Thumbnail play icon

Mapa matematiky

95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:98
Počet zobrazení:3 930

Tentokrát se vrhneme na matematiku. Z jakých částí se skládá a co se k čemu používá? Tato mapa vám to krásně znázorní.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To vážně není lepší překlad na grupu?

13

Odpovědět

V češtině se grupou označuje specifický matematický konstrukt, stejný se v anglické matematice nazývá group. A řekl bych, že tady slovem group myslí onen matematický konstrukt, takže překlad v matematické rovině je plně odpovídající. Schválně si vyhledej na googlu "teorie grup" :)

40

Odpovědět

Určitě tě potěší, že existuje i grupoid a pologrupa :-). A všechno se to pak sází v latexu ;-).

60

Odpovědět

+(anonym)Něco jako porno ve slušivém latexovém oblečku?

10

Odpovědět

Zase tomu nerozumiem.

71

Odpovědět

Ten pocit, když mi to v mozku konečně sepne, znám. A pak přijde cvičení ...

160

Odpovědět

Každou středu stejný pocit na diskrétní matematice.

40


Odpovědět

+ThrayldTento důkaz je triviální a ukazovat ho nebudu, druhý bod se dokáže analogicky a nad třetím je třeba trochu popřemýšlet, ten si udělejte za domácí úkol :-D

20

Odpovědět

+MatfyzAno, ano "to se snadno dokáže z definic" :D

00

Odpovědět

Computer science se u nás většinou překládá jako informatika. Na druhou stranu je to poněkud zajímavější. Když jsem se snažil přeložit informatiku do angličtiny, tak jsem se díval na názvy oborů v angličtině u různých škol. Stejnojmenný obor "informatika" byl přeložen na různé způsoby. U nás v Olmiku to překládáme jako Computer science (Název katedry je Institute of Computer science - Katedra Informatiky). V brně to měli jako Information technologies a v Praze jenom Informatics.

40

Odpovědět

Tiez mozem potvrdit ze u nas prekladaju studium Computer science ako Informatika.
Ale ak dobre viem, Computer science je castou informatiky, nie samotna informatika.

11

Odpovědět

+viktor__Je to přesně opačně. Viz předchozí video. Informatika je pouze práce z daty, ještě potřebuješ nějaký stroj (computer science) a výsledek ti pak něco řekne (cybernetics).

00

Odpovědět

Informatika je známá jako "data science", věda o datech. Pokud katedra zahrnuje i HW, na kterém se výpočty uskutečňují, pak se používá "computer science". Ale informatics je skutečný patvar, už jen z toho prostého důvodu, že angličtina nezná v tomto případě jednotné číslo (informaticS jsou totiž informatiky, nikoli jen jedna informatika).

00
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)