemu došlo, musíme se vrátit rok a půl nazpátek.

Tenkrát mi totiž z verandy někdo ukradl balíček a policie s tím nemohla nic dělat, i přestože jsem to měl nahrané. Byl jsem z toho smutný, a tak jsem načerpal inspiraci od hrdiny mého dětství. Vyrobil jsem nástražný balík, abych nalákal zloděje, a na internetu se to líbilo. Ale i přes všechno snažení je každý den odcizeno 1,7 milionů zásilek.

Ahoj. Macaulay Culkin? Do pr*ele. Ne, ne, ne, počkej! Omlouvám se, ale Sám doma mě k tomuhle inspiroval. Ne, mně to nevadí, líbí se mi to, jen teď v životě dělám i jiné věci, třeba mojí stránku bunnyears.com. Teď vážně.

Navrhnuto to bylo dobře, ale myslím se, že by se to dalo vylepšit. Takže jsme já, Macaulay a Shaun strávili posledních 10 měsíců navrhováním, vyráběním a testováním nového vylepšeného designu pro 2019. Dnes vám ukážu všechna vylepšení. A také co se stane, když jich nastražíte všech deset na náhodných verandách na předměstích po celé Americe. Napřed jsme úplně předělali box, aby byl bezpečnější a účinnější. Pro srovnání – box z minulého rok byl jedna velká slátanina. Základ je shodný.

Vespod je 3D vytisknutá obvodová deska, která má v sobě zabudovaný akcelerometr. Pozná, pokud s ní někdo hýbe, a řekne těmhle čtyrem mobilům, aby začaly natáčet. Mobily mají širokoúhlé čočky, takže můžeme zloděje nahrát, ať to to otevře z jakékoliv strany. Tady máme prdící sprej, ale tentokrát jsme přidali i druhý. Tyhle motory tlačí na spreje a ty nejenže stříkají dvakrát více, ale také jsme změnili složení, takže je to opravdu odporné.

Kámo! Mám to v puse! Přijde mi, že jsem právě snědl výkal. Ne že bych ho někdy snědl. Abych dokázal, že je opravdu horší, stříkl jsem roztok A z minulého roku a pak roztok B z letoška na deset lidí, aniž bych jim řekl, který je který. Tohle je jako opravdové hovínko. Někdo se mi vykálel na obličej. Pořád to cítím. Promiň!

Smrdí to jako hovínko! - Takže A, nebo B? - B! B všemi deseti! Všech deset lidí se nezávisle na sobě shodlo, že letos to je horší. Bude to stříkat každých třicet sekund, aby zásilku vyhodili, než objeví mobily. To zvyšuje šance na navrácení, jelikož známe přesnou lokaci zásilky díky GPS na mobilech. Ale i když se nám je nepodaří získat, všechny mobily mají přístup na internet, takže nahrají záznamy na cloud ihned, abychom viděli, co se stalo.

Poté tu máme hlavní chod, což je točící se miska poháněná motorem tady dole. Naplníme ji nejjemnějšími třpytkami, které jsou letos rozložitelné, abychom byli šetrní k matičce Zemi. Letos jsme také přidali zvukové efekty, takže až vylétnou třpytky a vystříkne sprej, začne odpočet. - Pět, čtyři, tři.

- Nic se samozřejmě nestane, ale to oni neví. A poté… Přidali jsme falešný přenos z policejních vysílaček, protože mi to připadalo jako správná věc. Zdá se, že je zásilka v pohybu. Jakmile to vložíte do tohohle krytu, je skoro nemožné se bez nářadí dostat k mobilům. Nakonec tu máme víko s dírami, které přelepíme jednostrannou páskou.

Můžeme tedy nahrávat, i když je víko nasazené. Jak můžete vidět, potisk jsme dělali sami. Jsou to fiktivní BUZZ 700's pojmenované po Kevinově starším bratrovi. Kdyby se zloději na vteřinku zastavili a pořádně si balíček prohlédli, všimli by si, že text jsou jen trochu upravené věty ze Sám doma. Plus je tady tahle reference. Poté jsme nalepili falešný přepravní štítek a čárový kód, abychom zakryli nabíjecí port, a už je všechno hotovo.

Spočívá to v tom, že padouch se připlíží, ukradne ho z verandy, a když poté sundá víko, magnet uvnitř spustí Hallův senzor, který řekne obvodové desce, že je čas se probudit, a vše se dá do pohybu. Podle mě je tahle relativně neškodná odplata nádherná. Teď už jen zbývalo najít pro ně verandy. Zveřejnil jsem výzvu svým odběratelům na sociálních sítích a ozvalo se nám přes 400 lidí, kterým někdo opakovaně kradl zásilky.

Vybrali jsme z nich pár a balíčky byly na cestě. Také jsme vytvořili stránku, takže jsem mohl sedět v pohodlí domova a mít přehled o všech balíčcích, o jejich lokaci, stavu nahrávání, úrovni nabití mobilů, a dokonce kontrolovat živý přenos z kamer. Nezačalo to příjemně, když nám přišlo upozornění, že byl první balík ukraden, všimli jsme si, že se pohybuje po celém městě. Když jsme se ho snažili zajistit, podívali jsme se na záznam a zjistili jsme, že si UPS doručovatel myslel, že je reálný.

Naskenoval ho a vzal ho k sobě do vozu. Další někdo sebral a víko nebylo ještě tak propracované, takže když ho nesli v ruce, začaly se z něj sypat třpytky. Podívej na to. Padají z toho třpytky. Stopro je to podvod. Hele, Nicku! - A jak se říká: - Jasný znamení! Stopro je to podvod.

Jakmile to otevřeš, vyletí třpytky. Ahoj! Slečna ho sebrala z verandy, ale otevřela ho vzhůru nohama. Jakmile uslyšela odpočet, rychle to běžela vrátit přesně před tím, než se nestalo vůbec nic. Pak krádeží začalo přibývat a vše šlo podle plánu. Můj bože. - Co to je? - Já nevím. Tohle dám zpátky.

Kde je… Je to bordel. Musíš se vrátit. ODLOŽÍ BALÍK VYPADÁ TO, ŽE SI HO NEVŠÍMÁ Zahájena sekvence pro navrácení. POLICEJNÍ VYSÍLAČKY VYPADÁ TO, ŽE UŽ SI HO VŠÍMÁ Vypadá to, že balík je v pohybu. ZBĚSILE UTÍKÁ K POPELNICI OTEVÍRÁ VÍKO - Ahoj!

- Cože? Drobný si nech, ty prase zpropadený! PRDÍCÍ SPREJ Mám to všechno na sobě. Třpytky, čum na to! Protože jsi to otevřel Pamatuješ si na toho týpka? - Ukliď to. - Co to je? Všechno tohle, ten smrad, to je hnus, celý se to zaplo.

Aha, tak to bylo… Otevři to a vyhoď to! Operace hnusný prd zahájena. ODPOČET ZAČÍNÁ 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7. - Ahoj! - Co se k*rva stalo? - Drobný si nech, ty prase zpropadený! - Co to řeklo? - Tys to otevřel, kámo.

- Kámo, to snad ne. Co to sakra je? Je to reprák. Co to sakra je? Co to je? Určitě tam něco bude, že jo? Co to je? Kámo, ne, co to… - 9, 8, 7, 6, - Co to sakra je? - 5, 4, 3, 2, 1. - Odstupte od toho! Odneste to pryč z mého obchodu! POLICEJNÍ VYSÍLAČKY Já ti nevím, kámo.

Co to ku*va je? Tys to chtěl otevřít, já jsem ti říkal, ať to neděláš. - Co to je? - Vypadněte! A ten smrad! - Jak to smrdí? - Nevím, nějak hnusně. Když jsme zásilku našli u popelnice, šli jsme okolo jejich obchodu. Zametali a stříkali osvěžovač vzduchu, z čehož jsem měl nádherný pocit.

PO KRÁDEŽI JDE K SOBĚ DOMŮ Zlato, koupil jsem ti sluchátka. Koupil jsem ti sluchátka BOSE. Jsou opravdu dobré. Překvápko, zm*de! Drobný si nech, ty prase zpropadený! PRDÍCÍ SPREJ Operace Potrefená husa se ozve první zahájena. Operace Prdící trumpeta zahájena.

Dobře, dobře, chápeme. Smrdí to tu jako hovna. A poté se stalo něco, co úplně nedokážu pochopit. Jeden z dobrovolníků, jemuž jsme zásilku poslali, který očividně zná můj kanál a sleduje mě na sociálních sítích, s kterým jsem dokonce měl pohovor, abych se ujistil, že vypadá v pohodě, se rozhodl, že mi zásilku ukradne a nedá ji na verandu a ani ji nepošle zpět.

Týden jsme s ním mluvili zdvořile, poté to přiznal, zablokoval si nás a vypařil se. Mohl by si to uvědomit. Pokud chceš někoho okrádat, nevybírej si někoho, kdo stráví rok a půl, aby pomstil balík za 5 dolarů. Pokud mi tolik záleží na něčem, co bych si snadno mohl znovu objednat, co si myslíš, že se stane někomu, který ukradne výsledek mého 1,5letého snažení? Přestal jsem pracovat v NASA, abych se věnoval YouTube videím, a těch dělám jen 12 ročně, takže mám spoustu času a miluji být posedlý detaily.

Navíc je tohle spíše vědecký kanál nežli prank kanál, ale mám rád vymýšlení podobných věcí. Třeba když jsem vzal postavičku Freddyho Kruegera a přilepil ji před parkovací kameru na autě mojí ženy. Jakmile zařadí zpátečku, uvidí tohle. Po chvíli vyšetřování jsem zjistil, že nám poskytl svoje reálné jméno a mobilní číslo, ale poslal to na adresu svého kámoše.

Zjistil jsem jeho skutečnou adresu a pak jsem udělal dvě relativně neškodné věci. První je, že jsem někde slyšel, že jakmile má církev scientologie vaše údaje a ví, že vás to alespoň trochu zajímá, budou vás po zbytek života sledovat. A jelikož jsem měl všechny jeho údaje, mohl jsem hypoteticky jít na jejich stránky a říct jim, že mě to velice zajímá.

Pak jsem mohl objednat jejich uvítací balíček za 300 dolarů, aby věděli, že se jim velice vyplatí si takového zákazníka uchovat. Poté jsem navrhl přes deset pohlednic jen pro něj. Například – je z Texasu, takže jsem myslel, že by se mu líbil dopis děkující za jeho dar kampani Hillary Clintonové. Nebo tohle potvrzení registrace na nadcházející sraz furries.

Spočívá to ale v tom, že zatímco je to adresované jemu, šel jsem na Google mapy a vyhledal si adresy jeho sousedů. Hypoteticky jsem je mohl nechtěně rozeslat po náhodných adresách okolo něj. Jsou vážně skvělé, protože jsou to ty typy věcí, které čím více zatloukáte, tím více jste jimi podezřelí. Pohlednice budou osobně doručeny do schránek jeho sousedů, kterým to bude jasné.

Neustále bude přemýšlet, kolik pohlednic vlastně bylo a jestli se na něho někdo nekouká skrz prsty někde na parkovišti. Pro odlehčení jsme narazili i na mnoho dobrých lidí, kteří balík před zloději schovali. Například to udělala tahle žena, ale balík se i přesto ztratil ani ne 30 minut potom. Byl ukraden profesionálním pirátem verand, který přesně věděl, jak si zakrýt obličej.

Ale pak jsme si řekli: „Počkat! Přetoč to.“ Zdálo se to neskutečné, ale měla stejný typ postavy a úplně stejné boty a kalhoty jako ten dobrý samaritán. Nahrávku jsme poskytli policii, aby i oni ocenili takovou náhodu. Tady se jen ukazuje, že vaše představa o zlodějích může být naprosto mylná. Dělám si srandu. Tohle byla prostě skvělá žena, která balík pro souseda schovala u sebe.

Donutilo nás to přemýšlet. Namísto věčného trestání zloduchů jsme chtěli odměnit ty dobré. V některých případech jsme balíky nechali před veřejnými schránkami a adresu změnili na reálné jméno a napsali spoustu kontaktních údajů, třeba mobilní číslo a e-mail. Docela dost lidí balík vzalo k sobě a místo otevření nám zavolali a řekli, že ho mají, protože se báli, že ho někdo vezme. Takže místo třpytek a prdícího spreje jsem jim dal 400 dolarů jako odměnu za to, že udělali dobrou věc.

- Děkuji vám. - Děkuji, že jste ten dobrý. Někdo z nich ale nezavolal. Překvápko, zm*de! Drobný si nech, ty prase zpropadený! Co to ku*va je?! Jdi s tím do p*dele! Kámo, tohle se snad nestalo.

- Chtěl jsem toho týpka najít. - No sakra. PRDÍCÍ SPREJ ZAČÍNÁ ODPOČET - 15, 14, 13, - Do p*dele! - 12, 11, 10, - Mysleli jsme si, že máme BOSE. - 9, 8, 7, - Vystřelilo nám to do ksichtu! - 6, 5, 4, - Tak to je vtipný, kámo. - 3, 2, 1.

- Musím to svinstvo uklidit. - Sakra kámo. - Aktivace kompletní. Zahájena sekvence pro navrácení. POLICEJNÍ VYSÍLAČKY Haló? PRDÍCÍ SPREJ Jo, měli bychom jim zavolat.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě tedy jen hází upozorněná do schránky, že mě nezastihli. A to je pořád někdo doma.

162

Odpovědět

Takže poslíček ti hodí tvou zásilku jen tak před dveře? Jak je vlastně možné, že tam to doručování takhle funguje? To přece nemohl vymyslet nikdo normální.

86

Odpovědět

U nás to funguje stejně. Dost často mi nechávají zaplacené balíčky za plotem.

26

Odpovědět

+Kus sejraAk ti to vadi , co tak kontaktovat firmu co ti to dorucila a s rovnat si to snimi . Alebo je pohodlnejsie jak tunak vsetci revat za monitorom ?

04

Odpovědět

+awfgagweCo to meleš. Kde je psané , že mi to vadí ?? Já jsem rád , že kvůli tomu nemusím jezdit domů. A jsem rád , že ve vesnici nechodí takoví , na které je třeba toto zařízení.

20

Odpovědět

V US je to úplně normální, balíček do ruky předávají jen když potřebují podpis. Jinak většinou ani nezazvoní a prostě nechají balíček u dveří.

51

Odpovědět

to je vtipné, človek by povedal že je nenormálne kradnúť balíky, a normálne ho tam nechať doručovacou službou.

42

Odpovědět

No aspon že u nás nám to vždy skovají na poště a ještě se nám omluví že nás nezastihli :D

153

Odpovědět

Tak to se mi nidky nestalo.

23