A Very Potter Senior Year – 1×09 – Dům Raddleových

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:167
Počet zobrazení:5 958
V dnešním díle nás čeká další kouzelná vzpomínka a Tomovo první setkání s jeho vlastním otcem.

Přepis titulků

Světlo odhaluje Ginny v nebelvírské dívčí ložnici. Ach, deníčku. To rande bylo hotová pohroma. Většinu si ani nepamatuju. A pak jsem zase viděla Harryho. A křičel na mě! Deníčku... může vůbec někdy něco dopadnout přesně podle mých představ? Ukaž mi to v další kouzelné vzpomínce.

Světlo odhaluje Toma Raddlea v ložnici domu Raddleových. Drahý deníčku-deníku... cítím se skvěle. Co jsem dorazil do Malého Visánku, ještě jsem nikoho nezabil ani nemučil a... to je u mě docela úspěch. Trávím čas s dědečkem a babičkou. A dneska, no... Dnešek by mohl být tím nejdůležitějším dnem v mém životě.

Večer totiž poznám svého otce. A já zkrátka vím, že mě bude mít rád. Dřív jsem nesnášel všechno, co mi přišlo na oči, ale to je pryč. V hrudníku cítím úplně nový pocit. Ani ne... Ani nevím, co to je. Ale mám pocit, že jde o něco mimořádného. Deníčku... drž mi palce. Tom deníček odkládá a míří do přízemí, kde potká svého dědečka Thomse Raddlea.

- Ahoj, vnuku! - Ahoj, dědo. Pojď sem. - Zatahej mě za prst. - Dobře. Počkat, proč? Tahej. Dobře. Nadělal jsem si kvůli tobě do kalhot! Juniore, že jsi ho nezatahal za prst?

Prosil mě o to. Nemůžeš jen tak udělat všechno, co ti Thoms řekne, Juniore. On si myslí, že je pořád ve válce. Tenhle svinčík jsi zavinil ty, tak ho koukej rychle uklidit. Tak dobře, dědo, půjdeme tě dát do pucu. Dobrá. Vydrž chvilku. Rozepni mi kalhoty. Já nevím jak. Dobře.

- Dobře. - Tak, jde ti to. Hej! - Nedívej se mi na pinďu. - Bo... Bohužel musím, pokakal sis ho. Ne! Ne! Ty mě utíráš! - Já vím, já vím... Snažím se tě dát do pucu. - Neutírej mě, ty tupče! Musíš jen poklepat! Mary, pomoz mi! Juniore, že mu neutíráš zadek?

No jo, nikdo mi neřekl, že musím jen poklepat. Má podrážděný řitní otvor, Juniore! - Ano, ano! - Mohl jsi ho zabít, ty netvore. A teď bych si s dovolením promluvila se svou sestrou. A je to, dědečku. Hotovo. - Já nevím, jak na to... - Mami! Mami, jsem doma!

Dnešek stál za houby! Co jseš zač? Ty mě nepoznáváš? To... To jsem já, Tommy mladší. Tati... jsem tvůj syn. Ne! Neeeee! Tati, co se děje?

Mrzí tě, že jsi mě tehdy nechal v tom odporném sirotčinci? To nevadí. Stalo se to kdysi dávno, už jsem to hodil za hlavu. - Nemusíš se tím trápit. - Mami! - Musím se s tím týpkem bavit? - Přestaň pořád kňourat, Tome. Já jsem ti říkala, že se ti ta tvá známost jednou vrátí i s úrokama. Pojďte si raději užít společnou dobrosrdečnou vánoční večeři. Bože!

To je to poslední, co potřebuju. No tak, pojď sem. Dobrá. Výborně. Takže tati... Co je? Mám spoustu otázek, spoustu věcí, o kterých přemýšlím celý život. Čím mám vůbec začít? Už vím.

Jaká byla mamka? No... Byla nechutná! Neměla ani nos! Vypadala jako ty! Ale ty vypadáš bez nosu jako had. Ona vypadala jako prase. Viděl... viděl jsi... Viděl jsi někdy Želvy Ninja?

- Jo. - Dobře, dobře. Víš, jak tam byl Trhač? - Jo. - Měl takovýho nosorožce. - A prase bradavičnatý. - Bebopa. Jo, byla úplnej Bebop! - Akorát že Bebop byl hubenější. - Dobře, ale... Ale uvnitř byla překrásná. Proto jsi ji tak miloval. Ne! Já ji neměl vůbec rád. Jen jsem se jeden večer zhulil a ona mě ožrala.

Bože! - Jo, ale určitě jsi k ní něco cítil... - A dost! Nesahej na něj. Když má nasazená sluchátka, nechce, aby se ho někdo dotýkal. Už se přestaň vyptávat na svou matku, Juniore. Mně se ta prasečinka taky vůbec nezamlouvala. Pořád brala nějaké drogy a jeho na to taky naučila. A co ty, Juniore. Máš nějakou přítelkyni? Ne, já nemám na holky čas. - Jak to?

Co ti je, vnuku? - Dej mu pokoj, Thomsi. Zřejmě se naplno věnuje sportu, vidíš, jaký je to urostlý mladý hoch. Jakýmpak sportům se věnuješ, Juniore? Jeden sport by se vlastně našel. Já totiž... tančím. Cože? Prostě tančím. Step, jazz, balet... Taky vynikám v černé magii.

Bože! Jděte už s tou magií do kšá! Tvá máma o tom taky furt mlela. To byl pořád nějakej Brundibál. Brundibál! Framprfál! Framprfál! To nechápu. Proč ses nechtěl s mamkou bavit o kouzlení? Protože je to blbost. Cože? Tvá blbá máma věřila, že to existuje.

Jela v drogách. Vlezlo jí to na mozek. Zkus mi ukázat Bradavice na mapě. Na mapě Spojenejch států. Nikde nejsou. Bradavice na mapě přece najít nemůžeš. Jsou neviditelné! Chrání je kouzelná bublina. Panebože, Juniore! Jaképak drogy to bereš?

- Já drogy neberu. - Jo, bereš! - Ne, neberu! - Bereš drogy! - Ne, neberu! Ty je bereš! - A co jako? - Kruci, už to mám zas v kalhotách. - Podívejte se... jak se tady hádáme. Za to můžeš ty. Zkazil jsi nám Vánoce, Juniore! Pojďme... Pojďme si radši rozbalit dárky, ať už to máme za sebou. Tak dobře.

Promiňte, jestli to bude znít divně, ale teď jste chvilku mluvili jako nějací nechutní odporní mudlové. Mudlové - no jasně! Tak nám tvá máma furt říkala. Říkala, že jsme mudlové. Bože, byla jak osina v zadku! - Jediná dobrá věc na tom, že ses narodil... - Mudlové? ...je to, žes ji při porodu zabil a dala mi konečně pokoj. Nevěděl jsem, co dělat, aby mě konečně nechala bejt.

Mudlové? Mudlové?! Neeeee! To ne! Bože můj, to ne! Tome, Tome, no tak, uklidni se. Vzpomeň si na Brumbálova slova. Je to tvoje rodina. Pokud chceš, aby přijali oni tebe, musíš přijmout ty... To ne! Tak... Tady máš dárek, Juniore.

Doufám, že se ti bude líbit. Veselé Vánoce. Snickers? - Snickers?! - Jo, Snickers. Co je na ní špatného? Snickeeeeeeers!!! Tak líbí se ti, nebo ne, ty nevděčný malý... Avada kedavra! Páni!

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bylo fajn zase vidět Arielle Goldman (zajímalo by mě, kde teď - nebo jestli vůbec - hraje). Nejlepší scénu má ale ve druhém dějství, už se těším :)

180

Odpovědět

Na IMDb to nevypadá, sám taky nevím, ale určitě se na to pokusím mrknout a zjistit něco víc.

180

Odpovědět

za snickers bych taky vraždil :D

190

Odpovědět

Snickers?! SNICKERS?!?! AVADA KEDAVRAAAA! :DD

181

Odpovědět

Díky za překlad :) Jenom... Když je tam: ,,Proč jsi se s mámou nechtěl bavit o kouzlení?'' nemělo by tam být: ,,Protože to není opravdové'' místo ,,Protože je to blbost''? Nebo je to tak schválně?

181

Odpovědět

Nepřeložil jsem to doslovně, ale nevidím v tom problém, když se hned dál pokračuje:
- Cože?
- Tvá blbá máma věřila, že to existuje.

191

Odpovědět

Dnes jedna historka ze zákulisí: Když scénu s Voldemortovou rodinou psali a zkoušeli, všichni se výborně bavili – „Všichni jsme si říkali, že tohle bude jedna z nejvtipnějších scén.“ vzpomínali režiséři Nick a Matt Langové. Při samotném hraní – jak můžete sami slyšet – bylo však publikum poměrně tiché a smálo docela málo. V zákulisí vznikla i panika, že se divákům šou nelíbí, nebo že je nudí. „V zákulisí to byl rozhodně nejkrizovější moment tohoto představení, byli jsme tak vystresovaní, že jsme si až po chvíli uvědomili že nám po tvářích tečou slzy“ – Matt a Nick Langové. Ve skutečnosti diváci hru milovali ale tady se neúmyslně stalo to, že místo pobavení navodilo výborné herecké podání efekt opačný – hodně diváků pojalo scénu jako vážnou a smutnou („Ta scéna je svým způsobem nejzvrácenější, kterou jste ve vaší šou kdy měli.“ – bavila se o tom s Langovými redaktorka Hypable) a soucítili s Voldemortem. Což je ovšem spíš než chybou, ukázkou talentu herců.
Co vy? Bylo vám Voldemorta spíš líto, nebo jste se bavili? (Mě bylo spíš líto)

A dnešní díl fanouškovské výzvy: Ninja objímání ze Space Tour: (Nejvíc se mi líbil Brian Holden (Hagrid) a jeho fanoušek.) https://www.youtube.com/watch?v=9W8WJNVP-18 Příště se dočkáme: Zpívání s heliovým hlasem.

210

Odpovědět

Tohle mělo pobavit? Vždyť to byl doják! Jedna z nejsmutnějších částí (ne-li nejsmutnější) z celého AVPSY! :-o

220

Odpovědět

+KolikokoliObčas se jim to stává, že neodhadnou, co je pro publikum nejvtipnější. Ve zkušebně (s kamarády, kteří dělají kraviny) to prostě vypadá jinak, než pro publikum. :-) Například u AVPS je při zkoušení nejvíc pobavila máma Ubridgové, ale fanouškům scéna s ní příjde jako jedna ze slabších.

200

Odpovědět

+KolikokoliJo, to věřím, že to je jinak na na zkouškách a jinak před publikem. Jinak Chris jako Tom vypadá úplně jako Joe o x let později :D.

201

Odpovědět

Mně scéna rozhodně připadala smutnější a vážnější, než abych ji označil za komickou. Na druhou stranu, tu snickersku jsem opravdu nečekal... :D

200

Odpovědět

Stoprocentně to pro mě bylo spíš dramatičtější - Voldemortovi jsem fandil a byl vyloženě rád, že je zabil. Hlavně proto, že ten týpek, co ho hraje, prostě umí.

220

Odpovědět

tiež ma tá scéna skôr deprimovala ako rozosmievala, aj keď Tom nemal chybu s tým sfajčeným pohľadom a slúchatkami ako nadával :D ...ale fakt tam bolo 100 vtipnejších scén, túto radím medzi dojímavé :3

180

Odpovědět

Také mi to připadalo smutné...

Tak mě napadlo, že bych vážně chtěla vidět Starkids hrát přímo tragickou hru. Prostě je všechny vidět navážno. Určitě by to dali a právě proto bych to chtěla vidět. Mohl by to být dost silný zážitek... Ale pochybuju, že by se něco takového připravovalo... Nebo ano?

180

Odpovědět

+BidnikovkaAno, ALE bude to k vidění pouze v Chicagu :-( (Těch smutných smajlíků si přestavte nekonečno. Je to mezinárodně-fanouškovská tragédie.) Nejde přímo o produkci StarKid, ale o "reboot" legendární hry, kterou hráli na univerzitě: The Last Days of Judas Iscariot (Poslední dny Jidáše Nazaretského - ne, není to o náboženství) v režii "Crabbeho" Julii Albain a jejích přátel = herců ze StarKid. Kickstarter s podrobnostmi a všemi členy (včera byl uzavřen) zde: http://www.kickstarter.com/projects/521591886/judas-redux/posts Původně chtěli oficiálně domluvit udělat živý přenos (za peníze - musí platit za práva) ale agentka autora scénáře to zatrhla.

StarKid (oficiální) ověm teď připravují také další komediální muzikál: Twisted (Na motivy Aladina, z pohledu Jafara) o kterém se režisér Nick Lang vyjádřil, že jeho součástí je i "silný tragický prvek nepochopeného hrdiny Jafara" - to bude zajímavé.

ALE, StarKid můžeš vidět na vážno (běhá mi z nich na vážno mráz po zádech) i teď (ovšem jen anglicky) v krátkém filmu od Chrise Allena (Ufňukaná Uršula) s názvem OMG: http://www.youtube.com/watch?v=dcedDHT4koc (Ano, ten konec je otevřený. Můžeš si jej interpretovat jak chceš.)

180

Odpovědět

+BidnikovkaMilia: Děkuji moc za info. Určitě prostuduju a podívám na.
A o Twisted/Wicked :D vím, také jsem zvědavá :)

180

Odpovědět

+BidnikovkaTeď mě tak napadlo, není to sice tragédie, ale rozhodně je to vážnější než zbytek jejich produkce, Little White Lie :)

180