Thumbnail play icon

666

83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:467
Počet zobrazení:7 976

Asi každý se už setkal s číslem 666, které je v Bibli popisováno jako číslo šelmy a má být spojováno s ďáblem. Ovšem jaká je skutečná historie tohoto čísla? A je z matematického hlediska vůbec nějak zajímavé?

Komentáře (48)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

paráda! ale jak už tu zaznělo ty střihy z jednoho na druhého byly kapku rušivé, ale každopádně prosím víc videjí id Numberphile :)

00

Odpovědět

rozhodně zajímavý video, jenom mi vadí, jak to sestříhali, že chvíli mluví jeden o něčem, pak hned druhej o něčem jiným...je to celkem otravný a zbytečně zmatený

140

Odpovědět

To jsem takhle markovala skupině rusů nákup. A částka vyšla přesně na cent 666Kč. Museli si přikoupit tašku :D :D

120

Odpovědět

Museli, to jsi je donutila :D? Ale už několikrát jsem namarkoval stejnou částku a lidi to vždy nechalo chladnými :D. Za to mě nenechalo chladným, když si pán kupoval DVD Pád Třetí říše, které mu následně spadlo na zem :D.

210

Odpovědět

+Daw8IDnení to tak neobvyklé číslo v rámci částky na účtu, ale tihle rusáci se najednou rozkecali v ruštině mezi sebou gestikulovali a pak jednoho poslali přikoupit k tomu tašku... tedy ano museli, a donutili se sami :D

50

Odpovědět

+Daw8IDA rozčilovali se aspoň hodně :D?

10

Odpovědět

Nechci nic říkat ale .... když sečte čísla od 1 do 36 je to úplně to samé jako to co dělal s tím trojúhelníkem. Zbytečně tam s tím blbnul ...

55

Odpovědět

n(n+1)/2 :D

00

Odpovědět

Vzpomněl jsem si přitom na tohle video :D
https://www.youtube.com/watch?v=bntfUA6TmLs

220

Odpovědět

perfektné, prosím o ďalšie videá od nich

71

Odpovědět

Jako super, něco jsem se dozvěděl a ten šifrovací systém se mi líbí. Jenom to byz toho věčnýho stříhání a zbytečné omáčky kolem rulety mohlo mít tak tři minuty.

280

Odpovědět

*bez

01

Odpovědět

Nekdo by tomu sislovi mel rict, ze ve videich vypada jak hroznej k***t. A navic mu stoji, kdyz vidi cislo

2037

Odpovědět

666+666+666=1998
Tak se podíváme co se v tom roce stalo.
Wikipedie:
21. ledna – papež Jan Pavel II. poprvé navštívil Kubu.
24. ledna – americký prezident Bill Clinton lhal v televizi o svém vztahu s Monikou Lewinskou.
22. února – Čeští hokejisté získali na Zimních olympijských hrách v Naganu zlaté medaile.
23. února – Usáma bin Ládin vydal fatvu, kterou vyhlásil džihád proti židům a křižákům.
28. února – Vypukla válka v Kosovu.
6. června – V USA se začal vysílat Sex ve městě.
22. července – Byla jmenována vláda Miloše Zemana.
4. září – !!! Byl spuštěn celosvětový vyhledávač Google, který se později stal nejnavštěvovanější stránkou na internetu.!!!
6. prosince – Ve venezuelských prezidentských volbách zvítězil Hugo Chávez.

918

Odpovědět

A dalších více než 50 věcí, které jsi zapomněl napsat :)

211

Odpovědět

luftmausmann má 12 písmen
12 - 7 = 5
slovo k***t má 5 písmen
5 - 2 = 3
trojúhelník má 3 strany
luftmausmann je illuminát!!!!

380

Odpovědět

A nebylo by jednodušší dát sem prostě tenhle odkaz?
http://cs.wikipedia.org/wiki/1998

11

Odpovědět

+komunard>> Pivovar v Mostě byl uzavřen. <<
VSKUTKU ĎÁBELSKÉ!!!!!

130

Odpovědět

(6+6+6)/6 = Half Life 3 confirmed!!!

781

Odpovědět

93

21

Odpovědět

Tak proto je ten vypalovací program tak ďábelský :D

520

Odpovědět

Zajímavé video, ale za toho Saddáma a "vykulence" hodnocení dolů.

622

Odpovědět

Bilbe a celkově náboženství (jakékoli) je jen snůška keců a planých slibů.Nejlépe by bylo jej vymítit

5768

Odpovědět

Co je to "Bilbe"?

333

Odpovědět

Asi má na mysli knihu, co psal Bilbo s Frodem, ale té se říká Červená kniha

684

Odpovědět

*vymýtit.

253

Odpovědět

Bible a celkově náboženství je starověká moudrost, která byla a je pod nánosem velkého množství času, missinterpetací a interpretací zanesena a vpodstatě znehodnocena. Nicméně věřím v původní velmi hluboký a pravdivý základ všech světových náboženství.

4819

Odpovědět

+GazvorgMůžeš věřit v původní hluboký základ všech světových náboženství, ale ne v pravdivý, protože to nedává smysl.

2722

Odpovědět

+GazvorgPravdivý původ náboženství je, že člověk se znažil vydolovat odpovědi na otázky, které mu existence, ani vesmír nedluží a našrouboval na to kulturu, touhu po dobývání, sexualitu, zákon atd.

143

Odpovědět

+Gazvorga jaký je ten pravdivý, velmi hluboký základ světových náboženství?
a hlavně můžeš mi vysvětlit, proč se podle Bible dává na hebrejského otroka dává záruka jen 7 let (po sedmi letech otroctví může volně odejít)?

54

Odpovědět

+GazvorgS Gazvorgem naprosto souhlasím a sdílím s ním toto učení. To, co orcinusorca2014 říká je přesně to, co bych označil za onen "nános" (A koneckonců např. právě Janův odpor k Neronovi zmíněný ve videu je ještě lepším příkladem - narozdíl od 7-mi letého otroctví rozhodně nemá žádný smysl, ať už praktický - jako zákaz vepřového či obřízka, ale ani žádný vznešený filozofický.)

11

Odpovědět

+GazvorgKaždopádně každý národ v historii měl své náboženství a většina náboženství má mnoho znaků společných - ať už se jedná o povahu Stvořitele, konceptu modlitby nebo posmrtného života. Stephen Hawking říká, že otázka "Co bylo -před- Velkým třeskem?" je špatně koncipovaná - a s tím já souhlasím. Otázky, kterých nám však vesmír je dlužen (viz TwoR) se dle mého názoru týkají spíše konceptu samého. Neschopnost definovat matematiku hlouběji než na Hilbertův systém ukazuje, že není jen otázkou času, kdy se nám otevřou nové obzory a obejdeme se i bez teleologie.

20

Odpovědět

+Gazvorg_sedmiletá otrocká služba_ se stala základním principem středověkého kolóního pojetí vlastnictví, které prosazuje právě Bible

podobně jako věno, které získal otec nevěsty (Deuteronomium 22:28-29)

cius: různé kulty se od sebe velice výrazně liší, bohužel u nás je vyučován nanejvýš židovsko-křesťanský přístup, některé indiánské kmeny jižní Ameriky tvrdí, že život vznikl ve vodě a souš vznikla působením slunce

hinduisté naopak tvrdí, že náš současný vesmír byl "vyfoukán" Stvořitelem a existují i jiné-některé rovné, některé kulaté a některé, které "praskly"

judaismus je nacionálně šamanské náboženství (hlavní chrám je v Jeruzálémě a obsluhují ho kněží; tito kněží mohou "doplňovat" Bibli o další díly );

křesťanství je šamanské náboženství (hlavní chrám je sice jediný, ale různí křesťané ho umisťují jinam; koncept kněžích je stejný, díly mohli psát jednak apoštolové, jednak papežové)

islám je prorocké náboženství jediné knihy (hlavní chrám slouží k pouti, ostatní chrámy jako kulturní, společenská a vzdělávací centra jednotlivých oblastí; Korán jako takový je dokonalý a nikdo další už nemůže měnit jeho text; veškeré právo musí vycházet z Koránu)

22

Odpovědět

+GazvorgPre "cius" : čo som počul raz od jedného lekára, tak zákaz bravčoviny resp. vepřového mal zmysel v tej dobe, keď bol zavedený. Malo by ísť o to, že Židia v tom čase žili na miestach, kde bolo málo dreva (čo platí aj teraz asi :)) a mäso zo svíň obsahovalo nejaké choroboplodné zárodky. No a keďže dreva bolo málo, tak aj mäso bolo často zle prepečené a tieto "bacily" sa teda mohli dostať (a vraj aj často dostávali) do ľudského tela a vyvolávali nejaké/-ú smrteľné/-ú chorobu/-y (názov si žiaľ nepamätám). Čiže preto ten zákaz jedenia bravčoviny/vepřového. No ale ako už majú (veriaci) ľudia vo zvyku....z praktickej rady sa po pár generáciách stala "dogma", že bravčovina/vepřové je nečisté mäso. Ale neručím za to, že je to to správne vysvetlenie tohto "príkazu"...hoci mne sa zdá dosť logické (hlavne ako veriaci, mám skúsenosť s tým, ako si ľudia takéto praktické rady vedia povýšiť až na úroveň desatora)

10

Odpovědět

+Gazvorgbible a korán je jen pohádkou psaná historie předávaná z ucha do ucha a později zapsaná na papír

00

Odpovědět

Kecáš nesmysly! Moje náboženství - Pastafariánství má hluboké vědecké a dokázatelné základy! Například to, že za pronásledování proroků naší víry - pirátů - nás Létající špagetová příšera trestá globálním oteplováním, je nevyvratitelné. Jak jinak chceš vysvětlit, že Somálsko, které je jako jediná zem na světě pirátů plná, nevypouští prakticky žádné skleníkové plyny? Ha, co na to řekneš posměváčku a kacíři?

Víc než všechny náboženství světa mě děsej bigótní zasrani, kteří chtějí neustále něco vymýtit a nebo zakázat.

718

Odpovědět

+Marvmarve, válíš

121

Odpovědět

+MarvMarve, opravdu si myslíš, že některé ze 700 příkazů Bible musí být dodržovány i v dnešní době?

http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&clanek=7240

02

Odpovědět

+Marvorcinusorca2014: Nemyslím, že jakýkoliv z příkazů Bible musí být dodržován, ale myslím, že pokuď ho někdo chce dobrovlně dodržovat a přitom neohrozí, nebo nepoškodí nikoho jiného, tak mu v tom nikdo nemá právo bránit a už vůbec ne se snažit jeho víru vymýtit.
A je spoustu lidí, kterým náboženství zlepšilo život a třeba víra v posmrtný život dala naději, že se ještě někdy setkají se svými ztracenými milovanými. Nejsou to blázniví fanatici, co chtějí pálit kacířské knihy, čarodějnice a kamenovat záletnice. Jsou to jen lidi, kteří mají svoji víru, která jim v životě pomáhá. Přesvědčovat je, že jejich víra je nesmysl a podvod a tím jim brát naději, jen proto, aby si někdo dokázal svoji intelektuální nadřazenost, je, podle mě, naprostá ubohost. Ale je to každého svobodná volba.
Žij a nech žít - to je moje náboženství.

83

Odpovědět

+Marvpříkazy, které jsou uváděl nejsou ve smyslu můžeš Boha uctívat konzumací sušenky, ale (a) zabíjej všechny, které jsem já, Hospodin vyjmenoval,
(b) znásilňuj správně, jak jsem ti to popsal
(c) olupuj jiná města, můžeš, jsou tam jinověrci, takže je to správně
(d) bij své otroky, máš to dovoleno
(e) Hospodin má rád, když upaluješ své spoluobčany, kněze jiných kultů a vlastně všechny bez rozdílů-ty nevinné Hospodin pošle do nebe...

02

Odpovědět

+MarvA o kolika případech, kdy se křesťané řídili těmito příkázaními, v posledních padesáti letech, víš?
Navíc, ty všechny přikázání z toho článku jsou ze Starého Zákona. Starý a Nový zákon jsou docela v přímem rozporu. Starozákoní Bůh je mstivý, nemilosrdný, do sebezahleděný z**d(prakticky vražedný egoistický psychopat) a novozákoní Bůh je milující a odpouštějící(tak trochu hipísáckej srábek). Křesťanská víra by měl vycházet z Nového zákona - to že praxe byla jiná, to je druhá věc.
To nic nemění na tom, že největší neštěstí světa, jsou, podle mě, lidé, kteří se násilně snaží vnutit své vidění světa a svůj způsob života ostatním a to co se jim do toho nehodí, chtějí vymýtit.

31

Odpovědět

+MarvOtroctví bylo aktuální ještě před 50 lety (až na konci 60. let se ledy postupně rozpouštěly)

Nepřipomíná ti válka ve Vietnamu boj křesťanského vůdce jižního Vietnamu proti severu bod (a) a (e)?

Řádění křesťanských milicí v Jižním Súdánu, nebo ve Středoafrické republice proti muslimům a civilistům je pro většinová média tabu.

11

Odpovědět

+MarvOtroctví je aktuální do dneška a jako celou lidskou historii je to hlavně kvůli ekonomickému aspektu, ne náboženskému. Náboženství je v tomhle případě(a spoustě dalších) jen záminka.
O tom, že by ve Vietnamském konflitku hrálo nějakou roli náboženství, nic nevím. Stejně tak nevím nic o řádění křesťanských milicí. Každopádně v centrální Africe nepotřebují moc záminek k masakrům.
Hlavně každý mluvíme o něčem jiném: já mluvím o tom, že mě serou lidi, kteří něco(cokoliv) vnucují ostatním. Ty mluvíš o tom, že Tě sere křesťanství. Ok, to beru. Ale nemyslím, že v té debatě má smysl pokračovat, protože se jen budem točit v kruhu. A navíc je to totální off-topic.

00

Odpovědět

+Marvjinak tady je několik příkladů řádění amerických teroristů-křesťanů:

http://www.alternet.org/tea-party-and-right/10-worst-terror-attacks-extreme-christians-and-far-right-white-men

00

Odpovědět

Keď čítal ten úrivok z Biblie -> Iron Maiden - Number of the Beast

562

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK