300: Jak se posiluje u Thermopyl

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:512
Počet zobrazení:8 280
Příští týden nám v kinech startuje nejnovější film režiséra Zacka Snydera - Sucker Punch, tak proč se neohlédnout za nějakým jeho předchozím počinem? Dnes se podíváme do zákulisí filmu 300: Bitva u Thermopyl. Z tohoto videa můžete získat představu, jak těžkým tréninkem herci museli před natáčením projít.

Přepis titulků

Překlad: somerset www.videacesky.cz Rád trénuju chlapy, kteří to berou vážně. Vystavíme je velké zátěži. Jak svalové tak i metabolické. Neviděl jsem lidi brečet, ale viděl jsem je zvracet. Pokud před cvičením nejsi nervózní, tak se zamysli, jestli není moc lehký. Člověk si projde jakousi nervozitou, pak dojde k výcviku, který bývá i o moc těžší, než jste čekali.

Když tohle všechno překonáte, uvědomíte si: "Dokázal jsem to." Kombinujeme dva různé typy cvičení. Využíváme vystartování, abychom dostali krev do nohou a vyhnali srdeční tep a dýchání co nejvýš. Pak přejdou k pružnému lanu, které vyžaduje velké úsilí. To vám zabraňuje dýchat tak, jak by bylo potřeba. A protože je všechna krev v nohách, jsou nejvíc zatížené ostatní části těla.

Žádný typ cvičení se neopakuje dvakrát. Tím, že je cvičení takhle nepravidelné, se tělo nemá možnost adaptovat. A to je náš způsob, jak kluky připravit na jejich role a na všechny souboje, kterých se zúčastní. Akce! Prolínáme dohromady tři různé typy činností. Gymnastické, metabolické a zvedání a vrhání. Někteří potřebují shodit, jiní zase nabrat.

Někteří prostě potřebují předělat od základů. Přesně tak. Bez práce nejsou koláče. Ani břišáky. Vždy používáme stopky, abychom zintenzivnili cvičení. A je to taky způsob, jak vytvořit ve skupině hierarchii. Dostanou z tebe maximum. Přijdou a vypadají jako měkkoty. Dostanou zabrat. Přijdou do tělocvičny a...

jsou vyrýsovaní. Věci, které předtím vyčuhovaly, už teď nevyčuhují. Dostanou zabrat.

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Phate: ve sportovním šermu jsou dobré cviky spíš než na sílu lepší na rychlost, takže např. to lano je perfektní... v Opavě se to praktikuje ;)

180

Odpovědět

CHtěl jsem to zavést u nás na sportovním šermu, ale poslali mě dohajzlu. Tak ať si jdou proti Peršanům sami...

180

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=H1NClmbml6s&feature=relmfu , takhle posiluje Spartacus. ( přeložte pls)

180

Odpovědět

Kuba: Tak to víš blbě...

180

Odpovědět

Tento typ cvičení se jmenuje CrossFit, bohužel pokud vím, se toto trénuje jenom v Praze.

181

Odpovědět

sitmin: ty seš asi takovej ten co činky zvvedá jen když pod nima luxuje ne? :D

180

Odpovědět

P90X je hrocna capina.....

184

Odpovědět

Dobrý, šli natáčet film, dostali prachy a ještě si udělali postavu :)

190

Odpovědět

@Michelle: A vidíš ty staré pantáty, kteří nikdy necvičili a jdou do důchodu? :D Řeči typu člověk přestane posilovat a stane se z něj člověk tlustý jsou nemístné a ti, kteří cvičí ví, že to není pravda.

180

Odpovědět

Je tu pár zajímavejch cviků který určitě vyzkouším.

180

Odpovědět

pro zájemce doporučuji taky Steva Maxwella, který je naprostou legendou v oboru, a Rosse Enamaita - vyznávají podobný styl a jejich knížky a videa se dají dobře dohledat na netu. Jinak někdo tu psal o houpání při shybech - při dynamických shybech je to naprosto v pohodě, protože cílem těchto programů není izolovat jednotlivé svalové skupiny jako např v bodybuildingu, ale naopak zapojit co nejvíce svalů, což je celkově myšlenka bodyweight training :)

a pro ty, co mají problémy s tím donutit se zacvičit si: jestli pak najdete svou výmluvu http://www.youtube.com/watch?v=obdd31Q9PqA (dokoukat do konce, ja jich našel dost :-D )

180

Odpovědět

Muze mi nekdo vysvetlit, co na tomhle videu je na 8 a pul hvezdicky???

1815

Odpovědět

joo, P90X je docela fajn. Taky můžu doporučit. Není to překvapivě ani moc časově náročné (cca 1h/ den), ani prostorově, ani na vybavení. Akorát se popasovat se skoro 2 hodinovou jogou 1x týdně (já se na to v 80% uplně vy... :D Program funguje na podobném základu, jak zmiňují v tomdle videu - muscle confusion - ovšem s tím, že tam jsou obvykle 1 cvičení na nabrání a další den 1 na adaptaci a redukci - čili nabíráte váhu pomaleji ale tělo si líp zvyká a potom v podstatě už jen udržujete téměř jen každodenním pohybem. Je to univerzální aj pro ženské, s tím že ve výsledku nebudete mít ramena jak jak reprezentanty v plavání. Není to program, kde za 90 dnů naberete z 60ti na 90kg ale výsledky tam sou :)

180

Odpovědět

snad za to nedostanu banána jako za reklamu :D

180

Odpovědět

Pro ty, kteří chtějí takové tréninky, jak zde píší, doporučuju si "sehnat" cvičební program P90X.. máte tam opravdu veškeré jídelníčky, kalendář, jaké cviky děláte a potřebujete jen pár činek a hrazdu.. Osobně to cvičím nějaký ten pátek, výsledky sou úžasný. Pro představu: Po - rudník, záda, břicho.. Út - Plyometrie... St - Ramena, tricepsy, bicepsy, břicho.. Čt - Yoga.. Pá - Nohy, záda, břicho.. So - Kenpo.. Je to opravdu extrémní, ale výsledky vám fakt zaručuju http://www.youtube.com/watch?v=z3J-UZzdTxY

180

Další