60 sekund - Jak pomoci lidem vracejícím se z vězení

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:148
Počet zobrazení:6 718

Neodmyslitelou součástí našeho právního systému je i fakt, že se jednou odouzení lidé vrátí zpět do společnosti. Často se ale do vězení vracejí. Jak tomu zabránit? 

Přepis titulků

Jednou z věcí, které jako národ musíme dělat, je vítat naše občany zpět mezi námi. Ale musíme se ujistit, že jsou na návrat sami připraveni. Věděli jste, že dvě třetiny z těch, kteří vyjdou z vězení, se tam do tří let vrátí? To je velká výzva. Jednou z věcí, jak tomu zabránit, je investovat do nich, než vězení opustí. Navštívil jsem Vězeňský podnikatelský program v Texasu, kde je míra recidivy jen 7%. Dělají čtyři věci.

Za prvé, vedou kurzy pro rozvoj osobnosti. Za druhé vedou kurzy podnikání. Za třetí následuje soutěž o nejlepší byznys plán. A nakonec, za čtvrté, po opuštění vězení na vás čekají pomocné služby. Myslím, že je to krok správným směrem. Jakmile se jednou naučíte člověka vracejícího se domů, jak se postarat sám o sebe, postará se o sebe, o rodinu a možná i o národ. Investicí do lidí, investujete do lidské důstojnosti, do rodičovství, do lidských aktiv, ale hlavně pro sebe vytváříme bezpečnou a zdravou zemi.

Jak vy si myslíte, že můžeme pomoc občanům vracejícím se z vězení? Dejte nám vědět v komentářích a napište, na jaké téma bychom se měli soustředit příště.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

muze nekdo z adminu neco rict ke zmene majitele?
nebo je Mlada Fronta majitelem od prvniho kupu? jsem si toho vubec nevsiml, ze by probehlo nejaky info o tom.
diky

02

Odpovědět

Nejlepší vězení je to, kde musí pracovat. 8 hodin denně práce, odpoledne takovéhle rozvojové kurzy, před spaním četba a tak dále.

12

Odpovědět

U nás se do vězení vrací především recidivisté úmyslných trestných činů:

(a) maření úředního rozhodnutí-obvykle magor nemá řidičák a chytí ho
(b) neplacení alimentů
a až na třetím místě jsou kriminální trestné činy

00

Odpovědět

Moc dlouho mi trvalo, než jsem zjistil, že mi Avast neoznamuje aktualizaci virové databáze, ale že jde o zvuky z videa... Video skvělé.

00

Odpovědět

VIC VIC!!!

20

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=1KeAZho8TKo

Doporučuju tenhle film. Jedna část je o vězeních ve Skandinávských zemích a je to docela zajímavej sociologickej pohled...

10

Odpovědět

Na to, že má chlápek jen 60 sekund, mluví dost pomalu :D

301

Odpovědět

A to se mi na něm líbí. Dokáže vystihnout myšlenku a předat informaci během minuty a ještě u toho nemusí ani spěchat.

260

Odpovědět

Super! Rychleji a jednodušeji to snad ani nešlo! Víííííííc prosím!!

292