Mortal Kombat (2. díl)DidYouKnowGaming

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:201
Počet zobrazení:5 716

Mortal Legacy už se u nás objevilo a podle očekávání je hodnocení velmi vysoké. V dnešním herním koutku se vrátíme k pořadu z minulého týdne a podíváme se na další zajímavosti ze světa MK.

Přepis titulků

Věděli jste, že se Sektor a Cyrax jmenovali kečup a hořčice v době práce na Mortal Kombat 3? To protože byl jeden červený a druhý žlutý. Jména jsou zmíněna v MK: Deadly Alliance a v Armageddon pod jejich bojovým stylem sambo. Sektor má útok: Ketchup's revenge (Kečupova pomsta). Záznamy o těchto jménech jsou rovněž k nalezení ve složkách MK: Armageddon. Existují i staré obrázky, kde se Sektor jmenuje Robocop.

Jax měl být původně kickboxer, ale nakonec se od toho ustoupilo. Důvodem bylo, že si vývojáři mysleli, že by byl Jax příliš podobný některým postavám ze Street Fighteru, jako jsou např. Balrog, Sagat a Dee Jay. Jax se měl také původně jmenovat Kurtis Stryker. To se ale nestalo a jméno bylo později použito pro úplně jinou postavu v MK 3. Původně se měl Jax objevit už v prvním Mortal Kombatu, ale nakonec byl nahrazen Sonyou Blade.

Důvodem změny byla absence ženských herních postav a tým kolem Eda Boona chtěl, aby byla hra rozmanitější. Sonya byla pojmenována po Edově sestře a převzala Jaxovu roli v příběhu, coby Kanova rivalka. V jednom díle G4 Icons Ed Boon prohlásil, že Kanovo oko a kovový obličej byly přímo inspirované terminátorem T 800 z filmu Terminátor 2: Den zúčtování. Ninja Rain byl původně pouze návnadou týmu MK.

V arkádové verzi Ultimate MK 3 se postava Rain na vteřinu objevila v Attract módu, kde působil dojmem herní postavy. Nicméně to byl jen vtípek, který měl za úkol přimět fanoušky k vytváření fám a snaze postavu odemknout. Fanoušci nakonec snahu nalézt tajemného bojovníka vzdali a uvědomili si, že se jednalo pouze o další příklad toho, že se vývojáři bavili vytvářením fám a tajností.

Použitý font u Rainova jména byl mírně odlišný než u jiných postav, což nejspíše naznačovalo to, že v té době postava neexistovala. Nicméně v konzolové verzi byl Rain nakonec stejně představen. Fakt, že se jmenuje Rain, nosí fialovou barvu a je princem, je odkaz na album Purple Rain od Prince. Oproti tomu Sub-Zero se měl původně jmenovat Tundra. Jméno bylo později použito jako jméno jeho mladšího bratra, který Sub-Zera nahradil poté, co byl zabit Scorpionem.

Z původního Sub-Zera se poté stal Noob Saibot. Jeho jméno je obrácením jmen Boon a Tobias, což je odkaz na tvůrce série Eda Boona a Johna Tobiase. V každém díle od MK: Deception bylo jméno Nooba Saibota zobrazeno jenom jako Noob. Fanoušci věřili, že to bylo způsobeno odchodem Johna Tobiase a Saibot muselo být ze jména odstraněno z důvodu vlastnických práv. To je ale dost nepravděpodobné, protože Tobias nevlastní žádná práva na jméno Saibot.

Tento tajemný bojovník většinou bojuje jako dvě postavy a podle Eda Boona se jeden jmenuje Noob a druhý Saibot. To zní jako lepší vysvětlení, proč se na konci zápasu ukazuje pouze nápis Noob. Noob je totiž hlavní bojovník a jeho dvojník je pomocník. Jméno Bo' Rai Cho je pouze hrou se slovy. Pochází ze španělského slova borracho, což znamená ožrala.

Jeho nedbalý a opilecký bojový styl tomu dost odpovídá. Vzhled postavy Baraka byl inspirován maskou z Upíra Nosferatu. Vývojáři masku upravili, aby vypadala strašidelněji a k prodloužení zubů použili falešné nehty. Z původních návrhů Baraky je poznat, že měl vypadat jako lidský ninja s hákovými meči. Tyto meče byly později dány postavě Kabal v MK 3 a rychle se staly jeho ikonickými zbraněmi.

Shao Kahn měl mít původně stejné bestiální zuby jako Baraka, ale nakonec z toho sešlo, protože vývojáři chtěli mít větší rozmanitost ras, místo spousty Tarkatanů. Shao Kahn měl digitálně upravenou velikost, aby v MK 2 vypadal vyšší. V porovnání s ostatními tak vypadal jako obr. Ve skutečnosti to ale bylo potřeba, protože představitel Shao Kahna Brian Glynn nebyl moc vysoký. Dokonce existuje skupinová fotka, kde je Glynn s týmem vývojářů a Ed Boon tu vypadá o pár cm vyšší než všemocný vládce Outworldu.

Hlavní postava v Deception se jmenuje Shujinko. Jeho jméno pochází z Japonštiny a doslova znamená protagonista. Když Shujinko v Conquest módu cestuje do Chaos a Nether Realmu, narazí na několik postav, které mluví nesmyslným jazykem. Ve skutečnosti mluví pozadu a říkají věci typu: Mluvím pozadu. Docela strašidelný, co?

Pij mléko, dostatečně spi, poslouchej rodiče, dělej úkoly. Pokud jsi toto dekódoval, máš moc volného času. Říká se, že John Vogel je génius. John Vogel je génius. Poslední dva komentáře byly o vývojáři hry Johnu Vogelovi. Vogel na sérii MK pracoval od prvního dílu. Zmínka v herním audio je tak nejspíš jen vtípkem. Reiko není Shao Kahn, ačkoliv někdy potajmu nosí císařovu helmu.

Tato nahrávka byla odezva na reakci fanoušku týkající se Reikova konce v MK 4. Ve verzi pro konzole je na konci Reiko vidět, jak jde ke trůnu Shao Kahna, kde si nasadí jeho helmu. Přestože byl konec jen vtípkem vývojářů, spousta fanoušku ho pochopila tak, že Reiko a Shao Kahn jsou jedna postava. Jak ale Reiko Shao Kahna porazil?

Narážku na tuto situace lze nalézt v misi, kde Shao Kahn pošle Reikovi varovánío o tom, že se doslechl, že se Reiko tajně vloupává do jeho komnat a nosí jeho helmu. To je pro dnešek vše, ale nezapomeňte nás odebírat na YouTube, Facebooku a Twitteru. Rovněž navštivte didyouknowgaming.com, kde přidáváme informace o hrách každý den.

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

pecka :)

180

Odpovědět

Dost dobré. Super hlášky pozadu v tom Conquestu.

180

Odpovědět

Skvělý zjištění, že moje nejoblíbenější postava z MK je vlastě skoro jen maskovaná hořčice :D

190

Odpovědět

Paráda! Víc takových videí! Zoidy wants more! http://www.youtube.com/watch?v=k3gUVvg2eQU

180