A Very Potter Senior Year – 1×11 – Býval jsem Harry Potter

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:197
Počet zobrazení:6 796
Poslední díl prvního dějství je tu a Harry Potter má už všeho po krk. Nechá Bradavice napospas Tomu Raddleovi?

Přepis titulků

Harry vyběhne z Velké síně a utíká chodbou po bradavickém hradu. - Harry! Harry, počkej! - Co chceš? Promluvit si s tebou. O tom deníčku, co jsi mi dal. O Tomově deníčku. - Harry, potřebujeme tvou pomoc! - Jo, tys mi ve Velké síni taky pomohla, viď? Ani ses mě nezastala! Jen jsi tam seděla se Seamusem a Deanem. Vyprávěj o deníčku jim, já už nikdy nikomu nepomůžu.

Mám toho po krk! Harry... možná už nejsi oblíbený, ale lidi pořád potřebují tvou pomoc. Jsi přece Harry Potter! Ne, nejsem! Jasný? Teď už ne. Všechno, co mě dělalo tím, kým jsem, je pryč. Býval jsem Harry Potter. Život míval kdysi aspoň nějaký smysl... A nebylo to tak dávno. Věděl jsem, kde jsou hranice, a bylo snadné...

být hlavní hvězdou na scéně. Dřív bývalo... všechno fajn. Dokázal jsem proměnit vodu ve víno. Dřív jsem dokonce býval šťastný, býval jsem Harry Potter. Tome, asi tě už chápu. Nikomu už se nedá věřit. Svět je příšerné a osamělé místo.

Můžeš mi ukázat, co se ti stalo, když jsi zabil svého otce. Kdysi dávno jsem býval pln naděje. Býval jsem dobrák od srdce. Všichni tvrdili, že jsem zlý. A možná měli pravdu. Změnil jsem si jméno, zbláznil jsem se, nikdy předtím jsem si nepřipadal menší.

A já bláhový jsem si myslel, že mě můžou mít rádi, i když jsem byl Tom Raddle. Spadl jsem z velké výšky, svět mi řekl své sbohem. Nejsem žádný anděl, nemám odpověď, jen padám čím dál rychleji do prázdnoty. Dřív jsem býval hrdina... ale ten hrdina je teď pryč. Když se ohlédnu zpět, sotva ho vidím. Všichni už na něj zapomněli.

Jen mě odstrčte, zahoďte pryč. Klidně si zapomeňte na minulost. A já se pokusím udělat to samé. Ale stejně bych si přál, aby vše bylo tak jako dřív. Ale stejně bych si přál, aby vše bylo tak jako dřív. Harry! Kam utíkáš? Pryč odsud.

Ne, to neříkej, Harry. Pojď... Pojď zpátky do Velké síně a pokusíme se to vysvětlit. Já se do Velký síně vrátit nechci, chápeš to, Hermiono? Už sem nikdy nepáchnu. Cože? Odcházím z Bradavic navždy. Vždyť jste to sami viděli. Nikdo tu o mě nestojí! A víte co? Nedivím se jim. Kdo by tu chtěl takovýho ubožáka? Ubožáci, jako jsme my. Harry...

Bradavice jsou tvým domovem, Harry! Bývávaly. Sbohem! Spadl jsem z velké výšky, svět mi řekl své sbohem. Nejsem žádný anděl, nemám odpověď. Jak mohl můj život takhle ztroskotat? Jen padám čím dál rychleji do prázdnoty. Kdysi dávno... mě tu všichni zbožňovali.

Kdysi dávno jsem býval šťastný, býval jsem Harry Potter. A tak jsem z Bradavic odjel a nikdy jsem se tam nechtěl vrátit. Celé roky jsem se toulal a zdokonaloval v černé magii, aby se mě všichni báli. A dnes povolávám do služby všechny čarodějky a kouzelníky, kteří mi kdysi sloužili. Teď se ukáže, kdo je statečný a vrátí se, a kdo je pošetilý a bude se držet stranou. Dnes vyhlašuji tomuto světu válku. Toma Raddlea nahradí někdo jiný. Já, Lord Voldemort!

Jiskry! Ne! To není možné! Je, Ginny. Jsem zpět. Nejsem mrtvý ani živý... zatím! Nesnaž se mě zastavit, Ginny. Stejně jsi s tím nemohla nic dělat. Nabral jsem sílu a neměla jsi mi jak zabránit. A teď, má otrokyně... honem do Tajemné komnaty!

Pojď sem, můj bazilišku. Hade! Jo, jo... Dlouho jsi byl živ jen z drobných škůdců, ale teď se těš na pořádnou kořist. Lord Voldemort tě pohostí. Překlad: BugHer0 Korekce: Snuffy www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Miluju tu písničku! ^^ a Darrena taky :D

200

Odpovědět

Moc krásný díl ^_^
Nevím, co se mi z něj líbilo nejvíc, jestli ta písnička, která má momentálně moje 1. místo z písniček z AVPSY, nebo úplně úžasně povedená loutka baziliška anebo konečně, že Tom/Joe svlékl tu košili (*Q*)(všimli jste si jak tam začali všichni (teda spíš všechny) jásat? :D málem jsem začala taky, kdybych neriskovala, že vzbudím celý barák :D)!!!!
Jako obvykle se nemůžu dočkat na další část!!!

260

Odpovědět

Loser like me...co mi to jenom připomíná :D :D

220

Odpovědět


Odpovědět

Taky jsem si říkala :D

190

Odpovědět

super písnička, ale ta nejlepší teprve přijde, věřte mi ;) :D

200

Odpovědět

Úžasný jako vždy :) díkes za překlad a za bonus Milio, btw budete pak překládat i něco jiného od nich ? (rangery už mám skouknuté :) )

190

Odpovědět

Sem do komentářů AVPSY s tím moc nepočítám (Už nám zbývají jen 2 challenge :-( ), do budoucna možná budu něco od nich ze záliby zkoušet, ale nechci nic slibovat.

Máte zkouknutý (Nechci vás urazit, počítám že máte, ale mezi čekou fanouškovskou komunitou se to vědělo překvapivě málo.) i jejich ujetý batmanovský muzikál Holy Musical B@man? (2012) Přeložila ho (velmi dobře) jedna česká fanynka: http://www.youtube.com/watch?v=6MkJlGZKmXw (Pokuď jste viděl, jak se líbil?)

180

Odpovědět

+MiliaKoukala jsem na kousek, ale moc mě to nechytlo. DC moc neznám a ani ho nemusím, takže to bude asi tím :/.

182

Odpovědět

+MiliaPodle mě je Batman taky slabota. ;-) Až na pár dobrých písniček mi to kolikrát připadalo jako humor na úrovni základní školy. Nesedělo mi taky až přílišné přehrávání a kolikrát dost divné postavy. Podle mě od nich zatím asi nejslabší věc.

194

Odpovědět

+MiliaAni mě to nenadchlo tak, jako AVPM nebo Starship, ale třeba písničky Rogues are we nebo Somebody's buddy jsou bezvadný :) A taky Robin Nicka Langa :) A i Joe Walker byl skvělej... A Brian taky :D

190

Odpovědět

+MiliaNesouhlasím, B@tman má skvělý příběh, skvělé postavy (rivalita mezi Supermanem a Batmanem je awesome), bombastický songy (Komu se tohle nelíbí, tak nemá sluch. Bez debat - http://www.youtube.com/watch?v=eboDFPJtyUU ) a vtipy taky luxusní. Rozhodně srovnatelný minimálně s druhým dílem Harry Pottera. ;)

185

Odpovědět

+MiliaU Holy Musical B@man je podle mě největší problém s humorem: AVPM se vám bude líbit, pokud máte rádi "štiplavější" stránku humoru StarKid. Starship se vám bude líbit pokud si víc užíváte "roztomilejší" stránku StarKid a B@man se vám bude líbit, pokud se vám líbí "goofy" ("prdlý", ujetý, střelený) styl od StarKid. Přehrávání naschvál, neskutečné taneční kreace a koneckonců i hudba u níž se nedá pochybovat o kvalitě, ale její styl se naprosto vymyká předchozí tvorbě. Navíc by člověk měl podrobně znát universum DC aby si užil všechny drobné fórky a odkazy, kterých je opravdu spousta. Já mám HMB moc rád, protože mi tenhle "goofy" styl nevadí a baví mě (Navíc se mi tady líbí i disco "sound" písniček - Rogues mají skvělou dynamiku a Dark, Sad, Lonely Knight mi zase připomíná Abbu v době největší slávy.), ale chápu ty, kterým tenhle styl nesedí. Na HMB prostě musíte mít specifický vkus.

Co se týše Twisted (plánovaný muzikál) tak třeba hudbu bude dělat A. J. Holmes, který dělal všechny písničky pro StarKid, které zní jazzově (třeba písnička Lockharta v 3. díle AVPSY). Věřím tomu, že u tak moc ujetého stylu StarKid nezůstanou a že Twisted bude zase něco trochu jiného.

210

Odpovědět

+MiliaJe díky za tip a ne neviděl :),jsem je poprvé objevil až tady, ještě jednou díkes za překlad, jinak zatím jsem skoukl první act a super.

180

Odpovědět

Už vám ty scénáře tolik nevaděj co? :D
Řekl bych, že je tohle jedna z nejlepších písní muzikálu, ne-li ze všech muzikálů.Je mi trochu líto, že si Darren ani jednu písničku nenapsal. Přecijenom je to pak trochu o něčem jiném, zpívat to svoje. Btw, budu se těšit na středu!

180

Odpovědět

Nejlepší písnička z AVPSY. A ten jekot u Voldyho... to nemá chybu :D

200

Odpovědět

Asi ano, ale některé kousky z 2. aktu jí (dle mého soudu) rozhodně šlapou na paty. (Ale pšt, pozor na spoilery :-D )

180

Odpovědět

+MiliaMyslíme určitě to samé- totálně nejlepší věc z AVPSY :)

180

Odpovědět

+MiliaHm, tak to fakt nevím, jaká písnička je tam lepší než tahleta. Napadá mě akorát pár opravdu výborných scén, ale písnička... ?

181

Odpovědět

+MiliaKolikokoli: Mám na mysli třeba všechno z 2x05, to mě dostávalo. Ale třeba výkon v 2x04 byl taky bomba.

180

Odpovědět

+MiliaNo, jo vlastně. Ta z 2x05 je fakt krásná. Ta z 2x04 je spíš vtipná :D.

181

Odpovědět

+Miliata z 2x04 mi přijde jako nejlepší pěvecký výkon z celýho muzikálu :)

190

Odpovědět

A už se to rozjíždí! Finále 1. aktu, při kterém mi vždycky běhá mráz po zádech! V tomto díle je taky jedna z nejpamátnějších a nejkrásnějších vět celého představení (Ron – 4m13s)
Když se před čtyřmi lety (2009) připravoval A Very Potter Musical, přišel Darren (Harry) za Nickem Langem (režisérem) a řekl: „Mám dva nápady na písničky: „něco jako vracím se do Bradavic“, kde Harry zpívá o tom, jak se musí vrátit do Bradavic za svými přáteli a druhý nápad je „byl jsem Harry Potter“, kde zpívá o tom, jak je jeho sláva a přátelé pryč.“ První písnička se do AVPM hodila hned na začátek a Goin' Back To Hogwarts dodnes zůstává největším hitem od Starkid. Druhá písnička napsána pro AVPM ani AVPS nebyla, zato do AVPSY se hodila skvěle (jak jste dnes mohli slyšet) a tak se tento čtyři roky starý Darrenův nápad (který nakonec napsali do podoby písně Clark Baxtresser a Pierce Siebers) využil nádherně zde.

U 7. dílu jsem naznačil, že něco chystám pro fanoušky StarKid. Tehdy jsem ještě nechtěl prozrazovat, teď už budu moci, takže co to bude se dozvíte už tuto středu! (Pamatujte prosím, jak jsem už psal: „NE, nikdo ze Starkid nepřijede, božské schopnosti stále nemám. :-D Nic TAK bombastického to není, buďme realisti. :-D “) A ti z vás, co to minule nechytli – podívejte se na můj příspěvek (proběhlo to v noci) u minulého dílu, kde máme všechny, kteří budou hrád v jejich novém muzikálu Twisted!

Dnes ve fanouškovské výzvě: Space Tour a Chubby Bunny (Buclatý králíček) – hra ve které si dáte do pusy marshmallow a zřetelně řeknete „Chubby Bunny“. Pak dáte do pusy druhý a se dvěma v puse opět řeknete „Chubby Bunny“. Takhle pokračujete dokud to jde. Kdo má co největší počet marshmallow v puse, vyhrál. Jak asi tušíte, nedoporučuji u dnešního dílu večeřet :-) (Ne, není to MOC nechutný, ale stejně bych u toho nejedl ;-) P.S.: Chudák Lauren) http://www.youtube.com/watch?v=yZR_lRC_ObI Příští díl bude: Team StarKid vs. Piňata

200

Odpovědět

*...kteří budou hrát (Omlouvám se za chyby v průběhu všech mých komentářů, i když si je po sobě čtu, vždycky tam nějaká zůstane)

190

Odpovědět

odkiaľ to ty všetko vieš ?

181

Odpovědět

+kikoosvkTwitter, hypable, facebook, youtube (rozhovory) a paměť na věci které mám rád :-) (Ale v poslední době si dělám i poznámky o věcech, které mě zaujmou kolem StarKid, abych sem měl nějaké podklady.)

180

Odpovědět

Chubby Bunny jsem hrál s kamarády na základce (akorát jsme neříkali "Chubby Bunny" ale "X žvýkacích bonbónů" (kde X je počet marshmallowů v puse) s každým novým marshem). Jednou jsem měl poblití už opravdu nakraji :))

182

Odpovědět

+jedyTa hra může být docela nebezpečná, existují případy lidí, co se udusili, když ji hráli.

190

Odpovědět

Přesně :D chudák Lauren

190