A Very Potter Senior Year – 1×03 – Primus

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:217
Počet zobrazení:6 117
Je tu další díl potterovského muzikálu a s ním i začátek nového školního roku. Kdo se stane tentokrát novým učitelem obrany proti černé magii?

Přepis titulků

Scéna třetí: Světlo odhaluje doutnající vrak létajícího auta, které se zřítilo přímo na bradavický skleník a srovnalo ho se zemí. Výmaz. Rone, co jsi to udělal? Aspoň že jsme zničili skleník. Bylinkářství nesnáším. Radši zmizíme, než bude průser.

Co se to tu u všech nabručených ňoumů... - Pottere! - Profesorko McGonagallová? Podívejte se na ten skleník! Zničili jste všechny mandragory. Nové nám porostou nejméně rok. A dívejte, zabili jste profesorku Prýtovou. Doufám, že pro to všechno máte dobré vysvětlení, Pottere, nebo vás vyloučím, že se vám z toho bude hlava točit rychleji než divá káča! Klid, klid, já nás z toho dostanu.

Profesorko, není to... Není to tak... jak to vypadá. My jsme skleník zničit nemohli, protože... - protože to tu takhle vypadalo, už když jsme dorazili. - Jo. Pottere, vím, že nejsem tak stylová jako Brumbál, ale teď jsem tu ředitelka a osobně se považuji za docela rozumnou nepříjemnou mrchu, ale jestli vám vaši výpověď nepotvrdí žádný svědek, nic s tím nenadělám.

Ale, ale, ale... Jaká to nádherná příležitost spadla z modravé oblohy... až do mého zapleněného klína. - Malfoyi... - Jaká to náhoda, že jsem se zrovna procházel kolem se svou bilingvní kamarádkou Dorou... a přitom jsem viděl celou událost, která se tu dnes udála. Díky bohu, Draco. Mohl bys mi to tedy celé osvětlit? Zajisté.

Ale nejprve bych rád připomněl panu Potterovi, že jeho osud leží teď v mých drobounkých rukou. Malfoyi, ty malej sráči! Paní ředitelko, mohu vás ujistit, že tito studenti... jsou naprosto nevinní. Cože? Tak kdo tedy způsobil tak rozsáhlé poškození školního majetku? Copak to není zjevné?

Promiň, kamarádko. Udělala za to Dora! Slečno průzkumnice... jsem v šoku! Okamžitě pojďte se mnou! Zde zřejmě naše dobrodružství končí, Doro. Měl jsem tě opravdu rád. Te amo tambien, y. Lo siento!

Radši upalujte do Velké síně, ať stihnete uvítací hostinu. Šup, šup, jen jděte! Fíha, to bylo o fous. Tak to vyklop, Malfoyi. O co ti jde? Copak? Překvapilo tě snad, že jsem svalil tvůj zločin na tu rozpustilou běhnu? Nebudu vám lhát, spal jsem s ní. Ale ona se už několik týdnů potají zahazovala s mým plyšovým méďou. Jak vidíš, Pottere, být mým nepřítelem je velmi nebezpečné.

Ještě štěstí, že my dva jsme... přátelé? Jo, tos uhád, Malfoyi! My dva kámoši nikdy nebudem. Pojďte. Ne! Stůjte! No tak, určitě si pamatujete všechny ty staré dobré časy, co jsme spolu prožili. Třeba jak jsme bojovali s profesorem Quirellem a já zneškodnil poslední viteál. Nebo jak jsem se vrátil v čase a zachránil vás před mým ďábelským otcem.

Ne, to už si nějak nepamatuju. Bylo mi totiž jedenáct! Ale na třetí ročník si určitě vzpomínáte. Byl ze všech nejdůležitější. Byli jsme přeci v Prdkovicích.... a já jsem tehdy udělal spoustu důležitých věcí. Vyprávěli jsme nevinné vtípky, zpívali kvalitní písně a nikdo nemluvil sprostě. Jo, jo, už si na ten rok vzpomínám. Do haj*lu s ním!

Ale... Teď už nám zbývá jen jeden rok. Tak co kdybychom zakopali válečnou sekeru... a užili si ho? Jako dobří přátelé. Dej pokoj, Malfoyi. Vysmahni. Zmizni, ano? Tím myslel, ať je ten tvůj pokakanej zadek už pryč! Tak jo, borci.

Na viděnou. Jste volní. - Krucihrome! To je Harry Potter! - Seamusi! Jak je? Jak je, kámo? Jejda strejda, to je Harry Potter! - Mohl bych si vás párkrát vyfotit do školních novin? - Kdo to je? Já jsem Collin Creevey, pane. Prvák. Právě jsem byl zařazen do Nebelvíru a...

jsem váš velký fanda. Opravdu? Tak to rád slyším. - Hlavně mě vyfoť ze správný strany, jo?/ - Dobře. Jéminkote! Už teď je jasný, že před sebou má ten kluk dlouhou a úžasnou kariéru. Tak dobrá, děti, ticho, ticho! Vítám vás v dalším kouzelném ročníku studia v Bradavicích. Než vám představím našeho nového učitele obrany proti černé magii, ráda bych vám představila nově zvolenou primusku, slečnu Cho Changovou.

- Ahojda! - Představila bych vám i nového primuse, ale mladíka, který jím byl zvolen bohužel zavraždil Fenrir Šedohřbet. Jenže primuse škola potřebuje, a proto budeme poprvé v historii naší školy primuse veřejně volit. Vybrali jsme dva hlavní kandidáty, kteří uspořádají během prvního semestru kampaň, a poté uspořádáme celoškolní volby, které určí letošního primuse.

Naším prvním kandidátem není nikdo jiný než Harry Potter. To jsi ty! A tím druhým je Draco Malfoy! - Draco? - Já tuto občanskou povinnost samozřejmě s lítostí přijímám. I když budu samozřejmě volit Harryho Pottera, který je pro tuto funkci ideálním kandidátem.

Díky, Malfoyi. Já budu taky volit sám sebe. Každý dostanete přidělen rozpočet ve výši padesáti dolarů. Ale nejdřív si musíte pro svou kampaň vybrat manažera. Manažerem mé kampaně se stane můj věrný poskok. Crabbe a Goyle! Go... Goyle? Kde je sakra Crabbe?

Byli jsme spolu v Komnatě nejvyšší potřeby. Založili jsme oheň a... Crabbe je mrtvej. To ne! Spoléhal jsem na jeho hlas. Nesmutni, příteli. Buď silný. Ve vlaku jsem sehnal nového kumpána. A přijde mi hodně v pohodě.

Sladkosti z vozíku, drahý? Do háje zelenýho, bude nám muset stačit. To je skvělý. Chvíli jsem se bál, ale bez Crabbea nemá Malfoy šanci. Jo, tyhle volby máš v kapse. - Tím bych si nebyl tak jistý. - Krucipéro! - To je přece... - Zlatoslav Lockhart! Páni! Ano, ano.

Vítám vás dámy a... dámy. Děti, ráda bych vám představila vašeho nového učitele obrany proti černé magii. Nejprodávanější spisovatel a miláček všech, pan Zlatoslav Lockhart! Děkuji vám, paní ředitelko. Jste nesmírně milá. A také moc pohledná. To je ten nejslavnější kouzelník na světě! Hej, hej, hej, lidi... Možná tak druhej nejslavnější. Harry Potter. Konečně vás poznávám.

Slyšel jsem toho spoustu o vašich hrdinských činech... z minulosti. Vy jste to ještě neslyšeli? Harry Potter býval dřív cool. - Býval? - Co to tu povídáte? Koukám, že jste v téhle příšerné škole zavření už tak dlouho, že jste ztratili kontakt s pravým kouzelnickým světem. Jo, ale Harry právě zachránil ten pravej kouzelnickej svět před pravejma Smrtijedama. Nuda! Copak někoho ještě baví, jak Harry Potter poráží všechny ty Smrtijedy v dlouhých a nekonečných etapách?

Kolik let už je Pán zla mrtvý? Pět? A Harry Potter chodí už od dvanácti let pořád s tou samou ošklivkou. Kdy už to skončí a my budeme moct jít dál? Jo! Ne, ne, ne! To není pravda, Zlatoslave, všichni mě maj rádi. Má dobrodružství se opakují, ale jsou přirozená a utěšující. A pokud už kouzelnickej svět neberu, tak koho žerou teď?

No přeci mě. Zkuste jednou opustit školní pozemky a uvidíte, o čem se všude mluví. O zakázané lásce mezi mladou dívkou a drákulovskou zrůdou. O Stmívání, už je to i filmový hit. Ano, svět už se Harryho Pottera přejedl. Ten už je dávno z módy, jako starý klobouk. Starej klobouk? Starej- Já nejsem starej klobouk! Vy jste starej klobouk.

Umí starej klobouk tohle? Hermiona neumí kreslit, Hermiona neumí kreslit, Hermiona neumí vůbec kreslit. Harry, to už dávno není vtipné! Je to sprosté a nevkusné! Ale no tak, lidi... no tak, no tak. No tak! Nikdo si nedává klasický muzikálový šlágry tak jako váš kámoš HP, ne? Na kytaru umí dneska hrát skoro každý. Za to klávesy jsou jako dělané pro opravdového muže. Kdo je moudřejší než černokněžník, drsnější než troll a svůdný jako lízátko?

Kdo je rychlejší než fénix, lstivý jako sfinga a dokáže vždy pobavit? Pro tento skvostný příběh hledá se hrdina. Podívejte se k nebi a teď do mých očí, jsem Zlatoslav! Kdo je krásný jako hobit, mužný jako hřebec, a každou dívku rozpálí? Kdo je legrační jako fretka, hbitý jako brk a zásadně zpívá bez playbacku?

S radostí vám uleví od toho otravného Pottera. Uvítejte čerstvý závan větru, kterému se říká, promiňte, Zlatoslav! Kdysi dávno vám padl do oka chlapec s krásnými kudrlinkami. Teď je pryč a místo něj je tu nóbl muž tančící v muzikálovém seriálu. Kam se jen poděl?

Není mu to ukradené? Poslední dobou hraje trochu vyměkle... Jeho životní příběh je každičkým dnem čím dál otřepanější. A Voldemort letos nedorazí. Zlatoslav je tu, aby zaplnil to volné místečko. Proč by vás měl zajímat zázračný chlapec, když před vámi stojí zázračný muž? Když před vámi stojí zázračný muž. Kdo byl zvolen kouzelníkem roku sedmkrát za sedm let?

- Tak kdopak? - Zlatoslav! Kdo přemohl všechny noční můry a nechal zmizet strašidlo? - No tak, povězte. - Zlatoslav! - Kdo naučil yettiho zpívat? - Zlatoslav! - Kdo došel do Mordoru a zničil prsten? - Zlatoslav! - Kdo přemohl Smrtonošku a vrátil se zpět? - Zlatoslav! - Kdo uvěznil Jaffara do lampy? - Zlatoslav! Mám úžasné příběhy pro všechny chlapce i dívky.

V paperbacku nebo pevné vazbě k vašemu potěšení. Postavte se do dlouhé fronty. - Zlatoslav! - Dámy, musíte postupně. - Zlatoslav! - Hned se vám jdu podepsat. - Zlatoslav! - Všechno se prodá a tahle škola bude brzy má! Zlatoslav! Jo, pro mě za mě.

Ta písnička doclea ušla, ale poslouchejte tohle. Jsem slavnej Harry Potter! Klidně bych si dal říct. Jsem imunní vůči... - Jsem Harry! - Harry. No tak! Au, au. Sakra, co to je? Něco mi je. To není zklamání ani... Je to jako jako nějakej zával, ale horší. - Co to má bejt?

- Harry, ze Zlatoslava si nic nedělej. I kdyby tě nikdo neměl rád, pořád tě budou mít všichni rádi. To je ono. Ne, má pravdu. Má pravdu, Ginny. Jsem nudnej. Jsem předvídatelnej, každej rok dělám to samý a bojuju se stejnejma lidma, chodím se stejnou holkou... - Jsem jako starej klobouk. - Ale víš, co se říká o starém klobouku? - Padne jako ulitý! - Ne, takhle to nejde. Musím všechno změnit. Musím zůstat v kurzu.

Najít si vlastní zakázanou lásku, aby si mě lidi navěky pamatovali. Ginny, moc mě to mrzí, ale musím ti dát kopačky. Ale... Ale vždyť se milujeme, nebo ne? Nejde o to, že bych tě neměl rád, ale že ostatní nemaj rádi mě. Není v tom nic osobního. Ale já tě potřebuju.

Mé tělo tě potřebuje! Dala jsem ti pět let svého života! Jo a byly to fajnový roky. Moc jsme si to užili. Nikdy nevyhodím kraviny, cos mi koupila, ale ty zase určitě nezapomeneš, jak jsem ti převrátil život vzhůru nohama. To je jako konec? Jen tak? Prostě sbohem? Ginny, tohle není žádný "sbohem". Jen mi prostě kazíš pověst.

Víš, co ti řeknu? Jseš trapnej! Ginny, to není fér. Víš, že z toho mám mindrák! Co ji tak nakrklo? Promiň, kámo, ale zrovna jsem dal tvý ségře košem. Jo! Lepší zprávu jsem v životě neslyšel! Bože můj, musím přiznat, že mě štvalo, že musím bejt na tvou holku milej.

Má pitomá ségra je totiž fakt na ránu. Jo, skvělý! Mám hroznou radost. Doufám, že se z toho dostane. Kašli na ni. Jseš volnej! Můžeš si dělat, co se ti zlíbí. Konečně si můžeš domluvit rande s Cho Changovou. Jo, možná. Ale nejdřív všem dokážem, že jsem na škole pořád ten nej. Ty volby musíme vyhrát.

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Miluju Jaime :)) a souhlasím - Darrene my body needs you! :D

200

Odpovědět

Nehraje Lenku Láskorádovou ta samá borka co ve filmu?

190

Odpovědět

Ano, je to skutečně Evanna Lynch aka. "ta samá borka" :-D

200

Odpovědět

+MiliaJá si říkal, že ta podoba je až moc dokonalá. :D
Díky za odpověď. :)

180

Odpovědět

Chtěl bych se zeptat, jestli budou titulky volně ke stažení…jinak bych chtěl poděkovat BugHer0vi, že se toho chopil a přeloží tento muzikál :)

180

Odpovědět

Po odvysílání určitě. Předem nikoli, protože to překládám průběžně. Zrovna překlad této části mi zabral 3 hodiny práce. Ty 16minutový "díly" jsou zabijácký. :-D

190

Odpovědět

+BugHer0Super, díky moc :)

190

Odpovědět

+BugHer0Taky děkuji! (MOC!) Dotaz silně dopředu: Máš v plánu díl 2x06 a 2x07 vydat zárveň? (Protože 2x07 je už jenom (Ano, chápu "jenom" 5 minut.) dodatek, tak aby se zachovala emocionální kontunualita? = Navazovalo to na finále. (Viděl jsi to, takže chápeš o čem mluvím) Byl by to super dárek na rozloučenou :-D ) Každopádně to neber jako tlak, ptám se hlavně, abych věděl, jak si předpřipravit komentáře :-D

180

Odpovědět

+BugHer0Jo, nejspíš to spojím. ;-)

180

Odpovědět

Ten kdo hraje Rona je boží, na konci mě prostě dostal :D
Už se těším na další část :)

190

Odpovědět

Jo, Joey Richer je borec. Nejlepší je, že procítěně hraje, i když je "v pozadí" a děj se soustředí úplně na něco/někoho jiného (jak ho chce ségra obejmout a on ji odstrčí atd.) :D

190

Odpovědět

+Kolikokoli*Richter

180

Odpovědět

Lauren Lopez je nejlepší! :)

200

Odpovědět

Skvělý díl, konečně se nám ukázal Draco a jako vždy nezklamal :). I když, v AVPSY je pro mě číslo jedna Zlatoslav - A.J. umí zahrát naprosto (na) cokoliv! Pobavily mě i narážky na Glee a Darrenův obličej, když je pronášeli :D . Co víc dodat, snad jen - díky, že mám konečně důvod těšit se na nedělní večer :)

210

Odpovědět

Super překlad, jen taková drobnost, five years mi nepřijde jako čtyři roky

180

Odpovědět

O téhle chybce vím a už jsem ji opravoval, asi jsi měl načtené ještě původní titulky. ;-)

180

Odpovědět

Písnička skvělá. Ani tentokrát si neodpustili narážku na Glee :)

200

Odpovědět

Trollové se nám slétají na hodnocení - 7,58. Už jsem myslel, že nedorazí :-D

183

Odpovědět

Už je to lepší :-) Díky fanoušci!

181

Odpovědět

Boží :)

180

Odpovědět

Julia Albain (Crabbe) byla na svatbě kamarádky (pravděpodobně jako svědkyně) takže nemohla. Julia teď s částí týmu (Joey Richter (Ron), Lauren Lopez (Draco), Brian Rosenthal (Seamus)) chystá znovuzpracování hry "The Last Days of Judas Iscariot", které hráli na univerzitě, ještě před AVPM. Záznam původního (2008) vystoupení je "svatým grálem" fanoušků – Zachvalo se pouze několik nekompletních kopií, které mají někteří členové souboru. Pomoci jim se znovuzprac. můžete i vy: (Hra bude ke shlédnutí živě na internetu, ale ne zadarmo – musí platit za práva na scénář)
Lauren" target="_blank" rel="nofollow">http://www.kickstarter.com/projects/521591886/judas-redux

Lauren
" target="_blank" rel="nofollow">http://www.kickstarter.com/projects/521591886/judas-redux

Lauren
Lopez (Draco Malfoy) na AVPSY vzpomínala: "Zavřeli jsme se ve dvou nebo třech hotelových pokojích a když jsme nerozdávali podpisy, tak jsme nacvičovali. Téměř vůbec jsme nespali. Byl to hukot – ty vzpomínky úplně splývají." Lauren díky kickstarteru vydala loni bezlepkovou (Lauren nemůže lepek, a proto ani Red Vines) a bezlaktózovou kuchařku "These Treats Don't Suck": https://www.wepay.com/stores/hey-hey-hey-this-is-where-you-buy-a-book/item/these-treats-don-t-suck-392309" target="_blank" rel="nofollow">https://www.wepay.com/stores/hey-hey-hey-this-is-where-you-buy-a-book/item/these-treats-don-t-suck-392309 (Momentálně je vyprodaná.)

Dvě zajímavosti: 1: Jaime Lyn Beatty (Ginny), Lauren Lopez (Draco) a Julia Albain (Crabbe) jsou v reálu spolubydlící. 2: Dámu se sladkostmi hraje Pat Brady, která je dlouholetou agentkou a nejvyšší osobou v organizaci týmu.

200

Odpovědět

Jako vždy skvělé informace! Máš podobné komentáře připravené ke každému dílu? Dost rád bych viděl jejich LOTR muzikál, který, pokud vím, taky není nikde k nalezení. Třeba to jednou taky přehrajou :)

190

Odpovědět

+krajnik1Ano, mám je předpřipravené :-D Jako například toto: Jak píšeš před AVPM udělali Starkid na univerzitě muzikály Hobit a Hobit 2: Pán Prstenů. Z nich se dochovaly pouze kousky záznamu, který nikdy nebyl zveřejněn, kromě této scénky s Glumem z 2. dílu: (Bohužel je jim dost špatně rozumět. Všiměte si: smích za kamerou je Darren Chriss – Harry) http://www.youtube.com/watch?v=par_CijDWIc

190