60letý skateboardista

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:386
Počet zobrazení:5 278

Nealu Ungerovi je 60 let, a přesto dokáže každý den vytáhnout skateboard a jít si zajezdit. Víc takových aktivních důchodců, kteří dělají něco pro sebe a své zdraví!

Přepis titulků

NEAL "THE DUDE" UNGER v mnichovském skateparku Jmenuju se Neal Anthony Unger. Mým cílem ve skateboardingu je pokračovat... a doslova zkoumat klid mé mysli. Jak moc může být klidná. A jak moc to může být příjemné. Když jsem objevil skateboard, řekl jsem si: "Panebože!

To chci dělat." Je na tom něco, v čem cítím... ten klid v mysli. Kdy na nic nemusím myslet. A to zbožňuju. Ohledně skateboardu bych se chtěl s něčím svěřit. Jsem v podstatě začátečník. Je to tak. Neumím úplně všechny základní triky. Umím maximálně tak 20 až 30 procent ze základních skateboardových triků.

Mým osobním cílem je posílení svalů pomocí vlastní energie a pomocí vlastního zjišťování, jak na to. Co jiného říct o tom, že jsem starší skateboardista? Je to prostě skvělá zábava. Nemůžu nikomu cpát, co jsem se naučil o mysli a kreativním procesu.

Ale odráží se to i v dalších oblastech mého života. V mých přátelstvích, v rodině, ve změně mých zlozvyků. Na skatu jsem chtěl jezdit hlavně proto, abych ukázal lidem, že je to možné. Že je možné být silný a v dobré kondici. Být stále kreativní a samozřejmě, což je mým hlavním cílem, být schopný jezdit denně na skateboardu.

Je to platforma, na které mohu zažívat ty nejzajímavější pocity, a to celé pak mohu přenést do svého života. Chci pokračovat, abych viděl, jak zdravý a mladý mohu být, jak staře mohu vypadat, a přitom se stále chovat mladě. POKRAČUJ, NEALE! překlad: Ajvngou www.videacesky.cz

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No, čekal jsem aspoň nějaké tříčky.

156

Odpovědět

Ale kde je nějaký tríček :D

95

Odpovědět

martně jsem čekal že předvede nějakou 360°ku :D .. ale respect, to se musí nechat :)

241

Odpovědět

Na takového staříka radost pohledět,už podle té jiskry v očích jde vidět,že uvnitř stále žije a není to žádný morous.A to,že jezdí ještě na skajtu...Mě je dvacet a sotva bych ujel metr smekám.

250

Odpovědět

borec :)

100

Odpovědět

No myslim ze ve stari budem vsichni aktivni at uz chceme nebo ne, makat az do smrti...

102

Odpovědět

No podle těch kravin co mele, tak může být rád, že ty 60ky přežil, i když s trvalými následky.

557

Odpovědět

Máš pravdu, všechno to jsou sračky ! Sport nesouvisí ani v nejmenším s mentalitou, meditace a čistá mysl při zvýšené hladině adrenalinu je mýtus. To, že řekl, že mu skejt pomáhá, je lež, protože skejt přináší jen odřeniny a zlomeniny a špatnou náladu, v žádném případě skejt neposiluje ani nejmenší část lidského těla a není zdravý. Jako debilní důchodce by měl zůstat doma u teleshopingu a začít se cenzurovat !
Skateboard způsobuje rakovinu a důchodci patří do králíkáren !

6131

Odpovědět

+VoteForPinkyTak za 1. Máš asi slušný mindráky a za druhé věta "meditace a čistá mysl při zvýšené hladině adrenalinu je mýtus." není pravdivá, protože to dokonce ani není mýtus, prostě je to nepravda :D

460

Odpovědět

pár tripů v mládí ještě nikoho nezabilo...

151

Odpovědět

O jakých trvalých následcích to mluvíte? Jako to že se v 60-ti letech může v pohodě ohnout, pokrčit v kolenech a hýbat se jako normální zdraví člověk kolem 30 let? To jsou dobré následky.

150

Odpovědět

+BizzyMyslím, že mluví jak kdyby byl nadosmrti zkouřenej, ale asi je to jen můj dojem.

27

Odpovědět

+Bizzynadosmrti zkouřenej není trvalý následek ale trvalá radost za kterou by spousta lidí byla ochotna dát velkou sumu :D

51

Odpovědět

+BizzyEhm, je to trvalý následek.

11

Odpovědět

+Bizzyto je jako říct že Superman má díky tomu že se narodil na Kryptonu trvalé následky létání, rychlosti, nadlidské síly atd., když je to pozitivní tak to není trvalý následek, trvalý následek je když příjdeš o nohu a omezuje tě to, být věčně zkouřený člověka něják neomezuje :D

11

Odpovědět

+BizzyNásledek=důsledek něčeho, trvalý=trvá dlouhodobě. Máš asi v mozku piliny.

02

Odpovědět

+BizzyLíbí se mi jak mluvíš o pilinách v mozku a nedokážeš pochopit vášeň, zapálení a cit, stejně jako energii a harmonii. Taky je to Němec, anglicky mluví s přízvukem a pomalu.

20

Odpovědět

+BizzyTaky mám spoustu vášní, ale nikdy o nich nemluvím jak kdybych byl zkouřenej. Takže tam bych asi chybu neviděl :D

01

Odpovědět

U nás je aktivita budoucích důchodců podporovaná státem... kupříkladu já do něj "půjdu" v 68 letem a do té doby se budu muset nějak ohánět.

185

Odpovědět

tak je třeba nespoléhat se na stát ale zajistit se sám, pak můžeš jít do důchodu klidně v 50

139

Odpovědět

+dajmi5no zajistit se sám... jo založ si firmu s pořádným obratem, co tě bude živit, celý život... a nebo spoř... Problém je v tom, jakou hodnotu budou mít tvoje naspořené peníze za 40 let?

123

Odpovědět

+dajmi5uchovávat hodnotu můžeš více způsoby než pouze penězi, zlato, umělecká díla, šperky to vše slouží k uchování hodnoty a hlavně peníze jsou od toho aby vydělávaly peníze, ne pro to aby leželi v bance a pomalu prodělávaly, pokud máš peníze investuj, je to rozhodně lepší než čekat že ti něco na důchod dá stát, je lepší být chudý protože jsi riskoval a nevyšlo to než být chudý protože jsi celý život nic pro zajištěné stáří nedělal ( odvádění daně státu není činnost která by tě měla zajistit na stáří, pokud teda nechceš žít z 8k)

183

Odpovědět

+dajmi5Pokud te stat obere o dane a socialni, zdravotni... atd tak nepocitej ze neco nasporis, a jestli jeste bude fungovat duchodovej system tak ti vypocitaji nejaky nutny minimum, z ktereho si stezi zaplatis bydleni... ale to neznamena ze se nemuzete venovat skejtu a ulejvat se z prace :-)

42

Odpovědět

+dajmi5gumimut:
Ochrana pred znehodnotením majetku sa nazíva diverzifikácia portfolia.

10

Odpovědět

+dajmi5No, až sem zas někdy budu chtít něco napsat, tak za to neopomenu dát smailíka, protože to nebyla stížnost, jen poukázání na docela zábavný fakt. Mimochodem, i kdyby mi stát dnes garantoval důchod ve výši mého dnešního platu + inflace, tak se na něm stejně budu snažit být nezávyslý... kdo může dnes vědět, co bude za dvacet, třicet, čtyřicet let? A nebudu to dělat formou investic, tyhle rady mě akorát tak dráždí. Ona totiž nejlepší investice, jakou člověk může udělat, je investice do sebe, tj. do seberozvoje. Naučit se pořádně své řemeslo, ideálně dvě další k tomu, naučit se dělat věci kvalitně, naučit se dva tři jazyky a to nejdůležitější, dát si to v hlavě do pořádku, stále se zajímat o svět a nezakrnět, trénovat paměť a naučit se být šťastný i když se zrovna nedaří. To ostatní jako peníze a postavení pak přijdou samy... a když ne, tak ono se to neposere.

80

Odpovědět

+dajmi5erazmus...
souhlasím že člověk by měl umět kvalitně odvést svou práci, s tím souvisí že by v ní měl být dobrý, angličtina je taky nutná hlavně proto že v CZ je docela malá šance že to někam dotáhneš a nebudeš vydělávat almužnu na druhou stranu pokud chceš odejít do důchodu dřív, nebo plánuješ rodinu tak jenom práce tě nezaopatří ( pokud nebudeš zrovna CEO nadnárodní korporace), jde ale taky o to kolik peněz životní styl člověka vyžaduje, někdo může mít v 60 letech pár milionů a bohatě mu to výjde do konce života, někomu díky jeho životnímu stylu nebude v 50 stačit 20 miliard :)

21

Odpovědět

+dajmi5dajmi5
Co znamená "umět kvalitně odvést práci"? To nějaká majoritní část populace odvádí prácí kvalitně? Psal bys čárky prosím? Co znamená "být v něčem dobrý"? Proč se mám učit zrovna anglicky? V německu to nikam nedotáhneš? "V CZ" znamená "v czesku"? Co znamená "někam to dotáhnout"? Mít vysoký plat? Že si můžeš v zemi XY dovolit hodně věcí? Co Bhútán? (Slovo "dotáhnout" je navíc pejorativní). Na druhou stranu? Pouze práce mě nezaopatří, když plánuji rodinu? ( :( ) CEO? Chodíš na střední / do prváku podnikatelky/ekonomky? Proč nadnárodní?

A bonusík, životní styl člověka vyžaduje specificky velký finanční obnos? Peníze (a další faktory) udávají životní styl člověka. + Člověk, kterému by nevystačilo 20 miliard v 50ti, by byl primitivní savec, nikoli člověk.

12

Odpovědět

+dajmi5kvalitně odvést práci znamená využít pracovní čas hodnotně, ne jít co 30 min na cigáro a zbytek času se zašívat, nevím jestli majoritní ale ano určitá část populace odvádí svou práci kvalitněji než jiná, proto máš v soukromých firmách pracovníky na stejné pozici s rozdílnými platy, být v něčem dobrý znamená mít v určité činnosti vyšší skill než je průměr, v činnosti která souvisí s vykonávanou prací, ano v německu to někam dotáhneš ale s němčinou jsi omezen v podstatě na 3 státy tady je výhoda angličtiny jasná, máš mnohem větší možnosti, CZ je MPZ, poštovní kód a internetová doména Česka, není to sice oficiální zkratka ale myslím že to každý průměrně inteligentí jedinec pochopí, někam to dotáhnou pro mě osobně znamená být za svou práci náležitě oceněn a být v pozici "nezbytného zaměstnance" ne nájemné pracovní síly která je snadno nahraditelná, zaopatření záleží na tom jaký standart chceš své rodině poskytnou, základ ( jídlo, ošacení, panelák, státní školu a jednou za rok bulharsko) dokážeš dát i s průměrným platem ale pokud chceš víc jenom lehce nadprůměrný příjem nestačí, CEO jsme použil protože má v a.s. v podstatě největší pravomoc ( předsedá orgánu který nahrazuje jak dozorčí radu tak představenstvo tuším) kéž bych chodil na střední bohužel už se pomalu blížím třicítce :D ne vždy peníze ovlivňují životní styl člověka, docela často lidé upadají do dluhů kvůli jejich životnímu stylu

21

Odpovědět

to je sice pekne ze chcete aktivnych dochodcov, ale vacsina 60-rocnych ludi co poznam ja, su tak dojebany z prace, ze bud uz su na invalidnom dochodku, alebo su radi ak dojdu z prace a su schopni stat na vlastnych nohach

216

Odpovědět

jestli spíš nejsou "dojebaní" z toho sezení u piva a žraní tlačenky k tomu, chápu že takový horník na tom v 60 bude blbě ale lidi kteří celý život dělali kreativní činnost můžou být v 60 celkem fresh, ze svého okolí znám lidi přes 70 kteří jsou na tom lépe než leckterý čtyřicátník

176

Odpovědět

Máš pravdu, toto video je neinspirativní, protože tento člověk nedělá nic než skateboarding a práci nemá a neměl ! Pravděpodobně má bohaté rodiče, kteří mu na skejt přispěli, nebo peníze zdědil, ukradl, nebo má příliš jednoduchou práci a neúměrně velký výdělek. Čeští (a slovenští) důchodci jsou ti praví mesiášové, kteří správně a aktivně trpí za naše státy, předávajíce nám své zkušenosti v MHD, Kauflandech a rodinných oslavách.
V žádném případě zde není možnost, že by byli českoslovenští důchodci zdegenerovaní bývalými režimy, které si připustili k tělu. A nikdo z nás mladých nebude v důchodu degenerovaný, protože každý z nás teď žije aktivně a myslí na svoji duši a tělo.
V žádném případě nikdo z nás mladých nebude nadávat na režim za 50 let, protože bude pořád stejný jako dnes a jsme natolik prozíraví, že se na něj dokážeme připravit, víme co nás čeká a nebudeme chátrající trosky s iPhony (50 let starými) v rukách a podřadnou prací s nulovými nároky. V žádném případě.

212

Odpovědět

+VoteForPinkyto záleží, člověk který stěží udělá výuční list, ovládá pouze češtinu a celý život zewluje u pásu asi nemůže čekat že bude v životě dělat co ho baví když blbě hraje hru :D

80

Odpovědět

+VoteForPinkyProblém je, že v česku nejsi v 60 letech důchodce...

70

Odpovědět

+VoteForPinkytak podme vsetci vystudovat vysoke skoly, pracovat v kancelariach a neviem co budes zrat, odkial budes mat energie, kto ti postavi dom, atd. atd. nemame robotov zatial aby robili tazke prace nameisto ludi

60

Odpovědět

+VoteForPinkykvasha16:
Rátaj s tým, že budeš mať celý život holý k***t a potom budeš p*****? a sťažovať sa na štát :)

Socializmus vzkvétá na jednoduché premise:
já umím hovno a proto platí, že ostatní umí hovno také a ti úspěšní tedy museli nějak podvádět.

13

Odpovědět

+VoteForPinkykvasha16...
pro CZ je jednoduché řešení : 600000 nezaměstnaných ( řekněme že polovina pracovat legálně nechce, což je přestřelené ale budiž), a k tomu armáda lidí se vzděláním nižší než maturita, ti si opravdu nemůžou vybírat a velká část z nich se dále nedokáže nebo nechce vzdělávat ( lenost, věk, nebo na to prostě nemaj) což je dost lidí aby tyto činnosti byli zajištěny, za pár desetiletí až vzdělanost stoupne budou tyto činnosti s mizerným platem bude vykonávat zahraniční pracovní síla z ekonomicky slabších států kteří i dnes za 10k "kopou kanály"

00

Odpovědět

+VoteForPinkythorium.cekuj.net - proč cituješ cizí lidi z jiných diskuzí? Já jen, že to asi nebude neomylný zdroj informací, a kontext se též hodí (mimo to, že je to prostě neslušné..). A taky teď nemám tušení, co tu cituješ (co si kdy citoval), a co si sesmolil sám.

00

Odpovědět

+VoteForPinkynechápu souvislost mého příspěvku se stránkou o jaderném palivu ?

10

Odpovědět

+VoteForPinkydajmi, to nechápeš správně, nemá to žádnou souvislost. Jen si přesedni :)

00

Odpovědět

+VoteForPinkykvasha16: co tím jako chceš říct, že někteří mají fyzicky namáhavou práci? Tím spíš by na tom měli být fyzicky dobře :) To si myslíš že život trvá pouze během pracovní doby? Nebo že veškerá lidská aktivita se projevuje výhradně během práce?

10

Odpovědět

+VoteForPinkyBohužel se vyskytuje příspěvků o jaderném palivu čím dál víc na místech, kde by se vůbec vyskytovat nemusely :( Obvykle mimo kontext, logiku a bez jakéhokoli smyslu.

10

Odpovědět

Z práce? Mám známého, který sám staví barák je v práci od nevidím do nevidím a je mu těsně pod 60, ale každý týden hraje s náma volejbal a jezdí s manželkou o víkendech když je čas na kolo, procházky, zaběhat si a cítí se skvěle.
Samozřejmě jsou profese jako právě třeba ten horník, kdy to je opravdu velmi náročné. Ale většina kdyby jenom se trochu kousla a začala i po práci pro svoje tělo něco dělat, i když jsou unavení a ztahaní, tak by za pár měsícu došly k názoru, že je jim vlastně čím dál tím lépe a ta práce je tolik neunavuje.
Lidi jsou ztrhani z práce, protože právě nic po práci nedělají jenom sednou do gauče a čučí do telky. chce to jenom trochu chtít.

40

Odpovědět

Jakých důchodců, v 60 ti letech je ještě v produktivním věku! :D

530

Odpovědět

U nás to bude za chvilku nezbytnost, aby ses toho důchodu dožil :-D

30