Mortal KombatDidYouKnowGaming

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:294
Počet zobrazení:6 736

Protože se u nás brzy objeví přeložená druhá série Mortal Kombat: Legacy, není na škodu si připomenou jak tato herní značka v oblasti porcování lidí vlastně vznikla. Za zajímavost určitě stojí i vztah mezi hráči a vývojáři, který se takto dobře propojený vidí málokdy.

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz Věděli jste, že za původním Mortal Kombatem stáli pouze 4 lidé? Jeden z autorů, Ed Boon, prohlásil toto: “První Mortal Kombat byli pouze 4 lidé. Jeden programátor - já, 2 grafici a zvukař.“ Mortal Kombat měl být původně o dost jinou hrou. Tvůrci hry Ed Boon a Jon Tobias chtěli původně vytvořit herní adaptaci filmu Univerzální voják z roku 1992, kde hlavní roli hrál Jean-Claude Van Damme. Hra měla využívat digitalizovanou verzi filmového obsazení a měla být vážnou a věrnou adaptací.

Digitalizované převedení filmu mělo být základem velké bojové série, nicméně filmová adaptace se nakonec neuskutečnila. Údajně se tak stalo z důvodu zaneprázdněnosti Van Damma. Boon a Tobias se i přesto rozhodli pokračovat s vývojem hry. Jedna z nejznámějších postav, Johnny Cage, byla vlastně takovým vtípkem na situaci kolem Van Damma. Tvůrci k tomu použili i prvky z filmu Krvavý sport(1988.

Mortal Kombat byl vytvořen za pouhých 8 měsíců a podle Boona neměla hra asi 6 měsíců z toho název. Nikdo nedokázal přijít s návrhem, který by se ostatním členům líbil. Některé návrhy byly: Kumite, Dragon Attack, Deathblow a dokonce i Fatality, pojmenované po známé herní ukončovačce. Někdo v Boonově kanceláři na tabuli napsal „Combat“, ale přes C bylo napsané K. Návrhář Pinballu Steve Ritchie seděl v Boonově kanceláři, na tabuli viděl napsáno „Kombat“ a zeptal se proto Boona: "Proč tu hru nepojmenujete Mortal Kombat?"

Podle návrhářů vznikly FATALITY, neboli ukončovací pohyby, jako podoba toho, že se protivníkovi totálně vysmějete za prohru. Původně měly být dostupné pouze pro závěrečného bosse, Shang Tsunga, ale nakonec se rozhodlo, že je budou moci používat i hráči. Tyto ukončovací pohyby byly hráči nadšeně přijaty. Nicméně už nebyly tak nadšeně přijaty herní veřejností a politiky.

FATALITY v MK způsobily mezi rodiči totální poprask. Tento poprask stál za vznikem ESRB stupnice vhodnosti podle věku. Vývojáři MK na tento poprask zareagovali tak, že v MK 2 přidali novou ukončovačku nazvanou FRIENDSHIP(přátelství). FRIENDSHIP byl oproti brutálním fatalitám projevem milosrdenství a laskavosti. Autoři tak doufali, že se jim povede uniknout negativnímu vnímání MK. Postupně byly přidány i další ukončovačky. BABALITY změnily protivníka v mimino.

Vytvořil je zvukař Dan Forden, který zároveň stojí za easter eggem TOASTY!, když našel zvuky mimin na CD se zvukovými efekty. Napadlo ho, že by BABALITY mohly být sranda, a tak vývojáři vytvořili model dítěte ke každé herní postavě. Další ukončovačkou byly ANIMALITY, které ale začaly jako fanouškovská fáma. Fámou bylo, že se postava Scorpion mohla přeměnit do skutečného škorpióna, což mělo údajně být speciální verzí FATALITY.

V té době to nebyla pravda, ale tým fámu znal a rozhodl se, že v MK 3 ANIMALITY zařadí. Fáma nejspíše vznikla na základě FATALITY z MK 2, kde se Liu Kang přemění na draka. ANIMALITY byly opuštěny, když se série přesunula do 3D. Bylo totiž obtížné mít dva odlišné modely, které by se do sebe proměňovaly, u všech herních postav. Fanouškovské fámy ale přispěly k vytvoření několika postav série.

V některých verzích pro automaty původního Mortal Kombat se v herním menu zobrazovalo slovo ERMACS. Protože slovo bylo přímo pod názvem REPTILE BATTLES a Reptile byl tajnou postavou, někteří hráči si mysleli, že ve hře byla další tajná postava pojmenovaná Ermac. Čtenář Electronic Gaming Monthly jménem Tony Casey prohlásil, že Ermaca odemknul dvakrát perfektním poražením svého kamaráda pouze pěstmi ve Svatyni Bojovníků.

Poté se prý objevil červený ninja a řekl: "Budu s tebou bojovat poblíž soch." Ermac se pak objevil na obrazovce a řekl: "Jsem Ermac, nikdy nade mnou nezvítězíš." Casey dodal i fotografii, na které je vidět, že Ermac vypadal podobně jako Scorpion, pouze byl červený, místo žlutý. Vývojáři existenci Ermaca popřeli tím, že do MK 2 přidali tajné vzkazy. Jade se občas objevila a prohlásila: "Ermac, jaký Ermac?" Dále zde byla šifrovaná zpráva po poražení hry, v níž stálo: ERMAC NEEXISTUJE Vývojáři později přímo existenci Ermaca vyvrátili prohlášením, že nápis Ermac v menu byl zkratkou pro Error Macro a že žádný červený ninja ve hře nikdy neexistoval.

Ermac byl nakonec do hry přidán v Ultimate Mortal Kombat 3. Tvůrci MK se k celé fámě vrátili v Mortal Kombat Shaolin Monks. Zde hráč může s Ermacem bojovat, pokud si třikrát prohlédne sochu. Další fámy se začaly šířit po vydání MK 2.

Údajně se ve hře měla vyskytovat žena vypadající jako červená Kitana. Nicméně se nikdy nenašlo něco, co by naznačovalo její jméno. Fanoušci proto bojovnici pojmenovali Skarlet. Roky neexistovaly žádné detaily týkající se Skarlet. Fanoušci se proto domnívali, že se jednalo jen o další fámu, protože se to dost podobalo Ermacovi. V září 2010 na twitteru Ed Boon zveřejnil obrázek, na němž byla červená noha bojovnice z nadcházejícího nového dílu série.

Boon slíbil, že zveřejní celou fotku tajemné bojovnice pouze v případě, že Shao Kahn porazí generála Raama z Gears of War v soutěži Gamespot.com: Největší padouchové všech dob. Shao Kahn ale prohrál a Boon nic dalšího o bojovnici neprozradil. Když byl v březnu 2011 zveřejněn trailer na chystaný nový díl, bylo možné v něm spatřit ženu oblečenou v červeném na pozadí arény Shao Kahna. Později toho měsíce byly vydány informace o DLC postavách. Žena v červeném byla konečně odhalena, ale její jméno bylo stále neznámé.

Hráči hru hacknuli a zjistili, že její jméno bylo skutečně Skarlet. Vývojářům MK se fámy očividně líbily, protože sami vytvořili pár vlastních. Postava Kano se objevil v prvním MK, ale ne v MK 2. Fáma spočívala v tom, že Kano byl tajná postava, kterou šlo odemknout pomocí Shang Tsungovi měnící schopnosti. Fáma vznikla na základě statistiky KANO TRANSFORMATIONS. Záznam byl do statistik přidán úmyslně a měl vyvolat stejnou reakci jako ERMAC.

To je pro dnešek vše, ale nezapomeňte si nás přidat do odběru na YouTube a sledovat nás na Facebooku a Twitteru.

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nevíte kdy se objeví teda Legaci 2 tady? první díl už je venku

182

Odpovědět

Všechny díly už jsou venku.

180

Odpovědět

+Amatrixusjá jsme se na to koukal když by ještě jenom jeden, myslím že tím že daly všechno najednou udělali chybu

180

Odpovědět

+AmatrixusSalem: A co přesně je na tom taková chyba?

180

Odpovědět

+Amatrixusmyslím si že by bylo lepší to dávát postupně takhle mi to přijde že to moc rychle vyšumní

180

Odpovědět

+AmatrixusJá to naopak vítám, pač si většinou (pokud mě nezlomí má slabá vůle) rád počkám, až se mi u těch mých nejočekávanějších seriálů vždy odvysílá celá řada, abych si to poté mohl sjet během dvou/tří dnů. Nebaví mě vždy čekat, hlavně když to končí cliffhangerama. Teď jen doufám, že "winter is coming", pač se mi toho za tento rok dost nastřádalo. ;)

180

Odpovědět

budou i dalsi dily od did you know games?

180

Odpovědět

Určitě bude, ale momentálně se kanály a témata snažím trochu střídat. DYKGaming mají k sérii MK i druhý díl, takže pokud by byl zájem, přidám ho sem.

180

Odpovědět

+axchooPridej :)

180

Odpovědět

doporučuji PC Mortal Kombat Complete Edition 2012 pecka

181

Odpovědět

Zakladatelé MK - Ed Boon = Noob, Jon Tobias = Saibot, a tak vznikla jména postav z MK

190

Odpovědět

pekny :-D vice ze serie..

180

Odpovědět

Smoke se jmenuje Tomáš Vrbata a je z Prahy.

208

Odpovědět

Upřímně moc nechápu proč jsi nachytal tolik disliků, je to totiž pravda :).

204

Odpovědět

+YokolobunaAsi jsou od Tomášů Vrbatů z Prahy, který nejsou Smoke

190

Odpovědět

proc uz neprekladate historii hernich spolecnosti? nebo ste uz od nich prelozili vsechny dily?

180

Odpovědět

To hlavní už před časem přeložil Zoidy, ale díky za tip. Podívám se, jestli nemají něco zajímavého.

180

Odpovědět

+axchooTřeba díl o historii MMO her.

180

Odpovědět

Druhé video o historii Mortal Kombat co tu vidím a nikdy nezmíní nejlepší 2D díl Mortal Kombat Trilogy... tststs.

182