Rod TyrellůHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:46
Počet zobrazení:4 479

Margaery Tyrell (Natalie Dormer) vypráví o původu svého rodu a jeho nástupu k moci v Rovině.

Přepis titulků

Tyrellové říkají, že jsou potomky Gartha Zelenorukého, legendárního krále Roviny, díky kterému se země rozkvetla. Spousta dalších rodů ale tvrdí to samé. Zdá se, že náš drahý předek Garth zasadil tolik květin, kolik jich sám vyškubal. Král by měl brát větší zřetel na svou linii, nemyslíte? Přes tisíc let jeho synové a vnuci vládli rovině jako rod Gardener. Z jeho odnoží rovněž vyrostly mocné rody, svým vlastním způsobem.

Až na rod Tyrellů. My jsme raději naší rodině Gardenerů sloužili jako správci. Pomáhali jsme jim s chodem Vysoké zahrady a denními záležitostmi Roviny. Naše slova jsou: Rosteme do síly. A díky nám Rovina opravdu rostla do síly stejně jako my. Dokud nás hloupý král málem připravil o vše. Aegon Targaryen přišel do Západozemí.

Král Mern se spojil se Skálou, aby nájezdníky porazil. Je s podivem, že si to Mern nerozmyslel, když viděl, že proti němu stojí draci. Možná by udělal dobře, kdyby se poradil se svými správci, než vyjel. Na druhou stranu, možná se i poradil. Na Ohnivém poli Aegon a nezapomínejme jeho sestry spálili vojska Roviny a Skály.

Král Mern zaplatil za svůj chabý úsudek životem, svým a své prastaré rodiny. Během jednoho dne Rovina přišla o svého krále, svou vládnoucí rodinu a většinu své armády. Naštěstí pro všechny můj předek Harlem Tyrell měl lepší úsudek. Zatímco mistři zjišťovali, kdo je Mernův nejbližší příbuzný, Harlen správce vládl Vysoké zahradě.

Aby zajistil mír a život v Rovině, vzdal se Aegonovi. Ostatní rodiny se brzy přidaly, jak to dělaly už odpradávna. Aegon dobýval kontinent. Úrodná Rovina byla příliš důležitá na to, aby ji zničil. Přijal Harlenův návrh a přivátal naše země do svého království.

Aby ukázal svůj vděk, Aegon předal Harlenovi Vysokou zahradu, hrad, ve kterém jeho rodina sloužila tisíce let, a jmenoval Tyrelly strážci Jihu. Upřednostnil nás před staršími a slavnějšími rody z Roviny. Náš rod tedy vděčil Targaryenům za vše. Není tedy překvapením, že jsme jim byli věrní i za vlády Šíleného krále.

Dokonce i po začátku Robertovy vzpoury. Některým lidem není jasné, proč můj otec obléhal Bouřlivý konec, místo aby pomohl princi Rhaegarovi, než jej Robert mohl zabít a roztříštit královské vojsko. Ale nezapomínejme, že jsme jako jediní Roberta porazili u Jasanobrodu. Pokud by Tywin Lannister ne... Nepřemohl Šíleného krále tak náhle, naše obléhání by rozdrtilo domov Roberta a jeho bratra a vyhrálo válku Aerysovi.

Ale když Targaryenové padli, Tyrellové si opět raději zvolili mír a prosperitu než zkázu a válku a poklekli před Robertem Baratheonem, prvním svého jména. Vrátili jsme se do Vysoké zahrady starat se o Rovinu, jako jsme se starali tisíce let předtím a jak budeme dalších 1000 let. Ostatní velké rody mají ve znaku lvy a vlky a čerpají svou sílu ze zlata v dolech či chladu své zimy.

Ale hory se vytěží. Zimy se vzdají jaru. A růže opět vykvete. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář