Zhudebněné pí

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:560
Počet zobrazení:9 812

Schválně, kolik desetinných míst čísla pí si pamatujete? Pokud stejně jako autor tohoto videa patříte k těm, co si snáze pamatují melodii než čísla, zapamatovat si číslo pí by pro vás ode dneška měla být hračka. Navíc se o tomto pozoruhodném čísle dozvíte i několik zajímavostí.

 

Přepis titulků

Melodii této skladby jsem vytvořil z čísla pí. Každé jeho číslici jsem přiřadil notu v harmonické stupnici a moll. Levá ruka doplňuje harmonii. Teď začíná skladba! Zajímavosti o čísle pí: Protože kruh má 360° a pí má s kruhem těsnou spojitost, některé matematiky potěšilo, když zjistili, že číslo 360 je na 359.

desetinném místě čísla pí. V řecké abecedě je pí 16. písmeno. V anglické abecedě je 16. písmenem "p". 39 desetinných míst čísla pí stačí k výpočtu obvodu kružnice velikosti známého vesmíru s odchylkou nepřesahující poloměr atomu vodíku. "Den pí" se slaví 14. března (protože připomíná 3,14). Oslava začíná v 1:59 odpoledne, aby v kombinaci s datem vzniklo 3,14159. V 1. Královské 7:23 při popisu oltáře v Šalamounově chrámu Bible přisuzuje číslu pí hodnotu 3: "Odlil také moře o průměru 10 loket ...po obvodu měřilo 30 loket."

V roce 1888 doktor Edwin Goodwin prohlásil, že mu vyšší síla sdělila, jak přesně změřit kruh, a chtěl si tento objev nechat patentovat. Díky profesorovi matematiky, který upozornil na nesprávnou hodnotu pí, se tak nestalo. Mnoho matematiků říká, že je správnější tvrdit, že kružnice má nekonečné množství vrcholů, než že žádný vrchol nemá. Prvních 144 číslic pí má součet 666, což je číslo mnohými vzdělanci označované jako číslo šelmy.

144 = (6+6) x (6+6). Podle některých badatelů jsou lidé naprogramováni, aby ve světě hledali vzory, protože jedině tak dokážeme dát světu a sobě samým smysl. Proto ta posedlost hledáním pravidelnosti v pí. Konec písně. Díky za pozornost!

Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pěkně zpracováno, hdyby jste tam do té písně tak by to trvalo o mnoho déle... Dávám 4 ✳ +1✳za snahu a že je to v hudwbní formě!

00

Odpovědět

Davam 2 hvezdicky :) Melodie je nic nerikajici. Je krasne, ze urci noty kazdemu cislu, ale k cemu to, kdyz druhou rukou hraje co se mu hodi.

A fakta? Jake fakta? Tam nejaka byla? Jako ze soucet prvnich 144 cisel dava 666? U cisla s prakticky nekonecnym mnozstvim desetinych cisel dokazu najit jakekoliv cislo. Kdo chce najit "fakta", je holt najde :D Taky to mohlo byt soucet 38 cisel, soucet 350 cisel...no a co? A ze shodou okolnosti je nekde v tom cisle "360" neco znamena? Pí bylo spoictano uz na miliony a miliony desetinych mist. Spusta cisel se tam da najit. Proste cele video je blabol a jen nasilne hledani "zajimavosti".

413

Odpovědět

Moc pěkné :)

22

Odpovědět

Ano Pravdou je že v čísle P se vyskytuje naprosto jakákoliv kombinace čísel která Vás napadne. Počínaje datem vašeho narození přes číslo vaší občanky až po veškeré tažené výherní čísla Sportky a tak dále a tak dále

00

Odpovědět

Oslava čísla pí začíná v 1:59 odpoledne...To se jako fakt někdo na světě najde kdo v 1:59 pm 14. března otevře šampaňský a začíná oslavovat číslo pí ?

553

Odpovědět

Vzhľadom na to, že o druhej sa eštelen zábava začína, tak prečo nie ?
Oslavujeme aj prelet ISS a keďže chodí každú chvíľu......... :)

291

Odpovědět

No možno ide o ľudí s ktorými sa stretávaš ja tiež nepoznám nikoho kto by oslavoval 20. Apríl a pre iných je to veľká vec :D

71

Odpovědět

No obdivuju daná fakta, jako matematik, ii člověk s hudebním sluchem... Ale než nějaký neznalý začne blahořečit tomuhle klipu, tak chco jen říct, že jakákoliv melodie zastavěná do jiné melodie tu první přehlušující, bude znít harmonicky a "krásně". Tedy věta hned na začátku "Levá ruka doplňuje" mě hned bila do očí, že to nebude ono.
Kdyby hrál jen pravou rukou, vyzní to krásně. A pak bych nic proti neměl a bylo by to nádherné, božské a matematické a pro mne by to byly úplné orgie... Ale když přidali melodii co se k tomu nehodí a nemá s tím nic společného (tedy levou ruku a melodii hranou levou rukou), tak je mi zle. Prostě zase je to pokrytectví a nepřesnost, jen aby dodali "sílu" svému "umění".
Matematici, fyzici, pochopí....

8020

Odpovědět

Debil.

2070

Odpovědět

+krteqkNebuď obmedzený... Urazil ťa niečim, že ho nazývaš debilom?

Ja to chápem aj keď nie som matematik, fyzik. Príde mi to s tým vylepšením trochu od veci.

277

Odpovědět

No já si řikal, že to je nějaký WTF :) Tak teď už vim i proč

81

Odpovědět

naprosto souhlasim, bez leve ruky by to tak pekny nebylo.

101

Odpovědět

V čisté formě můžeš pí slyšet v tomto videu od Numberphile: http://www.youtube.com/watch?v=wPn4tgmU8ek (v 2:18 na elektrickou kytaru).

50

Odpovědět


Odpovědět

lepší než ty n***i poslední dobou!

1839

Odpovědět

?

1016

Odpovědět

?

144

Odpovědět

+St.CroissantJe to jen zvukovej bordel

99

Odpovědět

+St.CroissantCože? Ty si zvukovej bordel!

59

Odpovědět

hehe :) Kurva, tak to je paráda :)
10/10

5024