Vzpoura dle BaratheonůHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:44
Počet zobrazení:4 812

Vzpoura! Proč k ní došlo, to už z předchozích epizod všichni tak trochu tušíme. Jak na ni vzpomíná Uchvatitel Robert ztvárněný Markem Addym?

Přepis titulků

Vzpoura! Zločiny Targaryenů byly až příliš ohavné na to, aby za ně nepykali. Vznešené rody Baratheonů, Starků a Arrynů se spojily, aby ukončily vládu prokletých dračích králů. Zatímco Ned Stark a Arryn uzavřeli spojenectví s rodem Tullyů z Řekotočí, já svolal vazaly Bouřlivého konce a vyjel v plné síle proti Šílenému králi. Krucinál, to byly bitvy. Naše první vítězství bylo u Létohradu, kde jsem bojoval proti armádě dračích přivrženců a vyhrál tři bitvy v jeden den.

Tři! V jeden den. U sedmi pekel, to byl ale báječný den. Pokusili jsme se dobýt Jasanobrodský hrad v Rovině, ale Tyrellové nás porazili. Museli jsme se přeskupit. Má armáda byla pronásledována tou Aerysovou na sever a utábořila se v Kamenném septu v Říčních krajinách. Když targaryenská armáda přišla do města, zvony v septu se rozezněly. Znamení lidem o bitvě, která měla nastat.

Zatímco Targaryenové chodili dům od domu, aby mě našli, vojska Neda Starka a Tullyů dorazila do města. Kruci, to byl tehdy den. Nyní se tomu říká Bitva zvonů. Přemohli jsme královo vojsko a poslali jej zpět do Králova přístaviště. Aerysův syn Rhaegar, který s tímhle vším začal, se konečně vynořil ze svého úkrytu na jihu. A shromáždil proti nám své vlastní vojsko.

Co se týče Šíleného krále, ten musel být pochcaný strachy. Bitva, která rozhodla o osudu Sedmi království, se odehrála na přechodu Zeleného bodce řeky Trojzubec. Rhaegar velel královskému vojsku, které čítalo nějakých čtyřicet tisíc. Mé vojsko bylo přečísleno o zhruba pět tisíc mužů, to ale nic nezměnilo. Oni byli čerství, my jsme však už byli ostřílení a spravedlnost byla s námi.

Zatímco kolem zuřila bitva, já se utkal s Rhaegarem. Jelen a drak v brodu řeky. Bojoval jsem silou deseti mužů a sázel jednu ránu za druhou tomu zlotřilému princi, než jsem mu zarazil své kladivo do hrudi. Udeřil jsem jej tak silně, že se rubíny v jeho brnění rozprášily v řece.

Nyní se tomu říká Rubínový bodec. Rhaegar byl mrtev a královské vojsko roztříštěno. Dalším cílem bylo Královo přístaviště. Bohužel jsem utržil několik ran a nebyl jsem schopen jet. Vyslal jsem tedy Neda Starka, ať dobude hlavní město a potrestá Šíleného krále. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Robert je ze všech postav nejzajimavější, kdo zná pozadí před ASOIAF. Škoda, že vydržel jen do první knihy.

10

Odpovědět

2:47 Ruby ford, ne Ruby fork. Čili Rubínový brod.

20

Odpovědět

Nějak vypadlo 0:34 against Me King and his minions. Podle pohrdavého hlasu bych to přeložil v pejorativním nádechu „proti Šílenému králi a jeho přisluhovačům“

00

Odpovědět

Budu mít milion minusu, ale jak ja nechapu tu slavnost Hry o trůny :D nikdy se mi nepodařilo přečkat první díl :D těším se, až bude po všem :D

27

Odpovědět

Jo, zezačátku je to nuda, taky mě to nenadchlo... pak jsem se asi o 2 roky pozdějc nudil, tak jsem se překonal, kouknul se na prvních pár dílů a začalo mě to bavit.

01

Odpovědět

Každého baví něco jiného. Někdo kouká GoT, někdo kouká Dextera, někdo TBBT a někdo zase Ulici. Chápat netřeba, vyber si, co se ti líbí a zbytek prostě ignoruj. :)

161