A Very Potter Senior Year – 1×06 – Když se musíš vrátit domů

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:182
Počet zobrazení:6 751
V dnešním díle uvidíme, že i když se vám při představení něco nepovede, nemusí to být vždy na škodu. ;-) Navíc se dozvíme, jakou čokoládovou tyčinku nemůže Tom Raddle vystát a uvidíme v plné kráse celý jeho gang v čele s Malloyem.

Přepis titulků

Scéna šestá: Světlo odhaluje dívčí toalety. Ginny se u umyvadla zoufale snaží smýt ze svých rukou krev. Jak se mi ta krev vůbec dostala na ruce? Čau, Ginny. Ty si taky smýváš krev z rukou? Ne! Hej! Slyšela jsi, že je Tajemná komnata znovu otevřena? Jak vzrušující!

No... Měj se. Tajemná komnata je otevřená... Já mám ruce od krve... Ten vzkaz byl napsán krví... Tak počkat... Asi mě něco... Ne, je to fuč.

Ginny, ty nějak moc přemýšlíš. Deníček volá! Šup! Tak jo. Milý deníčku, potřebuji pomoc. Děje se tu něco divného. Nevíš náhodou něco o Tajemné komnatě? Možná... Mohl bys mi o ní povědět nebo mi to ukázat v další... kouzelné vzpomínce? Začíná další kouzelná vzpomínka.

Světlo se zhasíná a následně odhaluje Brumbála a madam Pomfreyovou. Oba stojí na chodbě a prohlížejí si tělo mladé mrtvé dívky. Je mi líto, řediteli. Dělala jsem, co jsem mohla. Ale obávám se, že je mrtvá. A ku*va! Myslíte, že mají děti pravdu? Že to má opravdu na svědomí ta stvůra... z Tajemné komnaty? Vyvarujme se unáhlených závěrů, madam Pompomová.

Tady na škole máme spoustu zabijáckých stvůr. Třeba zrovna tahle z Tajemné komnaty nebyla. Aspoň doufám... Cool! Profesore Brumbále, chtěl jste se mnou mluvit? Ano, Tome. Jen... chviličku vydrž, prosím. Dobře, otroci. Uvidíme se později.

Na schůzi spolku. Jasně, Tome. Malloyi! Kolikrát ti mám připomínat, abys mě oslovoval... Můj Temný králi. Jasně, jasně. Děkuji! Není to tak těžké, že ne? Já si tvoje jméno taky pamatuju. A teď zmizte! Madam Pompomová, nejspíš... můžete odnést tuhle ubohou holčičku dolů do kuchyně a nakrmit jí domácí skřítky.

Nebo počkejte. Dejte mi chvilku, já tu věcičku ještě jednou zkusím. Ku*va funguj! To je ta nejhorší relikvie smrti ze všech! Co to je? Tohle? To je jen kámen vzkříšení. Prý by měl oživovat mrtvé, ale... Jo. Prý by měl oživovat mrtvé, ale nějak se mi ho nedaří rozchodit.

Kámen, co dokáže oživit mrtvé? Ten bych chtěl... Hej, hej, hej! Ruce pryč, ty darebo! Ten šutr se vrátí do mé pracovny, kam taky patří. A když už mluvíme o slečně mrtvolné, nemáš s její smrtí nic společného, že ne, Tome? Pochybuji. Křiklan mi totiž říkal, že ses vyptával na Tajemnou komnatu. Hodně lidí říká, že bych tě měl vykopnout ze školy. Jak se opovažují takhle mluvit o Temném králi?

To je právě možná ono! Všechna ta černá magie, ten tvůj spolek, co za tebou všude chodí. Jak že si to říkáte? Kanci nesnášející ženy... ale přemýšlíme o změně jména. Akorát všechny děsíš, Tome! Vím, že páťák je pruda, ale musíme přijít na kloub tomu, proč jsi tak nešťastnej. To... to se mi nelíbí. Ale ty se nikdy nikomu nesvěřuješ.

No... svěřuji, svému deníku. Ale to je přísně tajné! Tak si představ, že jsem tvůj deník. Co v tobě budí tolik zloby? Tak jo... Nesnáším běžné věci: mudly, mudlovské šmejdy, Krotitele duchů, ale... Ale je tu i pár zvláštních věcí. Věcí jako... Snickers!

Myslíš, když se ti ostatní posmívají? Ne! Ne, já lidi rád rozesmívám. Ale nesnáším... Snickers! Však víte, tu tyčinku. - Tu sladkost? - Jo. - Čokoládovou dobrotu? - Jo. Snickers! - Ty nemáš rád čokoládu? - Jistě že mám rád čokoládu. - Tak nemáš rád oříšky?

- Oříšky miluju. - Tak co teda nemáš rád? - Nemám rád Snickers! Hele, Tome, asi vím, čím si procházíš. - O tom pochybuju! - Jsi ustaraný a zmatený. - Máš srandovní představy o kamarádech, které tě znepokojují... - Cože? A tu zlobu si vybíjíš na ostatních. - Mě má rodina nikdy nepřijala... - Aspoň jste nějakou měl! To nic, Tome! To nic. Jak by ses mohl naučit milovat, když tě to neměl kdo naučit?

Ale mám pro tebe dobrou zprávu, Tome. Jsi dočasně vyloučen. To ale není dobrá zpráva... Jsi dočasně vyloučen, aby sis mohl udělat malý výlet do Malého Visánku. Letošní Vánoce strávíš společně s jednou výjimečnou rodinou Raddleových. Cože? Našel jsem tvého otce, Tome. Jmenuje se taky Tom.

Tom Raddle starší. Tom Raddle starší? Tak to jsem potom Tom Raddle mladší! Malý Tommy junior! Žije tam s tvou babičkou a dědečkem! A jací jsou to kouzelníci? Vždycky jsem si říkal, že můj taťka musí být neuvěřitelný. Třeba hasič zložárů, kouzelný astronaut nebo balerína! Tome, na tom, jací jsou to kouzelníci, přece nezáleží.

Pokud mají oni přijmout tebe, musíš přijmout taky ty je. Máte pravdu. Přijmu je, ať už to jsou jacíkoliv kouzelníci. Hlavně že jsou to kouzelníci. Tak si sbal kufry, protože hned odjíždíš! Počkat, hned jet nemůžu. Musím na schůzi s otroky. Budeme vybírat nové jméno. Kašli na jméno.

Teď máš šanci vydat se novou cestou. Třeba nemáš prožít celý život zahlcen temnotou. Ale já nic jiného neznám. Proto je načase, abys vyrazil do světa a něco nového se přiučil. Něco, co tě škola nikdy nenaučí, Tome. Je čas jet domů. Máte pravdu. Máte pravdu! Hodně štěstí, hochu.

V mém životě je jen pár věcí, které mám rád. A ty jsi jednou z nich. Díky, Brumbále. Když se musíš vrátit až zpátky domů, abys zjistil, co potřebuješ a kým máš vůbec být. Když se musíš vrátit až zpátky domů, abys zjistil, kým vlastně jsi a po čem tvé srdce touží. Zpívej si...

Tome! - Můj králi, nikam nechoď, vždyť zmeškáš schůzi! - Kam jdeš? Já... jdu domů. Když se musíš vrátit až zpátky domů... abys zjistil, co potřebuješ a kým máš vůbec být. Když se musíš vrátit až zpátky domů, abys zjistil, kým vlastně jsi a po čem tvé srdce touží.

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jsem mrtvá smíchy!!! ten Chrisův odvhod je skvělej!!! :D

240

Odpovědět

"Čau Ginny. Taky si smýváš krev z rukou?" XD

Jsem zvědavá na tu návštěvu, i když všichni samozřejmě víme jak to dopadne (nebo ne? :D)

190

Odpovědět

Jsem ráda, že se nám vrátila sestava z LWL, hlavně Elona byla velké překvapení, po tak dlouhé době jsem nečekala, že by se mohla znovu objevit se Starkids. A Chris je prostě nepřekonatelný, u jeho scén umírám smíchy :D Mimochodem, už se těším na Tomovu návštěvu u tatínka ;)

200

Odpovědět

"Lusk" "lusk" "lusk" cool! :D

230

Odpovědět

Na Chrise opouštějícího jeviště se dá dívat pořád dokola a nikdy to neomrzí :D. A kdyby tohle někdy viděl skutečný "Little Tommy junior", tak by nezůstal kámen na kameni :D.

190

Odpovědět

zajímalo by mě, jestli i tady bude reklama na skvělé červené pendreky :)

190

Odpovědět

Ne :-( Tvůrci to pojali prostě jako "exkluzivitu" AVPS

200

Odpovědět

Uršula je vtipná i když nemluví :D

211

Odpovědět

BugHer0: Poslal jsem ti odpověď :-)

181

Odpovědět

V tomhle díle je nejlepší záporácký nástup, jaký jsem kdy viděl :-D A samozřejmě vynikající opuštění jeviště v podání Chrise Allena (Ufňukaná Uršula) – Duder nám přibral :-D Madame Pomfreyovou hraje Elona Finlay, kterou si fanoušci mohou pamatovat jako hlavní hrdinku Sami (Ano, je to ona!) v Little White Lie. (Všímněte si jejích žlutých nehtů :-) )

Mimo jiné se Dylan Saunders (Brumbál) kamarádí (a příležitostně spolupracuje) s světově známým rapperem Georgem Watskym. (Shakespeare z Epic Rap Battles of History) Ukázka jejich spolupráce (Zpěv začíná 0:59, samozřejmě je to rap, takže stěžejní je text. Dylan zpívá, v klipu bohužel není vidět.): http://www.youtube.com/watch?v=E6Ocqp16Ldc

Jako
velké díky za vaši podporu u mých komentářů (měl jsem obavu, jestli nebudou, třeba kvůli délce lidemvadit) jsem se rozhodl přeložit jako bonus „fanouškovské výzvy“ Starkid. V průběhu jejich turné je fanoušci na twitteru k něčemu vyzvali a StarKid to potom udělali. Budu to dělat asi tak, že každý díl AVPSY přidám jednu výzvu. (Je jich celkem 8 cca po minutě a čtvrt) Je to moje první překladatelská práce, takže omluvte případné titulkářské chyby. Dnes to bude lidská pyramida ze Space Tour: http://www.youtube.com/watch?v=Lq_27DNFlwA (Video je schválně nastavené neveřejně – jde najít jen přes tento odkaz, abych neparazitoval se shlédnutími na originálním videu, přišlo mi to jako slušnost vůči Starkid.)

211

Odpovědět

Tyhle jejich challenge jsou fakt super :) Moje osobně nejoblíbenější je asi Heliový zpěv :)

180

Odpovědět

+krajnik1Ten přijde taky :-D (Nebojte pro překlad písní jsem použil původní překlady z videacesky.cz) Osobně mám nejradějii asi balónkovou bitvu, ale helium je hned na druhém místě.

180

Odpovědět

Milia nechceš se dohodnout s videacesky teamem a házet ty videa sem ?

180

Odpovědět

+PeldaJá jsem jim to ještě před AVPSY na fóru nabízel, ale nedostal jsem žádnou odpověď, ale pokud by o to projevili zájem, tak jim ty titulky rád pošlu. Oni tady "ručí" za určitou kvalitu, která u takovýchto fanouškovských překladů nemusí být 100% jistá :-)

180

Odpovědět

Nechceš Starkids založit alespoň třeba Fb stránku? ;) Tyhle informace jsou hrozně zajímavé a myslím, že by to spousta lidí určitě ocenila a určitě by tak více věděli i o možnostech, jak je podpořit. Já bych se teda k takovému odběru na Fb určitě přihlásila! :)

200