A Very Potter Senior Year – 1×04 – Vždycky tanči

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:253
Počet zobrazení:5 714
A je tu další část muzikálu se smrtící stopáží. Těšte se na 16 minut skvělé zábavy, hudby a tance a spoustu odkazů na dva předchozí muzikály. Ginny je rozhněvaná a rozhodne se svěřit svému deníčku. Ale odkdy deníčky mluví? Ode dneška. Co jí ten její asi řekne? To se dozvíte právě teď!

Přepis titulků

Scéna čtvrtá: Světlo odhaluje dívčí toalety. Ne. Prosím! Prosím, ať to není pravda. Hej! Buď už zticha! Dívky by sem měly chodit na záchod, ale nechodí! A podle mě za to můžeš ty! To mě mrzí, Ufňukaná Uršulo, ale mám zlomené srdce.

Chudinko! Přítelkyně Harryho Pottera je smutná, protože ještě pořád žije! Neměla bych ti ještě podat kapesníček? Nasr*t! Asi je konec. Už nejsem přítelkyně Harryho Pottera.

Nejradši bych umřela. Tak jdi ale jinam! To poslední, co tenhle hrad potřebuje, je ukňouraná kráva, která se bude promenádovat po chodbách a toaletách. A tvůj hlas mě vytáčí! Dobře. Čas na deníček! Tak jo. Milý deníčku, to jsem já, Ginny.

Dneska se mi celý svět bortí pod nohama. Přítel mi dal košem! A víš co? Kašlu na něj! Nesnáším ho! Slyšíš mě, deníčku? Nesnáším Harryho Pottera!

To mi povídej. Kdo to řekl? Někdo, kdo tě naprosto chápe, Ginny. Někdo, kdo ví, jaké to je, být plný zloby. Deníčku? Já jsem deník. Žádnej deníček. Deníčky jsou pro holky. Ale jinak ano, Ginny.

Jsem kouzelný deníček. Kurva! Deník. Jsem kouzelný deník, očarovaný duší jeho předchozího majitele. Harry? Ne. Ale Harry mi tě dal. Přečti si jméno na obalu, ty trdlo. Tak jo.

Tom... Roj... Roj... Rojvůl... Roj... Roj... Hele, radši... Na tohle jméno kašli. Je vymyšlený jen kvůli triku s přeskupením písmen. To pochopíš pozdějc. Přeskoč... Přeskoč na další jméno. Aha, Roddle. Skoro... Tom Raddle.

Jsem část jeho duše, oddělená a následně svázaná s tímto deníčkem. Kurva! Deníkem! Svázaná s tímhle zasr*ným deníkem! A copak bys chtěl, deníčku? Pomoct ti, Ginny. K tomu přece deníky jsou. Víš, kdysi jsem byl jako ty. Osamocený, rozhněvaný...

celý svět se ke mně otočil zády. A copak jsi udělal, deníčku? Ukážu ti to... prostřednictvím kouzelné vzpomínky. Všechno to začalo, když jsem byl ještě chlapeček, osiřelý chlapeček. Světlo se zhasíná a následně odhaluje kouzelnou vzpomínku. Přesouváme se do Woolova sirotčince, o mnoho let zpět.

Sám se můžete přesvědčit, že je Woolův sirotčinec přední institucí. Máme tu sirotky sedmi různých druhů včetně pouličních rošťáků, růžových tvářiček, roztomilých mrňousků, a jednoho zlého antikrista, co ovládá telekinezi. - Co přesně tu hledáte, pane... - Brumbále. Jsem Albus Brumbál. Ale můžete mi říkat Brumby nebo Velký B.

To B je zkratkou pro... bakaláře. Vyučuji na škole pro děti s výjimečnými magickými schopnostmi. Do haj*lu! Chci říct pro naprosto obyčejné děti. Tak to máte štěstí, Velký B. Obyčejných dětí tu totiž máme spoustu. Poslyšte, panenko, já jsem se přišel na jednoho konkrétního chovance. Na Toma Raddlea. Myslím, že by se na naši školu náramně hodil.

Tom Raddle? Jak myslíte! Ale varuji vás, ten hoch je netvor! Th-Thomasi... přišel tě navštívit profesor Brumbál. Jakpak se máš, Tome? Profesor? Jako doktor?

To mě asi přišel prohlédnout. - Mně ale nic není! - Přestaňte křičet, mladý muži! Je to profesor ze školy. Třeba si tě konečně odvede, - ty malý neurvalý divochu! - Děkuji mockrát, paní Coleová. Dál už to zvládnu sám, tak radši padejte, prosím. Proč radši taky nevypadnete? Stejně mě nebudete chtít. Má pravdu, víte? Jsem zlý.

Nejsi zlý, Tome. Ale jsem. Paní Coleová říkala... že moje maminka při porodu zemřela. Jako první věc v životě jsem zabil člověka. Tome, ale člověk někdy prostě... Člověk prostě někoho z rodiny občas omylem zabije. Nemusíš si nic vyčítat. Ty, poslyš...

Víš, kdo omylem zabil při hádce se svým přítelem vlastní sestru? Ten chlap, co stojí vedle tebe. - Vy už jste taky někoho zabil? - Jo, spoustu lidí. Ale to neznamená, že jsem zlý. A ty taky nejsi zlý. Jen o sobě prostě... pár věcí prozatím nevíš. Potřebuješ jenom někoho, kdo na tebe dohlédne a přivede tě na správnou cestu. Tome, připadal sis někdy jiný než všichni ostatní chlapci?

A určitě se ti občas povede provést nějakou nezvyklou věc. Nějakou hloupou blbůstku. No... Občas když jsem hodně šťastný... začnou mi lítat z prstů jiskry. No vidíš! A víš, co to znamená? Tome, to znamená, že jsi kouzelný chlapec. Cože?

Jsi kouzelný chlapec! Ty jiskry, co ti lítají z prstů, to je kouzlo. Jsi totiž kouzelník, Tome. No páni! Já věděl, že jsem výjimečný! Teď půjdeš se mnou a já tě odvedu do kouzelnické školy s legračním názvem. Chceš ten název říct? Jsou to Bradavice! To je legrační. V Bradavicích vyučují obří lidi i zakrslíci, vlkodlaci a kočky...

Navíc tam hrajeme spoustu her. A na úkoly se můžeš zvysoka vys*at! - Učíme se tam jenom zpívat a tancovat! - Jupí! Hurá! Jiskry! Tome, podívej se na ty kouzelné jiskřičky! Jiskříš jako obloha na Silvestra! Jupí! Jsem kouzelný! Cítím teplo od srdce! Já taky!

Tome, od této chvíle začíná nová kapitola tvého života. Teď jsi jen chlapeček, osiřelý chlapeček a někde hluboko v tobě... je zhrzená duše a prázdnota, která tě rozesmutnila. Jenže ty nejsi jako ostatní, máš kouzelný šmrnc. A jakmile se začneš nakrucovat, úplně tě to pohlcuje a nikdo se ti nevyrovná.

Díval jsem se, jak si hraješ. Poslouchal jsem, co jsi mi říkal. A dneska jsem ti přišel říct, že nejsi žádný obyčejný dareba. Jen máš zlomené srdce a uvnitř tě to užírá, ale já ti nabízím úplně nový start a mnohem šťastnější život. Když se ti začnou ostatní kluci smát a utahovat si z tebe, vím o jednom tajném způsobu, jak je nechat zmizet. Máš zvláštní nadání, tohle je tvoje šance. Možná tomu nebudou rozumět, ale ty se dál drž plánu a ukaž jim, že je čas si zatančit!

Vždycky tanči, vždycky tanči. I když ti v tom budou chtít bránit, vždycky tanči. Zavři pusu, přestaň remcat, zvedni nohu a rozhýbej ji. Jsi kouzelný chlapec, tak skákej, toč se, vrť! A Tommy, vždycky tanči! Připraven na cestu do Bradavic?

Na tuhle chvíli čekám, už ani nevím jak moc dlouho. Ale stačí se na vás podívat a je mi jasné, že byste si nevymýšlel. Žiji ve velké lži už od chvíle, co jsem zabil mamču. Pořád jsem se sám sebe ptal, proč se mi všichni posmívají. Když se ti začnou ostatní kluci smát a utahovat si z tebe, vím o jednom tajném způsobu, jak je nechat zmizet. Máš zvláštní nadání. Tohle je má šance!

Možná tomu nebudou rozumět, ale ty se dál drž plánu a ukaž jim, že je čas si zatančit! Vždycky tanči, vždycky tanči. I když ti v tom budou chtít bránit, vždycky tanči. Zavři pusu, přestaň remcat, zvedni nohu a rozhýbej ji. Jsem kouzelný chlapec, chci skákat, točit se a vrtět! Tommy, vždycky tanči!

Zmijozel! Tome, tvé zařazování ještě není u konce. Tady je šála sexuálních preferencí. Zajímavé. Ty to budeš mít hodně rozmanité. - Ahojda. - Čau. Jmenuji se Lucius, ale můžeš mi říkat Lucí. Až vyrostu, chci být baleťák! A já jsem Trixie!

Bradavice jsou príma, protože si tu můžu najít spoustu přátel a jíst spoustu dobrot. - Ty se mi vysmíváš? - Ne! Chceš být můj kamarád? Odpal! Páni, to je ale chlapák! To se teprve uvidí. Nedal bys přátelský taneční souboj? Nedal? Proč ne?

Jo! To nebylo špatný, ale umíš tohle? Ten si to dává, sledujte jeho um. - Tu techniku. - A jeho styl. Ten se ale vrtí, skokan jedna báseň. Dívejte, dívejte, dívejte, jak tančí! Vždycky tanči, vždycky tanči. I když ti v tom budou chtít bránit, vždycky tanči. Zavři pusu, přestaň remcat, zvedni nohu a rozhýbej ji.

Jsi kouzelný chlapec, tak skákej, toč se a vrť! A vždycky, vždycky, vždycky, vždycky, vždycky, vždycky tanči! Tak... to sama vidíš, Ginny. Když to na světě stojí za prd, prostě tanči.

A na světě to stojí vždycky za prd, takže vždycky tanči. - Smím prosit? - Jémine. Jo! Máš zvláštní nadání. A proto jsem si tě vybral. Možná tomu nebudou rozumět, ale my dva si krásně zatančíme. Vždy-cky tanči.

Vždycky tanči. I když nám v tom budou chtít bránit, vždycky tanči. Byla jsi zrozena k mým úmyslům, tak se mnou nech omámit. A vždycky, vždycky, vždycky... tanči!

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Naprosto úžasné!!! :D Miluju tyhle muzikály, a už se těšim večer na novej díl!!! I<3 Joe/Tom!!!

210

Odpovědět

Z konce téhle scény mám pokaždé husinu... jak tam Joe/Voldy zpívá hned po tom tanečním výkonu, tak tam to zní ještě víc sexy, než obvykle... sákra, taky bych se nechala omámit! :D

260

Odpovědět

Souhlasim. Ten jeho zastřenej, udejchanej hlas...yep, kalhotky letěly do kouta.

250

Odpovědět

čím častěji se na to dívám, tím víc bych chtěla být v Ginnině kůži ^//////^

220

Odpovědět

Uršula nářez, Ginny teda skvělej výkon a Vojeldort super

190

Odpovědět

Keď som to videla prvý krát, v mojej hlave skrsol shipping Gindermort! :D ...Myrtla je jendoznače úplne špica! Joe ako vždy dokonale sa do role vžil, hlas dal tiež perfektne! :3 ...škoda niektorých dvojzmyslov ako "I'm gay!" a Dumby na to "Me too!" :D :D :D zbožňujem Starkids! :3

201

Odpovědět

Bohužel, v tomhle ohledu má čeština značně omezené možnosti. ;-)

180

Odpovědět

+BugHer0no třeba by tam šlo "jsem kluk jak buk" :D

184

Odpovědět

+BugHer0Jenže ono je to tam pak v tom muzikálu ještě jednou a tam už by to moc nepasovalo.

180

Odpovědět

+BugHer0jasan, já jen že i čeština nabízí jisté možnosti, ale tuhle narážku si dám raději v angličtině

181

Odpovědět

+BugHer0Si nemysli, že jsem o tom nepřemýšlel. ;-) Zaseknul jsem se na tom asi na hodinu.

210

Odpovědět

Tom tančí! Nebe na zemi existuje!! :D
Vážně krásný díl, líbil se mi hlavně kvůli Joeovi :3 (jestli sundá košili, tak to bude *Q* :D)
Já se té neděle asi nedočkám!!!

210

Odpovědět

Naděje na Joeovu odhalenou hruď rozhodně je. ;-)

200

Odpovědět

To prostě nemá chybu :D

180

Odpovědět

Je skvělé, že je Duder zpátky :D.

190

Odpovědět

Nejlepší přátelský taneční souboj všech dob :D

200

Odpovědět

Uršula nemá chybu :D

180

Odpovědět

Uršula je skvělá :D a to jsi ještě neviděla to nejlepší :D

190

Odpovědět

taky bych si zatančila ;)

200

Odpovědět

Jedna z nejlepších písniček celýho muzikálu :))

181

Odpovědět

BugHer0, již tradičně tě prosím o schválení komentáře. Děkuji, moc si toho cením.

180

Odpovědět

Promiň, byl jsem na pivu, tak to muselo tentokrát chvíli počkat. :-D

180

Odpovědět

+BugHer0V pohodě :-D Díky!

180

Odpovědět

Při nacvičování způsobil Chris Allen, jako Ufňukaná Uršula svým výstupem všem členům souboru takový záchvat smíchu, že si museli dát pauzu. Chris taky dělal krátký dramatický film OMG, o kterém jsem psal u prvního dílu AVPSY. Viděli jste? Jak se líbil?

Písnička Always Dance je inspirovaná písničkou To Dance Again z AVPM. Vzpomínáte? A jak už u druhého dílu psala kainashi, Dylan Saunders (Brumbál) právě pořádá kickstarterovou kampaň na svoje vlastní debutové album. (http://www.kickstarter.com/projects/756907223/confluence-the-debut-solo-album-from-dylan-saunder) Je to poslední kickstarter od Starkid. Slibuju! :-) Dylan na AVPSY vzpomínal: „Návrat všech těch členů týmu (některých po letech) mi připadal, jako oslava díkůvzdání obrovské rodiny – všichni ti šílení „strýčci“ a „tetičky“ se sešli jen na tu jednu večeři. Při zkoušení nebyl ani čas na emoce, když jsem ovšem viděl jak si po finále tisíc lidí osušuje zarudlé oči, rozesmálo mě to a zároveň taky rozplakalo. Nakonec to bylo velmi dojemné.“

Fanouškům Starkid doporučuji taky muzikálovou minisérii World's Worst Musical (Nejhorší muzikál světa – O mladém tvůrci, který bojuje s nedostatkem originálních a dobrých nápadů.) od Verse Factory, kde členové Starkid hostují v každém díle: http://www.youtube.com/watch?v=8dAeql-mh04 (Jsou tam i angl. titulky. Pusťte si víc dílů, v prvním se zpívá minimálně. :-) Můj nejoblíbenější je 4. a 10. díl)

200

Odpovědět

kam na to info chodíš? jinak co jsem pochopila, tak Starkid víceméně pořád fungují a vídají se, jenom Darren to nestíhá ... :)

180

Odpovědět

+janelizzieAno, stále fungují (spíš více, než méně) a připravjí teď spolu na léto nový muzikál Twisted (psal jsem o něm u 1. dílu). Darren je tak úspěšný, že to opravdu nestíhá. (Ale všichni zůstali přátelé.) No a chodím na to různě. Např.: To s Uršulou jsem četl a o Dylanově albu jsem se dozvěděl na Twitteru, Dylanovo vzpomínání je z rozhovoru (některých) herců s Hypable a o Worst muzikálu jsem se dozvěděl, když jsem si pročítal Jaimeino (Ginny) resumé a zjišťoval, v čem ještě hrála.

190

Odpovědět

Jen si dovolím upřesnit, že když jsem se díval naposledy, byl jsem ještě chlap ;)

180

Odpovědět

+kainashiTeď jsem si uvědomil, že by to mohlo vyznít divně :D Prostě jsem byl, jsem a vždy budu muž :D takže kainashi nepsala, ale psal :) to je tak nějak vše co jsem chtěl říct

190

Odpovědět

+kainashiOmlouvám se, neměl jsem žádnou nápovědu :-D

180