Zaklínač: Démonův most

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:250
Počet zobrazení:15 989

Dnes vám předkládám ke zhlédnutí krátkometrážní fan film ze světa Zaklínače. Snímek Démonův most je z pera českých tvůrců a ukazuje, že občas i někteří zaklínači mohou být oklamáni.

Přepis titulků

VideaČesky.cz uvádí snímek Honzy Loukoty DÉMONŮV MOST Je to ona? Jestli ne ona, tak rozhodně jeden z těch nahoře. Měj oči otevřené. Ne, prosím... Prosím, ne...

Nee... Prosím, pomoc... Ne! Ne! Prosím! Překlad: RainMaker www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Skvělé video, je vidět hodně práce, tleskám tvůrcům za jejich snahu, víc takových je to na dobré cestě. Každý má poznámky, tak taky nějaké zmíním. Zaklínač by neodhodil meč jako kus klacku (5:02) a chybí na něm runy. Vynikající lokace, sova zbytečná, pokud to není Philippa.

40

Odpovědět

Nosil zaklínač meče na zádech i v knihách?

00

Odpovědět

Já se tak těšil...
Ale zanechání meče hned v první mrtvole a zombíci, kteří sotva lezli, ale při boji se z nich stali atleti...
Možná to někdy dokoukám...

61

Odpovědět

Přesně ti zombící zas takový problém nejsou ale spíš ten meč..zaklínač by nikdy nenechal svůj meč jen tak ležet. Už jen z toho důvodu že asi by těžko hledal meteorit na další :D

40

Odpovědět

Akce je tam natočená velmi dobře, není to klinicky čisté což je také plus, to co tomu v mých očích ovšem zcela podráží nohy je, že to vlastně nemá vnitřně se světem zaklínače nic moc společného.

V podstatě ani jeden příběhový detail nesedí. (brnění medailonu, užití mečů, retrospektivní vzpomínka na výcvik, ....) Navíc tam chybí pro zaklínače typická šedá morální zóna, tady je to velmi černobílé. (Zlá potvora zabila milovaného mistra, zab tu svini!)

Takže ačkoliv mám respekt k tvůrcům, jak zvládli kostýmy a choreografii, musím za sebe konstatovat, že je to dobré video, ale velmi špatný Zaklínač.

81

Odpovědět

Takhle si představuju, že by mohl vypadat ten seriál. Zaklínač starý a škaredý. Boj brutální s důrazem na šerm, znameními šetřit, není Gandalf. Lokace syrové, špinavý středověk plný přežívající lůzy ohýbající hřbet pod zkaženou vrchností. Skvělá hudba inspirovaná třetím dílem. Je fakt, že ňadro čarodějce vykouknout mohlo. Kdepak, Sapkowski se nikde neobrací. Prodal práva, sebral měšec orénů a tím je pro něj věc vyřešená.

41

Odpovědět

Jo, něco takový bych si dal líbit. Klidně častěji a víckrát :)

10

Odpovědět

Si říkám... dobrej ksicht... tvl... já ho znám... neni to... je to!!! :D
V roli zaklínače kamarád, Mistr šermu, zakladatel jedné z nej-nej-nej šermířských skupin v ČR (Berounští měšťané) a supr kluk s velkým srdcem Borek Belfín. Že ho po několika letech uvidím zrovna ve "filmu", a rovnou v roli zaklínače, to už je fakt na pivo. Těším se na historku, jak se k tomu dostal...

61

Odpovědět

Připomíná mi spíše Vesemira, ale nevím...Stižnosti na obsah (i když oprávněné) jen potvrzují, že se jedná o skvěle natočený filmeček. Líbilo se mi, jak se okamžitě zbavil meče, aby mu v dalších scénách nepřekážel.

121

Odpovědět

Na fan made to byl super pocin. Obsah bych do toho moc netahal, prece jen to mela byt kratka rubacka bez hlubsiho poslani. A ohledne bilejch vlasu tohle prece ani nemusi byt Geralt (i kdyz to pise prekladatel v popisku).

90

Odpovědět

Nějak jsem předpokládal, že to je Geralt (z vizuálního hlediska), ale je pravda, že se to nikde u videa vyloženě nepíše, takže to může být prostě někdo mu velmi podobný :D.

20

Odpovědět

+RainMakerMožná by bylo dobré změnit ten popisek.
Skutečně se nejedná o Geralta, ale prostě "jen zaklínače". Pak tu lidi zbytečně brblají, že nemá bílé vlasy...

80

Odpovědět

Pěkné video, jen na obsahu a zvuku je potřeba zapracovat.

30

Odpovědět

Mno, takové podivné. Oceňuji práci, kterou to muselo dát, mrtě, ale ...... Každý jeden fanoušek má vlastní představu a i když se tvůrci, mazaně, vyhnuli předloze i dialogům ( chválabohu) tohle ono není.....

13

Odpovědět

Nechapem, v com bol akoze zaklinac oklamany? :-D Inac film super na to ze to je CZ, mohli by spravit viac. A biele vlasy!

16

Odpovědět

Bud jak podrizl toho dedu misto jagy, nebo to bylo mysleno na toho prvniho zaklinace

10

Odpovědět

Měl jsem na mysli to, že v podstatě podřízl svého mistra (viz koncový flashback), když byl spoutaný a očarovaný tím démonem a zaklínač to nepoznal. To jsem si říkal, že je asi největší slabina té zápletky, že se prostě neujistil, koho zabíjí, a rovnou jí podřízl krk.

40

Odpovědět

+RainMakerPrávě to se mi na tom všem nelíbí ze všeho nejvíce, zabíjet lidi jen tak, proti kodexu, navíc by to snad měl poznat podle vibrujicího amuletu ...

50

Odpovědět

+Daniel KyrilákKodex ale neexistuje. Vymyslel si ho Geralt. Většinou jen aby se mohl vykroutit ze situace (nezabíjel draky, protože sám nechtěl, ne protože to má být v kodexu).

50

Odpovědět

Video super, obsah hrozný, Sapkowski by se otáčel v hrobě kdyby byl mrtvý ...

306

Odpovědět

Dobrý tyjoparáda... Mlátička dobře urobená, potvůrky vypadaly potvůrkovitě, atmosféra tak akorát,.. Jenom ten zaklínač by měl mít bílé vlasy - je s nimi takový víc zaklínačovitý..

44

Odpovědět

Geralt měl bílé vlasy, výsledek mutací při Zkoušce trav, nikdo další neměl. Proto taky přezdívka Bílý vlk.

40