10 postav ze Hry o trůny, které určitě zemřouWatchmojo.com

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
59 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:78
Počet zobrazení:8 003

Sedmá série Hry o trůny se blíži a s ní i mnoho mrtvých. Podívejte se s námi na video od kanálu WatchMojo.com, ve kterém tvůrci hádají, které z postav zemřou jako další.

Pokud plánujete sledovat zítřejší premiéru nové řady, určitě sledujte i novinky ohledně seriálu na webu Edna.cz

Přepis titulků

Jon je přesvědčí, aby bojovali po jeho boku. Musí věřit tomu, že je to bitva, kterou vyhrajeme. Pro ně si zima téměř určitě přichází. Vítejte u WatchMojo.com, dnes odpočítáváme náš seznam deseti postav z Hry o trůny, které určitě zemřou. I velmi malý muž může vrhat velmi velký stín. Než začneme, zveřejňujeme nová videa každý den, takže určitě odebírejte, abyste nezmeškali více skvělých videí.

Na tomto seznamu se podíváme na postavy, které pravděpodobně nepřežijí až do konce tohoto brutálního a krvavého seriálu. Upozorňujeme na možné spoilery. Navrhl jste souboj muže proti muži, že ano? Číslo deset: Jorah Mormont. Jak zemřel můj syn? Nikdy nežil, má princezno.

Upřímně, je překvapující, že tento bývalý ochránce Matky draků přežil tak dlouho. Dokázal sice, že je dobrým šermířem, ale i přesto je Jorah chodící mrtvolou, protože se nakazil šedým lupusem poté, co se až příliš přiblížil ke kamennému muži. Tato nemoc je smrtelná, takže pokud se mu nepodaří najít lék, je jisté, že nepřežije. To by byla tragédie, zvlášť když jeho milovaná Khaleesi míří do nejdůležitější bitvy v jejím životě.

Miluji tě. Vždy tě budu milovat. Číslo devět: Brienne z Tarthu. Já ho neopustím. Prokázala se jako jedna z nejlepších ženských postav v moderních televizních seriálech, ale to neznamená, že se dožije závěrečných titulků. Její síla, smysl pro čest a postoj k věcem, které se od dámy očekávají, z ní dělají velice působivou postavu.

A jednu z posledních dobrých lidí, kteří jsou v Západozemí stále naživu. To by mohlo zapříčinit její pád. Jestli nás tento seriál něco naučil, tak to, že čest je rozsudkem smrti. Budu tě ochraňovat a poradím ti, pokud bude třeba, dám svůj život místo tvého. Ale pokud tento spojenec Starků vážně zemře, pak to určitě bude slavná smrt. Přece jenom se jí podařilo přemoct Ohaře, takže rozhodně nezemře bez boje.

Netoužím vás zabít, pane. Číslo osm: Pískoví hadi. Já jsem se rozhodla už dávno. Pokud je tu něco o Trůnech, na co si fanoušci stěžují, pak je to určitě Dorne. Exotický ráj, ve kterém sídlí tyto smrtící sestry. Zdá se, že se tu neděje nic zajímavého.

A co se týče Písečných hadů, nejsou to zas až tak působivé postavy. Proti Jamiemu a Bronnovi to sotva zvládaly. A poté pokoušely smrt, když se spojily s Daenerys proti celé Cerseině armádě. Pokud chceme přežít, musíme se stát spojenci. Také zabily vládce Dornu, aby se mohly chopit moci. Představit si, že uniknou živé, je tedy ještě těžší. Číslo sedm: Euron Greyjoy. Já jsem bouře, můj pane.

První bouře i ta poslední. Možná to je novější postava, ale rozhodně nešetřil časem, když naštval dvě z nejmocnějších a nejméně milosrdných žen v celé Hře o trůny. Což znamená, že určitě zemře. Ukradl Slaný trůn Yaře a obrátil téměř celý rod Greyjoyů proti ní a Theonovi. Nemluvě o tom, že si hodlá za každou cenu vzít Daenerys za ženu. Ani peklo není tak hrozivé jako opovržení ženy. A jelikož Yara a Danny spolupracují, je celkem jasné, že Euron pocítí dračí oheň dřív, než si myslí.

Číslo šest: Sansa Stark. Ne! Nechte toho! Oba toho nechte! Kazíte to! Všechno to kazíte! Z nesympatické dívky se stala trpící, ale schopná mladá žena. A kvůli svým traumatům, způsobeným monstry, jako je Joffrey a Ramsay, pochopila, jak krutě svět funguje. Ale pořád je tu velké riziko, že než série skončí, Sansa už tu nebude, aby zaujala své místo jako pravý Stark ze Zimohradu. Jsem věrná králi Joffreymu, mé jediné a pravé lásce.

Možná se Malíčkovi podaří ji přesvědčit, aby se zmocnila Jona, nebo zemře na svých nohou jako hrdý vlk, kterým se stala, Je hezké si myslet, že Sansino utrpení konečně skončilo, ale s její smůlou si nemůžete dělat velké naděje. Nikdo mě nemůže ochránit. Nikdo nemůže ochránit nikoho. Číslo pět: Tormund Obrozhouba. Mnoho malých mužů se pokoušelo prohnat mi meč srdcem.

A je mnoho malých koster pohřbených v lesích. Tak tohle by všechno změnilo. Tento člen Svobodného lidu se prokázal jako jeden z nejspolehlivějších spojenců Jona Sněha. A taky jako drsňák, když dojde na boj. Stál po boku Jona v Bitvě bastardů a přežil Bílé chodce v Tvrdodomově. Ale ohledně konečné bitvy s Nočním králem máme zneklidňující pocit, že fanoušci uvidí mnoho svých oblíbených vedlejších postav umřít.

Pokud Tormund musí umřít, doufejme alespoň, že dostane šanci u Brienne. Číslo čtyři: Jaime Lannister. Co bych pro lásku neudělal. Nenávidíte ho za to, že zmrzačil Brana. Ale zárověň je vám ho líto, když mu useknou ruku Všichni si myslí, že jeho vztah s Cersei je naprosto úchylný, ale ta jiskra mezi ním, Brienne a Bronnem je zvláštním způsobem roztomilá. Udělala bys to?

Dodržela bys svou přísahu? Celkem vzato, Jaime je jednou z nejsložitějších postav této série, která rozmazává hranici mezi dojímavým a vyloženě opovrženíhodným. A i když přežil v hrozných podmínkách, nemůžete jinak, než si myslet, že když má jeho sestra o pár koleček navíc, je teď v ohrožení života. Ať už se postaví proti ní, nebo s ní zůstane, jak se armáda Daenerys blíží, datum spotřeby Králokata se blíží.

Dámy, znáte už sera Bronna z Černovody, hrdinu stejnojmenné bitvy? - A je to. - Možná na to nemám náladu. Číslo tři: Šedý červ. - Jak se jmenuješ? - Šedý červ. Velitel Neposkvrněných se ukazál jako ověřený stroj na zabíjení a jeden z Daenerysiných nejsilnějších vojáků. Takže není pochyb, že si proseká cestu velkým množstvím Cerseiních vojáků, když se Targaryeni a Lannisteři potkají na bitevním poli.

Nicméně to bude pořádná bitka. A i se svými draky bude mít Danny na své straně početné ztráty. A ten nejpravděpodobnější kandidát je Šedý červ. Sice se mu dařilo dobře proti Synům harpyje, ale vojsko v Králově přístavišti nebude hračka. Číslo dva: Malíček. Je to jejich hra. Jejich pravidla. Petyr Baeliš tuto hru dobře zná.

Jeho neopětovaná láska k Catelyn Stark byla motivací k mnoha činům, ale vždy měl zálusk na samotný Železný trůn. Ačkoli až doteď používal svou obrovskou inteligenci k tomu, aby přežil, nadělal si také svými podvody a odpornými skutky mnoho nepřátel. Zradil Neda Starka, shodil Lysu Arryn dolů vstříc smrti, a dokonce vydal Sansu Ramsaymu. Hodně lidí ze Západozemí chce, aby zemřel, a i když si možná myslí, že je v bezpečí, stačí jediný špatný pohyb a Malíčkovi bude hrozit, že mu někdo zaslouženě bodne nůž do zad.

Udělal jsem chybu, hroznou chybu. Podcenil jsem cizince. Než odhalíme naše číslo jedna, ukážeme vám pár čestných zmínek. Jsi placena Lannistery. Jsi tu kvůli odměně za mou hlavu. - Mě neplatí Lannisteři. - Ne? Máš hezký meč, kde jsi ho vzala? Pokud to Tvoji Výsost potěší, složil přísahu mlčení.

Přísahal, že nepromluví, dokud nebudou mrtví všichni nepřátelé Tvoji Výsosti a zlo nebude vypuzeno z Království. Číslo jedna: Cersei Lannister. Měl sis vzít království pro sebe. Ve Hře o trůny není mnoho hrdinů, ale je tu hodně padouchů. A žádný z nich není odpornější a nebezpečnější než Cersei Lannister. Tyrionovi a Starkům nepřinesla nic než utrpení.

A jediná spásná skutečnost o Cersei, láska pro její děti, zemřela s nimi, což zanechalo Cersei bez odporu na Železném trůně jako královnu Západozemí. Zatímco se v ní vaří šílenství, diváci mohou pouze hádat, jakou hroznou věc udělá v předvečer bitvy s Daenerys. Ale všichni víme, co se děje králům v tomto světě. A my doufáme, že bude tento trend pokračovat. Když hraješ hru o trůny, tak buď zvítezíš, nebo zemřeš. Není nic uprostřed.

Souhlasíte s naším výběrem? Podívejte se na jiná videa od WatchMojo a odebírejte, abyste viděli nová videa každý den. Překlad: annon www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mojo prosím častěji :)

32

Odpovědět

Rozčiluje mě, že vůbec neberou v potaz knihy a na základě seriálu řeší, co bude dál, ale dál bude hodně ovlivněno tím, co bylo v knihách.
Brienne nikdy Ohaře ani nepotkala.
Písečných hadů je 8, jasně, že některé z nich umřou. Ale spíš se v seriálu objeví další (jsou minimálně ještě 2 hodně důležité).
Aša/Yara žádnou alianci s Danny neudělala. To Euron míří k Danny na východ.
Sansa je v Orlím hnízdě, kdo ví, jestli se s Jonem vůbec setká a Malíček Sansu nikomu nedal. Rozhodně ne Ramsaymu. Sansu čeká ještě hodně dlouhá cesta.
A Hora... well.. ten už je přece mrtvej :D

128

Odpovědět

Asi to bude nejspíš tím, že je to adaptace knih, tzn, že některý věci jsou v seriálu prostě jinak... 7. série je dokonce podle knihy kterou GGRM ještě nevydal, jen konzultovali hlavní děj, aby se příliš od knížek seriál nevzdálil...

41

Odpovědět

+boumiTím jsem chtěla říct, že důležité postavy (jako je Sansa) neumřou podle něčeho, co je v seriálu (jako, že má mocenský boj s Jonem), ale podle toho jak to bude v knize (tam věřím, že by ji byl schopný zabít např. Malíček).
Co se týče Brienne - kdo četl knihy, tak ví, jak moc má WatchMojo pravdu.

10

Odpovědět

+KolikokoliA to právě podle mě není pravda. Knížky se od seriálu dost liší, dovolil bych si říct, že natolik, že nikdo neví co přesně z knížky bude v seriálu stejně a co bude změněno. Takže tvoje předpoklady, že je něco v knížce, tak to musí být i v seriálu nebudou pravdivé... Jinak nesouhlasím, že knihy sou nuda, je to prostě jiné medium, a každému se líbí něco jiného...

Navíc jak sem řekl, nová serie bude v TV vydaná dřív než kniha, takže potom by měla být předloha podle TV směrodatná..?? Vždyť je to blbost. Jsou to prostě 2 oddělený příběhy, i když propojený... Prostě ADAPTACE KNIŽNÍ PŽEDLOHY

50

Odpovědět

+boumiMartin řekl tvůrcům, jak knihy končí a záchytné body, které budou neměnné. Tím je určitě i případná smrt Sansy, Danny a dalších důležitých postav. Vidíte, že jsem nenapsala, že Jorah v knize nemá Šedý lupus. V seriálu totiž očividně nahradil postavu Jona Conningtona, což je v pořádku. Nicméně Sansu určitě čeká stejný (finální) osud jako v knize. I když moje teorie je, že Sansa zůstane jako poslední ze Starků jako nějaká 90letá bezdětná chůva nějakého malého chlapce a bude mu vyprávět o minulosti.
Každopádně knihy jsou fantastický!

10

Odpovědět

+boumiTrochu si to ujasni - tady tvrdíš, že tvůrci údajně konzultují děj s GRRM (zdroj odkud to máš? To je jen xkrát omletý blud.), aby se příliš od knížek nevzdálil. A v komentu níže říkáš, že se knížky od seriálu dost liší. Tak co to je? A mimochodem 7. série není podle dosud nevydaných Vichrů zimy. Tam se Sansa nebude přít s Jonem, Jon nebude udělovat milost Umberům, Cercei nebude nadále kout pikle s Jaimem, Euron se jí nebude vlezle dvořit, Brienne nebude sloužit Sanse, Eularia nebude vládnout Dornu, Jorah se nebude léčit z šedého lupusu... Už delší dobu si seriál jede po vlastní trati. GoT už je fanfikce (která se stále řadě diváků líbí), adaptace už ne.

00

Odpovědět

To video je o seriali. Čiže neviem čo si tu dal za zbytočný koment.

72

Odpovědět

Na východ mieri Victarion

10

Odpovědět

+Peterko220Ježiš, no jo, to jsem zvorala. Ale v seriálu je Euron kombinace Eurona a Victariona.

00

Odpovědět

Tohle video je o seriálu, takže celé tohle vlákno není relevantní. Kdyby dělaly video podle knihy, tak by bylo, ale o knihách žádné video nedělají? Proč? Protože knižní předloha je nuuuudááááá! Seriál je mnohem zábavnější. Taky Martinovi vynesl víc, takže jednoznačný vítěz. Tím neshazuji knižní předlohu, resepktive to není mým cílem. Obojí má něco do sebe, ale pravidla ve filmové i knižní branži jsou odlišná a proto seriál nemůže být podle knih, protože by to po čase všechny přestalo bavit.

14

Odpovědět

s tou Brienn a Ohařem bych si nebyl tak jistej podle mně se v knize potkali u toho mnicha on byl ten co kopal ten hrob :D

30

Odpovědět

Victarion míří za Danny, ne Euron

10

Odpovědět

Teď už dávno ti, co četli knížky, nemohou říkat co bude a nebude. Jak řekli tvůrci po dohodě s Martinem, tak seriál budemít úplně alternativní konec.
Takže už netřeba srovnávat s knihami, jak jste to ty a tobě podobní dělali dřív. :)

The Axis of Awesome: Vztek na Hru o trůny

00

Odpovědět

Takže ten král nemrtvých podle nich přežije :D, čekal sem, že on bude na prvním místě a cersei až na druhým.

10

Odpovědět

Kojot Pítrsn už nebude?

04

Odpovědět

Bohužel, překladatelka myodrag nemá momentálně na překlad dalších epizod čas.

23

Odpovědět

+BugHer0Děkan.

12