Problém s akčními filmy dneška

97 %
14. nejoblíbenějšíTvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 631
Počet zobrazení:13 825

Není to tak dávno, co se zde objevilo video o problémech dnešních hororů. Jeho autor byl požádán, aby podobným způsobem zhodnotil stav dalších filmových žánrů. Proto se dnes můžete podívat na to, jaké problémy prožívají čistokrevné akční filmy. Souhlasíte s názory ve videu?

Komentáře (80)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

17:28 zajímá se víc o děti... NEŽ o to, kolik lidí by mohl vyhodit do vzduchu.

00

Odpovědět

Tak třeba ty body zlomu mi u dost filmů vadí. Pokaždé si říkám: Kdy už se ten hrdina zvedne? Teď? Áá ještě ne. Tak teď? Taky ne, ale pozor, pozor - a je to tady! Teď záporáka porazí, za 10 minut končí film, hned po poslední promluvě umírajícího zlosyna a záběru kdy hrdina odchází se svojí milou ze scény.... Kolikrát hrdinové dostanou takovou nakládačku, že se prostě zvednout nejde, ale oni to stejně dokážou - já chápu, že je to akční film, ale mě to z toho filmu vytrhuje. Ale když nad tím přemýšlím, možná je to tím jak je to podané, u toho Indyho a náklaďáku je to všechno dost plynulé, žádné dramatické výkřiky z posledních sil, utahaná houslová hudba, žádné odplivování krve a zpomalený čas, prostě ten náklaďák podlezl a vyšplhal se nahoru. U téhle scény mi ten bod zlomu tak nevadil.

52

Odpovědět

Tenhle člověk opravdu rozumí kinematografii.
Radost se na jeho videa dívat, plně se s jeho názory stotožňuji.

1083

Odpovědět

Opět skvělé video :) Tenhle týpek by se měl spojit s Tonym z Every Frame and Painting :D Tihle dva by si měli co říct ...

132

Odpovědět

Díkybohu že zmínil mého oblíbence Jasona Bourna. Ten film má sice příliš mnoho pokračování s příliš sestupnou tendencí, ale původní agent bez minulosti je naprosto jedinečnej film. Jednak použili v té době ještě ne tolik provařeného Matta, který se až díky tomuhle filmu ukázal jako opravdu charismatický a dobrý herec a jednak zápletka kdy se hlavní hrdina bojí sebe samého, a stejně jako divák, nemá jediné tušení proč a co všechno vlastně dokáže a postupně rozkrývá pravdu, je přesně z těch originálních a zajímavých příběhů o kterých Chris mluví.
Problém s čistokrevnými akčními filmy dneška lze sledovat nejlépe u Bondovek, ty první (čistokrevné) byly vystavěné na vybuchujících hodinkách, autech s granátometem místo světel a agentovi který ač je pouhý člověk, tak díky všem těm "serepetičkám" je v podstatě nepřemožitelný. Dneska se z téhle pointy vytvořila vlastní odnož filmů, kdy se abnormálně chytří a abnormálně bohatí hlavní hrdinové stanou nesmrtelnými superhdiny - supermoneymany, ano koukám na vás Tony a Bruci. Dnešní bondovky, stejně tak ostatní moderní akční filmy jako i zmiňovaný John Wick, jsou sterilní, hlavní hrdina má povětšinou k dispozici akorát běžné vybavení domácnosti a pistoli se dvěma zásobníky, ale přesto přemůže nepřátelskou armádu čítající pět tisíc elitních bojovníků v kevlaru, protože jsou prostě kurva mazaní. A všechny ty high tech hovadinky z Mission Impossible, létající auta a rtěnky s raketomety jsou prostě pasé, bůhví proč. Agent bez minulosti má sice podobný "problém", ale na rozdíl od Bonda k tomu má i poměrně jasný důvod, a proto scéna kdy Jason ujíždí městem ve starém Mini Cooperu je pro mě naprosto jedinečná, a má své kouzlo, protože hrdina sice improvizuje, ale z naprosto odlišných důvodů, než když James ve jménu veličenstva dostane k sériovému Astonu akorát pistoli a "štěnici" o velikosti menšího tranzistoráku. :)

49

Odpovědět

Určitě tohohle tvůrce překládejte dál. Ví o čem mluví a jeho videa jsou velmi zajímavá.

804

Odpovědět

a podle mě měl zmínit ještě jeden pro mě veliký problém a to je moc akce, možná to zní divně ale typický příklad je transformers! u jedničky sem si říkal že je to hustý samej drahej filmovej efekt.ale postupně u dalších dílu si pro samou akci ty akce neužíváte furt to jede dokola že mě to už ani nenadchne(no ale někde museli utratit ty peníze za ten product placement:) ) doufám že chápete co se tím chtěl celkově říct.

453

Odpovědět

Pravda transformeři jsou tak nudní stereotypní hrozně

50

Odpovědět

Označení u filmu jen jako "akční" beru dnes víceméně jako nápis "brak, nedívej se na to".

Poslední dobou jsem uchvácen novými anime, jako je například Attack on Titan, kdy jsou cítit po celou dobu city postav, má tento seriál spád, technická i sociální stránka je výjimečně vysvětlena (u kterého seriálu/filmu to kdy bylo?) a hlavně, asi v půlce série je hlavnímu hrdinovi utržena ruka, noha a je sežrán obrem, toto vygradováno bravůrnou režií nevyvolává v divákovi otázku, zda-li umře, ale už se bere jako fakt, že umřel a osobně jsem přemýšlel, kdo poté bude hlavní postavou.
Game of thrones přednáší ten samý efekt, bohužel, narozdíl od zmíněného animáku, postavy nemohou znova obživnout.

932

Odpovědět

Komu to cpeš ty bandasko :)

1717

Odpovědět


Odpovědět

1)Spoilery
2)Catelyn Stark vstala z mrtvých.

48

Odpovědět

+Rhaegar2.1) Spoiler
:D

50

Odpovědět

+RhaegarŠtěstí pro nečtenáře, že tohle v seriálu nebude...

40

Odpovědět

+RhaegarGustik5: Naneštěstí, tohle v seriálu bude. Ženská, co hraje Catelyn Stark je v obsazení desátého dílu uvedena jako "zahalené žena"... :D

20

Odpovědět

+RhaegarGustik5: Naneštěstí pro vás - bude :D A ještě naneštěstí pro vás - vynechali dost super postav

10

Odpovědět

+RhaegarTak to se možná na tu pátou sérii podívám... Po shlédnutí čtvrtého dílu jsem se na to chtěl vykašlat. Pěkně nás filmaři potrollili, když i herečka hrající Catelyn v rozhovorech říkala že se nic takového nekoná, a že lady Stoneheart je zbytečnost.

10

Odpovědět

Slušně napsaná kritika nemění nic na tom, že jsi kokot, kterej právě vyzradil děj seriálu, kterej nemá vůbec nic společnýho s videem.

105

Odpovědět

John Wick měl hlavně jednu opravdu fajnovou scénu, když slečna assassinka zkusila zabít hlavněpostavového assassina. Konečně ženská, co se pere jako ženská. Ví, že není silnější, tak použije mozek. Sice dostala nakládačku, ale to zpracování mi udělalo radost.

123

Odpovědět

Adrianne Palicki je výborná herečka, tyhle typy postav hraje skoro pořád...v Agentech je super

10

Odpovědět

Megaton je neskutečnej talent na rozkmitání divákových očí...to mu jde dobře a je to taky to jediný co mu jde

130

Odpovědět

Kdysi sem viděl dokument o natáčení filmu Underworld, kde si herečka pochvalovala, že konečně hraje uvěřitelnou a normální postavu a žádnou superhrdinku … a hned nato byla ukázka z toho filmu, kde si kolem nohou prostřílela samopalem kolečko, propadla se o patro níž a tam zrubala asi 10 chlápků a ani si nerozcuchala pěšinku. Holt normální mamina od plotny co umí pár triků.
Pak co mi dokáže zmršit dojem z celého filmu hned na začátku jsou digitální výbuchy … to je prostě laciný velehnus. Nepochopím, jak někdo může utratit půl miliardy za film, a pak tam prostě dodělá výbuch auta na počítači, co vypadá realisticky asi jako plastiky Mickeyho Rourka.
U té Smrtonosné pasti je to logické, pokud po Johnovi McClaneovi jde už po páté banda teroristů, nebude se při jejich eliminaci dávno ohlížet na nějakou ruskou krávu v autě, nebo se počítat děcka sražené na přechodu, ani zabité babky popřechodu.
Taky mohl zmínit, že hlavní padouch umírá vždycky jako poslední, až dávno potom co vystřílí tucet členů jeho bandy, tak vždycky zůstane hlavní záporák jako poslední a ještě mu dá ten šmejd nejvíc zabrat … nehledě na to, že když je 7x postřelený a má zlomený vaz, tak ještě musí naposled vyskočit z plamenů (čím vyruší zkrvaveného hrdinu na odchodu do světel přijíždějících policejních aut… jako vždy policajti přijíždí až během titulků po půldenní přestřelce v centru města), aby ho mohl buď hlavní hrdina, nebo nějaký jeho parťák střelit do hlavy.

170

Odpovědět

a když tě má na hlavní padouch na lopatě tak ti začne vyprávět příběh proč jde po tobě :D

370

Odpovědět

Podľa mňa sú rovnako možno aj dôležitejšie ako hlavná postava tie vedľajšie. Málokedy sa divák naozaj bojí o hlavného hrdinu v polovici filmu, je snáď jasné že posledných 50 minút asi nebudú titulky. Pokiaľ sú vo filme charizmatické a sympatické vedľajšie postavy, tak si k ním viem vytvoriť vzťah a často sa modlím aby nezomreli v polke filmu (napríklad v how to train ur dragon náčelník Kliďas), pretože viem že sú jednoducho postrádateľné. Z toho podľa mňa vzniká to správne napätie :)

40

Odpovědět

Ja bych jeste dodal dalsi bod a to hudbu:-) Jako napr. James Bond :-)
https://www.youtube.com/watch?v=D9G_OLIsNIU

00

Odpovědět

To se někdo během akčních filmů bojí o hrdiny? Copak si někdy někdo myslel, že během toho boje v autě se Indy nevyšplhá zpátky nahoru a nepřemůže zloducha? Takovej blábol... proto mám ráda bojový scény jen v Game of Thrones, u akčnáků jsem nikdy napětí z ohrožení hrdiny necítila. Tam si dokážu užít jen kameru a herecké/kaskadérské výkony, ale že by mě mrazilo v zádech, jestli hrdina v tý scéně umře....

1832

Odpovědět

Ano bojí. Samozřejmě, kdyby se nad tím zamysleli, tak jim dojde, že je vzhledem ke schématu vyprávění je krajně nepravděpodobné, že by neuspěl. Ale divák se často nechává unést dějem a atmosférou, takže nad tím jednoduše nepřemýšlí. Vnímá film iracionálně. To je ostatně nutné, pokud má mít člověk vztah ke smyšlené postavě. Tím nechci říct, že je u vás něco v nepořádku, jen vám popisuji, jak to mají někteří jiní lidé.

662

Odpovědět

Pokud se díváš na Indiana Jonese a už víš, že ten film má několik dalších pokračování, tak je logické, že se bojíš méně o hlavního hrdinu. Já už jsem nový akčňák neviděl kurevsky dlouho, tak nemůžu říct příklad z poslední doby kdy jsem se o hrdinu bál, ale u prvního Die Hard jsem se o Bruce bál fakt hodně :D

140

Odpovědět

Možná tě to překvapí, ale lidi se často bojí o hrdinu i když už film viděli a vědí, jak dopadne. :D

360

Odpovědět

Srovnej třeba filmy Luca Bessona "Lucy" a "Brutální Nikitu". Oba jsou o vraždění...

Lucy je vlastně stroj na zabíjení, necitelná, přesná a právě proto nudná.

Nikita se teprve zapracovává, několikrát se během práce zhroutí, zvraty ve filmu jsou parádně časovány...

20

Odpovědět

Me vadi, kdyz hrdina pobije vsechno co se mu dostane do cesty - obcas i obycejnou ochranku - a hlavniho zaporaka necha zit

341

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)