Noční hlídka očima DivokýchHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:69
Počet zobrazení:5 644

Již známe nejeden pohled na Noční hlídku v rámci Sedmi království, jak to ovšem vidí lidé v království za Zdí? Vyprávění se chopí Ygritte, ztvárněná Rose Leslie.

Přepis titulků

Meče v temnotě. Ano. Černí bratři Noční hlídky jsou minimálně tímhle, jak až mnoho Svobodných lidí ví. Vy jižané jste zvláštní. Muž někoho zavraždí a vy jej vycvičíte zabíjet lépe. Muž krade a znásilňuje a vy jej pošlete na temné, tiché místo.

Alespoň jej donutíte slíbit, že bude hodný. A poté jej donutíte toho litovat! Od chvíle, kdy vstane, do chvíle, kdy může jít spát, chodí po zmrzlé zdi, nosí zmrzlé kamení nebo vaří zmrzlé jídlo. Když si v noci lehne, nemá nikoho, kdo by mu ohřál jeho zmrzlou postel. Ledaže vrány rády hnízdí společně. Myslíte, že si pamatují příběhy z dětství?

O tom, jak Bílí chodci povstali v Zemi věčné zimy a jak byla zřízena Zeď a Noční hlídka, aby je zastavili? A nechali nás jim napospas na druhé straně. My Svobodní lidé máme taky své příběhy. O tom, jak jeden z vašich vraních králů našel něco chladného v lesích. Se světle modrýma očima. Jak ji přivedl domů, skrz vaši zeď, a prohlásil se za Nočního krále.

Třináct let on i jeho královna vládli jeho bratrům. Dělali oběti tak temné jako jejich pláště. Naštěstí pro vás jižany, Svobodný lid byl sjednocen Králem za zdí, jak to bývá, když je třeba. A vydali jsme se vstříc jeho prastarému hradu, Noční pevnosti.

S pomocí Starků jsme toho ďábla zabili a očistili vaši drahou hlídku. Poté nám poděkovali a vykopli nás zpět za zeď, jako to děláte vždy. Gendel, Raymun Rudovous, Rohatý pán. Každý zvolen Králem za zdí, každý slíbil vítězství a každý zabit Noční hlídkou a Starky.

Ale tentokrát to bude jinak. Náš nový král zná vaše triky. Kdysi byl vránou, ale nikdy nezapomněl na svá křídla. Víme, jak přemýšlíte. Víme, kde je vaše slabina. Dívejte se na nás ze své zdi, jestli chcete. V tom chladu ani neucítíte čepel ve svých zádech.

Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Díky :)

00