10x kdy Simpsonovi předpověděli budoucnost

Thumbnail play icon
31 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:407
Počet zobrazení:18 547

Přepis titulků

Ebola. Simpsonovi předpověděli březen 2014, kdy v západní Africe vypukla epidemie eboly, která byla jednou z největších v dějinách. V jedné z epizod z roku 1997, Marge ukázala divákům knihu, která tuto událost naznačovala. Jmenovala se "Zvědavý George a virus ebola". Ve stejnou dobu Bart ukázal na obal knihy, zatímco leží v posteli a umírá na ebolu. Kdo by věřil, že Simpsonovi předpověděli jednu z největších epidemií? 11.

září. Všichni si pamatujeme 11. září 2001, kdy islámská skupina spojována s al-Kajdou údajně unesla 4 letadla a provedla sebevražedné útoky v USA. 2 z letadel narazily do věží Světového obchodního centra v New Yorku. 3. letadlo narazilo do Pentagonu u Washingtonu a 4. spadlo do pole v Pensylvánii. V epizodě "Město New York vs. Homer Simpson" byla tato událost předpovězena. Líza čte časopis, kde na obalu je číslo 9 hned vedle dvou budov připomínající číslo 11. Přímo na přední straně. Krádež tuku.

Tuk se používá převážně v potravinářství. V epizodě "Školní večírek" z roku 1998, se Homer a Bart snaží vloupat do jídelny a ukrást tuk, který jím má pomoct ve svém vlastním podnikání. O více než 10 let později, v roce 2011, došlo k událostem, kdy byl tuk za více než 3 000 dolarů ukraden z jedné jídelny v St. Louis. Důvodem je to, že takto použitý tuk může být lehce přetvořen na olej, ze kterého se pak dělá bionafta. Může to být náhoda, že Simpsonovi to věděli už o 13 let dříve, ale to se nikdy nedovíme.

Batman a Robin. Snad všichni víme, kdo je to Batman, ale v Simpsonových byla vytvořena unikátní část scénáře, která byla později použita ve slavném filmu "Batman a Robin". Epizoda s názvem "Homer - spása Springfieldu" otevírá scénou z filmu s McBainem nazvaném "Ice to meet you". Nevím, jestli jste si toho všimli, ale přesně stejnou hlášku použil Arnold Schwarzenegger jako Mr. Freeze v roce 1997 ve filmu Batman a Robin. Jak se to Simpsonovým podařilo předpovědět?

Možná to nebyla predikce, ale inspirace. Citronovník. To, že by někdo kradl citronovník může znít docela divně. Kdo by něco takového udělal? V roce 1995 v epizodě "Trojský citrón", byly děti ze Shelbyvillu obviněni z toho, že ukradly ceněný citronovník ze Springfieldu. Měl velkou sentimentální hodnotu pro celou komunitu. Nicméně v roce 2013 v Houstonu se stalo něco podobného. Sousedi se hodně divili. Uhádli jste to, někdo jim také ukradl citronovník. FarmVille.

Pokud máte Facebook, asi jste tuto hru hráli nebo aspoň viděli v podobě nespočtu notifikací od vašich přátel. Tato hra umožňuje hráčům orat, sadit a starat se o zvířata jako krávy a slepice. Simpsonovi tuto hru předpověděli v epizodě z roku 1998 "Bart světský". Byl zde představen simulátor zahradnictví, stejná hra, která mohla inspirovat současnou Facebook hru FarmVille, která byla nejvíce hranou hrou v letech 2009 a 2010. Demoliční koule.

Tohle může být možná trochu šokující a přitažené za vlasy, ale Simpsonovi nás nepřestanou udivovat se svými předpověďmi. V roce 1994 Homer možná inspiroval Miley Cyrus a její hit "Wrecking ball", který obdržel velmi pozitivní recenze jak od posluchačů tak kritiků. Homer toto předpověděl už několik let předem. Tato píseň si udržovala 1. místo v mnoha žebříčcích po dobu několika týdnů. Věřili byste, že jen ve Spojených státech se jí prodalo na 3 miliony kusů? Geneticky modifikované organismy.

Přibližně před 17 lety se Simpsonovi potýkaly se špatnou úrodou rajčat, v důsledku blízké jaderné elektrárny. V roce 2013 čelilo stejnému problému i Japonsko kvůli katastrofě ve Fukušimě o 2 roky dříve. Jakmile se tato nehoda začala projevovat také v zemědělství, způsobilo to nezvyklé tvary a deformace u rajčat. Je to náhoda? Co je nejvíc zajímavé, že oba incidenty se týkaly právě rajčat. Pokud toto video sledujete, asi už jste GMO taky jedli, napište do vyhledávače "Monsanto".

Koňské maso. V epizodě z roku 1994 je vidět člena školní jídelny, který se hrabe v míchaných koňských částech s extra porcí varlat, zatímco připravuje oběd pro děti. Možná právě připravoval dušené maso, ale je patrné, že použil právě koňské. To se stalo dávno před skandálem Burger Kingu v Anglii. Burger King přiznal, že je možné, že některé hamburgery u nich prodané, mohou obsahovat kousky koně. Donald Trump.

Můj názor je, že tohle je docela děsivé. Nejenže předpověděli, že Trump bude kandidovat na prezidenta, ale vzhledem k použité budově to vypadá i velmi věrohodně. Donald Trump jel po eskalátorech úplně stejně jako to Simpsonovi předpověděli. Navíc stejným stylem také mává. Během teto epizody je možné vidět i spoustu dalších podobností. Ale je toho víc. Později se ukáže, že se země ocitla v obrovském dluhu, který Trump za sebou jako prezident zanechal. Věřte mi, že nechci, aby se to stalo pravdou.

Dluh Spojených států je na tom tak špatně, že se rozhodně nepotřebuje zvětšovat.

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jen bych k Trumpovi dodal, že ta stará epizoda, kde se Lisa stala prezidentkou po Trumpovi navazovala na jeho tehdejší kampaň https://en.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump_presidential_campaign,_2000 , kdy ovšem nekandidoval z republikány, takže neměl žádné šance a pohořel. Ta nová epizoda, jak píše lokomuco, už vznikla čistě na základě současné kampaně.

10

Odpovědět

v Bibli je skoro všechno, ale ve Švejkovi a Simpsonech úplně všechno

61

Odpovědět

s tím zářím je to stejné jako americká pohotovost 911 proč jejich číslo značí 9/11 ? :D protože to udělali Amíci!!!

50

Odpovědět

Dobrá připomínka. Faktem je, že 911 jako číslo má svojí symboliku a proto se tak často vyskytuje. Ale jasně, stejně tak by to mohla být náhoda. Náhody podle mé filosofie ale neexistují.

50

Odpovědět

Stopy ukazují jinam. 9+11=20, 11+9=20. Náhoda? Nemyslím si.

211

Odpovědět

To telefonní číslo 911 vzniklo právě v reakci na tohle

00

Odpovědět

prve video co sa mi tu naozaj nepacilo :/ hlavne ten posledny hoax... ta cast simsponovcov bola vyrobena az po Trumpovom vystupovani. Konkretne aj ta padajuca cedula za eskalatorom atd bolo podla skutocnosti urobena

31

Odpovědět

Přesně na takových důkazech stojí všechna konspirační videa :)

232

Odpovědět

Hm... Jestli je to myšleno vážně, tak je to fakt slabota. A jestli to má být recese, tak to není o moc lepší.

171

Odpovědět

Zrovna to 11 zari je krasnej priklad toho, ze kdyz chces konspiracni teorii, tak ji proste najdes a najdes ji v cemkoliv :D

241

Odpovědět

OMG. Je tu niekde tlačítko delete human brain? Pretože ten čávo, čo to nahovoril, na ňom snáď i sedí.
Videačesky, toto bol krok mimo.

171

Odpovědět

Ok před lety jsem viděl demoliční kouli, takže jsem taky předpověděl Wrecking Ball, plus jsem viděl jak někdo zahradničí takže jsem taky předpověděl Farmville a co víc moji známý měli dvojčata která zemřela takže jsem předpověděl i zkázu těch mrakodrapů dvojčat. Tyjo asi bych se měl dát na věštění, budoucnost je evidentně všude kolem nás. :D

442

Odpovědět

Jen pokud jsi se na té kouli houpal. Tys viděl někoho ve stejný době online zahradničit?

14

Odpovědět

+Alberto123Ne online zahradničit jsem neviděl nikoho, viděl jsem normální zahradničení, takže jsem vlastně předpověděl všechny hry tohohle typu. :D

70

Odpovědět

Předpověď Trumpa fajn, u nás zas kdysi Šimek předpověděl Zemana. To byla tehdy bžunda…

170

Odpovědět

Jojo, tady toto: https://www.youtube.com/watch?v=-uIdLBJeFdE
Ale vtipný je, že předpověděl i ty nadávky při projevu. V čase 2:43.

80

Odpovědět

+CeckoOno to vraj s Trumpom bolo naopak, čiže najskôr šiel po tých eskalátoroch a až potom to vraj Simpsonovci sparodovali.

50

Odpovědět

V Simpsonových už bylo tolik vtipů na tolik věcí, že bych se upřímně divil, kdyby něco nepředpověděli.
Ale že "Yard Work Simulator" předpověděl Farmville?
A co teprv Wrecking Ball od Miley Cyrus?! Tu už přece předpověděly Čarodějky z předměstí, páč tam *taky* byla demoliční koule.

230

Odpovědět

tvl v simpsnoch uz bolo vsetko :D tak je jasne, ze im daco z toho pripomina realitu :D

120

Odpovědět

Boze to je ale nudne, zdlhave a zbytocne video. Jedina zaujimava vec je, ze v buducnosti bol Trump prezident. Zvysok je vycucany z prsta.

412

Odpovědět

Hmmm...vycucaný z prsa :)

66