Zvířátka u Jamese Cordena

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:156
Počet zobrazení:10 929

Moc se omlouvám, ale výjimečně jsem na dnešek nestihl připravit dalšího Conana. Jsem po svátcích ještě pořád u rodiny a zradila mě mobilní technika. Další video ze speciální epizody Conan v Berlíně uvidíte zítra večer. Díky za pochopení, BugHer0

Ošetřovatel zvířat Jack Hanna přinesl do studia Jamese Cordena několik roztomilých zvířátek a s diváky i Jamesovými hosty (Tom Hiddleston, Thomas Middleditch) se podělil se o spoustu zajímavostí.

Přepis titulků

Prosím přivítejte televizní ikonu, Jungle Jacka Hannu! Jé, co to je, co to neseš? To jsou levharti obláčkoví. - Levharti. Předej je tamhle chlapcům. - Kterého si mám vzít? - Jsou to malincí levharti. - Máte rád kočky? Miluju kočky. Vypadal jste, že se bojíte nebo tak něco. - Ne, nemůžu se dočkat.

- Takhle vypadá, když je nadšený. - Nazdárek. - Jak jsou staří? Asi dva měsíce. Levharti jsou velmi vzácní. Tihle pochází z jihovýchodní Asie, jsou to levharti obláčkoví. Obvykle váží kolem 75 liber, na světě jich zbývá asi 200, možná 300. Columbus Zoo a všechny zoo v zemi se snaží o odchov, abychom je jednou mohli vypustit. Je to jediná kočkovitá šelma, která stráví až 90 % života na stromech. Nazývají je kočky, které loví potichu.

Jsou nádherní. Kdybyste například natáčeli v džungli... On se počůral? Aha. Nejhorší, co můžete udělat, je ten prst vytáhnout. Nechte ho, ať si chvíli žužlá. Co dalšího pro nás máš, Jacku? Tohle je, moment, přineste ho sem, podívejte se na něj.

Chci, aby ses na něco podíval. Co to je? Překvapení pro tebe. Ukážu vám zvíře. Podívej se na tohle. Budu po tobě něco chtít. Tohle zvíře je nebezpečné. Tohle zvíře je nebezpečné?! Teď ne, je to mládě.

Je to binturong. Stromová cibetka. Ten se do toho opravdu opřel. - Až poteče krev, víte, co máte dělat, že? - Jo, jo. Toto je stromová cibetka z Malajsie a Bornea s nejsilnějším chápavým ocasem ze všech zvířat. Aha. Tohle zvíře dokáže sejmout i kobru královskou. Lidi, dokáže sejmout kobru královskou. Jedna kapka jedu kobry dokáže zabít slona.

Představte si, jak silné tohle zvíře je. Já si to umím představit, představuju si to právě teď. Je to jen mládě. Přinesu ti ho ukázat za pár měsíců, protože to už ti zvládne obtočit ocas kolem krku a přidusit tě během třiceti vteřin. Jacku, tvoje povídání miluju, ale můžeš prosím přestat mluvit o tom, jak nás ta zvířata zabijou? Mám ho.

Šplhal nahoru. Fajn, co dalšího pro nás máš, co jsi přinesl? Tady kamaráda. Aha, co dalšího... Ano, co dalšího máš? To ho tam takhle necháš? Chtěl jsem tě naučit... Panečku. Panebože. - Víš, co to je? - To je úžasné. - Miluju tučňáky.

- Vážně? - Zbožňuju je. - Páni. Jmenuje se Pstruh. Nikdy jsem nebyl tak blízko tučňáka. Můžu se ho dotknout? Neublíží mi? Kde se můžete dotknout tučňáka? - Můžeš. - Takhle na zádech? Mají víc peří na čtverečný palec než jakýkoli jiný pták světa. V pohodě.

To červené je značka, značíme je tak podle jejich druhu a stáří. Existuje sedmnáct druhů tučňáků. Hádej, kolik jich žije v chladném podnebí. Hádej, kolik druhů žije v Antarktidě? Všech sedmnáct. Žije tam pouze pět druhů. Tento tučňák brýlový žije v jižní Africe. Koukejte, jak chodí, víte, proč je mám rád? Protože tučňáci prostě mají všechno na háku. Podívejte se na něj. "Je mi fuk, co děláš nebo říkáš, já jsem tučňák."

- Už tomu chybí jen sluneční brýle. - Přesně. Jsou monogamní, víš, co to znamená? - Vím. - Vy víte, co to znamená? Znamená to, že jste celý život oddáni jedinému člověku. To bylo krásně řečeno. Jsou tedy monogamní. - V pořádku? - V pohodě. Plno nadšení tady.

Jacku, co máš dalšího? - To je dikobraz? - To je ježura. Vezměte si tučňáka, protože tučňáka i ježuru zároveň nezvládneme. Dobře. V naší zemi jich je asi dvanáct. Podívejte se zblízka. Ježura je jedním ze dvou vejcorodých savců na světě. Představ si slonici klást vejce. Ne, představ si svou ženu klást vejce. Tedy ne tvou ženu, tak jsem to nemyslel.

- To je tedy pěkné. - Nemyslel jsem to tak. Představ si slonici! Ne, představ si svou ženu. Chlape! Chtěl jsem říct, že patří mezi savce stejně jako ty. Podstatou je, vážení, že je to savec. Pouze dva druhy savců jsou vejcorodí, ježura a ptakopysk. Představte si, jak klade vejce, vejce se vylíhne a hádejte co. Tohle je samička a nemá cecíky. Víte, co je úžasné? Vylučují červené, bílé či krémové mateřské mléko z kůže na břiše.

Když ho pohladím, bude to bolet? Je to ostré? - Opatrně. - Myslím, že proto se tak jmenuje. Jen ho podrž, možná ucítíš pár píchnutí. - Ujisti se... - To dělám celý život, Jacku. - Cítíš ty ostny? - Ano, cítím. Velké díky pro Jacka Hannu, Toma Hiddlestona a Thomase Middleditche! Hudba Nathanaela Rateliffa a The Night Sweats.

Překlad: Alienor www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

opičák

00

Odpovědět

Tom Hiddleston + levhart obláčkový = cuteness lvl 9999

225

Odpovědět

A to je přesně to co mi na tom vadí - Hiddleston a jeho roztomilý levhartí doplněk, všichni ječí blahem z obří dávky "cuteness" a produkce je spokojená, ovšem vůči těm zvířatům je tohle zacházení dost neuctivý.

1815

Odpovědět

+SeraphineAno, ti levharti totiž očividně strašně trpí tím, že je někdo hladí a mazlí se s nimi :D

242

Odpovědět

+SeraphineTak za to, jak vypadá, on nemůže :D A já ty zvířata tady u počítače svým komentářem taky nijak neohrozila, takže pláčeš na špatném hrobě... :D Navíc si myslím, že ten ošetřovatel by ty zvířata nijak neohrozil...

91

Odpovědět

+Nibenwen RingweOn je neohrozil, on je podle všeho zneuctil. Možná budou žádat satisfakci.

13

Odpovědět

+SeraphineJo jasně a budou mít z toho psychickou újmu na zbytek života, co?

11

Odpovědět

+SeraphineTak kdyby šlo o nějakou osvětu, ale tady jde o efekt "herec & zvířátko", na to si mohli přinést košík koťát a ne ohrožený druh. Divoká zvířata nejsou doplněk ani domácí mazlíčci.

22

Odpovědět

+SeraphineKdyby byla doplňkem a domácími mazlíčky, tak by nebyla ohrožená... Tak až ráčej slézt z té morální výšiny, můžou si to v myslivně ještě jednou přebrat.

41

Odpovědět

+SeraphineRozhodne lepsi je aspon takto bezpecne ukazat v televizi a dat vedet siroke verejnosti, ze ono existuje i neco jako ohrozene zvire a treba se aspon jeden clovek z toho televizniho stada chytne za nos a zlepsi svuj pristup k prirode celkove. Kosik kotatek by byl sice cute ale co z toho.

60

Odpovědět

+OverlordStanikJasně, ale moje poznámka byla k tomu že místo povědomí o ohroženém druhu si z toho veřejnost odnese spíš - "Hiddleston a ty kočičky jsou tak roztomilý!"

12

Odpovědět

Jsem rád že se žvířata nezdála být příliš vystresována, stejně si to primitivní ječení dav mohl odpustit.
Jen škoda, že překladatel nepřevedl jednotky z imperiálního systému na metrický, u liber si bez zdlouhavého zamyšlení nedokážu uvědomit o jakou hmotnost se vlastně jedná.

281

Odpovědět

Spíš James Corden u Zvířátek.

130

Odpovědět

Snad si Tom nevzal svůj nejdražší oblek.

51