25 zajímavých faktů

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:153
Počet zobrazení:7 680

Video přináší 25 zajímavých faktů, které vás překvapí, pobaví a některé i vyděsí. Jak se jednoduše zbavit bolesti hlavy, čeho se bojíme už od narození a kdy se setkáme s mimozemšťany?

Přepis titulků

V dnešním světě jsou informace zásadní. V tomto videu ItsAllViral přinášíme 25 zajímavých faktů, které možná neznáte. Víte, že člověk má od narození strach z hlasitých zvuků a pádů? To jsou jediné dvě věci, kterých se od narození bojíme. Konzumace alkoholu je u žen přímo úměrná vzdělání. Čím je žena vzdělanější, tím pravděpodobněji bude hodně pít. Kousání tužky vám může pomoci při bolesti hlavy.

Při pohledu na někoho, koho máte rádi, se vám rozšíří zorničky. Rozšíří se ale i při pohledu na toho, koho nesnášíte. Muže s největším penisem o délce 34 cm jednou zastavila letištní ochranka kvůli nápadně velké bouli v kalhotách. Zřejmě si mysleli, že pašuje nějakou zbraň. Všichni zaměstnanci Pixaru museli absolvovat kurz biologie ryb, než začali pracovat na filmu Hledá se Nemo. Xbox, Wii, PlayStation a další herní konzole jsou v Číně od roku 2000 zakázány.

Paradoxně se všechny v Číně vyrábějí. Ploskozubci dokážou samovolně změnit své pohlaví ze samičího na samčí. Ve dvanácti postřelil Jay-Z svého bratra Erica, protože mu ukradl šperky. Didaskaleinofobie je strach z chození do školy. Vysocí muži vydělávají průměrně více než malí muži. Megaloman je extrémně sebestředný člověk, který často přeceňuje své schopnosti.

Podle některých vědců se během 20 let určitě setkáme s mimozemským životem. Když vás škrábe v krku, zaženete to podrbáním se v uchu. Lidé, kteří se často smějí, jsou zdravější než ostatní. Tohle je trochu děsivé: Z výzkumu vyplývá, že i když člověk spí, jeho mozek dokáže vycítit, že na něj někdo zírá.

Kousáním rtů se do mozku vyšlou látky, které snižují úzkost, stres a zlepšují náladu. Po útocích z 11. září africký kmen Masajů daroval USA jako útěchu 14 krav. Samcům lamy vyrostou ve dvou letech dva "bojové" zuby. K čemu slouží? K odkousnutí varlat jiných samců. Většina balzámů na rty obsahuje krystalky kyseliny salicylové.

Ta způsobuje, že se rty olupují. Můžete tak balzámu použít více! Pojem "quirkyalone" označuje toho, komu nevadí být nezadaný a nemá chuť jen tak randit. Během inflace a ekonomické nerovnosti mohou být učitelé v Rusku placeni vodkou. Jeden jihoafrický pár přejel vlak při milování na kolejích. Hmm, zajímavá smrt...

Ash Ketchum ze seriálu Pokémon chytil jen 43 ze 649 pokémonů. Což moc neodpovídá oblíbenému heslu: "Chyť je všechny!" A nakonec: Egyptští králové nepili víno, protože pro ně představovalo krev těch, kteří bojovali proti bohům a po pití vína zešíleli. A je to! 25 zajímavých faktů, které jsme vám díky internetu mohli přinést. Pro více zajímavostí, mrkněte na @crappyfactsare na Twitteru.

Odkaz najdete níže. Tak zase příště! Překlad: Manana www.videacesky.cz

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jsem nedobrovolná quirkyalone :-D

00

Odpovědět

Ahoj nová překladatelko Manano a vítej zde :)

60

Odpovědět

Děkuju! :)

10

Odpovědět

Mno to je p******a :D v cine ze by byli zakazany herni konzole..

010

Odpovědět

Jen chci upozornit, že jde o jedno z prvních videí nové překladatelky Manany. Nechtěl jsem ho jen tak smazat, když už se s ním dělala, takže jsme ho zveřejnili, ale upozorňoval jsem ji, že další videa podobného typu není třeba překládat, protože nejde o nijak extra zajímavě zpracovaní ani šokující nebo podložená fakta.

Příště už se zaměří na něco jiného. :-)

143

Odpovědět

A proto se radeji budou prekladat dalsi stand up komici a talk show, kterych tu je mraky. Chapu.

243

Odpovědět

+hmma který jsou zábavnější a oproti tomuhle "naučnýmu" videu maj i větší informační hodnotu. Jo, to by bylo dobrý.

Jinak většina top10 apod. videí jsou ****... jen z nějakýho důvodu přitahujou lidi, tak je teď dělá úplně každej a z 90% o tématech, o kterých si přečet tak maximálně na wiki (v lepším případě, v hroším prostě jen naseká jiný 3 (stejný) videa dohromady).

70

Odpovědět

Čekal jsem teda duchaplnější rarity a hlavně ty fakty, ne takové krávoviny, jakože mě proti škrábání v krku pomůže se podrbat za uchem. LOL Čím je žena vzdělanější, tím bude pravděpodobně víc pít? Bych řekl, že to je spíš naopak. A zorničky se rozšiřují? Kdo by to řekl. Atd atd.

Mám podezření, že to video není myšleno vážně a je to jen trolling. Nebo nepovedená parodie na podobná videa.

101

Odpovědět

ha! Já to věděla! Já věděla že existuje fobie z chození do školy! Haha vy zatracení rodiče! Dělali ste si z toho srandu a tgady to máte! Přímo na videu! S hromadou bulvárních vědeckých studií!

142

Odpovědět

Studies show, studies say... To určitě, půlka z toho jsou domněnky, ne fakta..... A jay-z měl ve dvanácti šperky? Hmmmm :D

102

Odpovědět

Souhlas, totální snůška odpadních nepodložených spekulací a nezajímavých faktů. Ve chvíli kdy tam zmínil jay-z , video jsem vypl. Pro bulvár si zajdu na stránky blesku (nezajdu).

52

Odpovědět

Nevedel som, že v Egypte niekedy boli králi...

17

Odpovědět

No... až na ty "krále" je to v podstatě pravda - pili totiž pivo :D Ono pivo je o celá tisíciletí starší než víno :D ale to zdůvodnění je asi totální volovina :)
Za Ptolemájovců (vč. nejznámějších - tzn. samotného Ptolemája coby prvního a Kleopatry coby posledního přísl. dynastie) se ovšem chlastalo víno. Byli Řeckého původu a tudíž místo pivsona dali raději vinčes :) ...

40

Odpovědět

+AlfikRozkvět vinařství v Egyptě byl zaznamenán v době kolem 2 700 let př. n. l. V období Nové říše, zejména s nástupem 19. dynastie se pěstování vína rozšířilo po celé zemi. Egypt se tak stal velkovýrobcem vína a vyvážel je i do ostatních zemí ve Středozemí. Za vlády Ramses III. bylo nařízeno sčítání 513 vinic patřících k chrámu Amona Ra a jmenování "vedoucího pěstitele" odpovědného za pěstování a údržbu. Podle nálezů v hrobce faraona Tutanchamona pila šlechta i kněží víno. To že faraoni víno nepili může být pravda, ale nenašel jsem na internetu žádný zdroj co by to potvrzoval.

00

Odpovědět

Faraon je běžné pojmenování panovníka egypta. Ironicky je tento názet Egyptského panovníka odvozen z hebrejštiny, a následně byl používán v Bibli, takže toliko k jeho celosvětovému rozšíření.
Egypťané však svého panovníka titulovali jménem Nisut-bitej, což by ve volném překladu mohlo znamenat Král Horního a Dolního Egypta.
Takže ano, panovník Egypta může být označen jako král. Není to chyba. Záleží na tom, jak moc striktní v tom překladu jste.

Pro dloubaly, kteří by za slovo král u faraona člověku opíchali mámu, a zabili psa připomínám, že pojmenování faraon pochází z té zkurvené Bible, a rozšířil se kvůli debilním křesťanům, které tak nenávidíte. :D :D

74

Odpovědět

I like trains

60