A Very Potter Senior Year – 1×05 – Tajemná komnata

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:192
Počet zobrazení:5 497
V dnešním díle se Harry a Draco snaží přijít na to, jak co nejlépe zaujmout své potenciální voliče a staneme se svědky nečekaného otevření Tajemné komnaty.

Přepis titulků

Scéna pátá: Světla odhalují frontu na autogramiádě Zlatoslava Lockharta. Několik studentů se už těší, včetně Hermiony, která stojí na konci fronty. Zlatoslav právě podepisuje svou fotografii Lence. Tady to je, slečno Láskorádová. Děkuji za návštěvu. Kdo je další? Zdravíčko, Neville!

Je příjemné vidět ve frontě pro změnu také chlapce. Děkuji, pane. Katniss Everdeenová je mým vzorem! Tady to máš. Další! Dobrý den, Zlatoslave Lockharte. Zdravíčko. Bude to 40 dolarů za fotku a 30 dolarů za autogram. Mohl byste mi prosím jenom podepsat tuhle kopii Rozbřesku? Ne, já podepisuji pouze fotografie za 40 dolarů. Takže ten autogram stojí vlastně 70 dolarů. Jste nějaká moc chytrá.

Vy budete určitě Hermiona Grangerová. Vy mě znáte? No jistě, profesor Kratiknot mi říkal, že jste nadějná mladá spisovatelka. Při čtení vašeho překladu nudných Bajek barda Beedleho prý málem spadl ze židle. A to už o něčem vypovídá, protože pád ze židle by mohl toho pidižvíka zabít. Nevím, jestli jsem až tak dobrá. Ty bajky jsem překládala jen tak z legrace. Mou pravou vášní je fanfikce... inspirovaná...

- Inspirovaná vaší tvorbou. - Opravdu? Ano! Tady je jedna povídka, kterou mám právě rozepsanou. Jste v ní muž z Kapitolu a chodíte s Cetkií Trinketovou, ale poté se zamilujete do jedné Avoxky, která je taková němá šedá myška. A té se pak najednou vrátí řeč a má překrásný hlas a je to ta nejhustší holka na celém širém světě, takže si to klidně přečtěte, ale jestli nechcete, nevadí. Šedá myška, říkáš?

Mrknu se na to. Pane... Fuj! Panebože! Hermiono, to je naprosto zvrácené! A skvělé! Vážně? To si piš!

Padesát odstínů šedi je v porovnání s tímhle zas*anej večerníček! Jestli budeš... Jestli budeš takhle pokračovat, čeká tě slibná budoucnost. Vlastně zrovna sháním někoho, kdo by sepsal mou autobiografii, tedy... biografii. Vy byste to svěřil mně? Já bych měla psát o vašem životě? Možná, ale budu od tebe potřebovat ještě pár dalších ukázek. Klidně vám přinesu všechnu svou fanfikci.

V jedné jsem Cato, vy jste zmutovaný pes a podrobně tam líčím, jak mě žerete. - Mimo jiné... - Ne, ne, fanfikce mi nestačí. Potřebuji vidět, jak si poradíš s látkou ze skutečného života. Co kdybys mi napsala pár esejí o někom, koho dobře znáš... O někom z Bradavic. Já nevím, třeba o... - Harrym Potterovi? - O Harrym? Ale neříkal jste sám, že je Harryho život nudný a ohraný? Jestli si myslíš, že na to nemáš, tak si seženu někoho jiného.

Bude to znít směšně... ale myslel jsem, že jsi výjimečná. Já jsem výjimečná. Ne, nejsi. Ano, jsem! Udělám to! Budu psát o Harrym! Hodná! Co kdybys vylíčila každý ročník jeho studia v Bradavicích? Dobrá.

Jdu do toho, Zlatoslave Lockharte. Já vás nezklamu. Radši se do toho pustím hned teď. Jestli chci být zvolen primusem, potřebuji nějaké zvučné motto. Něco jako: "Učiňte přítrž otročení domácích skřítků a zotročte radši mudly a mudlovské šmejdy!" Nebo něco podobně inspirativního. Goyle, dámo s vozíkem, jak to vypadá s volebními plakáty? Kandidát je jen tak dobrý jako jeho poutač. Goyle?

Nakreslil jsem starou a majestátní sovu. Ano... nakreslena je moc hezky, ale... vidím jen malou spojitost se mnou... nebo s volbami. Možná bys jí tam mohl dokreslit bublinu s nápisem: "Volte Malfoye, bude to hukot!" To by sova podle mě neřekla. A občas si říkám, že mě třeba Hermiona nechce políbit proto, že... Bože můj!

Myslíš, že se jí líbí někdo jinej? Já nevím. Třeba se jí líbí Chloupek... Hodili by se k sobě, protože je to taky pořádná čuba. Jen si dělám starosti, protože s náma teď netráví moc času a pořád jen čte nějaký pitomý knížky! Doufám, že za mě nezapomene napsat esej na lektvary, zítra ji mám odevzdat. Hele, tady by to asi šlo. Tady. To by mohlo bejt dobrý.

Máš ten volební plakát? - Tady je! - Paráda. Podle pravidel musí jít jen o pozitivní kampaně, takže tohle všechny zaskočí. Dobrá práce, volební manažere. Uvidíme, kdo dá teď Malfoyovi hlas. Co... Co... Co je tady k smíchu? Tohle! Cože? Tak počkat. Co je tam tak vtipnýho? Potter smrdí? Vtipný. Počkat... To není ani trochu vtipný!

Levandule, kdes tu placku vzala? Někdo je začal po celý škole rozdávat. Kdo? Vyklop to! To bylo pěkně hnusný, Harry! Fakt smrdíš! A nejen kvůli tvým prdům. Kdo vyrobil ty placky? Rone! Smrdím jako prdy? - Smrdím? - Ne, ne, ne, ne... Tak proč to všichni říkaj?

Kdo v tom má prsty? "Malfoy je snobskej, rasistickej, elitářskej spratek!" To naprosto dokonale vystihuje celou mou kampaň. Kdo vyrobil tenhle úžasný poutač? Goyle, to jsi byl ty? Malfoyi... To ty určitě po škole rozhlašuješ, že smrdím. Koukej ty placky zlikvidovat, nebo tě vykopnu ze svýho street teamu. A pak už ti na Tumblr nikdo chodit nebude. Harry Pottere, já bych o tobě nikdy žádné drby nešířil.

Vážím si našeho přátelství. To už si nevzpomínáš na všechny ty zážitky... Zatímco Draco dál mluví, světla pohasínají a jeho hlas ustupuje do pozadí. Harry najednou zaslechne tajemný hlas, který se nese z velké dálky. Jssssss.... Jssssssem had. Já jssssssem had! Kam se poděly moje ruce?

Dělám sssi sssrandu, jssssssem had. - Počkat, počkat, slyšeli jste to? - A co? Jsem konečně volný a sssežeru ssspoussstu hloupých lidí. Nikdo mě nessslyší! Tady někdo je. Měj sssssse! Co to sakra bylo? Šlo to tamhle odsud, pojďte! Harry a Draco běží zjistit, co se stalo.

Ron, Goyle a dáma s vozíkem jsou jim v patách. Najednou spatří Colina Creeveyho, který nehybně stojí uprostřed jeviště. Vedle něj stojí také Ginny, která má ruce od krve. Na stěně za ní je krví napsán jakýsi vzkaz. Ginny? Coline! Jseš v poho, kámo? C...

co-co-co-co... co to je? "Tajemná komnata je znovu otevřena, nepřátelé dědice, mějte se na pozoru." To zní slušně. Jen zkus připsat: "Příště to čeká vás, mudlovští šmejdi! Volte Malfoye!" Co se to tu děje? Paní profesorko, tentokrát fakt nelžu. Takhle to tu vypadalo, už když jsme přišli. Panečku!

Colin je mrtvý? Ne, je pořád naživu, ale zřejmě je zkamenělý. A co to má znamenat? Máte to napsáno na stěně, slečno Changová. Tajemná komnata byla znovu otevřena! Paní profesorko, co je to ta T-t-t-tajemná komnata? Skrytá kobka někde tady v Bradavicích, kterou nechal postavit sám Salazar Zmijozel. Legenda praví, že Zmijozelův dědic jednoho dne promluví hadí řečí, aby komnatu otevřel a vypustil z ní nestvůru.

Hustý! Ne, ne, ne. Není to husté. Všichni se vraťte do ložnic. Já vezmu pana Creeveyho na ošetřovnu. To mě podrž, Harry! Tohle není dobrý. Nestvůra z Tajemný komnaty? Máš recht, Rone. Máš recht. Tohle není vůbec dobrý. Je to skvělý! Ty to nechápeš?

Stačí, abych zase zachránil školu, všichni pustěj z hlavy tu blbost o tom, že smrdím, vyhraju volby a všem dokážu, že je Harry Potter pořád světová jednička. Boží! Čím začneme? Počkej, cože? Ty s tím chceš pomoct? Já myslel, že to zmákneš sám. Pane manažere, vy to zvládnete! Navíc, já teď nemám čas. Musím na rande s Cho Changovou. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Levandule :D

200

Odpovědět

Lalalalalala, lalalalalá.... :D

210

Odpovědět

Joey hraje na Disney chanel v serialu Jessi :D

180

Odpovědět

Bazilišek prostě nemá chybu. Víc cool už je jen Aragog :D. Jinak neskutečně žeru Jima Povola. Sice má tak tři hlášky za muzikál, ale jsou to neskutečné perly. A ty jeho pohledy :D.

190

Odpovědět

Ta Aragogova písnička je fenomenální. ;-) Hrozně mi to připomínalo tu od klepeťáka ze Starship.

180

Odpovědět

Kam se poděli moje ruce tssssss :D

190

Odpovědět

Miluju výrazy, které hází A.J. Holmes = Lockhart. (Hrál Srdce v Me and My Dick a skládal hudbu k mnoha Starkiďáckým písním, většinou k těm jazzovým.) A. J. Holmes je v tvrdém jádře amerických fanoušků znám jako „kouzelnický bůh“ – Starkid verze Chuck Norrise (včetně vtípků) „Bylo skvělé mít A.J.e zpět, spolupráce s ním je vždycky skvělá. Obzvlášť se těšíme na náš dálší muzikál s ním.“ říkali režiséři Nick a Matt Langové (A.J. bude skládat hudbu k Twisted (plánovaný Aladinovský muzikál) a všichni fanoušci samozřejmě doufají, že se objeví jako Zlatoslav Lokhart, aby „uvěznil Jafara do lampy.“)“

A dnes mám pro vás skutečnou lahůdku pro fanoušky (Ostatním to asi moc neřekne): Vzácné archivní vzpomínkové videostřípky z University of Michigan kam (prakticky všichni) členové souboru chodili, z doby ještě před AVPM. Spoustu lidí asi nebudete napoprvé poznávat (Jaime Lyn Beatty (Ginny) má blonďaté krátké vlasy, režisér Nick Lang je holohlavý,...), hodně lidí je z Little White Lie, ale taky spousta známých tváří (Třeba Darren Chriss (Harry) a Dylan Saunders (Brumbál) zpívají na konci. Někteří ovšem samozřejmě ve videu nejsou.): http://www.youtube.com/watch?v=uZAy_HUYEAc

180

Odpovědět

Psal jsem ti mail, tak mrkni. ;-) Díky.

180

Odpovědět

+BugHer0Mrkám... Dobře, promyslím to (logisticky) a dám rychle (Do příštího dílu :-D) vědět.

180

Odpovědět

To video je opravdu skvělý. Moc se mi líbí fakt, že jsou to všichni v první řadě kamarádi a dělají to rádi. Btw, nevíš co vůbec různí členové Starkid dělají za práci? Darren je očividně herec, ale o ostatních jsem nic neslyšel.

180

Odpovědět

+krajnik1To se hodně různí a je to docela soukromé (soukromí si chrání Starkiďáci dost - neví se (mimo spekulace fanoušků) např o žádných vztazích), vím, že třeba Meridith (Hermiona) si třeba přividělává jako chůva, u Jaime (Ginny) jsem zaslechl, že pracuje v The Second City (Společnost komediálních klubů) apod. Lauren (Draco) se každopádně jenou vyjádřila, že: "Vždycky, když jsem na srazu se střední: "Co děláš?" Řeknu, jim co dělám a že hraju a vystupuju a spolupracuju s různými tvůrci na různých projektech a tak. A vždycky slyším "To zní fajn, ale co děláš doopravdy?" Ale já dělám tohle doopravdy!"

190

Odpovědět

+krajnik1@Milia: Breredith není oficiální? Já jsem si myslela, že je, nebo aspoň fanoušci, co byli na RingConu a Airport for Birds, říkají, že jo. :)
A myslím, že Dylan dělá číšníka v nějaké restauraci v Chicagu, a Devin Lytle (která mimochodem bydlí v LA s Evannou Lynch jako spolubydlící pracuje v nějaké kanceláři a příležitostně chodí po castingách, teď nedávno dostala nějakou epizodní roli, ale nevím přesně, o co jde. Julia Albain a Denise Donovan taky pracovaly jako chůvy, ale jestli to dělají pořád, to si nejsem jistá. Joey bydlí s Darrenem v LA a jednu dobu taky pracoval v nějaké restauraci, co dělá teď nevím, ale občas se objevuje v seriálu Jessie od Disney channel. Bonnie Gruesen pracuje jako učitelka a částečně taky učí herectví a pracuje s katolickou mládeží, je zasnoubená a někdy letos se má vdávat. :)
Obecně platí, že většina z nich má nějaké ne úplně naplňující práce na placení účtů a herectví/zpěv praktikují bokem jako koníček, jedině Darren měl to štěstí, že ho herectví živí.

180

Odpovědět

+krajnik1Joey se nedávno objevil v Glee jako křoví, tak kdo ví - třeba ho tam dají častěji a taky to dotáhne daleko.

180

Odpovědět

+krajnik1Arnika: Dense Donovan už chůvu nedělá, teď učí děti v taneční škole. U Bonnie nevím, uznávám. A Julia Albain podle mě už taky chůvu nedělá. (Alespoň podle toho co jsem slyšel.)

180

Odpovědět

+krajnik1Čo sa týka Breredith, pred pár dňami sa na Airport of Birds pobozkali a tým sa asi tak trochu zoficiálnili :3 Darren podľa všetkého ešte stále chodí s Miou Von Glitz- speváčkou. No a Jo Moses (Snape) je vo vzťahu s Tessou Netting, pôvodne iba radovou fangirl :D odporúčam jej yt channel TessaROXX ;) .....no a čo Starkids robia priebežne síce neviem presne o všetkých, ale oplatí sa spomenúť, že Darren Criss a A.J. Holmes to dotiahli na Broadway a Lauren Lopez na off-Broadway podľa toho, čo som čítala :) :)

180