A Very Potter Senior Year – 1×02 – Doupě

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:224
Počet zobrazení:5 853

V neděli jsme začali a nyní pokračujeme. Je tu druhá část a s ní i jedna nová písnička a téměř 13 minut dobré zábavy. Děj se tentokrát odehrává v domově rodiny Weasleyových, kde se všichni chystají na první školní den. Vrací se totiž naposledy do Bradavic...

Přepis titulků

Scéna druhá: Světlo odhaluje Doupě. Vstávat a cvičit, Weasleyovi! Je tu 1. září a všichni dobře víte, co to znamená. Vy mí malí trumberové, rychle si sbalte, protože po snídani vyrážíte do školy! Mami, neviděla jsi mého přítele Harryho Pottera? Ne. Neviděla.

Po domě mi tu běhá mnohem víc dětí než obvykle. Billova manželka, Ronova přítelkyně, Harryho přítelkyně... Je toho na mě moc. - Došla bys za mě všechny probudit? - Jasně! Ginny vyjde po křivém schodišti do ložnice, kde uvidí sedět na posteli Rona, - který si zlehka pobrnkává na kytaru a zpívá svým slabým hláskem. - Hele! Promiň, Rone. Haló!

Harry Pottere, snídaně volá! To neumíš klepat? Vypadni z mýho pokoje! Je to i můj pokoj, Ronalde! - Co tady vůbec děláš? - Do toho ti je prdlajs, ty hnusoprdko! - Skládá své přítelkyni písničku. - Charlie, vypadni! Mně to přijde romantické. - Fleur? - A mně přijdeš romantická ty. Bille! Sežeňte si pokoj, vy dva.

- Tohle je náš pokoj. - Mohli byste zavřít ty hnusný držky? Vždyť sotva svítá! Percy, ty jen žárlíš na Ronovu přítelkyni a mou krásnou manželku. To tak! Půjdu si zdřímnout na zahradu. Trpaslíci aspoň držej hubu! - Ne, Percy, tam nechoď. Hermiona si na zahradě čte. - No a? Proč není radši tady s tebou, pane Dokonalý? Jo, co se děje, Rone?

Proč se Hermiona včera nepřitulila k nám do postele? Jo. No... ona si totiž dlouho do noci četla. Poslední dobou na mě nemá moc času, protože začala číst tyhle romány pro mládež. Říkal jsem si, že by to písnička třeba změnila. Chtěl bych, aby mě znova políbila. A kdypak tě naposledy políbila? Musím se zamyslet. Jo, jo, první polibek byl zároveň poslední.

Rone, jakožto šťastně zamilovaná pro tebe mám jednu radu. Jak se to jen říká? Buď sám sebou. Jo, Rone, holky nestojí o laciné komplimenty, písničky a překvapivé dárky. V tu chvíli Harry doslova přisurfuje do pokoje na kytaře ve tvaru srdce, kterou drží ve vzduchu očarované okvětní lístky růže. Harry dosurfuje až k posteli a poté popadne kytaru do ruky. Zpívá. Ginny, Ginny, Ginny, jseš hustá a jseš moje holka, strašně tě miluju.

Jseš ta nejvíc sexy přítelkyně na celém širém světe. Miluju tě, Ginny Weasleyová. Jsi to nejkouzelnější stvoření na světě. Překvápko! Dárek od tvého přítele. Co je to? Co je to? Co je to? Deníček! Harry Pottere, ty jsi ten nejlepší přítel na světě. Hned do něj půjdu něco napsat!

- Čau, Rone! Čau, Weasleyovi! - Ahoj, kamaráde. - Díky, že jsem mohl přes léto zůstat v Doupěti. - Žádnej problém, kámo. Jen mě mrzí, že ses musel o postel dělit s Ginny. Spát se svou holkou musí bejt zvláštní. Ne, zvláštní bylo, že s náma spala i tvá máma... a ty... a celá tvá rodina v jedný posteli. Jste fakt hrozně chudý. Máš sbaleno do Bradavic? Jo, mám neviditelnej plášť, střep ze zrcadla, co mi dal Sirius, i svýho walkmana.

- Akorát nemůžu najít zlatonku pro štěstí. - Tu, kterou ti odkázal Brumbál? Jo, neviděli jste ji někde? Je na ní napsáno: "Otevírám se na konci." Kdo ví, co to ku*va znamená... Ty jo, všichni kolem mě se pořád líbaj. Bill s Fleur, ty s Ginny. Já to chci taky! Je to tvá ségra, tak ji popros. No páni! Mladá deprimovaná hrdinka skončí s nenápadným chlapcem od vedle.

Další skvělý závěr další skvělé série románů pro mládež. Hladové hry od Zlatoslava Lockharta. Promiň, ale kdo je to ten Zlatoslav Lockhart? Ty neznáš Zlatoslava Lockharta? Je to můj oblíbený spisovatel a idol. Dává světu nespočet skvělých knižních sérií. Třeba Stmívání, Hladové hry, Percyho Jacksona a jeho eskapády. Stmívání? Jo, o tom už jsem slyšel. Nelíbí se mi, jak ty knížky vyobrazujou muže. Vážně?

A četl jsi je? Četl jsi vůbec nějakou knížku? - A existuje knížka, kterou jsi nečetla? - Ne. Nesnáším lidi, kteří nečtou. Rone, přečetl jsi Hladové hry? První díl jsem ti dala už před pár týdny. Ano. Ano, bylo to... Bylo to dobrý. Byla to... Byla to skvělá hra. Vážně?

A o čem to bylo? Bylo to přece o... tom... o hladové, hladové... odměřené dívce, která ani nedá svýmu klukovi pusu! Tys to vážně přečetl. Čau, lidi! Deníčku už jsem to řekla a teď to řeknu vám: Snídaně je na stole! Sejdou tedy do jídelny, kde je již prostřeno.

Přichází i Bill, Fleur a zbylí Weasleyovi. Bonjour, Weasleyovi. Mrzí mě, že tu nemůže být i moje přítelkyně, ale ta wi-fina se ne a ne rozjet. Mrzí mě, že je tohle naše poslední společná snídaně a pak mě mí hoši zase na rok opustí. Už abyste ty Bradavice dostudovali a vrátili se mi sem pěkně zpátky jako všechny mé ostatní děti. Dokonce i Fred se vrátil po smrti jako duch, aby mohl být doma.

Ach, světlo! Vidím světlo! Asi už budu muset jít, takže nestihnu umýt nádobí. Percy mě nejspíš bude muset zastoupit. Frede, nech toho. Ale Fred jsem já. To platí i pro tebe, Harry. Jakmile budeš mít v Bradavicích hotovo, můžeš se k nám okamžitě nastěhovat. To je od vás moc milé, paní Weasleyová.

Takže... nastěhuješ se nebo ne? Já nevím, ještě jsem nepřemýšlel, co bude po Bradavicích. Je to můj jediný domov. Ani si nedokážu představit, že bych odtamtud odešel. Tím se nemusíš trápit, Harry. Vždyť před sebou máš celý poslední ročník. Když už jsme u toho, Roníku, ty kluku ušatá, mám pro tebe jeden dárek. Je to rodinná tradice Weasleyových.

Klíčky od našeho létajícího auta. Jo! Tady je máš, synu. A můžeš si je nechat celý rok. - Tohle bude ten nejlepší rok ze všech! - Tohle bude ten nejlepší rok ze všech! Jo, to zajisté bude. Pojďte si všichni připít na poslední ročník! Na poslední ročník! Vracíme se do Bradavic, tentokrát už naposledy.

Poslední ročník je konečně tu, po něm se vydáme do světa. Každý je zvědavý, co ti budoucnost přinese. Do čeho se ten nejslavnější kouzelník tentokrát asi zamotá? Dneska se zpátky vracíme, staré zvyky neměníme. Harry, určitě je ti jasné, že tenhle rok bude patřit tobě. Čeká nás potterovský poslední ročník!

Pojďte! Naskočíme do lítajícího auta a mizíme odsud. Nečekal jsem, že to dotáhneme tak daleko, ale je to tak a jsme štěstím bez sebe. Jsme štěstím bez sebe. Nic mě nezastaví, jsem rozjetej. A ten pocit je nakažlivý. Jsme štěstím bez sebe. Naučíme se nová skvělá kouzla a dostaneme spoustu dobrých známek. Budeme spolu trávit moře času, tenhle rok bude zatím nejlepší. Čeká nás totiž ročník poslední, poslední.

Už nejsme malé děti! Poslední, poslední! Lepší než všechny předtím! Čeká nás totiž poslední potterovský ročník. Na obzoru už se něco blýská a já vím, že tím něčím jsem já. Začíná mi docházet, že bych nechtěl být nikým jiným než sám sebou. Celá škola mě bude zase milovat. A kdybys potřeboval parťáka, naše přátelství nikdy nekončí, stačí říct.

Stojíme při tobě. I já ráda přiložím ruku k dílu. Neboj se požádat o pomoc. Ne, neboj se. Jste mí nejlepší kámoši a tohle bude ten nejlepší rok! Čeká nás totiž ročník poslední, poslední. Už nejsme malé děti! Poslední, poslední! Lepší než všechny předtím!

Naposledy se vracíme... - A já budu ve škole zase king. - To bude nářez! Naposledy se vracíme... - Takže to musíme pořádně rozjet. - Jinak to ani neumím. V tom je to kouzlo... dospívání a završení posledního ročníku. Naposledy se vracíme... a všechna legrace brzy pomine.

Naposledy se vracíme... a já musím přiznat, že se trochu bojím konce. V tom je to kouzlo... Určitě na mě čeká něco dalšího, ale teď už se musím připravit na... svůj poslední ročník. Poslední, poslední! Už nejsme malé děti! Poslední, poslední!

Lepší než všechny předtím! Naposledy se vracíme... Už nejsme malé děti! Potterovský, potterovský, potterovský, potterovský... Čeká nás potterovský poslední ročník! Harry, Ron, Hermiona a Ginny se podívají z okénka a v dálce spatří Bradavice. Támhle jsou, Harry. Bradavice. Páni, to je nádhera. Při přistávání s nimi začnou lomcovat turbulence.

Rone, vyrovnej to. Ne že to napálíš do Vrby mlátičky. No jo, vždyť se snažím! Sakra, padáme. - Držte se! - Čeho? Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nevíte kde by se dal stáhnout soundtrack z AVPM? Klidně i placený.

180

Odpovědět

http://teamstarkid.bandcamp.com/album/a-very-potter-musical

Klikneš
na Buy Now a daruješ částku dle svého uvážení (dokonce nemusíš dát nic - což samozřejmě nedoporočuji ;-)).

180

Odpovědět

Chybí mi tam Bonnie Gruesen :-( tahle co hraje Hermionu je strašně nesympatická

235

Odpovědět

Bonnie se snažili získat dost urputně, ale prostě to nešlo.

Mě je Meridith (v reálu i jako Hermiona) naopak moc sympatická :-D (Osobní názor, takže zcela respekutji ten tvůj) Je to i tím, že jsem "zvyklý" na to, že zpívá Hermioniny party z turné a mám ji rád z osobnostního hlediska (Pokuď se dá podle jejích tweetů, rozhovorů a projektů soudit). Její nejlepší scéna je ovšem rozhodně až v 2. díle 2. aktu - publikum se smálo asi nejvíc v celé šou. Počkejme si...

200

Odpovědět

+Miliaano, přesně na tuhle scénu se neskutečně těším :D to nemělo chybu!

180

Odpovědět

+Miliaale treba rátať s tým, že sa ti o tej hrôzostrašnej scéne bude aj snívať :D :D :D ....ja mám Mer rada, ako Hermiona sa mi dokonca páči viac ako Mega-Girl :)

190

Odpovědět

nechci to odsuzovat hned u druhýho dílu, ale zatim to AVPM a AVPS nesahá ani po kolena...

207

Odpovědět

Každý díl A Very Potter Trilogie je trochu jiný. (Což je dobře) Strašně záleží na tom, jak moc hardcore fanoušek (u AVPSY čím víc, tím líp) je, jaký má smysl pro humor (AVPM/S vtípky byly daleko víc sarkastické a štiplavé), jak moc ho irituje změna prostředí, scénáře apod. Je jasné, že ne všem se bude AVPSY líbit. Zkus vydržet, třeba v tom najdeš zalíbení -to nejlepší teprve příjde. Ale je taky možné že to prostě mine tvůj vkus.

230

Odpovědět

V 7:50, mi kluci hodně připomínaj hochy ze Smosh. Křičení na sebe a následné plácnutí :D Jsem sám?

181

Odpovědět

Milujem ten muzikál :) aj keď škoda toho mikrofónu... keď sa na to pozriem ako zvukár mám pocit, že darrenov mikrofón vôbec nefunguje, a zvuk jeho hlasu je tam domiešaný z tzv. ambient mikrofónov(to sú tie čo tam vidno na stojanoch), ktoré zaberajú zvuk z celej miestnosti pre potlesk a masovejšie scény a preto je to tak nekvalitné, aj keď mám pocit že v druhom dejstve mu mikrofón opravia :)

190

Odpovědět

Je o možné, něco jako že Darrenův mikrofon vůbec nejel jsem zaslechl (nějaký rozhovor?), ale tohle nemám ověřené, takže s jistotou nevím.

180

Odpovědět

+MiliaAno, teď jsem to našel, říkali to režiséři v rozhovoru pro Hypable - Darrenův mikrofon vůbec nefungoval.

180

Odpovědět

trochu mi vadí kamera, jak je snímá...zaměřuje se na detail místo celého jeviště jako to bylo v minulých dílech :)
jinak supr a těším se na neděli ;)

182

Odpovědět

Až bude na jevišti víc lidí (bradavické osazenstvo), bude i víc celkových záběrů.

191

Odpovědět

Jen by mě zajímalo, objeví se tady i Joe Walker?

181

Odpovědět

Ano, v deníku Toma Raddla jsou přece vzpomínky na Voldemortovo mládí. Ale nebudou to jen vzpomínky.

200

Odpovědět

V celé své sexy síle... ;)

250

Odpovědět

+AnyStarkid májí vůbec výbornou skladbu chlapů, z ženského pohledu - je široký výběr. (Jsem mužského pohlaví, takže to nebude úplně objektivní) Joey Richter (Ron) = sympaťák od vedle; Dylan Saunders (Brumbál) = hluboký hlas, vypadá starší; Brian Holden (Lupin) = záhadný charismatický sympaťák; Joe Walker (Voldemort) = chodící sex.

230

Odpovědět

+AnyAragog taky není k zahození :D

200

Odpovědět

Kolik bude celkem dílů a kdy začne druhé dějství? Ten mikrofon je celkem otravný, hlavně teda když zpívá sám. Ale jinak super a scénáře nevadí.

180

Odpovědět

18 dílů, 2. akt začíná po 11. díle. Mikrofon teď už bude jen lepší,

180

Odpovědět

Moc pěkné.. Sice nedomysleli umístění Joeyho, který by měl být jakožto "řidič" prohozený s Darrenem, ale kvůli takových blbostem mám AVP taky rád. :)

191

Odpovědět

V 9. díle si dělají legraci (jenom v náznacích), na téma, že Bradavice jsou v USA ("Ukaž mi Bradavice na mapě Spojených států!"), takže je možné že na to mysleli. Ale je taky možné, že ne :-D

190

Odpovědět

Úžasná část, nemůžu se dočkat další! Písnička byla dobrá, jen ji trochu rušil Darrenův nefungující mikrofon. Doufám, že se to brzo zlepší.
Vypadá to, že Starkid chtějí vymačkat z Harryho Pottera úplně všecko, a vede se jim to moc dobře! :D

190

Odpovědět

Skvělý, fakt jsem se na začátku nasmál :D

190

Odpovědět

:D Musím říct, že Very Potter je neskutečně vtipný muzikál. Kéžby bylo něco podobného i u nás. Ale přece jenom se mi víc líbily předchozí dvě hry. To malé divadlo mělo svoje kouzlo.

180

Odpovědět

Neříkoej hop, dokud není druhé dějství. Když Tento veliký dav vytleskává do rytmu písniček je to tak masakr. Navíc to taky podtrhuje na závěr skvělou atmosféru.

P.S.: Prosím BugHer0, odsouhlas mi komentář, mám ho zase dlouhý. (Dobře, budu se je snažit krátit.)

180

Odpovědět

+MiliaHotovo, promiň. :-D

180

Odpovědět

THAT WAS MEGASUPERFOXYAWESOMEHOT

181

Odpovědět

V tomto díle je nejhorší zvuk (připomíná mi atmosféru AVPM),nezoufejte, bude se to už jen lepší. Libil se mi komentář na youtube, že "mikrofon nezvládl úžasnost Darrenova (Harryho) hlasu."

Ginny, s tou parukou vypadá hrozně roztomile. :-) Navíc se vrátila i její intonace (ííí!) a ultra-intenzivní oči 8-) "Bylo to jako znovu si oblékat oblečení, které nosíte jako dítě a ono vám stále sedí. Šílená zrzavá paruka a jdeme zase na to!" – Jaime Lyn Beatty alias Ginny. Škoda že Ginny nezpívá v AVPSY trochu víc, protože co do hlasu jde o jednu z „tahounek“ souboru. Moje nejoblíbenější píseň od ní je rozhodně „Nejsi v tom sám“ z AVPM, obzvlášť ve skvělé verzi z 2. Starkid turné Apocalptour (Na youtube je z Dvd turné jen několik ukázek), kde zpívá úchvatně i Darrenův (Harryho) part: http://www.youtube.com/watch?v=8xRPDkv61P8

Jaime
v lednu pořádala Kickstarterovou kampaň na svoje debutové CD – Dolphin Safe Tunes a podařilo se jí peníze vybrat. Album by mělo být začátkem května: http://www.kickstarter.com/projects/dolphinsafetunes/dolphin-safe-tunes-the-debut-ep-by-jaime-lyn-beatt?ref=live

200

Odpovědět

Já jenom doplním, že Dylan Saunders (Brumbál) také vybírá peníze na Kickstarteru pro své debutové album.
Podařilo se mu vybrat potřebných 30 000 dolarů během 4 dní a dalších 20 dní ještě zbývá.
http://www.kickstarter.com/projects/756907223/confluence-the-debut-solo-album-from-dylan-saunder

191

Odpovědět

+kainashiVím, chtěl jsem si to schovat, až se Brumbál objeví :-D

180

Odpovědět

Myslel jsem si, že o tom vím dost. Ale ty jsi prostě studnice moudrosti, co se AVPSY týče :) Je fakt, že tady je mikrofon asi nejhorší, potom se to už jenom lepší.

190

Odpovědět

+krajnik1Děkuji, cením si toho. Jsem VELKÝ fanda, sleduju co se kolem Starkid děje, kde se dá. Twitter (Pro fanoušky asi nejlepší.), Hypable (Rozhovory...), Facebook, Jejich různé soukoromé projekty apod. Příští komentář (mám je dopředu nachystané) by měl být opět výživný, ale i po krácení má 160 slov, takže budeme muset zase počkat na schválení. :-D

200