88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:290
Počet zobrazení:6 159

Na světě existuje spousta kultů a sekt. Ale některé z nich se proslavily opravdu nechvalně.

Občas si píšete o víc informací, tak je k některým zdejším kultům dodám. Ovšem neberte to jako pravidlo ke všem dalším dílům.

Ho No Hana - Na první pohled se nezdá, že by mohla být nějak nechvalně proslulá, ale opak je pravdou. Vůdce sekty si za čtení z nohou účtoval až 18 tisíc a ty si nechával pro sebe. Nakonec byl odsouzen za podvod.

Davidiáni - Zásah FBI se setkal s vysokým odporem široké veřejnosti. Zátah proti sektě měl být pouze zátahem proti nelegálnímu držení zbraní, FBI do boje nasadila i tank. Z pozdějších záznamů se určilo, že za smrt lidí mohou především výbuchy zevnitř budov.

Chrám lidu - K neštěstí došlo při návštěvě kongresmana a novinářů. Část lidí z komunity chtěla odejít a zřejmě kvůli bezpečnosti ho chtěli spojit s odchodem kongresmana. Strážní komunity zareagovali tak, že uprchlíky, kongresmana i novináře postřílelo. Jones si nejspíše uvědomil, že následkům neunikne, tak dal pokyn k hromadné sebevraždě. Část komunity jed přijala dobrovolně, ale většina nejspíše ne.

Přepis titulků

10 nechvalně známých kultů Nebeská brána Věřili, že je vesmírné plavidlo vezme do nebe. Roku 1997 spáchalo 39 členů sebevraždu v naději, že plavidlo letí za kometou Hale-Bopp. Japonský kult čtení z nohou měl na vrcholu 30 tisíc členů. Vůdce Hogen Fukunaga tvrdil, že z vyšetření lidských nohou dokáže určit diagnózu. Řád slunečního chrámu Kult, který v 90.

letech způsobil řadu řízených sebevražd. Byl zapojen do praní špinavých peněz a pašování zbraní. Óm šinrikjó Kult kolem soudného dne, paranoidně předpovídající 3. světovou válku. Je zodpovědný za sarinové útoky v Tokijském metru v roce 1995, které zabily 13 lidí. Kult věřící v to, že je Bůh zachrání létajícími talíři. Roku 1998 předpověděli, že se Bůh objeví v USA na kanálu 18. Neobjevil se. Mansonova Rodina Věřili v Helter Skelter - apokalyptickou rasovou válku.

Roku 1969 spáchali několik brutálních vražd v naději, že zažehnou konflikt. Hnutí pro obnovu deseti přikázání Božích Odpadlická katolická skupina, která věřila, že roku 2000 nastane konec světa. Když nenastal, vůdce nechal věřící hromadně vyvraždit. Davidiáni Kult začal shromažďovat zbraně na nadcházející konec světa. Vedlo to k tomu, že FBI 51 dní obléhala jejich sídlo ve Waco.

Asi 80 mrtvých. Církev Raëliánů Věří, že mimozemšťané navštívili Zemi před 25 000 lety a vytvořili lidstvo. Raëliané se snaží získat nesmrtelnost pomocí klonování a přenosu mysli. Chrám lidu Snaha reverenda Jima Jonese o vytvoření utopie. Vedla k Jonestownskému masakru, kde se 900 členů zabilo vypitím jedu. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A co vesmírní lidé? :)

180

Odpovědět

a kde jsou krestane? a kde katolici? navic om sinrikjo to nebyl jen sarin.. snazili se manipulovat politiky, nekolik jich dokonce zavrazdili.. delali daleko daleko vic veci ve spojeni s yakuzou nez je onen sarin..

2220

Odpovědět

...Křesťanství a Katolíci nejsou kult, ale křesťanství

188

Odpovědět

Čo som našla o sekte "Chrám ľudu" je niečo príšerné. Ľudia ako je Jones by mali hniť v pekle...

180

Odpovědět

.......chtelo by to vsechny ty verici zavrit nekam do ustavu.... to jsem vedel vzdycky ze je to treba a uz i jen http://www.videacesky.cz/skece/jim-jefferies-o-nabozenstvi to dava jasne najevo....a ted sup dejte dislike kdo jste verici,hned bude videt o koho se jedna :D

1827

Odpovědět

Ne, nebude, disliky jsou anonymní :D

190

Odpovědět

Chrám Lidu- na ten jsem dkysi dělala referát. Vlastně krajově i na Davidiány, ale tam jde spíše o podobnost toho, že oba dva vůdci, znásilňovali či prostě měli sex s ženama, které byly členky jejich kultů a měli plno dětí... Nejmorbidnější ovšdm řpi hromadné sebevraždě bylo, že zabili i kojence.

185

Odpovědět

Dostaňte do kultu dost lidí a máte náboženství.

204

Odpovědět

Trochu mi tak chybí Křesťanství - sekta, která zavraždila milióny lidí a zničila mnohé kultury

2056

Odpovědět

To je omyl. Náboženství není sekta. Když něčemu věří miliony lidí, tak už se nejedná o sektu a nemusí nutně věřit jen v určitý teologický směr...

1846

Odpovědět

+PdxPočkat... když něčemu věří pár tisíc lidí, je to sekta -> sekty jsou podle většiny lidí špatné. Když něčemu věří miliony lidí, je to náboženství -> podle většiny lidí je to dobré... zdá se to jenom mě, nebo je to nějak postavený na hlavu?... Prostě náboženství (jakékoli) je jen velká sekta.

215

Odpovědět

Tak to ale musíš za sekty označit všechna hlavní náboženství.

203

Odpovědět

+Pos24náboženství nebo sekty ...je to jedno,jedna srackoidnost za druhou :)

2012

Odpovědět

dostal jsi dislike od 25ti krestanu :D

208

Odpovědět

+Tomzr:D tak naštěstí pořád žijeme v nejateističtější zemi na světě :D DÍKY BOHU!! :D

191

Odpovědět

Což o to, křesťanství zas takový svinstvo neni, to spíš ty církve, to je teprv zmrdstvo...

187

Odpovědět

+ČarodějNení, je to hezká sbírka pohádek, ale osobně mám radši Petiškovi Řecké báje a pověsti :).

182

Odpovědět

+Čarodějto i myšlenka komunismu je prýma, ale ta realizace je zmdrstvo :D

187

Odpovědět

K tomu všetkému by som povedala akurát toľko, že pôvodné kresťanstvo začalo ako sekta, ktorá tlačila kaleráby do hlavy chudobným ľuďom, že sa po smrti budú mať lepšie. A ešte to, že je to celé postavené na rozprávkach.
K tým kultom a sektám by som ešte pridala pár vecí, ale video má názov all ten tak to ďalej rozširovať nebudem.

183

Odpovědět

Křesťanství není sekta ale náboženství. Pod něj patří mnoho církví ale i mnoho sekt. Rozdíl mezi církví a sektou? Sekta věří, že jen ona je jedinou cestou k pravdě a nikdo jiných, kdo není její člen, nemá pravdu. To je hlavní znak sekty! A když si všimnete, většina sekt má nějakého vůdce a na něm je postavena. Vůdce přijde s tím, že od začátku věků jen on našel, kde je pravda. Křesťanství takové není. Je sice postaveno na osobě Ježíše Krista (věří však, že On nebyl omylný člověk ale Bůh), ale Ježíš nepřišel s něčím úplně novým či radikálním. Navazuje na judaismus. Více vám řekne Bible a přesvědčí vás, že křesťanství není sekta a vlastně není ani náboženství. Není postaveno na učení a zásadách, které se musí dodržovat. Je postaveno na tom, že Bůh stvořil tento svět a člověka. Miluje ho, ale nechtěl, aby byl člověk jeho otrokem a tak mu dal svobodnou vůli, rozhodnout se, co chce s životem udělat. Člověk si vybral vlastní zájmy a hřích. Ale stále se objevovali lidé, kteří chtěli následovat Boha, ale sami nedokázali být bez hříchu a tak Boha někdy zarmucovali. Proto Bůh poslal Ježíše, který byl jako oběť (která v judaismu očišťovala od hříchu) dán za nás, a proto teď znovu můžeme mít vztah s Bohem. Pro mě křesťanství není dodržování pravidel ale osobní vztah s Bohem. A když znám jeho velkou lásku, nechci mu působit smutek a zraňovat ho, a to je pravý důvod, proč dodržuju jeho normy.

1916

Odpovědět

+Elis565Křesťanství je naprosto stejně dogmatické jako jakékoliv jiné náboženství nebo sekta. Je postaveno na učení a zásadách a dodržování pravidel.

193

Odpovědět

+Elis565Křesťanství samozřejmě sekta je! :D ...a má PŘESNĚ ty vlastnosti co jsi tu popsal :D ...jen své názory prezentuje více diplomaticky ;)

202

Odpovědět

+Elis565Co je podle tebe náboženství?

180

Odpovědět

+Elis565Všechny náboženství, pod který patří církve a sekty, což je jenom otázka názvosloví, věří, nebo alespoň jejich představení hlásají, že oni mají tu ultimátní pravdu a odpověď na jednu z nejdůležitějších otázek. Což samozřejmě znamená že buď má pravdu jeden směr, nebo žádnej. Což jako skeptik a ateista samozřejmě přijímam tu druhou možnost - nikdo nemá pravdu.

181

Odpovědět

+Elis565Elis565: Náboženství a teistické směry mají svoje svaté texty a svoje pravidla. Když už je člověk věřící, jsem aspoň rád když člověk je nenásleduje a vytváří si vlastní morálku. Ale to samo o sobě je důkaz že normální, běžný člověk nepotřebuje náboženství, ať už v boha věří nebo ne. Stačí aby člověk zvažoval důsledky a dopad svých činů na společnost a to jestli věří v boha se stává vedlejším, pokud mu to nezastiňuje úsudek. Samozřejmě že ne-víra v boha, nebo bohy by byla pro společnost lepší, tím náš život získává na hodnotě, protože už nedostaneme další šanci. Proto se vyserte na bohy a žijte co nejlíp.
A rejpnutí pro křesťany - na lidský oběti neni nic ani morálního, ani krásnýho a bůh který stvoří vesmír, vymyslí pravidla a pak jediná možnost jak odpustit lidem je sestoupit na Zemi a obětovat svojí lidskou podobu - syna svojí božské podobě - otci, pak vstát z mrtvých a strávit zbytek věčnosti ve společnosti otce - sebe - zní hodně jako nepromyšlená historka.

184

Odpovědět

...když zabijou jenom sebe. Budiž jim přáno. Jen by mě zajímalo, co je s tou sektou, co byla nedávno v televizi a čekala konec světa někdy na začátku prázdnin :D ...doufám, že vrátí vstupné.

180

Odpovědět

Kde sa môžem prihlásiť k tomu druhému spolku (number two)? :D

181

Odpovědět

tak jedině number two může být pravděpodobné, a přenaseni mysli do jiného těla...par stovek max par tisic let...a je to tady na 100%

183

Odpovědět

Doporučuji MOST EVIL
díl o sektách
http://www.imdb.com/title/tt1066032/

182

Odpovědět

A kde je scientologie?

189

Odpovědět

To je církev.

1828

Odpovědět

+ZlopánNáboženství je taky kult...

187

Odpovědět

+ZlopánNáboženství je jen pojem ty kulte.
Scientologie apod se řaadí prostě mezi církve, takže by tu mělo být 10 nechválně známých cirkví apod..

184

Odpovědět

Asi bych si nevybral.

182

Odpovědět

zase vetsina z ameriky, je nejaky top ten, kde nefiguruje v hlavni roli american? :-D

1819

Odpovědět

ale no tak.. jeste japonsko

181

Odpovědět

Ty titulky jsou necitelne, nemohli byste je podbarvit? :-)

1819

Další